Mustafakemal Mustafakemalpaşa’da çocuklar, sahipsiz sokak hayvanları bahçesinde kitap okudu

Mustafakemalpaşa’da çocuklar, sahipsiz sokak hayvanları bahçesinde kitap okudu

19.10.2022 - 11:38 | Son Güncellenme:

Mustafakemalpaşa’da çocuklar, sahipsiz sokak hayvanları bahçesinde kitap okudu

Mustafakemalpaşa’da çocuklar, sahipsiz sokak hayvanları bahçesinde kitap okudu

Gökhan ÖZHAN,MUSTAFAKEMALPAŞA,(Bursa),(DHA)-BURSA'da Mustafakemalpaşa’da ‘Can Dostlarımızla Okuyoruz’ projesi kapsamında kitap okuma etkinliği düzenlendi. Öğrenciler Sahipsiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevi bahçesinde  kitap okudu.

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Yunus Emre İlkokulu işbirliğiyle ‘Can Dostlarımızla Okuyoruz’ projesi kapsamında, hayvan sevgisi ve kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek için açık havada kitap okuma etkinliği düzenlendi. Sahipsiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevi bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, TEMA Vakfı Temsilcisi ve eğitimci Rasim Balaban, Belediye veteriner hekimleri ve Yunus Emre İlkokulu 4 sınıf öğrencileri yaklaşık 1 saat boyunca kitap okudular. Öğrenciler, ilgi ve beğenilerine göre seçtikleri kitapları okuduktan sonra öğretmenleri ve arkadaşlarıyla kitapları değerlendirdiler. Çevreyi meraklı gözlerle izleyen can dostları da etkinlik boyunca çocukları yalnız bırakmadı.

Öğrencilerin kitaba ilgilerini arttırmak ve hayvanlarla bağını geliştirmek için başlatılan etkinlik, veteriner hekimler eşliğinde düzenlenen barınak turuyla devam etti. Çocuklar turun ardından oyun parkında doyasıya eğlendiler.

‘’TÜM EVLATLARIMIZA OKUMA ALIŞKANLIĞINI KAZANDIRMAK İSTİYORUZ’’

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Hayvan Barınağı’nın sadece sokak hayvanlarına hizmet etmediğini, 10 dönümlük arazinin aynı zamanda bir sosyal yaşam merkezi olduğunu belirtti.

Kitap okuma etkinliğine, barınakta kalan hayvanların da dahil edilmesinin öğrencilerin motivasyonunu arttırdığına değinen Başkan Kanar, “Şehrimizde eğitim gören evlatlarımızda okuma kültürü oluşturmak, kitap ve hayvan sevgisini aşılamak, kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güzel Türkçemizi etkili kullanma becerisini kazandırmak istiyoruz. ‘Can Dostlarımızla Okuyoruz’ mottosuyla başlattığımız etkinlik ilk adım, toplumun her kesimine okuma alışkanlığını kazandırmak için projemizi geliştireceğiz. Bu anlamda tüm eğitim kadrolarımızı barınağımıza davet ediyoruz. Etkinlikte emeği geçen kitap ve hayvan dostu eğitimcilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik sona erdi.(DHA)

FOTOĞRAFLI