Geri Dön
BursaPatika Derneği·'nden "Sosyal Kalkınma Kampanyası"

Patika Derneği·'nden "Sosyal Kalkınma Kampanyası"

Patika Derneği·'nden "Sosyal Kalkınma Kampanyası"

BURSA (AA) - Paylaşımcı Toplumsal İyi·li·k Kampanyaları (PATİKA) Derneği·nce, Sosyal Kalkınma Kampanyası (SOKAK) kapsamında eğitimler devam ediyor.

Proje kapsamında, Uludağ Üni·versi·tesi· (UÜ) Mete Cengi·z Kültür Merkezi·'nde, Hakkari, Yüksekova ve Şemdi·nli·'deki gençli·k merkezlerinin li·derleri· i·le Yüksekova Sosyal Hi·zmet Merkezi· ve Yüksekova Halk Eği·ti·m Merkezi· eği·tmenleri· i·ki· gün boyunca eğitimden geçti.

Doğudaki bazı kentlerde görev yapan eğitmenlerin yetki·nli·ği·ne destek sağlanması amacıyla gerçekleştirilen eğitimde, "grup di·nami·ği·", "gönüllülük", "eki·p çalışması ve beceri·si·", "gençlerle çalışma", "proje bazlı düşünme", "proje döngüsü", "yaygın eği·ti·m metotları" konuları işlendi.

UÜ Eği·ti·m Fakültesi· Öğreti·m Üyesi· Doç. Dr. Rüyam Küçük Süleymanoğlu, eğitim kapsamında, daha önce yapılan önemli· sosyal sorumluluk projeleri·nden örnekler paylaştı.

Dernek Başkanı Okan Aydın, eğitimle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Bu, i·leri·de yapacağımız ortak projeleri·n i·lk ayağıydı. Mart ayında bi·zler de Yüksekova'ya zi·yarete gi·derek, orada yapılan çalışmaları yeri·nde görmek i·sti·yoruz. Bi·zler daha önce yaptığımız projelerde edi·ndi·ği·mi·z tecrübeleri· arkadaşlarımıza aktardık. Onlar da emi·ni·m ki· gi·tti·kleri·nde sosyal sorumluluk adına çalışmalar yapacaktır. Bi·zler, onlara her türlü desteği· vermeye hazırız." ifadesini kullandı.

Eğitim, Bursa gezisiyle son buldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber