Yenişehir Ayşenur, konservatuarı kazanan ilk görme engelli öğrenci oldu

Ayşenur, konservatuarı kazanan ilk görme engelli öğrenci oldu

27.10.2022 - 10:13 | Son Güncellenme:

Ayşenur, konservatuarı kazanan ilk görme engelli öğrenci oldu

Ayşenur, konservatuarı kazanan ilk görme engelli öğrenci oldu

Mine AK/YENİŞEHİR (Bursa), (DHA)-BURSA’nın Yenişehir ilçesinde yaşayan Ayşenur Derse (24), konservatuarı kazanan ilk görme engelli öğrenci oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği bölümünü kazanan Ayşenur Derse, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bir araya geldi.
Bursa’da konservatuarı kazanan ilk görme engelli öğrenci olan Ayşenur Derse, Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak ile birlikte tarihi Sinanpaşa Külliyesinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile bir araya geldi. Samimi bir ortamda geçen buluşmada konuşan Alinur Aktaş, “Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı gazeteci Harun Sak’a teşekkür ediyorum. Bu konuyu bana iletti. İnşallah Ayşenur Yenişehir’in yüz akı olacak. Aynı zamanda öğretmen oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Konservatuarda belirli bir aşamaya gelince senden bir konser dinlemek isteriz. Bizler sizlerin her zaman yanındayız. Ben senin bu başarılarından ve buluşmadan dolayı çok mutlu oldum” dedi.
Ayşenur Derse ise “İlk görme engelli öğrenci olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği bölümünü kazandım. Bu beni çok mutlu etti” diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI