Akp

Akp

Son dakika AKP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AKP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AKP haber sayfamızda...

Akp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 40.671 akp haberi bulunmuştur.
'Çalınmadık kapı bırakmayacağız'
'Çalınmadık kapı bırakmayacağız'CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “Kapı kapı dolaşıp ev ziyaretleri yapacağız. İktidara geldiğimizde hayata geçireceğimiz projeleri anlatacağız. Yoksulluğu ve kadına yönelik şiddeti sonlandırmak için; adil bir düzende insanca yaşamak için ‘bize katılın’ çağrısı yapacağız” dedi.
27.06.2022Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlu: CHP'li olmak sıradan bir olay değildir
Kemal Kılıçdaroğlu: CHP'li olmak sıradan bir olay değildirİzmir'de 'Üye Katılım Töreni'nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP'ye katılmak yeni sorumluluklar üstlenmek demektir. Artık CHP üyesi sıradan bir kişi değildir. CHP'li partisini, halkı bilecek. Her sorunun nasıl çözüleceğini büyük bir sabır, dikkat ve bilgiyle karşısına aktaracak. CHP'li olmak sıradan bir olay değildir. CHP'li olmak Mustafa Kemal ve arkadaşlarının verdiği Kurtuluş Savaşı'nın, bağımsızlığın arkasında durmak demektir" dedi.
18.06.2022Siyaset
Erdoğan adaylığını açıkladı ve Kılıçdaroğlu’na seslendi: Cesaretin varsa sen de açıkla
Erdoğan adaylığını açıkladı ve Kılıçdaroğlu’na seslendi: Cesaretin varsa sen de açıklaCumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes 2022 tatbikatının ardından İzmir Gaziemir’de düzenlenen AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı.
10.06.2022Siyaset
CHP’den vekillere ‘yoklama’ uyarısı
CHP’den vekillere ‘yoklama’ uyarısıCHP, TBMM Genel Kurulu’nun yoklama ile açılmasının ardından milletvekillerinden Meclis’e devam hususunda hassasiyet göstermelerini istedi.
6.06.2022Siyaset
'Yasalaşırsa ağır sansür yaşanır'
'Yasalaşırsa ağır sansür yaşanır'40 maddeden oluşan sosyal medya düzenlemesini sert bir dille eleştiren Salıcı, teklife karşı çıkacaklarını söyledi. Salıcı, “Bu düzenleme yasalaşırsa Cumhuriyet tarihinin en ağır sansür ve oto sansürü yaşanacak” dedi.
31.05.2022Siyaset
Rusya bu acıyı tanısın
Rusya bu acıyı tanısınBüyük Çerkes Sürgünü ve Soykırım’ın 158. yılında, Çerkesler Yenikapı’da düzenlenen mitingde bir araya geldi.
22.05.2022Gündem
‘Sandık güvenliği için B planı devreye girdi’
‘Sandık güvenliği için B planı devreye girdi’CHP sandık güvenliği için B planını devreye soktu. Sandıkların yüzde 98’inin görevlileri atanırken, seçim günü olası aksaklıklara karşı şimdiden “yedek” görevliler de belirlendi.
15.05.2022Siyaset
Eğlenhoca’nın köy meydanı yaza hazır!
Eğlenhoca’nın köy meydanı yaza hazır!Karaburun’un en şirin ve en eski köyleri arasında yer alan Eğlenhoca’da; köy meydanı, Atatürk büstü, kadınlara üretim merkezi ve satış yeri projesi, iki yıllık zorunlu gecikmenin ardından tamamlanma aşamasına geldi.
29.04.2022Ege
Altılı masadan aday için 6 kriter
Altılı masadan aday için 6 kriterAltılı masa, cumhurbaşkanı adayının ortak kriterlerini belirledi. Olası adayın tarifi, “uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi” olarak yapıldı.
26.04.2022Siyaset
İBB Meclisi'nde öğrenci kartı zammı gerilimi
İBB Meclisi'nde öğrenci kartı zammı gerilimiİBB Meclisi, nisan ayı oturumunda AK Parti ve MHP grupları toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilere yansıyan bölümünün İBB tarafından sübvanse edilmesi talebiyle teklif sundu. Teklifin önümüzdeki günlerde komisyonda görüşülerek karara bağlanması bekleniyor.
11.04.2022Gündem
İBB Meclisi’nde borç gerilimi! AK Partili Kaynar: İBB 2,5 yılda 30 milyar borçlandı
İBB Meclisi’nde borç gerilimi! AK Partili Kaynar: İBB 2,5 yılda 30 milyar borçlandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) nisan ayı meclis toplantılarının ilk birleşimi, bugün Saraçhane’deki Başkanlık Binası içindeki Meclis Toplantı Salonu’nda Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı denetim raporu ile ilgili konuşan AK Parti Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar, İBB’nin 2,5 yılda 30 milyar borçlandığını, borcun geçtiğimiz yıla karşılık yüzde 46 arttığını belirterek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında 28 milyar 486 milyon gider yapmıştır. İETT’nin 2021 yılı gideri, 3 milyar 454 milyon TL, İSKİ’nin 2021 yılı gideri 7 milyar 494 milyon TL’dir" dedi. Öte yandan İBB Meclisi, nisan ayı oturumunda AK Parti ve MHP grupları toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilere yansıyan bölümünün İBB tarafından sübvanse edilmesi talebiyle teklif sundu. Teklifin önümüzdeki günlerde komisyonda görüşülerek karara bağlanması bekleniyor.
11.04.2022Gündem
70 bininci kadın üyeye rozet taktı
70 bininci kadın üyeye rozet taktıCHP Kadın Kolları, son bir yılda partiye 70 bin yeni kadın üye kaydetti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'ye Rize il örgütünden üye olan 70 bininci üye Seher Hacısüleymanoğlu ile Ayşe Büyükyazıcı'yı makamında ağırladı.
10.04.2022Siyaset
Açıkel: Karamsarlık üretmek doğru değil
Açıkel: Karamsarlık üretmek doğru değilCHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Macaristan’daki seçimlerde ittifak yapan altı muhalefet partisinin yenilgisini Milliyet'e değerlendirdi.
7.04.2022Siyaset
2021 dolu dolu geçti
2021 dolu dolu geçti2021 yılı faaliyet raporlarının görüşülüp oybirliğiyle kabul edildiği Konak, Bornova, Kuşadası Akhisar, Marmaris ve Burhaniye belediyeleri, 2022 projelerini de aynı başarıyla sürdürüyor
6.04.2022Ege
Şampiyon pilot Toprak Razgatlıoğlu'ndan Moto GP cevabı! Tarih verdi
Şampiyon pilot Toprak Razgatlıoğlu'ndan Moto GP cevabı! Tarih verdiDünya Superbike Şampiyonası'nda şampiyon olarak tarihe geçen Red Bull pilotu Toprak Razgatlıoğlu hem yeni sezon hem de Moto GP'ye geçişle ilgili açıklamalarda bulundu. kendisinin menajerliğini yapan AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun Formula 1 ile ilgili sözleri ise dikkat çekti.
10 farklı seçim senaryosu
10 farklı seçim senaryosuPolimetre’nin kurucusu Mehmet Günal Ölçer, yeni seçim düzenlemesinin partilerin çıkaracakları milletvekili sayısına etkisini irdeleyen çalışmasını CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Türkiye İşçi Partisi ve HDP'ye gönderdi. Çalışmada Cumhur İttifakı bloğuna karşı Millet İttifakı bloğunun ve HDP'nin tek başına seçime girmesinden, HDP'nin Millet İttifakı bloğunda yer almasına ve listeler üzerinden "gizli ittifak" yapılması olasılığına kadar 10 farklı senaryonun olası sonuçları yer alıyor.
29.03.2022Siyaset
Genel Kurul’da önerge yağmuru
Genel Kurul’da önerge yağmuruSeçim Yasası'nda değişiklik öngören kanun teklifi için izlenecek yol haritasını belirleyen CHP, adil seçim getirmeyeceğini belirttiği teklifi Genel Kurul'da önerge yağmuruna tutacak.
28.03.2022Siyaset
Son dakika! Seçim kanunu teklifi komisyonda kabul edildi
Son dakika! Seçim kanunu teklifi komisyonda kabul edildiSeçim barajının yüzde 10’dan 7’ye indirilmesini de içeren Seçim Kanunu teklifi, TBMM Anayasa Komisyonu’nda 17 saat süren mesainin ardından kabul edildi. AK Parti ve MHP’li üyelerin oyları ile kabul edilen teklifle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne paralel olarak Seçim Kanunu'ndaki "Başbakan" ibareleri kanundan çıkartılıyor.
24.03.2022Siyaset
‘Peki siz nereye yüzeceksiniz?’
‘Peki siz nereye yüzeceksiniz?’CHP lideri Kılıçdaroğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü'ne yönelik eleştirileri nedeniyle kendisine tepki gösteren Bahçeli'ye yanıt verdi: "Tek bir sorum olacak; sen barajı geçemeyince nereye yüzeceksin? Merakım o"
23.03.2022Siyaset
Baraj altı partilerden seçim kanununa tepki
Baraj altı partilerden seçim kanununa tepkiAK Parti ve MHP'nin, Milletvekili Seçimi Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören yasa teklifine, 2018 seçimlerinde baraj altı oy almış partiler tepki gösterdi.
16.03.2022Siyaset
8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü davası başladı
8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü davası başladıBeyoğlu'nda 8 Mart günü düzenlenen 'Feminist Gece Yürüyüşü' sırasında attıkları sloganlar gerekçesiyle 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' ve 'Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş' suçlarından 17 kadının 7 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı. Duruşmaya katılan sanıklardan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın kızı Zelal Buldan savunmasında, ilk kez yürüyüşe katıldığını belirterek "Dağılmamız yönünde hiçbir şekilde anons yapılmadı. En ön sıradaydım, anons yapılsa duyardım, beraatimi istiyorum" dedi. Diğer sanıklar suçlamaları reddederken, avukatları derhal beraat talebinde bulundu. Mahkeme, derhal beraat talebini reddetti.
1.03.2022Gündem
‘Açıklamalarımız yeterince açık’
‘Açıklamalarımız yeterince açık’CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Kılıçdaroğlu'nun "5 genel başkan tamam derse aday olurum" açıklamasıyla ilgili CHP'li Oğuz Kaan Salıcı, "Bu açıklama yeterince açık" dedi.
22.02.2022Siyaset
23 sanığın yargılandığı DİAYDER davası başladı
23 sanığın yargılandığı DİAYDER davası başladıTerör örgütü PKK ile iltisaklı olduğu belirtilen DİAYDER ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının da aralarında bulunduğu 23 sanığın yargılandığı davanın görülmesine başlandı. Duruşmada savunma yapan tutuklu sanıklar örgütle bir alakaları olmadığını söyledi.
4.03.2022Gündem
‘Biz sahadayız, MHP'ye mihmandarlık yaparız’
‘Biz sahadayız, MHP'ye mihmandarlık yaparız’CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, MHP'nin, sandıktan CHP'nin birinci çıktığı bölgelere yönelik özel çalışma yürütme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Milliyet'e konuşan Özkoç, MHP'nin CHP'nin birinci parti çıktığı illere gidecek olmasına ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:
15.02.2022Siyaset
PKK'dan kaçtı, dağdakilere seslendi: Fırsatını bulan kaçsın
PKK'dan kaçtı, dağdakilere seslendi: Fırsatını bulan kaçsınŞırnak'ta 15 yaşındayken PKK’lı teröristler tarafından kandırılıp dağa götürülen, 2 yıl önce de güvenlik güçlerine teslim olan M.Ü. (24), “Fırsatını bulan kaçsın. Ben burada yokken annem perişan olmuş. Herkesin annesi öyle. Oradaki herkesin ailesi öyledir. Hepsi de şu an perişanlar. Sıcak yuvanıza dönün, evinize ailenize, annenizi sevindirin. Artık orda kalmayın, inanmayın onlara” dedi.
19.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Akp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.