Geri Dön
NilüferAtıklardan barınak yaptılar

Atıklardan barınak yaptılar

Atıklardan barınak yaptılar

Atıklardan barınak yaptılar

Cansel ORUÇ/BURSA,(DHA)-BURSA'nın Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikanın çalışanları, atıklardan yaptıkları barınakları ve enerji tasarrufundan elde ettikleri gelirle aldıkları 1 ton mamayı, Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne bağışladı.

Hayvanseverlerden Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne bağışlar gelmeye devam ediyor. Nilüfer’de faaliyet gösteren bir firma sokakta yaşayan can dostlar için çalışanlarının katkılarıyla barınak ve mama bağışı yaptı. Firmanın Genel Müdürü Chan-Keuk Jeon, çevre dostu 10 adet barınak ve 1 ton mamayı Nilüfer Belediye Başkanı Yardımcısı Remzi Çınar’a teslim etti.  Genel Müdürü Chan-Keuk Jeon, can dostların barınaklarını, çalışanların fabrikada kullanılmayan atık paletleri ve bobin ambalajlarını kullanarak, kendi elleriyle  yaptıklarını belirterek “Bu barınak projesi  kurumsal vatandaşlık fikir yarışmasında ödül aldı ve kısa sürede hayata geçirdik” dedi.
Fabrika çalışanlarının çevreye faydalı olabilmek için çaba gösterdiğini ifade eden Chan-Keuk Jeon, ayrıca  fabrikada uygulanan led lamba projesinden oluşan tasarrufla da 1 ton köpek mamasının alındığını ve bu mamayı da bağışladıklarını belirtti. Genel Müdür Jeon, “Hayvan sevgisinin ve sokak hayvanlarına yardımda bulunmanın Türk kültüründe önemli bir yeri olduğunu biliyorum. Biz de çalışanlarımızla birlikte Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde bu güzel yardım faaliyetinde beraber olmak istedik” dedi.
Bağışları teslim alan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çınar da fabrika çalışanlarının gösterdiği duyarlılığın memnuniyet verici olduğunu belirterek, can dostlar için bu anlamlı bağışı yapan herkese teşekkür etti. Çınar,  firma ve Nilüfer Belediyesi’nin başka sosyal projelerde de beraber olmasını  istediklerini sözlerine ekledi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber