Geri Dön

ZABITADAN SEYYAR OPERASYONU

ZABITADAN SEYYAR OPERASYONU

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda seyyar satış yaparak yurda kaçak sokulan malzemeleri satan satıcılar yakalandı.
Alınan bilgilere göre; Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü gece ekipleri Düzce’de yurda kaçak sokulan elektrikli cihazları satan seyyar satıcılara operasyon yaptı. Düzce’de sokaklarda ve firmalara elektrikli malzeme satan seyyar satıcılara yapılan baskınlarda çoğu berberlerde kullanılan traş makineleri olmak üzere çeşitli cihazlar yakalandı. Kaçak olması nedeni ile tutanak ile zabıt altına alınan cihazlar Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne getirildi. Ayrıca bu malzemelerin satışından elde edilen paralarda tutanak ile satıcılardan alındı.
Zabıta Amiri Fatih Güney yaptığı açıklamada Düzce’de esnafların çıkarlarını korumak görevleri olduğunu belirterek operasyonların devam edeceğini dile getirdi. Fatih Güney; “Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak Düzceli esnafımızın çıkarları doğrultusunda Düzce’ye özellikle dışarıdan gelen seyyar satıcılara karşı mücadelemiz en üst seviyede devam ediyor. Bu kapsamda Şanlıurfa’dan gelen 15 kişinin yanında birlikte getirdikleri yasa dışı yollardan satmaya çalıştıkları malzemelere el koyduk. Haklarında kanunlar çerçevesinde cezai işlem başlattık. Ayrıca ekibime gösterdikleri başarılı çalışma nedeniyle teşekkür ederim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber