Mustafakemal Mustafakemalpaşa Ortaokulu, Türkiye Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası’nda ikinci oldu

Mustafakemalpaşa Ortaokulu, Türkiye Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası’nda ikinci oldu

15.06.2023 - 14:43 | Son Güncellenme:

Mustafakemalpaşa Ortaokulu, Türkiye Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası’nda ikinci oldu

Mustafakemalpaşa Ortaokulu, Türkiye Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası’nda ikinci oldu

Gökhan ÖZHAN/MUSTAFAKEMALPAŞA (Bursa), (DHA)-BURSA’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde eğitim veren, Mustafakemalpaşa Ortaokulu, Kocaeli’de düzenlenen Türkiye Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası’nda ikinci oldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası’nın final etabı, 10-14 Haziran tarihleri arasında Kocaeli’de oynandı. Grup şampiyonları olarak final turuna kalan 8 okul takımının mücadele ettiği maçlar nefes kesti. Turnuvanın son gününde şampiyonluk için karşı karşıya gelen Mustafakemalpaşa Ortaokulu ile Halil Türkkan Ortaokulu arasındaki mücadeleyi 4-1 kazanan, çoğunluğu Fenerbahçe altyapı oyuncularından oluşan Halil Türkkan Ortaokulu turnuvayı şampiyon olarak tamamlarken, Mustafakemalpaşa Ortaokulu ikinci, Kılıçarslan Ortaokulu üçüncü oldu. Yol İş Sendikası Ortaokulu ise turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.
Kocaeli’den Bursa’ya dönen sporcular, Adnan Menderes Meydanı’nda bekleyen kalabalık tarafından karşılandı. Takım otobüsünün meydana gelmesiyle birlikte yakılan meşalelerin arasında otobüsten inen sporcular, kupa sevincini aileleri ve ilçe halkıyla paylaştı. Takım sorumluları Yüksel Çelik, Tamer Taylan ve Evren Tan yaptıkları ortak açıklamada kazanılan başarının önemine vurgu yaparak, “Süper Lig takımlarının alt yapılarını oluşturan takımlar ile mücadele ederek ilçeye kupayı getirdik, emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar. (DHA)

FOTOĞRAFLI