Geri Dön
YenişehirBüyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık komisyonu, Yenişehir’de incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık komisyonu, Yenişehir’de incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık komisyonu, Yenişehir’de incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık komisyonu, Yenişehir’de incelemelerde bulundu

Ezgi ATAV/YENİŞEHİR,(Bursa),(DHA) - BURSA Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Ercan Barutçu ve komisyon üyeleri, Yenişehir’de incelemelerde bulundu.

Yenişehir’e gelen komisyon üyeleri aşırı yağışlar sonrasında arazilerde meydana gelen hasarları yerinde inceleyerek alınması gereken tedbirleri değerlendirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu üyesi ve Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Bedel, “Bugün ilçemizde Çevre ve Sağlık Komisyonu ve Tarım ve Hayvancılık Komisyonu  üyelerini ağırladık. Yenişehir’de yaptığımız toplantıda Boğazköy barajındaki taşkın su sorunu ile DSİ personeli bizlere bir brifing verdi. Dron çekimi ile taşkın sahaları gösterip bunun neden kaynaklandığını anlattılar. Hazırlanan rapor Bursa Büyükşehir Belediyesine sunulacak” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Ercan Barutçu ise, “ Konu bize Nisan ayında meydana gelen yağışlardan sonra geldi. Yağışlarda meydana gelen su taşkınları var. Buradan gelen Boğazköy barajından gelen su arazilere gelmişti. Alınması gereken tedbir ve önlemler için sahada yerinde incelemelerde bulunacağız” diye konuştu.

Toplantıda Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Orhan Yıldız, İlçe Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş da yer aldı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber