Naci Ağbal

Naci Ağbal

Adalet ve Kalkınma Partisi Bayburt 1 .sıra Adayı.Naci Ağbal, 1968 yılında Bayburt'ta doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Ağbal, Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Maliye Müfettiş Yardımcısı olarak meslek yaşamına başladı. 1993 yılında Maliye Müfettişi olarak atandı. 1996 -1998 yılları arasında İngiltere'de Exeter Üniversitesi'nde İşletme (MBA) dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1999 yılında Maliye Başmüfettişliği'ne atandı. 2002 yılında Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2003 yılında Gelirler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığına atandı. 2004 - 2006 yılları arasında Bakan Danışmanlığı görevinde bulundu. 2006 yılında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'ne başladı. 2009 yılında ise Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı'na atandı. Ağbal, evli ve iki çocuk babasıdır.

Naci Ağbal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.336 naci ağbal haberi bulunmuştur.
Naci Ağbal’a yeni görev
Naci Ağbal’a yeni görevMerkez Bankası Başkanlığı’nı 4.5 ay sürdürdükten sonra geçtiğimiz 20 Mart’ta Cumhurbaşkanı kararı ile görevden alınan Naci Ağbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda bakanlık müşavirliğine atandı.
3.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası 90 yaşında
Merkez Bankası 90 yaşındaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün 90'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
3.10.2021Ekonomi
Enflasyon hedefi 2.8 puan yükseldi
Enflasyon hedefi 2.8 puan yükseldiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 12.2’ye yükseldiğini açıkladı. Kavcıoğlu, enflasyonun yazın düşeceğini öngördü.
30.04.2021Ekonomi
Bu tartı daha fazla çekmez
Bu tartı daha fazla çekmezCHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında “Bu tartı, bu sıkleti daha fazla çekmez. Tedbir alamayan Erdoğan şahsım hükümeti, ülkemizi maalesef kur ve faiz kıskacı arasına sokmuştur” diye konuştu
17.04.2021Siyaset
Ramazan ayında yeni önlemler olacak mı?
Ramazan ayında yeni önlemler olacak mı? Gelen son dakika haberine göre; Koronavirüs salgınında hangi noktadayız. Acaba yeni önlemler gelir mi? Vaka sayılarında artış söz konusu. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı var. Ramazan ayı da yaklaşıyor. Acaba Ramazan ayında yeni önlemler söz konusu olabilir mi?
28.03.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem'den Merkez Bankası açıklaması: Yolun varacağı yer, menzil belli
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem'den Merkez Bankası açıklaması: Yolun varacağı yer, menzil belliCumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem, ekonomideki süreci Milliyet’e değerlendirdi. Önümüzdeki süreçte para politikasında temel bir değişiklik olmayacağını belirten Ertem, “Yolun varacağı yer, menzil belli, kur dalgalanmasının etkileri kısıtlı olacak” dedi.
28.03.2021Ekonomi
Kabine gündemi yeni tedbirler
Kabine gündemi yeni tedbirlerİki haftada bir olağan toplantısını yapan kabine, yarın Erdoğan başkanlığında Külliye’de toplanacak. Kabinenin ana gündemini ise koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı yükselişin ardından alınacak yeni önlemler oluşturacak...
28.03.2021Siyaset
Sefer Şener'den önemli açıklama: Bu geçici bir durum, piyasa yerine oturacaktır
Sefer Şener'den önemli açıklama: Bu geçici bir durum, piyasa yerine oturacaktırProf. Dr. Sefer Şener ekonomiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Doların düşmesinin veya yükselmesinin ekonomik altyapısı yok. Bu gibi durumlarda beklemek lazım. Ekonomik donelerde bir değişim yok. Panik yapmamak lazım. Yüzde 19’luk faiz devam ediyor. MB görev değişimi olur ama politika tektir. Asya piyasalarında dalgalanmalar var. Bu geçici bir durum. Piyasa yerine oturacaktır. Algı yerine geldiğinde, kısa vadede bir değişim olmadığı görüldüğünde piyasa eski haline dönecek.
22.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası’nda bayrak değişimi
Merkez Bankası’nda bayrak değişimiMerkez Bankası Başkanlığı görevine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı. Görevden alınan Naci Ağbal ise Twitter mesajıyla Cumhurbaşkanı’na kendisini atadığı görevler için teşekkür etti
21.03.2021Ekonomi
20 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te
20 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te20 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te
20.03.2021Haberler
Şahap Kavcıoğlu kimdir, kaç yaşına ?Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu
Şahap Kavcıoğlu kimdir, kaç yaşına ?Merkez Bankası Başkanı Şahap KavcıoğluŞahap Kavcıoğlu kimdir? Son dakika haberine göre Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevine son verildi ve yerine Şahap Kavcıoğlu getirildi. Şahap Kavcıoğlu kimdir, kaç yaşında araştırılmaya başlandı. İşte Merkez Bankası yeni başkanı Şahap Kavcıoğlu biyografisi.
20.03.2021Gündem
Piyasalarda enflasyon endişesi sürüyor
Piyasalarda enflasyon endişesi sürüyorKüresel piyasalarda merkez bankalarının faiz kararlarının izlendiği haftada dalgalı bir seyir görülürken gelecek hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşmaları ile dünya genelinde Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
20.03.2021Uzmanpara
Merkez Bankası'nda görev değişimi
Merkez Bankası'nda görev değişimiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal'ın görevine son verildi ve yerine Şahap Kavcıoğlu getirildi.
20.03.2021Uzmanpara
Son dakika haberler: Merkez Bankası'nda Naci Ağbal yerine Şahap Kavcıoğlu başkanlığa atandı
Son dakika haberler: Merkez Bankası'nda Naci Ağbal yerine Şahap Kavcıoğlu başkanlığa atandıSon dakika haberine göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal'ın görevine son verildi ve yerine Şahap Kavcıoğlu getirildi.
20.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası, enflasyonla mücadelede kararlılığını ortaya koydu
Merkez Bankası, enflasyonla mücadelede kararlılığını ortaya koyduYabancı ekonomist ve stratejistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) bugünkü faiz kararıyla enflasyonla mücadele konusundaki kararlılığı gösterdiğini kaydetti.
18.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası kredibilitesini artırmaya devam ediyor
Merkez Bankası kredibilitesini artırmaya devam ediyorEkonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) 200 baz puanlık önden yüklemeli faiz artırımının, bankanın enflasyonla mücadele konusundaki kararlılığının bir göstergesi olduğunu, geçmiş dönem sözle yönlendirmeleri ile tutarlı olan bu adımın bankanın kredibilitesini ve itibarını artırdığını vurguluyor.
18.03.2021Uzmanpara
Son dakika haber: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Son dakika haber: Merkez Bankası faiz kararını açıkladıSon dakika gelen habere göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puanlık artışla yüzde 17'den yüzde 19'a çıkardı.
18.03.2021Ekonomi
Merkez faiz kararını açıkladı
Merkez faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puanlık artışla yüzde 17'den yüzde 19'a çıkardı.
18.03.2021Uzmanpara
Yabancı 100 baz puan faiz artışı bekliyor
Yabancı 100 baz puan faiz artışı bekliyorYabancı ekonomistler ve stratejistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bugün gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizinde artışa gitmesini bekliyor.
18.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz artıracak mı?
Merkez Bankası faiz artıracak mı?Yabancı ekonomistler ve stratejistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yarın gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizinde artışa gitmesini bekliyor.
17.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Doları olanlar dikkat! Sinyal verildi
Son dakika: Doları olanlar dikkat! Sinyal verildiDolar kurunda aşırı satış noktasından alımlar geldi. Dolar/TL 6.91’lere geriledikten sonra yönünü yukarı çevirdi ve 7.55 seviyesini test etti. Sonrasında TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın yapmış olduğu açıklamalarla gevşedi. Peki bundan sonra ne olacak? İşte cevabı...
7.03.2021Ekonomi
Piyasalarda ECB'nin faiz kararı takip edilecek
Piyasalarda ECB'nin faiz kararı takip edilecekKüresel piyasalarda, bu haftanın en önemli konu başlığı yine tahvil faizleri olurken, ABD'deki destek paketine ilişkin gelişmeler, tahvil piyasasının seyri ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) gelecek hafta açıklayacağı faiz kararı yatırımcıların odağında bulunuyor.
6.03.2021Uzmanpara
‘Güven odaklı emin adımlar atılacak’
‘Güven odaklı emin adımlar atılacak’Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, en önemli önceliklerinin fiyat istikrarını sağlamak ve bunu kalıcı hale getirmek olduğunu vurgulayarak, “Önümüzdeki dönemde de güven odaklı para politikası aracılığıyla fiyat istikrarına ulaşma yolunda emin adımlar atmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
6.03.2021Ekonomi
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,26 değer kazanarak günü 1.541,98 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 3,94 puan artarken, toplam işlem hacmi 25,2 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
5.03.2021Ekonomi
Ağbal'dan fiyat istikrarı vurgusu
Ağbal'dan fiyat istikrarı vurgusuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, en önemli önceliklerinin fiyat istikrarını sağlamak ve bunu kalıcı hale getirmek olduğunu vurgulayarak, "Önümüzdeki dönemde de güven odaklı para politikası aracılığıyla fiyat istikrarına ulaşma yolunda emin adımlar atmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.
5.03.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Naci Ağbal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.