Geri Dön

Yenişehir Belediye Başkanı Aydın'dan 'su sorunu' açıklaması

Yenişehir Belediye Başkanı Aydın'dan 'su sorunu' açıklaması

Yenişehir Belediye Başkanı Aydın'dan 'su sorunu' açıklaması

İlkay ALTAY/YENİŞEHİR,(Bursa),(DHA) - CUMHURİYET Halk Partisi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun Bursa’nın Yenişehir ilçesine bağlı 61 köyde su sorunu var açıklamalarına yanıt veren Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Kayışoğlu'nun bu noktada yanlış bilgilendirildiğini ifade etti.

Mecliste, Yenişehir ilçesindeki 61 köyde su sorununun bulunduğuna yönelik açıklamaların olduğunu anımsatan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. İlçedeki 61 köyde su sorununun bulunmadığını savunan Başkan Aydın, "Geçen yıl gaynı güzergahta olan 7 köyde Karaköy Dereköy, Kirazlıyayla, Süleymaniye, Yıldırım, Reşadiye köylerinde su sorunu BUSKİ tarafından çözüldü. Bu yatırımda 19 milyon lira civarında olan bir yatırımdır. İlçemizde 3 köyde su sorunu vardı. Bunlar da Fethiye, Aydoğdu ve Terziler mahalleleriydi. Fethiye, Aydoğdu mahallerinin sorunu çözülmüş durumda, Terziler'de ise çalışmalar devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Aydın, CHP Milletvekili Kayışoğlu'nun yanlış yönlendirildiğini dile getirerek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BUSKİ müdürlüğüne teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber