11.08.2017 15:21 | Son Güncelleme:
AA

Ağbal: Ne gerekiyorsa yapacağız

Maliye Bakanı Naci AğbalBitlis'in gelişmesi, büyümesi  ve kalkınması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Bakan Ağbal'ı, Bitlis'e gitmek üzere geldiği Muş Havaalanı'nda, Muş  Valisi Aziz Yıldırım, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Genel Başkan  Yardımcısı Vedat Demiröz, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, protokol üyeleri,  partililer ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri karşıladı.

Daha sonra Bitlis'e geçen Ağbal, Vali Ustaoğlu'nu makamında ziyaret etti. Ağbal, valilik şeref defterini imzaladıktan sonra gazetecilere yaptığı  açıklamada, Çalışma ziyaretlerinde bulunmak amacıyla kente geldiğini belirterek,  şunları kaydetti:

"Hem Valimizle, hem de AK Parti Genel Başkan Yardımcımızla Bitlis ve  ilçelerinde incelemelerde bulunacağız. İlimizin sorunları konusunda Maliye  Bakanlığı olarak neler yapabiliriz, ne tür katkılar sağlayabiliriz, bu konularda  görüşmeler yapacağız. Yine belediye başkanlarımızla istişarelerde bulunacağız.  Akşam da Bitlisli iş adamlarımızın katıldığı bir etkinlikte kentin sorunları ve  gelişmesi için yapılacaklar konusunda fikir alışverişinde bulunacağız. Bitlis'in  gelişmesi, büyümesi ve kalkınması için ne yapılması gerekiyorsa o konuda gerekli  kararları alıp gerekli adımları da atacağız."

Ziyaretin ardından kent merkezindeki tarihi Ulu Cami'de cuma namazı  kılan Ağbal, daha sonra esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0