Geri Dön
YenişehirUsta şairler Yenişehir'de anıldı

Usta şairler Yenişehir'de anıldı

Usta şairler Yenişehir'de anıldı

Usta şairler Yenişehir'de anıldı

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Yenişehir Belediyesi, usta şairler Nazım Hükmet Ran ve Ahmet Arif’in ölüm yıl dönümleri nedeniyle anma etkinliği düzenledi.
Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Barış Salonu’nda düzenlenen etkinlikte usta şairler, şiirler ve türkülerle anıldı. Pandemi nedeniyle sınırlı sayıda seyircinin katıldığı etkinlik Yenişehir Belediyesinin sosyal medya hesaplarından ve Yenişehirtv üzerinden canlı olarak yayınlandı. Anma etkinliğine katılan sanatçılara teşekkür eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Bugün Türk şiirinin iki büyük üstadı gerçekçi ve toplumcu şairleri Nazım Hikmet’i ve Ahmet Arif’i şiirlerle, türkülerle halkımızla buluşturduk. Hasan Hüseyin Korkmazgil 1977’de yayınladığı Haziran’da Ölmek Zor şiir kitabını Orhan Kemal’e ve Nazım Hikmet atfetmişti onlara Ahmet Arif’te 2 Haziran 1991’ de eklendi. Daha dün de Hasan Saltık’ı kaybettik. Kalan müziğin Hasan Saltık paylaşımı vardı orada diyor ki ‘Hasan Saltık yaşadı’. Evet üreten insanlar, eser bırakanlar, sanatçılar aslında ölmüyor yaşıyor, yaşamaya devam ediyorlar. Her zaman olduğu gibi onlar bugün de şiirleri ve eserleri ile yaşamaya devam edecekler. Şiirli konserimiz için davetimiz üzerine Mersin’e gelen çok kıymetli İsmail Hakkı Demircioğlu ve ‘Kaptan’ Sabri Ejder Öziç’e çok teşekkür ederim. Ve kıymetli hocamız Ali Diyaroğlu’na da teşekkür ediyorum" dedi.
İsmail Hakkı Demircioğlu ve Sabri Ejder Öziç de, anma etkinliğini düzenlenmesinden dolayı Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber