Başakşehir Başakşehir’de Dijital Savunma Eğitimleri başladı

Başakşehir’de Dijital Savunma Eğitimleri başladı

30.11.2021 - 18:23 | Son Güncellenme:

Başakşehir’de Dijital Savunma Eğitimleri başladı

Başakşehir’de Dijital Savunma Eğitimleri başladı

İSTANBUL, (DHA) - Başakşehir Living Lab’de, dijital dünyanın zorbalarına karşı siber güvenlik eğitimleri başladı. Çevrim içi düzenlenen eğitimlerde, hangi eylemlerin siber zorbalık kapsamına girdiğinden Phishing (oltalama) saldırılarına kadar çeşitli eğitimler verilecek.

Başakşehir Belediyesi, her geçen gün artan dijital şiddete karşı vatandaşların kendilerini koruma yöntemlerini öğrenmesi amacıyla “Siber Güvenlik Eğitimi” düzenledi. Çevrim içi ortamda gerçekleştirilen eğitim ile internet kullanıcıları arasında farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

OLTALAMA SALDIRILARINA KARŞI SAVUNMA

Başakşehir Living Lab’de başlatılan eğitimlerde, günümüz siber eylemlerinde kullanılan ataklar ve araçlar ile saldırıların nerelere yapıldığı anlatılacak. Katılımcıların siber dünyaya farklı bir açıdan bakması sağlanarak, dijital şiddetin ve siber zorbalığa değinilecek.

Eğitimlerde, hangi eylemlerin siber zorbalık kapsamına girdiğinden siber güvenliğin yeni sistemdeki rolüne, sanal işletim sistemleri ve kullanımından terminal kullanımı ve önemine kadar kapsamlı bilgiler verilecek. Dünyada en sık kullanılan Phishing (oltalama) saldırıları hakkında önemli bilgiler de anlatılacak. Ücretsiz verilen eğitimler, 4 gün boyunca çevrim içi sürecek.