SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Ambulansı durdurup içine baktı! Yaralıyı görünce...

Muğla’da siren sesinden rahatsız olduğu ambulansın önünü kesip içinde hasta olup olmadığına bakan trafik magandası, kazada ağır yaralanan vatandaşın hastaneye götürülmesine engel oldu

Milliyet Haber

Muğla'da bir trafik magandası, trafikte seyir halindeki bir ambulansın siren sesinden rahatsız oldu, içinde ağır yaralı hasta bulunan ambulansın önünü kesip hasta olup olmadığını kontrol etti. Muğla'nın Bodrum ilçesindeki 112 Kumbahçe İstasyonu'nda görevli personel Neslihan A, Şafak A. ve ambulans şoförü Mehmet D, trafik kazasında ağır yaralanan Hilmi Kuş isimli vatandaşı Bodrum Devlet Hastanesi'nden Muğla'daki bir hastaneye sevk etmek amacıyla yola çıktı. Yaralıyı sağlığına kavuşturmak için zamanla yarışan sağlık ekibi, trafikte 48 PV 132 plakalı otomobilin sürücüsü Metin Dinç tarafından taciz edildi. İddiaya göre; bir süre siren çalan ambulansı takip eden trafik magandası, Bayır Mahallesi'ne geldiğinde ambulansın önünü kesti.

PERSONELİ TEHDİT ETTİ

Sağlık personelini yöneticilere şikayet etmekle ve başka ile sürdürmekle tehdit eden ve ambulansın sirenlerinin gereksiz yere çalındığını belirten maganda, daha sonra ambulansta hasta olup olmadığını kontrol etmek istedi. Ambulanstaki yaralıyı gören şüpheli, aracına binerek yoluna devam etti. Plakası güvenlik güçlerine bildirilen otomobilin sürücüsü, polis ekiplerince kısa sürede yakalandı. Sağlık çalışanları trafik magandasından şikayetçi oldu. (Yeniasır)

Diğer Haberler

  1. Bursa'da peş peşe 3 deprem!
  2. Tam bir katliam! Dev projeye tepki
  3. 2 ay sonra acı haber geldi!
  4. Son dakika... Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'in öldürülmesi davasında karar çıktı
  5. Kavga eden esnaflar sivil polisi yaraladı!
  6. Yabancıların evlerini hedef alan hırsız yakalandı!
  7. Mersin'de hareketli dakikalar! Herkes seferber oldu
  8. Yaşayan tarih Ayşe nine
  9. AÖL yeni kayıt - kayıt yenileme - ders seçme - sınav merkezi işlemleri nasıl yapılır?
  10. Mardin'de terör operasyonu: 8 gözaltı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.