Mustafakemal Mustafakemalpaşa Belediyesi ilkokullarda sıfır atık eğitimlerine başladı

Mustafakemalpaşa Belediyesi ilkokullarda sıfır atık eğitimlerine başladı

01.11.2022 - 16:37 | Son Güncellenme:

Mustafakemalpaşa Belediyesi ilkokullarda sıfır atık eğitimlerine başladı

Mustafakemalpaşa Belediyesi ilkokullarda sıfır atık eğitimlerine başladı

Gökhan ÖZHAN/MUSTAFAKEMALPAŞA (Bursa),(DHA)-BURSA'da Mustafakemalpaşa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 2022-2023 eğitim öğretim yılı, iklim değişikliği ve sıfır atık eğitimlerine başladı.
2022-2023 eğitim öğretim yılı güz döneminde Yunusemre İlkokulu ile başlayan eğitimlerde, 14 Eylül İlkokulu, Cahit Zarifoğlu İlkokulu, Şehit Tuncay Çanak İlkokulu, Balibey İlkokulu ve Öğretmen Davut İlkokulu ve ilçe köy okullarında, bin 500 öğrenciye sıfır atık bilinci geliştirilmesine yönelik bilgi verilecek. 3'üncü ve 4'üncü sınıf öğrencilerine yönelik Mustafakemalpaşa Belediyesi Çevre Mühendislerince verilen uygulamalı ve interaktif eğitimlerde, öğrencilere atığın kaynağından ayrıştırılması, atık türleri, geri dönüşümün önemi, sıfır atık projesi, iklim değişikliği tanımı, iklim değişikliği ile mücadelede alınacak önlemler ve çocuklara çevre konusunda bilinçlendirme çalışmaları eğitimleri verilmesi planlanıyor.
Mustafakemalpaşa ilçesindeki ilkokullara yönelik düzenlenen eğitimler, hazırlanan çevreci maskotlar ile çocukların hem eğlenerek hem de iklim değişikliği ve sıfır atık konusunu öğrenerek büyümelerine katkı sağlarken, çocukları günlük yaşamlarında atıkları nasıl azaltacakları, nasıl daha az tüketecekleri ve atıkları farklı şekillerde nasıl değerlendirebilecekleri konusunda bilgilendiriyor. 
Belediye Başkanı Mehmet Kanar, "Çevre konusunda daha duyarlı ve bilinçli bir nesil hedefiyle eğitim çalışmalarını önemsiyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz, geleceğimizi sağlam temeller üzerine kurarsak, geleceğe o kadar umutla bakabiliriz. Daha temiz bir Mustafakemalpaşa için duyarlılığınızı ve desteğinizi bekliyorum" ifadelerini kullandı. (DHA)

FOTOĞRAFLI