Geri Dön

Toroslar'da Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası heyecanı

Toroslar'da Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası heyecanı

Toroslar'da Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası heyecanı

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Toroslar Belediyesi, Arslanköy Yaylası'nda gerçekleştireceği Kar Festivali'nde, Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.
Kar Festivali ile çocuk, genç, yaşlı herkes; kış sporlarının, eğlencenin, açık hava etkinliklerinin ve eşsiz doğa manzarasının tadını çıkaracak. 25 Ocak cumartesi ve 26 Ocak pazar günü olmak üzere 2 gün boyunca sürecek festivale, Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası da damga vuracak. Türkiye'de ikinci, Akdeniz'de ise ilk kez Mersin'de Toroslar'da yapılacak olan şampiyona aynı zamanda 2020 yılı kar voleybolu sezonunun da açılışını yapacak.
Toroslar Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) işbirliğiyle düzenlenecek şampiyonada; 6 erkek ve 5 kadın takımı olmak üzere toplam 44 sporcu kıyasıya mücadele edecek. Şampiyon takımlar, 2020 yılı Nisan ayında Avusturya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılım hakkı da kazanacak. Arslanköy yaylasındaki festival alanında yapılacak şampiyona, 25 Ocak cumartesi saat 11.00'de grup maçları ile başlayacak. 26 Ocak pazar saat 09.30'da final grubu play off müsabakaları ile devam edecek şampiyonanın final maçları ise yine aynı gün 13.00 ve 16.00 saatleri arasında oynanacak. Toroslar Belediyesi'nce derece alan ilk dört takıma toplamda 20 bin TL para ödülü verilecek.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar'da yine ulusal bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Tüm Mersinlileri festivalimize ve bu heyecanlı maçları izlemeye davet ediyoruz" dedi.
Başkan Yılmaz, "Kar festivalimiz, iki gün boyunca birbirinden farklı etkinliklerle güzel bir organizasyon olacak. Festival kapsamında Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası'na da ev sahipliği yapacağız. İnşallah Toroslarımızın yaylaları kar voleybolu ile de şahlanacak. Bu spor müsabakası ile hem ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacağız hem de sportif aktivitelerimizi arttıracağız. Bizim hedefimiz bu festivali geleneksel hale getirmektir" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber