Geri Dön
MerkezNilüfer Çoksesli Korosu 15’inci yılını kutladı

Nilüfer Çoksesli Korosu 15’inci yılını kutladı

Nilüfer Çoksesli Korosu 15’inci yılını kutladı

Nilüfer Çoksesli Korosu 15’inci yılını kutladı

Esra TÜRKER/BURSA, (DHA)-NİLÜFER Belediyesi Çoksesli Korosu, 15’inci kuruluş yıl dönümünü düzenlenen konser ve kokteylle kutladı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yurtiçi ve yurt dışında birçok ödül alan koroyu kutlarken, amatör bir ruhla kurulan topluluğun kısa sürede gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Bursa'da, 2006 yılında kurulan Nilüfer Çoksesli Korosu 15’inci yılını kutladı. Nazım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen geceye, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, eşi Zeynep Terzioğlu Erdem, geçmiş dönem Nilüfer Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız ile çok sayıda davetli katıldı. Konser öncesi  konuşma yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Nilüfer Çoksesli Korosu 15 yıl önce, amatör bir ruhla müzik sanatına katkı sağlayacak konserler gerçekleştirmek için kuruldu. Ama 15 yılda kuruluş amacını gerçekten fazlasıyla aştı. Dünyanın dört bir köşesinde konserler verdi, festivallerde, yarışmalarda bizi başarıyla temsil etti. Onlarca ödül aldı, kısacası attığı her adımda gurur kaynağımız oldu. İnsan farklı seslerin bir arada, bu kadar güzel olabileceğine inanamıyor. Bu koronun gittiği her yarışmadan, her festivalden ödülle dönmesi boşuna değil. Onlar bize aynı zamanda farklılıkların bir arada olmasından doğan güzellikleri de hatırlatıyorlar. Biz çoksesliliği seviyoruz. Nilüfer Çoksesli Korosu’nu daha çok seviyoruz ve bu koro ile gurur duyuyoruz. Ben Nilüfer Çok Sesli Korosu’na nice yıllar diliyorum. Müzik hiç susmasın” dedi.

Konuşmaların ardından koroda 5, 10, 15’inci yılını dolduran koristlere plaket verildi. Gecenin finalini ise Şef Zeynep Göknur Yıldız yönetimindeki Nilüfer Çoksesli Korosu yaptı. Sevilen eserleri seslendiren koro, performansıyla bir kez daha takdirleri topladı. 15’inci yıl etkinliği düzenlenen kokteylle sona erdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber