Geri Dön
BursaUEDAŞ’TAN SAYAÇ TAMİRİNE HIZLI ÇÖZÜM

UEDAŞ’TAN SAYAÇ TAMİRİNE HIZLI ÇÖZÜM

UEDAŞ’TAN SAYAÇ TAMİRİNE HIZLI ÇÖZÜM

Müşterilerinin talep ve beklentilerine kısa sürede cevap vermeyi hedefleyen Uludağ Elektrik Dağıtım, sayaç arızası ile ilgili yapılan başvuruları süratle sonuçlandırmak için yeni bir cihaz geliştirdi.
Türkiye’de ilk defa Uludağ Elektrik Dağıtım tarafından üretilip kullanılmaya başlanan ‘Akıllı Sayaç Ayar Sistemi’ arızalı elektrik sayaçlarının kontrol edilerek tüm verilerin bilgisayar ortamında ilgili birime gönderilip incelenmesini ve sonuçlandırılmasını sağlıyor. Daha önce manuel yapılan sayaç kontrolleri ile günlük 50 sayaç test edilirken,bu sayı özel yazılım ile çalışan yeni sistem sayesinde günlük 500 sayaca çıktı.
Uludağ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Mesut Efe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eskiden arızalı ve şikâyetli bir sayacın sahadan sökülüp faturaya dönüştürme işlemi süresinin 20-25 gün civarında olduğunu belirterek, “Arızalı sayacın birkaç işlemden geçirilmesi sebebiyle başvuru sürecinin uzaması vatandaşı mağdur etmekteydi. Yeni sistemle birlikte bu süreyi en fazla bir haftaya düşürmüş olduk. Bu sistemle işlemlerin tamamen bilgisayar üzerinden yürütülmesi sayesinde insan kaynaklı hataların asgariye indirilmesinin yanında müşteri memnuniyetini de arttırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ilk defa şirketimizde kullanılmaya başlanan sistemi yaklaşık 300 bin TL yatırım tutarı hayata geçirdik” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber