Yenişehir Yenişehirli gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlamlı hediye

Yenişehirli gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlamlı hediye

24.11.2022 - 16:53 | Son Güncellenme:

Yenişehirli gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlamlı hediye

Yenişehirli gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlamlı hediye

Mine AK/YENİŞEHİR (Bursa), (DHA)-BURSA’nın Yenişehir ilçesine bağlı Çiçeközü Mahallesi'nde  yaşayan gençler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilk hutbenin okunduğu Kumluk Camii'nin yakma tablosu ile köylerinde okuma yazma öğrenen kadınların yazdıkları mektubu hediye etti.
Yenişehir ilçesine bağlı Çiçeközü Mahallesi Muhtarı Nizamettin Filiz ile mahallenin gençleri, AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç’ün davetlisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gitti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Kütüphanesini ziyaret eden gençler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la da bir araya geldi. Gençler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ilk hutbenin okunduğu Kumluk Camii'nin yakma tablosu ile köylerinde okuma yazma öğrenen kadınların yazdıkları mektubu hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Çiçeközü Mahallesi  Muhtarı Nizamettin Filiz, “Öncelikle Bursa Milletvekilimiz Atilla Ödünç’e köyüm adına teşekkür ediyoruz. Çok güzel dolu, dolu bir program oldu. Programda Cumhurbaşkanımızın konuşma yaptığı grup toplantısına katıldık. Bursa milletvekillerimiz ile bir araya geldik. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Kütüphanesini ziyaret ettik. Ülkemiz için canla başla çalışan Cumhurbaşkanımız ile bir araya gelme fırsatı yakaladık. Kendilerine Osmanlı döneminde Yenişehir’de bulunan ilk hutbenin okunduğu cami olan Kumluk Camiinin yakma tablosu ile 2018 yılında Cumhurbaşkanımız ve Eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu Çiçeközü Köyünde okuma-yazma kursuna giden yaşlı bayanların selamını ve kendi elleri ile yazmış oldukları mektubu ilettik. Kendilerine ve tüm milletvekillerimize tekraren teşekkür ediyoruz” diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI