Geri Dön
MerkezNilespit istasyonlarının sayısı arttı

Nilespit istasyonlarının sayısı arttı

Nilespit istasyonlarının sayısı arttı

Nilespit istasyonlarının sayısı arttı

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)-BURSA’da Nilüfer Belediyesi’nin hayata geçirdiği akıllı bisiklet kiralama sistemi Nilespit’e abone olanların sayısı 20 bini aşarken, istasyon sayısı da 29’a ulaştı.

Sağlıklı bir yaşam ve temiz bir çevre için halkı bisiklet kullanmaya teşvik etmek isteyen Nilüfer Belediyesi’nin bu amaçla uygulamaya koyduğu akıllı bisiklet kiralama sistemi ‘Nilespit’ hızla yaygınlaşıyor. Nilüfer Belediyesi’nin, cep telefonlarında kullanılabilen Nilespit uygulamasıyla, akıllı bisiklete ulaşmak çok daha kolay hale geldi. 21 bin 350’ye ulaşan abone sayısı ile çok sayıda kişiye hizmet veren ve bu sayıyı daha da artırmayı amaçlayan Nilüfer Belediyesi, istasyonlara yenilerini ekledi.

Son olarak Nilüfer Metro İstasyonu çıkışı, Karafatma Kırçiçeği Parkı yakınına, Görükle Göçmen Konutları Ceviz Parkı yakınına, Kurtuluş Mahalle Muhtarlığı önüne, Kızılcıklı Mahallesi Yürüyüş Yolu’na ve Kızılcıklı Mahallesi’ndeki alışveriş merkezi yanına açılan istasyonlarla, istasyon sayısı 29’a ulaştı. Hizmete girdiğinden bu yana 135 bin kiralama sayısına ulaşan Nilespit’i kullanmak isteyenler, “Nilespit Abone Masası”ndan,  http://nilespit.com  internet sitesinden,  “Nilespit” isimli cep telefonu uygulamasından ve istasyonlarda bulunan kiosklardan, 7,5 TL karşılığında abonelik işlemini gerçekleştirebiliyor.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber