Geri Dön
NilüferNilüfer Belediyesi ihtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturuyor

Nilüfer Belediyesi ihtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturuyor

Nilüfer Belediyesi ihtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturuyor

Nilüfer Belediyesi ihtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturuyor

Cansel ORUÇ/BURSA,(DHA)-BURSA’da Nilüfer Belediyesi’nin ikinci el giysileri, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak ulaştırdığı Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi, soğuk kış günlerinde, hem ihtiyaç duyan vatandaşların hem de hayırseverlerin ilgisini görüyor. Zor durumdaki vatandaşlara yardım etmek isteyen kurumlar da çalışanlarıyla giysi desteğinde bulunarak ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor.
Nilüfer Belediyesi’nin ikinci el giysileri ihtiyaç sahipleriyle buluşturduğu “Giymiyorsanız Giydirin” uygulaması, son dönemde daha çok ilgi görmeye başladı. Ekonomik koşulların zorlaşması ve artan soğuklar ihtiyaç sahiplerini daha çok ikinci el giysilere yöneltirken Nilüfer Belediyesi’nin “Giymiyorsanız Giydirin” atölyesine de talep arttı.
İhsaniye Mahallesi İsmetiye Caddesi Şahin Sitesi’nde hizmet veren Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi ile Görükle Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi Çağrıyan Sokak’ta öğrencilere yönelik hizmet veren Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’de, her yıl yüz bini aşkın kıyafet, ücretsiz olarak ihtiyaç sahipleriyle buluşuyor. Vatandaşların bağışlarıyla faaliyet gösteren atölyeye bazı  kurumlar da çalışanlarıyla topluca giysi bağışında bulunarak ihtiyaç sahiplerine destek oluyor.
Giymiyorsanız Giydirin merkezine destek olan firmalardan biri de, Dialog Türkiye Gayrimenkul Şirketi oldu. Yüzlerce parça ikinci el giysiyi, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere  teslim teslim eden şirket in kurucularından Übeyt Işık, “Bu çalışmaya ekibimizde yer alan 300’ü aşkın kişi katıldı. Evlerinde kullanmadıkları pantolondan ayakkabıya, gömlekten paltoya kadar çeşitli ürünleri bir araya topladık. İhtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması için de Nilüfer Belediyesi’nin Giymiyorsanız Giydirin merkezine getirdik. Ülkemizin zor günlerinde ihtiyaç sahiplerine el birliğiyle destek olmak istedik. Hayat paylaştıkça güzel oluyor” diye konuştu.  
Kış döneminde talebin daha da arttığını dile getiren yetkililer, vatandaşlara evlerinde kullanmadıkları eşya ve giysileri, kendilerine ulaştırmaları için çağrıda bulundu.  Proje kapsamında, 2014 yılından bu güne kadar 25 binden fazla kişiye, 860 bin parça giysi verdiklerini söyleyen yetkililer, gelen her ürünün, titizlikle incelendikten sonra raflardaki yerini aldığını açıkladı.
ÖĞRENCİLERİ MUTLU EDEN HİZMET
Projeye katkıda bulunmak isteyenler, kullanılabilir durumdaki kıyafetleri, ayakkabı, çanta, ev tekstili ve oyuncakları Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde bulunan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Nilüfer Kent Konseyi, Nilüfer sınırlarında bulunan muhtarlık binalarının yanı sıra Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi ve Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’e bırakabiliyor. Kıyafetlerden yararlanmak isteyenler,  öğrenci kimlikleri ile buradan istedikleri kıyafeti alabiliyor.


FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber