Naci Ağbal

Naci Ağbal

Adalet ve Kalkınma Partisi Bayburt 1 .sıra Adayı.Naci Ağbal, 1968 yılında Bayburt'ta doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Ağbal, Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Maliye Müfettiş Yardımcısı olarak meslek yaşamına başladı. 1993 yılında Maliye Müfettişi olarak atandı. 1996 -1998 yılları arasında İngiltere'de Exeter Üniversitesi'nde İşletme (MBA) dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1999 yılında Maliye Başmüfettişliği'ne atandı. 2002 yılında Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2003 yılında Gelirler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığına atandı. 2004 - 2006 yılları arasında Bakan Danışmanlığı görevinde bulundu. 2006 yılında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'ne başladı. 2009 yılında ise Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı'na atandı. Ağbal, evli ve iki çocuk babasıdır.

Naci Ağbal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.309 naci agbal haberi bulunmuştur.
Yüzde 5 hedefli ‘TİM’ ziyareti
Yüzde 5 hedefli ‘TİM’ ziyaretiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde tüm paydaşları 2023 yılında yüzde 5 enflasyon hedefi etrafında birleştirmek ve bilgilendirme yapmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi’ni (TİM) ziyaret etti.
25.02.2021Ekonomi
TCMB Başkanı Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisini ziyaret etti
TCMB Başkanı Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisini ziyaret ettiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde tüm paydaşları 2023 yılında yüzde 5 enflasyon hedefi etrafında birleştirmek ve bilgilendirme yapmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisini (TİM) ziyaret etti.
24.02.2021Ekonomi
Ekonomistler Merkez Bankası faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler Merkez Bankası faiz kararını değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ikinci Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında da politika faizini sabit tutarken, ekonomistler karar metninde çok fazla değişiklik yapılmasa da eklenen ifade ile enflasyon ve politika faizi arasındaki farkın korunmasının muhtemel olduğunu, faiz indirim sürecinin ise yılın ikinci yarısından itibaren başlayabileceğini belirtiyor.
18.02.2021Ekonomi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ikinci Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında da politika faizini sabit tutarken, ekonomistler karar metninde çok fazla değişiklik yapılmasa da eklenen ifade ile enflasyon ve politika faizi arasındaki farkın korunmasının muhtemel olduğunu, faiz indirim sürecinin ise yılın ikinci yarısından itibaren başlayabileceğini belirtiyor.
18.02.2021Uzmanpara
Merkez'in faiz kararı belli oldu
Merkez'in faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
18.02.2021Uzmanpara
Ekonomistler Merkez Bankası için tahminini belirtti
Ekonomistler Merkez Bankası için tahminini belirttiEkonomistler, yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti. Yabancı ekonomistler de Merkez Bankası'nın bu haftaki toplantısında değişikliğe gitmemesini bekliyor.
17.02.2021Ekonomi
Ekonomistler politika faizinde değişim beklemiyor
Ekonomistler politika faizinde değişim beklemiyorEkonomistler, yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti. Yabancı ekonomistler de Merkez Bankası'nın bu haftaki toplantısında değişikliğe gitmemesini bekliyor.
17.02.2021Uzmanpara
Dolar kurunda düşüş trendi devam ediyor
Dolar kurunda düşüş trendi devam ediyorDolar/TL'de kasımda başlayan düşüş trendiyle birlikte son 6 ayın en düşük seviyesi olan 6,9588 görülürken, analistler, 6,85 seviyesinin görülebileceğini, ancak bundan sonra daha stabil bir seyrin öne çıkmasının beklendiğini kaydediyor.
15.02.2021Ekonomi
Dolarda düşüş trendi devam ediyor
Dolarda düşüş trendi devam ediyorDolar/TL'de kasımda başlayan düşüş trendiyle birlikte son 6 ayın en düşük seviyesi olan 6,95 görülürken, analistler, 6,85 seviyesinin görülebileceğini, ancak bundan sonra daha stabil bir seyrin öne çıkmasının beklendiğini kaydediyor.
15.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Dolar 7 liranın altına geriledi
Son dakika: Dolar 7 liranın altına gerilediGelen son dakika haberine göre dolar/TL yeni haftaya yönünü aşağı çevirerek başladı. Dolar, 6 ayın ardından ilk kez 7 liranın altına gerileyerek 6,97 seviyesini gördü. Stratejist Cüneyt Paksoy, dolar/TL ile ilgili "Merkez Bankası'nın attığı adımların etkisini görmeye devam ediyoruz. Oluşan kredibilite ve buna bağlı olarak gelişen para piyasalarına sermaye akımının devam etmesi an itibarıyla Türkiye'yi pozitif etkiliyor." ifadelerini kullandı.
15.02.2021Uzmanpara
Akgül bakanlık müşaviri
Akgül bakanlık müşaviriCumhurbaşkanlığı danışmanlığına Kadir Turgut atanırken, Gençlik ve Spor Bakanlığı spor müşavirliğine, milli güreşçi Taha Akgül getirildi.
14.02.2021Siyaset
TCMB Başkanı Ağbal'dan TÜSİAD'a ziyaret
TCMB Başkanı Ağbal'dan TÜSİAD'a ziyaretTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğini (TÜSİAD) ziyaret etti.
12.02.2021Uzmanpara
TCMB Başkanı Ağbal'dan TÜSİAD'a ziyaret
TCMB Başkanı Ağbal'dan TÜSİAD'a ziyaretTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğini (TÜSİAD) ziyaret etti.
11.02.2021Ekonomi
TCMB Başkanı Ağbal'dan MÜSİAD'a ziyaret
TCMB Başkanı Ağbal'dan MÜSİAD'a ziyaretTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (MÜSİAD) ziyaret etti.
11.02.2021Ekonomi
‘Kur’u etkilemeden döviz biriktirilecek
‘Kur’u etkilemeden döviz biriktirilecekMerkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, kur düzeyini etkilememek şartıyla Merkez Bankası’nın rezerv biriktirmeye başlayabileceğini söyledi. Ağbal, “Fiyat istikrarını sağlamak en önemli ve vazgeçilmez görevimiz” dedi
10.02.2021Ekonomi
Naci Ağbal ekonomistlerle bir araya geldi
Naci Ağbal ekonomistlerle bir araya geldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, kalıcı fiyat istikrarını sağlamanın en önemli ve vazgeçilmez görevleri olduğunu belirterek, "Attığımız ve atacağımız adımlarla bu amaca hizmet edecek para politikası çerçevemizi kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
9.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan önemli açıklama
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan önemli açıklamaMerkez Bankası Başkanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulundu. Ağbal gerçekleştirdiği konuşmada, "Ters dolarizasyonda süreklilik arz eden hareketler bizim için önemli. TCMB, kur düzeyini etkilememek şartıyla rezerv biriktirmeye başlayabilir. Döviz kurunun gecikmeli etkileri zaman içinde azalacaktır. Toplam ithalat dış ticaret dahleri nedeniyle yüksek kalmaya devam ediyor. 2023 yılına kadar para politikasını sıkı bir duruşla, başka bir deyişle, güçlü dezenflasyonist etki yapacak derecede bir para politikası seti ile yüzde 5 hedefini elde edene kadar koruyacağız" dedi.
9.02.2021Ekonomi
‘Fiyat istikrarı hedefine esnaf destek veriyor’
‘Fiyat istikrarı hedefine esnaf destek veriyor’Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, fiyat istikrarı hedefine ilişkin bilgilendirme yapmak ve bu hedef etrafında toplumsal sahiplenme sağlamak amacıyla Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşmeye ilişkin TCMB’nin Twitter hesabından paylaşımda bulunuldu.
9.02.2021Ekonomi
Piyasalar bu hafta yaralarını sardı
Piyasalar bu hafta yaralarını sardıKüresel piyasalarda hafta genelinde artan risk iştahı ile pozitif bir seyir izlenirken, pay piyasaları genel olarak bir önceki haftanın kayıplarını telafi etti.
6.02.2021Uzmanpara
Faiz inmeyecek, rezerv güçlenecek
Faiz inmeyecek, rezerv güçlenecekMerkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, enflasyondaki yukarı yönlü risklere dikkat çekerek yüzde 17 seviyesindeki politika faizinde indirimin bu yıl uzun bir süre gündeme alınmasının mümkün olmadığını söyledi.
6.02.2021Ekonomi
ABD'den son dakika S-400 açıklaması!
ABD'den son dakika S-400 açıklaması!ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sisteminin ardından yürürlüğe giren ABD'nin Hasımlarıyla Mücadele Yasası (CAATSA) ile ilgili, "S-400 sorununun çözülebilmesini umuyoruz. Mümkün olmazsa, yaptırımlardan etkilenmeyen alanlara odaklanmaya devam edeceğiz" dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun duyurduğu, ABD ile yaptırımlar konusunda çalışma grubunun kurulacağı yönündeki bilgiye ilişkin Satterfield, "Statik grup veya çalışma grubu yok" diye konuştu. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin Satterfield, "LGBTİ’nin içinde olduğu bazı topluluklara saygı duyulmamasından endişeliyiz. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın herhangi yerinde aynı tepkiyi gösteririz" dedi.
5.02.2021Gündem
Son dakika: Naci Ağbal'dan kritik faiz açıklaması
Son dakika: Naci Ağbal'dan kritik faiz açıklamasıMerkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, "Faiz indirimini uzun süre gündemimize almamız mümkün görünmüyor" ifadelerini kullandı.
5.02.2021Ekonomi
Dolar düşüş eğilimini sürdürüyor
Dolar düşüş eğilimini sürdürüyorDolar kuru, düşüş eğilimini sürdürerek 7,1720 seviyesine geriledi.
3.02.2021Ekonomi
TL’nin yükselişi sürüyor
TL’nin yükselişi sürüyorMerkez Bankası’nın sıkı para politikasından destek bulan Türk Lirası (TL), önceki gün temel teknik seviyeyi kırmasının ardından dün yatay seyrederek dolar karşısında 7.10 seviyelerinin altına kadar geriledi.
3.02.2021Ekonomi
Dolar çakıldı! Cüneyt Paksoy yorumladı
Dolar çakıldı! Cüneyt Paksoy yorumladıDolar/TL geçtiğimiz hafta Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın mesajlarıyla gerilerken, yeni haftada da düşüşünü hızlandırdı. Güne 7.31 seviyesinden başlayan kur, 7.20 seviyesini görerek yaklaşık 5.5 ayın en düşük seviyesine geriledi.
1.02.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

naci ağbalmerkez bankasıfaizdolarekonomi

Naci Ağbal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.