MODA
GÜZELLİK
AİLE
SAĞLIK

26 Ağustos 2018 Balık Dolunayı Hangi Burcu Nasıl Etkileyecek?

Bayram tatilinin son günlerinde dolunay etkisinde olacağız. Peki 26 Ağustos 2018 dolunayı hangi burcu nasıl etkileyecek? Tüm burçlara güzel haberlerim var!

26 Ağustos Pazar günü, Türkiye saati ile 12.56'da, Balık burcunun 3 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Bu dolunay, 2018 yılının en mistik, en ruhani ve iyicil olanlarından biri. Hemen hemen bütün burçlar, eğer kullanmayı bilirlerse, hayatlarında pozitif değişimler gözleyebilirler. Buradan bütün burçlara ortak önerim; dolunay civarında, yani 22-30 Ağustos tarihleri arasında hayal kurun, hayatta yapmak istediklerinizi düşünün, sevdiklerinizle buluşup birbirinize hayallerinizi anlatın.

Bütün bu korkunç tutulma serisinin ardından (temmuzdan söz ediyorum), bu ruhani boyuttaki dolunay hepimize şifa niyetine güzellikler dağıtacak. Sadece ruhsal bir iyileşme sürecinden söz etmiyorum; bu dolunay para-ticaret konularına da vurgu yapıyor. Güneş, Uranüs ve Satürn el ele tutuşup, hepimize maddi olarak iyi gelecek, son derece destekleyici bir görünüm oluşturuyor. Dolayısıyla toprak grupları; yani Boğa, Başak ve Oğlak burçları bu dolunaydan tam verim alacaklar. Yeni bir iş kurmak, ticaretle ilgili girişimler, parasal konular gündemimizin tepesinde. Parayla ilgili bereketli, maddi kaynakları iyi değerlendirdiğimiz, toprakla ilgili işlerimizin yolunda gideceği bir dönemdeyiz. Balık, Yengeç ve Akrep burçlarının ise dileklerinin gerçek olacağı, sanatsal yetenekleriyle parlayacakları bir dönem.

Bu dolunay sırasında Merkür ile Venüs arasında da tatlı bir flörtleşme olacak. Sevgiliniz veya eşinizle romantik bir akşam yemeği için 26 Ağustos ve civar tarihlerde deniz kenarı (çünkü dolunayın gerçekleşeceği balık burcu su kenarlarını simgeler) iyi bir restoranda yer ayırtabilirsiniz. Neptün/Jüpiter üçgeniyle birbirinizin duygularını samimiyetle anlayacak, tatlı bir sohbet eşliğinde sevginizi büyütüp geliştirme fırsatı yakalayacaksınız.

Dolunayın hemen ardından 27 Ağustos'ta Mars retrosu da bitiyor. Mars, bulunmayı çok sevdiği oğlak burcunda ileri hareketine başlamak üzere yerleşiyor. Bu da yine iş ve kariyer konuları, gelecekle ilgili hedeflerimiz, otorite ve yöneticilerle ilişkilerimize vurgu yapan bir görünüm. Elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz! Oğlaktaki Mars ile kararlı ve hırslı, gerçekçi davranacağız.

YÜKSELEN KOÇ:

Bu dolunay sırasında kazandığınız parada artış yaşanabilir, terfi alabilir veya birlikte çalıştığınız ekibin genişleyip büyüdüğünü görebilirsiniz. İş hayatında en güzel zamanları yaşıyorsunuz. Her ne değişiklik olursa olsun, şu an biraz stresli gibi görünse de, uzun vadede size iyi gelecek. Fakat bu dolunay, astrolojide pek sevmediğimiz 12'nci evinizi aydınlatacak. 26 Ağustos ve civarında, yalnız kalmaya, dinlenmeye ve kendinizi kalabalıklardan izole etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir deniz kenarına gitmek iyi bir fikir olabilir. Dolunay, su grubu olan balık burcunda olacağı için, bu dönemde su kenarlarında vakit geçirmek hepimize iyi gelecek. Aşk gezegeni Venüs, bir süredir ilişki evinizde gezinirken sizi evlilikle ilgili düşüncelerle meşgul ediyor. Bu yüzden belki sevgilinizle minik bir deniz seyahatine çıkmak da iyi bir fikir olabilir.

YÜKSELEN BOĞA:

Bu dolunay size sürpriz bir aşk ile birlikte, sürpriz bir seyahat fırsatı da getirebilir. Hatta belki seyahat edeceğiniz yerde yeni biriyle tanışabilirsiniz... Neticede kalbinizi attıracak biriyle merhabalaşma olasılığınız çok yüksek. Bu dolunayda kalabalıklar arasında, sevdiklerinizle olacaksınız. 26 Ağustos civarında katılmaya can attığınız bir organizasyon veya davete gidebilirsiniz. Özellikle bekar boğalar bu fırsatı kaçırmasın! İşin ucunda romantik bir buluşma olabilir... Uranüs şu ara, aşk evinizdeki Güneş'le muhteşem bir kontak kuruyor ve yükselen boğaları heyecanlı sürprizlerle karşılaştırmak üzere. Dolunay balık burcunda olacağı için bir deniz kıyısı ya da suya yakın, romantik ve etkileyici ortamlarda bulunabilirsiniz. Maddi durumunuz da iyiye gidiyor. Her türlü parasal konularda şansınız yerinde.

YÜKSELEN İKİZLER:

Zihinsel enerjisine hayran olduğumuz yükselen ikizler burçlarının yine yaratıcılıkları tavan! Yaratıcılık gerektiren tüm işler için gökyüzü güzel fırsatlar sunarken, kariyerinizde de zorlu bir sürecin sonuna gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Belki bir projeyi tamamladınız, belki bir sunumu başarıyla yaptınız, belki alkışları alıp görevi bir başkasına devrettiniz. Yaptığınız iş ile ilgili bir bitiş söz konusu olabilir. Ama bu dolunay son derece pozitif. Ağustos ayının son haftasında finansal konularla ilgili yapacağınız girişimler veya alacağınız haberler, akşam evde bir kutlama yapmanıza vesile olabilir. Bir seyahate çıkmak için güzel dönemdesiniz. Değerlendirin derim.

YÜKSELEN YENGEÇ:

Temmuz ayındaki tutulmalar sırasında çok zor günler geçiren yükselen yengeçler; bu dolunay ile birlikte, deyim yerindeyse şifalanıyor. Seyahate çıkmak, deniz kenarlarında uzun yürüyüşler yapmak, geleceğe dair umut dolu hayaller kurup planlar yapmak için çok güzel bir dönemdesiniz. Artık bazı şeyler içinize siniyor ve kabullenmeye başlıyorsunuz. Geçmişe değil, geleceğe odaklanma vakti geldi. Yılın en güzel dolunayında zihinsel enerjiniz ve manevi duygularınız son derece kuvvetli olacak. Bunun dışında evli ya da bekar olun; birçok yükselen yengeç heyecanlı, romantik bir deneyim yaşayabilir. Okulla ilgili, üniversiteyle ilgili güzel haberler bekliyorsanız, bu dolunay civarı işleriniz yine yolunda gidecek. Medya, basın-yayın ya da yayıncılık sektöründe çalışan yükselen yengeçler, 26 Ağustos'u takip eden 4-5 gün içinde işleriyle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirler.

YÜKSELEN ASLAN:

Yükselen aslanların gündeminde para var. Sürprizler gezegeni Uranüs ise kariyer evinizde gezinmeyi sürdürüyor. Dolunay civarında elinize ciddi bir para geçebilir ve bu bir iş vasıtasıyla gelebilir. Elinize geçen parayı ev veya arsa almak için değerlendirmek isteyebilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK:

Evlilik evinizde gerçekleşen bu dolunay civarında nişanlanabilir, evlenebilir, evleneceğiniz kişiyle tanışabilir veya bu konuyla ilgili bir karar vermek durumunda kalabilirsiniz. Eğer böyle bir durum varsa bilin ki, yılın en iyi zamanlarından birini seçtiniz. Evli olan yükselen başaklar, sevdiklerinin yaptığı bir sürprizle çok mutlu günler geçirebilirler; belki ilişkileri yaprandıysa onarma fırsatı bulabilirler. Yalnızsanız da üzülmeyin; bu dolunayda bir ortakla çalışmaya başlayarak da yararlanabilirsiniz. Zaten Merkür gerilemesi de bitti. Dolayısıyla rahat rahat imza atıp yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Gökyüzünde oluşan muhteşem toprak üçgeni en çok size yarıyor! Bu dönemde para konularıyla ilgili risk almanız gereken bir durum varsa, buyurun alın derim! Kariyerde ilerleme, hamile kalma, aşık olma, uzun mesafe seyahatlere çıkma, medyayla ilgili işlerden yararlanma gibi bütün fırsatlar bir bir önünüze serilecek. Bir süredir uğraştığınız işlerinizde de yoğunluğunuz azalıyor. Mars sizi 10 Eylül'e kadar rahat bırakıyor ve bu sürede aşk hayatınızı alevlendiriyor. Daha çekici ve karizmatik hissedeceğiniz günler yakın! Bu dolunayın tadını çıkarın!

YÜKSELEN TERAZİ:

26 Ağustos'taki dolunay, altıncı evinizi aydınlatacak. Projelerinizi teslim edebilir, büyük bir işi bitirebilir, biraz nefes alacak alan yaratmak isteyebilirsiniz. Yeni bir iş arayan yükselen teraziler, hayallerindeki gibi bir iş fırsatına bu dönemde kavuşabilirler. Bu yeni iş, bir arkadaşınız vasıtasıyla size ulaşabilir. Belki size bir link gönderecek, onun sayesinde başvuru yapacak ve kabul edileceksiniz! Halihazırda bir işiniz varsa da, isim yapmanıza yardımcı olabilecek önemli bir projede yer alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sağlık sorunları olan yükselen teraziler, bu muhteşem dolunayda kendilerini daha iyi hissedecek ve belki alternatif bir tedavi yöntemi bularak iyileşme fırsatı elde edecekler.

YÜKSELEN AKREP:

26 Ağustos Pazar günü yaşanacak olan ultra romantik dolunaydan en çok etkilenen burçlardan biri sizsiniz! Gerçek aşkı, romantizmi ve çocukları simgeleyen astrolojik alanınız göz kamaştırıcı bir şekilde aydınlanıyor. Uranüs'ün size sürprizler getireceğini ve Satürn'ün gökyüzündeki mükemmel pozisyonu sayesinde bu dolunayda başlayacağınız her türlü projenin veya ilişkinin uzun ömürlü olacağını unutmayın. 26 Ağustos akşamı partnerinizle özel bir yemek organize edebilirsiniz. Deniz kenarında bir restoran mesela? Nasıl fikir? Ancak unutmayın! Dolunaydan kısa bir süre sonra kendinizi bebek patiği örerken bulabilirsiniz! Yükselen akreplerden hamilelik haberi almamız olası :)

YÜKSELEN YAY:

Bu dolunay, evinize ve ailenize güçlü bir vurgu yapıyor. Yaşam koşullarınızı iyileştirme yolları arıyor, evinizdeki işleri bitirmeye çalışıyorsunuz. Ama unutmayın ki bu dolunay, alışılmadık derecede dost canlısı bir Uranüs'ü ve Satürn'ü barındırıyor. Yani ev ile ilgili konulara şans getiriyor. Eğer taşınmak, ev veya arsa almak gibi bir planınız varsa, çok hızlı bir şekilde istediklerinize sahip olabilirsiniz. Taşınacağınız yerde uzun süre kalıcı olacağınızı söyleyebilirim. Çünkü istikrarı simgeleyen Satürn, uzun zamandır olmadığı kadar rahat bir konumda. Bu dolunaydan kariyeriniz de payına düşen şansı alıyor. Gökyüzünde oluşan büyük toprak üçgeni sayesinde iş hayatındaki başarılarınız parlıyor; kendinizi finansal olarak güçlü hissedeceğiniz günlere giriyorsunuz. Yeni bir proje veya yeni bir iş geliyor olabilir. Önümüzdeki ay, 9 Eylül'de yaşayacağımız yeni ayı bekleyin. Orada size daha güzel haberler vereceğim :)

YÜKSELEN OĞLAK:

Bu dolunay, seyahat ve iletişim evinizi aydınlatacak. Birbiriyle iyi geçinen gezegenler sayesinde, 25-26 Ağustos'u yolda seyahat ederek geçirebilirsiniz. Deniz kenarına gitmek, tekneyle tura çıkmak, bu dünyadan geçici olarak kopmak isteyebilirsiniz. Astrolojide üçüncü ev, aynı zamanda kardeşleri ve kuzenleri de simgeler. Yani belki de kardeşinizi görmek için yola çıkacaksınız ya da kardeşiniz sizinle birlikte gelecek. Dolunay, yaratıcı bir iş anlaşmasına da vesile olabilir. Eğer bir teklif gelirse, önümüzdeki hafta kabul edebilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA:

Bu dolunay para evinizi aydınlatıyor. Zam almak ya da bir maaş görüşmesi yapmak için harika bir zaman. 27-29 Ağustos arası tarihleri iyi kullanın. Gökyüzü size tam destek veriyor. Para yola çıktı bile! Belki size borçlu olan biri de borcunu kapatacak.

YÜKSELEN BALIK:

Bu dolunay sizin için parıldıyor. Hayatınızla ilgili önemli bir karar vermek üzere olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı besleyen Uranüs, size yeni bir iş fırsatı, kısa bir seyahat veya sanatsal alanda bir teklif getirebilir. Dolunay akşamını deniz kıyısına yakın bir yerde geçirmenizi tavsiye ediyorum. Herkesten daha çok eğlenecek ve sosyalleşeceksiniz. Hayatınızda önemli olabilecek insanlarla tanışacaksınız. Belki de uzun zamandır görmediğiniz dostlarınızla buluşup eski günleri yad edeceksiniz. Yaratıcı alanda çalışan yükselen balıklar bu dolunaydan çok karlı çıkacak. Resim yapmak, şarkı bestelemek, şiir yazmak gibi bir uğraşınız varsa ilham tam kucağınızda oturuyor!

Yazının devamı...

11 Ağustos 2018 Güneş Tutulması Hangi Burcu Nasıl Etkileyecek?

11 Ağustos Cumartesi günü, Aslan burcunun 18 derecesinde bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu tutulmadan en çok Aslan, Kova, Boğa ve Akrep burçları etkilenecek. Tabii bir de bu burçların 10-26 dereceleri arasında gezegeni olanlar... Tutulmanın başlıca teması ise, bencillik, abartı ve fikir ayrılığı!

Aslan burcundaki Güneş Tutulması, 2018'in son tutulması olacak. Öyle hemen yelkenleri suya indirip "Oh be nihayet bitiyor" demeyin! 20 Ocak 2019'da, yine Aslan burcunda bir tutulmamız daha var; ondan sonra derin nefes alabilirsiniz :)) Saat 12.57'de yaşanacak olan Güneş Tutulması, bireysel hayatlarımızda yeni bir sayfa açmanın zamanı geldiğini söylüyor. Yapılabilecek en iyi şey, tüm ihtimalleri enine boyuna düşünüp yeni bir plan yapmak. Zaten temmuzdaki Ay Tutulması ile bazı şeyleri geride bırakıp, bazı sayfaları kapattık. Şimdiyse, yenilerini açma vakti geldi! Kendinize yeni hedefler belirleyin, derinlemesine düşünün, notlar alın, araştırın ve bir yol haritası çizin. Ancak harekete geçmek için doğru zaman değil. Çünkü Merkür, retro harekette. Merkür retrodayken bir işe başlarsanız, sonu gelmez! Bu yüzden 19 Ağustos'a kadar beklemeniz gerekiyor. Hatta garanti olsun; Merkür'ün eski hızına kavuşacağı 25 Ağustos civar tarihlerini bekleyin.

Güneş Tutulması'nın etkilerine toplumsal olarak baktığımız zaman, Aslan temasının öne çıktığını görüyoruz. Aslan klasik astrolojide; sahneye çıkan ünlüleri, yöneticileri, liderleri simgeler. Bu da demek oluyor ki, bu dönemde liderler ve ünlüler ön planda olacak. Tutulmanın bir diğer başrol oyuncusu ise, yukarıda bahsettiğim gibi retro Merkür. Dolayısıyla iletişim, her türlü haber trafiği, yazışma, anlaşma, sözleşme, zihinsel konular, her zamankinden daha çok gündemimizde olacak. Özgüvenimiz tavan, yaratıcılığımız zirve, cesaretimiz doruk noktasında geziniyor. Aman diyeyim bu dönemde yasaları çiğnemeye, kendinize fazla güvenip aşırı hareketler yapmaya kalkışmayın!

11 Ağustos Güneş Tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek? Bu videoda!


11 Ağustos ve civar tarihlerde ne olabilir? Mesela bir zamanlar gündeme gelmiş ama rafa kalkmış, eskiden başlanmış ama yarım kalmış bazı projeler, otoriteler tarafından raftan indirilip yeniden önümüze sunulabilir... Bu durum, iş hayatınızda veya özel hayatınızda yaşanabilir. Ben toplumsal bir örnek vereyim: Atıyorum bir kanun teklifi vardır, o zaman kabul edilmemiştir veya kabul edilmesi teklif dahi edilmeden rafa kaldırılmıştır. Bu dönemde biri çıkar, o teklifi yeniden masaya koyar, tartışmaya açar, oylamaya sunar, bu da bir fikir çatışması yaratır. Biz de medyada günlerce bu fikir ayrılıklarının sebeplerini ve sonuçlarını okuruz. Veya bir lider çıkar, ortaya çok acayip bir fikir atar ve günlerce yazılır çizilir... Aslan ve Merkür bu dönem fazlaca cesur, zaman zaman abartılı ve direkt hareket etmemize sebep olacağından, özellikle liderlerle ve şöhret sahibi insanlarla ilgili haberlere çok rastlayacağımızı düşünüyorum. Buna sanatçılar da dahil. Belki bu tasarı, plan ya da fikir tartışması; sanat dünyası ile de yakından ilişkili olabilir.

Tutulmanın zorlu etkilerinden biri de, Mars'ın, Uranüs ile yaptığı kare açı. Bu bazı doğa olaylarının tetiklenebileceğini düşündürüyor. Havada bir elektrik var. Bu yağmur olup düşebilir, deprem olup sallayabilir. Bu Güneş Tutulması'nın benzerini Ağustos 1999'da yaşamıştık ve o zaman neler olmuştu; malumunuz... Tutulmalar 19 yılda bir tekrarlandığı için, şimdi de Ağustos 1999'da gündeme gelen temalar tekrarlanacak. O zaman neler yaşadığınızı düşünüp kendi hayatlarımız için ipuçları elde edebiliriz.

Sağlık olarak ise Aslan burcu kalp ve dolaşım sistemini yönetir. Kalbiyle ve dolaşım sistemiyle ilgili halihazırda problemi olanlar, bu dönemde daha dikkatli davranmalılar.

Hiç mi olumlu bir şey yok?
Var çok şükür! Venüs, çok sevdiği terazi burcuna giriş yaptı, bu dönemde evleneceklere bol bol güzellik ve zarafet dağıtmaya başladı. Fakat hiç sevmediğimiz o Satürn var ya, işte maalesef kendileri Venüs'e zorluk çıkarıyor bu ara. Yani ilişkilerde laylaylom olmayacağımız, sorumluluklarımızın öne çıkacağı, sorumluluk almazsak ilişkilerimizi bitireceğimiz zamanlara girdik. Düzenlerimizi bozabiliriz, değiştirebiliriz, revizeler düşünebiliriz. Ama yerine daha fonksiyonel bir sistem kuracağız; ondan şüpheniz olmasın.

Bu tutulmanın sizi etkilemesi için, haritanızda keskin ve net bir açı oluşturması gerekiyor. Sizde böyle bir etki var mı? Öğrenmek için danışmanlık alabilirsiniz.

YÜKSELEN KOÇ: Bu tutulma aşk, romantizm, yaratıcılık ve çocuklarla ilgili konuları gündeme getirecek. Terazi burcunda bulunan Venüs, partner/evlilik alanınızda geziyor ve size şans ve mutluluk getiriyor. Üstelik yönetici gezegeniniz Mars ile güzel bir açıda duruyor. Bu da sizi her zamankinden daha çekici, seksi, parlak yapıyor. Tutulma sırasında özel hayatınızı nasıl daha iyi bir noktaya getireceğinize kafa yoracağınızı düşünüyorum. Özel hayat derken; evlilik, sevgili ve çocukları kast ediyorum. Yalnız olan yükselen koçlar ise, bu süreçte yeni bir ilişkiye başlayabilirler. Çocuk sahibi olmak isteyenler ve bu konuda tıbbi tedaviler görenler için de gökyüzünün destekleyici görünümleri var. 11 Ağustos'tan sonra hamile kalma olasılığınız yüksek! Tutulma sırasında sürprizler gezegeni Uranüs ile disiplin gezegeni Satürn, birbirlerini destekleyen görünümde olacak. Bu görünüm gelirinizi artırabilir veya bir iş teklifi olarak size geri dönebilir. Eğer haritanızda negatif bir görünüm varsa, yukarıda bahsettiğim konularda problem de yaşayabilirsiniz. Sevgilisiyle kavga eden, küsen, ayrılan yükselen koçlar olabilir. Bazıları da tutulmayı çocuklarıyla sorun yaşayarak deneyimleyebilir. Eğer bir tartışma yaşarsanız, konu büyük ihtimalle 'bencillik' olacak. Sevgilinizle, çocuğunuzla ilgili mevzu, bir noktada bencilliğe, sorumluluk almaya bağlanıyor. Sanki bir taraf kendini fazla düşünüyor gibi. Acaba bu siz olabilir misiniz? Bence orta noktayı bulmaya çalışın ve negatif tepki vermeyin. Siz de bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN BOĞA: Bu dönemde ev ve aile konularıyla ilgileneceksiniz. Taşınmak, eşya almak, tadilat yaptırmak, ev alıp satmak, yer değiştirmek, şehir değiştirmek gibi konular gündemde. Aile bireyleriyle fikir çatışması söz konusu olabilir. Tutulma direkt olarak evinize ve ailenize temas ediyor. Eğer bu temalarla ilgili yaptığınız planlar varsa, beklediğiniz motivasyonu bulacaksınız. Ama bence yine de esnek olun. Koşulların değişebileceği ihtimalini gözardı etmeyin. Tutulma etkisi, bir yeni ay veya dolunay kadar geçici değildir. Bu yüzden örneğin bir eve taşınıyorsanız cebinizden ekstra para çıkması gibi durumları gözardı etmemeniz gerekiyor. Birlikte yaşadığınız kişilerle ortak karar almaya özen göstermenizi, kafanıza göre, bencilce davranmamanızı öneriyorum. Yerinizde olsam bu dönemde evime hangi yeni eşyaları alsam diye biraz internette dolanır, yeni bir duvar boyası rengi seçer, bir masaydı, sandalyeydi; bunun gibi eşyalar bakardım. Bütün bunlar için verimli dönemdesiniz. Ama alışverişi sadece planlayın, sakın gidip hemen satın almayın. Merkür retrodayken satın aldığınız şeyler dayanıksız olur, kırılabilir, bozulabilir; uğraşır durursunuz... Alışveriş için ağustos sonuna kadar beklemenizi öneriyorum. Siz de bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN İKİZLER: Zihinsel enerjisi doğuştan efsanevi olan yükselen ikizler burçları, bu dönemde fikirlerini dobra dobra söyledikleri için dokuz köyden kovulabilirler. Sanki söyledikleriniz birilerinin canını çok yakacak gibi! Kendinizi ifade etmek isterken başkalarının kalbini kırabilirsiniz. Özellikle de kardeşlerinizin, arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin... Bu dönemde kendinizle ilgili, başka kimseyi düşünmeden, son derece kişisel bir karar alabilirsiniz. Bu karar başkalarını rahatsız edebilir. Durumu açıklarken kelimelerinizi düzgün seçin. Sevgilinizle aranızda sorumluluk temalı krizler çıkabilir. Bir taraf ilişkinin sorumluluğunu üstlenmek istemiyor olabilir. Bu konuyu çözmek zorundasınız. Bu tutulma iletişim sektöründe çalışan ikizler burçları için bazı fırsatlar getirebilir. Yazma, konuşma, araştırma, çeviri, oyunculuk, dijital işler gibi meslek dallarıyla uğraşan yükselen ikizler burçları; bir iş görüşmesi, seminer, konferans veya bunun gibi bir durum sebebiyle şehir dışına çıkabilirler. Bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN YENGEÇ: Bu ara para durumunuz sallantıda. Bu dönemde ya düzelecek, ya dibe vuracak. Bir şey alıp satabilir, emekli olabilir, emekli ikramiyenizi alabilir, var olan birikmişinizi x bir şeye harcamaya karar verebilirsiniz. Ya da tam tersi, öyle saçma bir harcama çıkar ki; durduk yere bütün para çarçur olabilir. Zaten Yengeç tutulmasından yeni çıktık ve siz bir süredir eşinizle/sevgilinizle ciddi sorunlar yaşıyorsunuz. Halihazırda böyle bir durum varsa, yaşadığınız sorun para durumunuzu da etkileyebilir. Var olan parayı kimseye danışmadan, direkt kendiniz için veya çocuklarınız için harcamaya karar verebilirsiniz. Kısacası, tutulma cüzdanınıza giren-çıkan paraya gözünü dikmiş durumda. Olumlu açıdan bakarsak, 11 Ağustos'un hemen ardından belki de gelirinizi artırabilecek yeni yollar bulacaksınız. Yerinizde olsam gözümü dört açardım. Bir süredir maddi anlamda sıkıntıda olmanıza yol açan Mars gezegeni 1 aylığına sizi rahat bırakıp 10 Eylül'e kadar başka bir alana geçecek. Bu sırada büyük yüklerden kurtulup rahatlayabilme şansı bulabilirsiniz. Bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN ASLAN: Yükselen aslanları şöyle bir sahneye alalım! Bu tutulmanın spot ışıkları direkt sizin üzerinizde! Deli gibi parladığınız, bütün yaptıklarınızın göz önünde olduğu, son derece dikkat çektiğiniz bir dönemdesiniz. Bu enerjiyi iyi kullanın! Çok önemli değişiklikler kapıda. Yükselen aslanların bu dönemde hayatlarına kuşbakışı bakmalarını; yaşamın bugüne kadar ne getirdiğini ve bundan sonra ne getirmesini istediklerini düşünmelerini öneriyorum. Hangi fırsatları kaçırdınız, hangilerini yakaladınız? Bu dönemde hayatınızı gözden geçirin ve ne yapmak istediğinize karar verin. Tutulma sizi bir ev sahibi yapabilir, iş kurmanıza vesile olabilir, yeni bir iş teklifi almanızı sağlayabilir veya belki uzun zamandır beklediğiniz terfiyi kucaklamanıza vesile olabilir. Şans gezegeni Jüpiter'i kullanarak bu dönemde bir ev veya arsa sahibi olabilirsiniz. Tabii bunun için para gerekiyor değil mi? Neyse ki Neptün'ün de Jüpiter'e güzel bir açısı var. Bir bankaya gittiğinizde istediğiniz krediyi alabileceğinizi veya bir arkadaşınızdan destek isteyebileceğinizi düşünüyorum. Ancak biraz sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Spor, düzenli uyku, sağlıklı beslenme gibi yaşam kalitenizi artıracak detayları hayatınıza davet edin. Forma girmek isteyenler de 11 Ağustos'ta diyete başlasınlar. Bu dönem ayağınızın takılabileceği tek bir taş var; adı 'bencillik'!.. Sadece kendinizi düşünerek hareket edersiniz, uzun vadede kaybedersiniz. Bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN BAŞAK: Yükselen başaklar pek keyifli bir dönemde değiller. Sanki hayattan aldığınız zevk azaldı. Keyfiniz yok, konuşasınız yok, kimseyle görüşesiniz yok. Doğanız itibarıyla sürekli plan yapıyorsunuz, disiplin ve düzene çok bağlısınız. Acaba bu alışkanlıklarınız, hayatı kaçırmanıza sebep olabilir mi? Tutulma döneminde kabuğunuza çekilip hayatınızı gözden geçirmek, hatta kendinizi eleştirmek isteyeceksiniz. Eleştirin de dozunu kaçırmayın! Biraz rahatlamaya, düşünmeye, oluruna bırakmaya ihtiyacınız var... Geçtiğimiz dönemde çok sıkı çalıştınız ve aşırı yoruldunuz. Yerinizde olsam güzel bir otelde kendime yer ayırtır, güneşin altına yatar ve bol bol dinlenirdim. Bu tutulmanın bir diğer etkisi, sizden saklananları gün yüzüne çıkarması. Öğrendiğinizde çok şaşıracağınız bazı haberler duyabilirsiniz. Tutulmanın ışığı tam olarak göremediğiniz/anlamadığınız bir konunun üzerini aydınlatıp, tüm gerçekleri ve doğruları görmenizi sağlayacak. Yine tutulma sırasında bir arkadaşınızın veya aile bireyinizin sağlık sorunuyla ilgilenebilirsiniz. Bizzat sizin bir tedaviye ihtiyacınız da olabilir. Her tür tıbbi müdahale için ağustos ayı iyi bir zaman. Bir-iki ufak dokunuş tüm hayat tarzınızı iyileştirmenize vesile olabilir. Zaten başaklar genellikle sağlık konularıyla çok yakından ilgilidir ve severler. Bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN TERAZİ: Yükselen teraziler bu dönemde dışarıya çıkıp gezmeye, sosyalleşmeye, büyük gruplara dahil olmaya, yeni insanlarla tanışmaya başlayabilir. Venüs de tam üzerinizde olduğu için güzelleşiyorsunuz, insanları etkiliyorsunuz. Büyük hayaller kuracağınız veya uzun zamandır kurduğunuz hayallerin gerçek olacağı bir dönemdesiniz. Bu dönem karşınıza çıkacak kişiler size hayallerinize ulaşma yolunda destek olabilirler. Özgüveniniz de sağlam! Fırsatları kaçırmayın ve kendinizi kanıtlayın. Tutulma, haritanızda negatif bir yere temas ediyorsa, bu dönemde çok güvendiğiniz kişilerin sizi yarı yolda bıraktığını veya yakın bir arkadaşınızın sizden uzaklaştığını görebilirsiniz. Sevgiliniz veya eşiniz ilişkinizde sorumluluk almak istemeyebilir ve bu aranızdaki ilişkinin gerilmesine sebep olabilir. Bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN AKREP: 2018 yılı boyunca evrenin sunduğu tüm fırsatlardan sonuna kadar yararlanan yükselen akrepler, bu tutulma ile iş hayatlarında ileriye doğru bir adım daha atıyorlar. Terfi beklentisi olan akrepler tutulma civarı güzel haberler alabilirler. Yeni iş teklifleri, toplumda statünüzü yükseltecek gelişmeler kapıda. Bütün bu şanslar ayağınıza serilirken egonuzu yükseltip bencilce tavırlar sergilememeye dikkat etmelisiniz.

YÜKSELEN YAY: Yükselen yaylar kendilerine yeni hedefler belirlemek için çok güzel bir dönemdeler. Yurt dışıyla ilgili planlar yapmak, yeni bir eğitime başlamak, dil öğrenmek gibi alternatifleri düşünebilirsiniz. Belli ki hayatınızda bir değişim istiyorsunuz. Gitme arzunuz tavan yapmış durumda ki zaten yaylar, hayatlarının her döneminde seyahat etmeye bayılırlar. Tutulma sırasında seyahat sevdanız iyiden iyiye artacak. Bu dönemde işi abartıp sevdiklerinizi geride bırakmak pahasına büyük planlar yapmaya başlayabilirsiniz. 2018 yılı boyunca zor günler geçirdiniz ama Aslan ve Yay dost burçlar olduğu için bu tutulma sizi destekliyor. Kasım ayında şans gezegeni Jüpiter yay burcuna geçtiğinde iyice rahatlayacaksınız, hayat su gibi akıp gitmeye başlayacak.

YÜKSELEN OĞLAK: Bu tutulma sırasında ödenecek borçlar kapınızı çalıp gerilmenize, üzülmenize sebep olabilir. Bütçeyle ilgili planlarınız tutmayabilir. Bir iş kurmak istiyor fakat gerekli finansal desteği bulamıyor olabilirsiniz. Ailenizden, eşinizden destek bekliyor; ortak gelirleri yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Beklediğiniz para gelmeyebilir ve kendinizi maddi anlamda bir çözümsüzlüğün içine sıkımış halde bulabilirsiniz. Özetle, yükselen oğlakların odak noktası bu ay 'para'. Haritanızda pozitif görünümler varsa, bu para size bir banka kredisiyle veya borç yoluyla gelebilir. Hukuki bir davanız varsa 11 Ağustos'tan sonra görüşmeler/konuşmalar artacak. Bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN KOVA: Bu tutulma evliliğinizi veya ortaklıklarınızı yeniden şekillendirmenize sebep olabilir. Eşinizle yaşadığınız sorunlar gün yüzüne çıkıp sizi bunaltmaya başlayabilir. Konuşurken abartılı cümleler kurmamaya, bencilce hareket etmemeye özen göstermelisiniz. Evliliğinizi kurtaracak yeni çözüm yolları bulmanız gerekiyor. Ortaklı bir iş yapıyorsanız bu anlaşmaları da gözden geçirmeniz gerekebilir. Haritasında olumlu görünümler olan yükselen kova burçları, 11 Ağustos Güneş Tutulması civarında evlenmeye karar verebilirler. Böyle bir durumunuz yoksa, kendinize yeni bir iş ortağı bulabilirsiniz. Sizi temsil edecek biri; avukat, menajer, yayıncı gibi... Bu tür bir iş anlaşması gündeminizdeyse görüşmelerinizi yapmaya devam etmenizi ancak eylül ayına kadar imza atmamanızı öneriyorum; çünkü malumunuz Merkür retrosu var. Bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

YÜKSELEN BALIK: Yükselen balıklar, Güneş Tutulması sırasında sağlık olarak en çok zorlanacak olan burçlardan biri. Günlük hayatınızda kazalara dikkat edin. Bu ara kendinize ekstra özen göstermeniz gerekiyor. İş arkadaşlarınızla egosal problemler yaşamanız da olası. Fikir çatışmasına, abartıya ve egoya düşmeden bu tutulmayı atlatırsanız kazançlı çıkarsınız. Tutulma zamanında iş yoğunluğunuz her zamankinden daha fazla olabilir, birçok şeyle anda anda ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bahsettiğim konularla ilgili bir durum yaşıyorsanız ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

Danışmanlık almak için bana yazabilir veya web sitemi ziyaret edebilirsiniz:

instagram.com/gulumdagli

YouTube kanalım

Facebook.com/gulumdagliastroloji

Yazının devamı...

26 Temmuz Merkür Gerilemesi Hangi Burcu Nasıl Etkileyecek?

Gerilemesiyle meşhur Merkür, yine başımıza bela olmaya geliyor. Ay pardon 'gidiyor' mu desem? :) Bu geri hareket, 19 Ağustos'a kadar sürerken başımıza türlü çeşit saçmasapan mevzular açabilir. Ama üzülmeyin; hepsi eften püften şeyler, 19 Ağustos'tan sonra çoğu kendiliğinden düzelecek, can sıkmaya hiiiiiç gerek yok...

Merkür bu kez Aslan burcunda, 20 Ağustos'a kadar geri hareket edecek. Bu süreçte Merkür'ün ve Aslan'ın temsil ettiği konularla ilgili sorunlar yaşayabiliriz. Merkür'ün her türlü yazılı, sözlü, görsel iletişimi temsil ettiğini; bunun dışında seyahatleri, anlaşmaları, elektronik alet edevatları yönettiğini unutmayın. Bu dönemde her türlü elektronik cihazlar durduk yere error verebilir. Bilgisayarınızın back-up'ını almanızı öneriyorum. Bunun dışında kararsızlıklar, yanlış kararlar, yanlış anlamalar, normalde 3 lira olan bir şeye 5 lira verme durumları artacaktır. Merkür retrosu sırasında tanıştığınız insanlar hayatınızda kalıcı olmayacağı için, bu dönemde başlayan ilişkiler ışık hızıyla biter. Aynı şekilde yeni başlanan işler, uzun süreli ve kalıcı olmaz. Yani özetle; 'yeni' olan hiçbir şey uzun vadede çalışmaz.

Benzer bir mantıkla 20 Ağustos'a kadar büyük büyük kararlar vermemeyi, mesela evlenmemeyi, ev almamayı, satmamayı, sevgilinizden ayrılmamayı, cep telefonu-bilgisayar gibi aletler satın almamayı öneriyorum. Kaçmıyor neticede. Eylülde yaparsınız yapacağınızı :))

"Onu yapma, bunu yapma, ne yapalım yani?" diyenlere önerim şu: Oturun düşünün. Eksikliklerinizi tamamlayın. Plan-program yapın. Yarım kalan işlerin üstünden geçin. Düzenleme, derleme, toparlama için bundan daha iyi bir dönem olamaz.

Yükselen KOÇ: Bu süreçte birçok yükselen koç burcunun WhatsApp'ına, Facebook'una, Instagram DM'sine, eski sevgililerden mesaj yağacak. Öyleydi böyleydi derken bir bakmışsınız, barışmışsınız! Bu zaten barışmak isteyenler için güzel bir haber olabilir ama halihazırda ilişkisi olanları biraz sıkıntıya sokabilir de. Naçizane tavsiyem şu ki; Merkür retrosuyla gelenden hayır beklemeyin! Çocukları olan yükselen koçlar, bu süreçte onlarla ilgili bazı yarım kalmış meselelerle ilgilenmek durumunda kalabilirler. Bu süreçte, uzun zamandır görüşmediğiniz eski dostlarınızla bir araya gelip nostaljik zamanlar geçirmeniz de olası.

Yükselen BOĞA: Evini yenilemek isteyen yükselen boğalar için çok güzel bir fırsat sunuyor bu retro. Size tavsiyem; tadilat, tamirat, boya-badana gibi işlere girişirken Mars'ın da halihazırda retro olduğunu unutmayın, durduk yere kendinizi sakatlamayın! Sakin sakin birkaç düzenleme yapmakta zarar yok. Eviniz bunu sizden bizzat talep de edebilir :) Atıyorum sifon bozuldu, hop tesisatçı lazım! Umarım olmaz... Bununla beraber mesela koltuğun yerini değiştirmek, şöyle güzel bir temizlik yapmak, eski arkadaşları çağırıp yemek pişirmek, evin eksikliklerini gidermek için güzel zamanlar. Bir liste yapın: Bu evin neye ihtiyacı var? Ama sakın ha hemen koşa koşa yapı marketlere gidip deli paralar harcamayın. Alışveriş için 19 Ağustos'u beklemeniz şart! Aksi halde aldığınız şeylerin defolu veya bozuk çıkması, geri gönderilmesi, fazla para verildiğinin anlaşılması gibi sıkıntılı durumlar yaşayabilirsiniz. Şu an sadece planlayın... Merkür gerilemesi dönemleri incelemek, araştırmak için çok iyidir. Örneğin araba veya ev mi alacaksınız, inceleyebilir, alternatifleri gözden geçirebilirsiniz fakat kararınızı uygulamak, satın almak için gerilemenin bitmesini beklemek her zaman daha iyi sonuç verir.

Yükselen İKİZLER: Yarım kalmış projelerinize geri dönüp ufak tefek aksaklıkları gidermek için iyi bir fırsat geçti elinize. Hadi o tezi artık tamamlayın, o projeyi sunuma hazır hale getirin, o yazıyı bitirin, şu çeviriyi elinizden çıkarın! Yaratıcılık gerektiren bu tür işlerde, kenara atıp kaldırdığınız ne varsa, artık tekrar ele alma vaktidir! 19 Ağustos'a kadar zamanınız var. İyi kullanın. Bu süreçte seyahate çıkarsanız, konaklama ve yolculukla ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Kaybolan bavullara, unutulan pasaportlara dikkat! Kardeşlerinizle, yakın çevrenizle dalaşmayın. Geçmişte yaşanan konular tekrar gün yüzüne çıkıp asabınızı bozabilir.

Yükselen YENGEÇ: Kime borç verdiyseniz, şimdi geri alma vaktidir! Alacak-verecek meseleleri, hesap-kitap, bütçeleme yapma dönemine girmiş bulunuyorsunuz. Eeee, o kadar harcamaya dağ mı dayanır yengeç? Cüzdanınızdaki parayı, hesabınızdaki nakit akışını sorgulayabilirsiniz bu dönem. Gündem maddesi para! Bu Merkür size ekstra alışveriş yaptırmak için elinden geleni ardına koymayacak. Sakın onu dinlemeyin. 19 Ağustos'a kadar gereksiz bir çöp bile almamaya dikkat edin. Sonra pişman olursunuz...

Yükselen ASLAN: Bu retro sizin burcunuzda gerçekleşeceği için, bizzat kendinizle ilgili bazı konuları tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Dış görünüşünüz ve imajınızla ilgili konulara dikkat edin. Belki bir tarz değişikliği yapmak, gardrobunuzu yenilemek, yeni bir saç kesimini denemek isteyeceksiniz. Bununla beraber, yazılı ve sözlü, her türlü iletişime fazlasıyla dikkat etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Sözlerinizin yanlış anlaşılması, doğru anlaşılmasından daha kolay olabilir; o kadar söyleyeyim... Kaybolan mail’lere ve yanlışlıkla silinen dosyalara dikkat!

Yükselen BAŞAK: Yükselen başakların zaten doğuştan getirdikleri 'fazlaca sorgulama/eksiklikleri çat diye görebilme' yeteneği, bu dönemde tavan yapacak. Bu kez kendilerini, kendi geçmişlerini sorgulayacak; belki biraz melankolik takılmak isteyecekler. "Daha az konuşmak, daha çok yalnız kalmak", bu dönemi özetleyen cümle olabilir. İstiyorsunuz ki çekileyim bir kenara, kendi kendime dertleşeyim; o bana yeter! İnsanın kendini sorgulaması güzel bir şey tabii ama bu dönemde çok ciddi kararlar vermeyin bence.

Yükselen TERAZİ: Yükselen teraziler, yıllardır görmediğiniz tanıdıklar, eski dostlar sokakta pat diye karşınıza çıkarsa şaşırmayın. Bugünlerde, yaklaşık 1 yüzyıl önce görüştüğünüz bir insanın sizi aradığını görüp şaşırabilirsiniz. Bunun dışında kendinize belirlediğiniz yüksek hedefleri, hayalleri sorgulamaya, acaba mantıklı mı diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Hayallerinizi daha ayağı yere sağlam basan bir çerçeveye oturtup kendinize bir 'hayallere ulaşma planı' hazırlamak için çok güzel bir dönemdesiniz.

Yükselen AKREP: Yükselen akrepler Merkür gerilemesini iş hayatlarında deneyimleyecekler. Yarım bıraktığınız işler, tamamlanması gereken projeler, uzun zamandır çözülmesi gereken sorunlar artık bu dönemde ele alınmaya başlanacak. Eskiden kaçırdığınız ama hala çok istediğiniz bir iş fırsatı bu dönemde tekrar gündeme gelebilir; önemli bir görüşme veya kontak, proje yeniden aktive olabilir. İşinizde imzaladığınız önemli evraklara dikkat edin ve iki kez kontrol etmeden teslim etmeyin veya imzalamayın.

Yükselen YAY: Bu dönemde yükselen yayların karşısına, geçmişte kaçırdıkları fırsatlar yeniden çıkabilir. Bu fırsatların konusu bir eğitim veya yurt dışı seyahati olabilir; eğer değilse uzak akrabalarınızdan biriyle muhattap olmak durumunda kalabilirsiniz. Bu dönemde hayatı sorgulayacak, kendi içinizde uzun bir yolculuğa çıkacaksınız. Gördüğünüz rüyalar, her zamankinden daha anlamlı ve sıra dışı olabilir.

Yükselen OĞLAK: Yükselen oğlakların bir süredir gündeminde olan para konuları, Merkür retrosuyla birlikte iyiden iyiye tetikleniyor ve ödenmesi gereken borçlar yeniden gün yüzüne çıkıyor. Artık ödemeleri kapatma vakti geldi!.. Finansal krizleriniz, borçlarınız, miras meseleleri, burslar, vergiler gibi konularla ilgilenmek durumunda kalacaksınız.

Yükselen KOVA: Bir iş ortağınız varsa, bu süreçte ortaklık şartlarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Sözleşme imzaladığınız her türlü kurum ve kişiyle olan ilişkilerinize tekrar bir bakmak, artık işe yaramadığını gördüğünüz kimi anlaşmaları sonlandırmak isteyeceksiniz. Bu süreçte evliliğinizi de sorgulayabilir, belki boşanmaya karar verebilirsiniz. Ufak kıskançlıkları ya da yanlış anlaşılmaları gereksiz yere uzatmayın. Benden tavsiye: 19 Ağustos'a kadar hiçbir şekilde yeni bir ortaklığa imza atmayın, önemli bir karar vermeyin. Sabır! Devam eden ilişkinizde evlilik veya söz nişan kararları alabilirsiniz. Ama bu kararları aceleye getirmeden hayata geçirin. Merkür gerilemesi bitmesini bekleyip öyle adım atın.

Yükselen BALIK: Hangi geçmiş günlerden birinde gittiğiniz o doktor vardı ya? Acaba tekrar mı görünseniz? Kontrol zamanınız gelmiş olabilir mi? Sağlık düzeninizi tekrar mı gözden geçirseniz? İş arkadaşlarınızla aranız nasıl? Bozulmuş ilişkileri tamir etmek için çok iyi bir dönemdesiniz. Eski iş arkadaşlarınızla görüşmek, ilişkiyi yeniden tesis etmek isteyebilirsiniz.

Danışmanlık almak için bana yazabilir veya web sitemi ziyaret edebilirsiniz:

instagram.com/gulumdagli

YouTube kanalım

Facebook.com/gulumdagliastroloji

Yazının devamı...

27 Temmuz Ay Tutulması Hangi Burcu Nasıl Etkileyecek?

2017 yılının ağustos ayından bugüne kadar Kova-Aslan düzleminde birçok kez tutulma yaşadık. Cuma günü saat 22.20'de, bu trendi son derece sert bir Ay Tutulması ile kapatıyoruz. Özellikle Aslan ve Kova burçlarını 2017'den beri sınayan bu tutulma mevsimi nihayet bitiyor. Aslanlar ve Kovalar, yaşadıkları bütün başlangıç ve bitişleri kucaklayıp rahat bir nefes alabilecekler artık. Peki ya diğer burçlar? Sanmayın ki bu tutulma sizi pas geçecek... Var mı öyle kolaycılık? :)

Ay Tutulmalarını, her ay yaşadığımız dolunayların daha güçlüsü olarak düşünün. Bütün dolunaylar gibi Ay Tutulmaları da hayatlarımızda bir dönemin bitişini simgeler. Bu dönemlerde duygularımız ve duygusal hassasiyetlerimiz her zaman bir adım öndedir. Bazı sayfaları kapatır, projeleri teslim eder, son sözleri söyleyip mevzuyu sonsuzluğa uğurlarız. Kimileri bunu ev hayatlarında, kimileri iş hayatlarında, kimileri evliliklerinde yaşarlar. 27 Temmuz Cuma günü gerçekleşecek olan Ay Tutulması da bir bitişe, sonlanmaya sebep olacak. Ama bu pek de kolay bir bitiş değil... Özellikle de toplumsal hayatımızda ve sosyal medyada, bu tutulmanın etkilerini çok net hissedeceğiz.

27 Temmuz Ay Tutulması Hangi Burcu Nasıl Etkileyecek? Bu videoda!

Kova burcu astrolojide organizasyonları, ekip çalışmalarını, dostluğu, grupları, her türlü topluluğu, sosyal dernekleri, meclisleri temsil eder. Geleceğe yönelik umutlar, idealler, uçaklar, bilim gibi konular da kova burcuyla temsil edilir. Genel itibarıyla kurallara karşı gelen, özgürleşmek isteyen bir enerjisi vardır. Şu an yaşananlardan çok, gelecekte ne yaşanacağı ile ilgilenir.

Bizler de bu dönemde kendimizi duygusal anlamda kontrol etmekte zorlanacağız. Eylülün ilk günlerine kadar tutulmanın etkilerini hem özel hayatlarımızda, hem de akşam ana haber bültenlerini izlerken hissedeceğiz. Bu tutulmadan en çok 25 Ocak ve civarı doğan Kova burçları, Aslan, Boğa ve Akrep burçları ve bu burçların 0-8 derecelerinde gezegenleri olanlar etkilenecek. Sizde de böyle bir etki varsa ve zor bir süreçten geçtiğinizi düşünüyorsanız, kişisel doğum haritanızı inceletmenizi öneriyorum.

Mars retrosu hangi burcu nasıl etkileyecek? Bu videoda!

Bu tutulmaya, halihazırda retro hareketini sürdüren Mars gezegeni eşlik ederken; diğer taraftan etkisi yadsınamaz bir Uranüs de var. Anlayacağınız sol kulvardan gezegenler de bastırıyor! Çok stresli bir görünüm olduğunu söylemeliyim. Mars zaten retro. Ve retrolarda enerji sağlıklı bir şekilde ortaya çıkmaz. Tepkiler önce bastırılır; kışkırtılınca da haddinden fazla dışarıya çıkar. Kontrolü zor olan bu enerji, hepimize zarar verebilir. Öte yandan Uranüs-Mars gerilimi de sinir sistemimizi biraz yıpratacağa benziyor. Tehlikeli durumlara, kazalara açığız.

Gökyüzünde bir başkaldırı ve isyan enerjisi mevcut. Ve bunun en önemli göstergesi, tutulmanın başrolünü oynayan Mars... Agresyonu, harekete geçmeyi ve savaşı temsil eden bir gezegendir Mars. Ay Düğümleri ise kadersel bir temayı işaret ederek, bir şeylerin artık değişmesi gerektiğini söylüyor.

Aşağıda hangi burçların bu tutulmadan nasıl etkileneceklerini yazdım. Bahsettiğim konuları, yanıp sönen bir polis arabası alarmı gibi düşünün şu an. Konuyla ilgilenmeniz ve düzeltmeniz gerekiyor. Yerinizde olsam şöyle bir geri çekilir düşünürdüm, aceleci kararlar vermezdim. Şu ara hepimiz, çok ani ve aceleci kararlar verebilecek bir moddayız. Sizin de bir şeylere karar vermeniz gerekiyorsa, kendinize düşünmek için süre tanıyın derim.

Ay tutulması sırasında;

- Tansiyonumuz yükselecek, asabımız bozulacak, inatçılığımız Everest Dağı'nı bile aşacak.

- Duyacağımız haberlere çok şaşıracağız, toplumsal ve politik konularda şok edici ve ani gelişmeler göreceğiz.

- Özgürlüğümüzü en uç noktasına kadar yaşamak isteyeceğimiz, bizi kısıtlayan her şeyi hayatımızdan bir çırpıda çıkarmak isteyeceğimiz bir dönemdeyiz.

- Entelektüel ve zekice konuşmalar bu dönemde artacak. Fikirlerini zorla kabul ettirmeye çalışanlar çıkacak. Özgürlüğümüz tehdit altında gibi hissedeceğiz.

- Liderler ve liderlik tanımı bu dönemde ön plana çıkacak. Bu konularda yaşanan tartışmalar son derece soğukkanlı, mantık düzleminde, belki biraz ukala ve sivri dilli olacak. Kafa göz dalmalı, küfürlü bir tartışmadan-dövüşten bahsetmiyorum yani. Son derece entelektüel bir tartışma bu!

Yazının devamı...

Aslan Burcu Özellikleri

23 Temmuz itibariyle Güneş, Aslan burcuna giriş yaptı. Yani gökyüzünde yepyeni bir Aslan sayfası açıldı! Bu vesileyle tüm Aslan burçlarının doğum gününü kutluyor ve yeni yılda gururları yüzünden daha az kaybetmelerini diliyoruz :) Evet, Aslan burçlarının favori mekanı, genellikle gurur ve ego dağlarıdır :)))

Aslan burcu sahnede olmak isteyen, parlama ihtiyacı içinde olan, kendine güvenli, cesur ve cömert bir figürü temsil eder. Sahneye çıkmak ve bir gösteri sunmak en iyi bildikleri şeydir. Bu 'gösteri', bildiğimiz anlamıyla sahne sanatlarıyla ilgili olabileceği gibi, kendi arkadaş grubu, iş veya aile çevresinde yüksek tonlu konuşmalarla, kendini göstermek isteyen tavırlarla, herkesi koruyup kollamak isteyen babacanlıkla/anaçlıkla da ortaya çıkabilir.

Bir aslan burcunu nereden tanırız?

Aslan burçları bir balık veya yengeç kadar naif değildir; onlar kadar içe dönük ve kırılgan yaşamazlar. Son derece net, dik, asi, özgüvenli, gururlu insanlardır. Tek başına hareket etmesini gayet iyi bilirler. Bu tavırlarıyla sanki insanların kendileri hakkında ne düşündüğünü önemsemiyor gibi görünürler ama gerçekler öyle değil! Gösteriyi izleyen olmazsa, sahneye çıkmanın ne anlamı var ki? Elbette çevresinde insanlar görmek isteyecek, onların kendisi hakkında ne düşündüğünü önemseyecektir. Zaten Aslanların her tavrı ve sözü, sanki önceden prova edilmiş gibi net, dobra ve keskindir. Ona kayıtsız kalmanız imkansızdır. Bir noktada sizi yakalar, etkilenirsiniz.

Aslında onları ilk görüşte tanımak da çok kolay. Doğum haritasında Aslan burcunda birden fazla gezegeni bulunanlar, yani stelyumu olanlar, giyim tarzları ve özellikle de saç-sakal-bıyık kombiniyle dikkat çekerler. Özellikle o Aslan kadınlarının saçları var ya! Bir aslan yelesi gibi oradan oraya sallanacaktır illa ki! Bakınız mesela aslan burcu ünlülerinden Elçin Sangu, ilk olarak farklı saç rengiyle dikkat çekti, hatta şampuan reklamlarında bile yer aldı. Aynı şekilde Leman Sam da tam bir aslan kadını. Bakımlı bir vücut, son moda ve ciks kıyafetler, bazen abartılı olabilecek aksesuarlarla onları şak diye tanıyabiliriz. Örneğin Madonna'ya bakın, Jennifer Lopez'e bakın; onlar tam bir aslan kadını! Benim de delicesine hayran olduğum The Rolling Stones grubunun solisti Mick Jagger ise, sahne şovları, dansları, tarzı ve karizmasıyla Aslan erkeğine iyi bir örnek.

"Yanlış adama çattınız!"

Hayat kaynağımız, yaşam enerjimiz olan Güneş'in yönettiği tek burç da Aslan'dır! Eh, ona da bu karizma yakışır zaten değil mi? Bir Güneş gibi parlayacak, bir Güneş gibi dikkat çekecek, girdiği ortamlara Güneş gibi doğacak. Bir Aslan'ı daha azı kesmez. Minnoş bir Venüs ile işi olmaz Aslan'ın. En büyüğünü, en iyisini, en güçlüsünü isteyecektir ve o da tabii ki Güneş'tir! Ama unutmayın ki Güneş'e çok yaklaşırsanız yanarsınız! Aynen böyle, bir Aslan ile güç ve ego mücadelesine girmenizi tavsiye etmiyorum :)

Aslan kraldır, önderdir. Uç noktalarda bazen başkalarının hayatlarında da söz sahibi olmak, yönlendirmek isteyebilir. İsteklerini kabul ettirmek için de elinden geleni yapar; kısacası inatçıdır! Bir aslanın iyi gününe denk gelirseniz onun ne kadar tatlı, güleryüzlü, yardımsever olduğunu görürsünüz. Kötü gününe denk gelirseniz, hiç beklemediğiniz sertlikte bir tepki alabilirsiniz. Mesela çok yakın bir aslan tanıdığım, inanılmaz tatlı, komik ve sevilen bir insan olmasına rağmen, sinirlendiğinde hep aynı cümleyi kurar: "Yanlış adama çattınız!" Hakikaten de öyledir yani... Çatılacak en yanlış adamdır aslanlar! :)

Hepimizin 'aslan' olduğu bir alan var

Aslan burcu girdiği ortamlarda hep merkezde olmayı ister. Onun hakkında konuşulmasını veya bizzat kendi konuşmayı, sohbeti ve insanları istediği gibi yönlendirebilmeyi diler. Merkezde olmak ona büyük bir zevk verir ama zaman zaman bu durum etrafındakileri canından bezdirebilir tabii... Aslan kendi egosunu beslemek için topluluklara girip çıkar, eğlence yerlerinin müdavimi olur, bunun gibi büyük kalabalıkların arasında yer almak, tanınmak, konuşulmak ister.

Hepimizin haritasında Aslan burcu bir bölgeye düşüyor. Bizler bu bölgede kendimizi ifade etmek, var olmak, parlamak istiyoruz. Bu bölgede risk alıyor, cesur davranıyor, en önde olmak, yönlendirici olmak, erk sahibi olmak istiyoruz. Bu alan güvenimizin, cömertliğimizin ve moralimizin tam olduğu, kendimiz gibi olduğumuz ve hatta büyük riskler alarak kahramanlık yaptığımız yerdir. Haritasında Aslan burcu aktif olanları cömertliğinden, altın kalpliliğinden, yardımseverliğinden ve ışıltısından tanıyabilirsiniz.

Medikal astrolojide ise aslan burcu kalp, sırt ve omurgayı yönetir. Bu bölgelerle ilgili hastalıklarda aslan burcuna, buradaki gezegenlere, aldığı açılara vs. bakılır.

Aslan Burcu Ünlüleri: Engin Altan Düzyatan, Ayşe Hatun Önal, Sibel Can, Deniz Akkaya, Cemil İpekçi, Zerrin Tekindor, Andy Warhol, Charlize Theron, Murat Dalkılıç, Bade İşçil, Edip Cansever, Muazzez Ersoy, Whitney Houston, Ahmet Hakan, Meryem Uzerli, Timuçin Esen, Selami Şahin, Jennifer Lawrence, Ara Güler, Sagopa Kajmer, Farah Zeynep Abdullah, Demi Lovato, Usain Bolt

Yazının devamı...

13 Temmuz 2018 Güneş Tutulması Hangi Burcu Nasıl Etkileyecek?

13 Temmuz sabahı saat 05.49'da, Yengeç burcunun 20 derecesinde bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Güneş tutulmaları, esasında bildiğimiz Yeni Ay'dır ama etkileri Yeni Ay'dan katbekat daha güçlüdür. Bu tutulmanın da etkilerini çok net hissedeceğiz. Yengeç, öncü bir burç olduğu için etkisini çabuk ortaya çıkaracak. Hatta öncesinde bile hissettmiş olabilirsiniz. Güneş tutulmasının nasıl bir şey olacağını anlatmadan önce, bu süreçten en çok hangi burçların etkileneceğini söylemeliyim: Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koçlar; ve doğum haritalarında, bu burçların 20 derece ve yakınlarında gezegenleri, yükselen burcu olanlar bu etkileri daha çok hissedecek. Sizin doğum haritanızda durum ne? 20 dereceye düşen önemli bir gezegeniniz var mı? Öğrenmek istiyorsanız mutlaka doğum haritanızı inceletin, profesyonel danışmanlık alın.

Güneş tutulmaları astrolojik olarak en önemli göstergelerden biri. Bu tutulmalar sırasında hayatımızda çok net değişimler olur, adeta 'kadersel' diyebileceğimiz olaylarla karşılaşırız. Hayatımızı derinden etkileyecek insanlarla tanışır, iş değiştirir, önemli kararlar alırız. Ancak ne yazık ki her tutulma bu kadar pozitif çalışmaz. Değişmesini istemediğimiz olaylar da bazı durumlarda birden tepetaklak olabilir. Bu seferki Yengeç tutulması, retro olan Plüto ile karşıt açı yapıyor ve Kastor sabit yıldızıyla birleşiyor. Peki bu ne demek?

Kastor sabit yıldızını astrolojide pek sevmeyiz. Doğum haritalarında vurgulandığında kişiye zarar verebilir; saldırgan bir kişiliği, şiddeti, inatçılığı vurgulayabilir. Kastor özel ilişkilerde talihsizlikler yaratabiliyor, sinir hastalıkları yapabiliyor. Dünya astrolojisinde ise büyük savaşları, suikastları işaret ediyor.

Plüto da buna benzer şekilde dönüşüm enerjisi taşıyan bir gezegen. Plüto'yu gördüğümüz yerde bir bitiş ararız. Bu tutulma sırasında hayatlarımızda bazı bitiş ve başlangıçlar olacak. Elbette yeni bir şeye başlamak için her zaman bitiş gerek. Bu bitişi Plüto bizim için yapacak. Hayatımızda gereksiz olan, eskimiş, artık işimize yaramayan ne varsa dönüştürecek. Ancak unutmayın; bu bitiş kendi irademizle de olabilir, zorlayıcı etkilerle, acı verici, sarsıcı sonlarla da olabilir. Plüto krizdir. Bu krizi nasıl algılayacağınız ise size bağlı.

13 Temmuz 2018 Yengeç Burcu Güneş Tutulması sırasında kendimizi endişeli, güvensiz, kaygılı hissetmemiz normal. Çünkü Yengeç, güvenlikle alakalı bir burç. Aile, yuva, yakınlarımız, beslenme, barınma, güvenlik gibi konuları; yurdumuz, vatanımız, milletimizle ilgili hassasiyetleri anlatır. Plüto enerjisi ise bu alanlardaki kaygıları, kuşkuları, endişeleri arttırır.

Yazının devamı...

28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı Hangi Burcu Nasıl Etkileyecek?

28 Haziran Perşembe günü saat 07.54'te Oğlak burcunun 6 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayın etkilerini geçtiğimiz hafta hissetmeye başladık ve aşağı yukarı 4 Temmuz'a kadar da hissetmeye devam edeceğiz. Dolunay deyince şöyle bir korkup geri çekildiğinizi biliyorum. Bu dolunay da öyle pek tatlı olanlarından değil açıkçası.

Dolunay oğlak burcunda gerçekleşeceği için, haliyle önce Oğlak burcunun yöneticisi Satürn'e bakacağız. İlginçtir ki bu dolunay, direkt Satürn ile birleşiyor. Aynı zamanda gökyüzünde bir Güneş-Satürn karşıtlığı da yaşanıyor. Anlayacağınız son derece Satürn vurgusu olan, gayet 'SATÜRNYEN' diyebileceğimiz bir dolunay dönemindeyiz.

Bu dolunay üzerimizde fiziksel ya da psikolojik olarak baskı yapan, yorucu bir sürece gireceğimizi gösteriyor. Eğer ki 13 Haziran sonrası (yani ikizler yeni ayı sonrası) yaptığınız girişimler varsa, bu dolunay zamanlarında girişimlerinizle ilgili bazı gelişmeler olabilir. Tekrar bir karar vermek, aldığınız geri bildirimi değerlendirip buna göre plan yapmak isteyebilirsiniz.

Oğlak burcu astrolojide otorite figürlerini, yöneticileri, liderleri anlatır. Devlet, hükümet, başkanlar, başbakanlar, şirket yöneticileri, ekonomi, finansal kuruluşlar, aile içinde de otorite olan kişiler; dedeler, babalar oğlak ile temsil edilir. Dolunay döneminde bu temaların/kişilerin öne çıkacağını, zamanımızı meşgul edeceğini, bu temalar veya kişilerle ilgilenmek durumunda kalacağımızı öngörmek zor değil.

Gökyüzünde 'Satürnyen' bir enerji var dedik. Haliyle sorumluluk duygusu, disiplinli hareket etmek, kurallar koymak, sistematik çalışmak konuları gündeme gelir. Bu mevzular pek eğlenceli değil gördüğünüz gibi. Muhtemelen bizi kısıtlayacak, engelleyecek veya belki de sadece engellenmiş hissettirecek. Satürnyen bir dolunay öncesi ve sonrasında kendimizi karamsar, melankolik, depresif hissetmemiz çok normal. "Neler oluyor bize, neler oluyor Gülüm?" sorularını sormaya, telaşlanmaya mahal yok. Endişe duyguları, maddi ve manevi kaygılar artabilir; gayet normal.

**13-24 Şubat 2018 arası ne yaşadığınızı hatırlıyor musunuz?**

Bu tarihlerde yarım kalmış bir şeyler olabilir mi acaba? Bu dolunayda, Satürn 13-24 Şubat arasında bulunduğu dereceye geri dönmüş olacak. Türkçesi; şubat ayı civarı sergilediğiniz bir davranışın sonuçları tak diye önünüze çıkabilir. Dinlemediğiniz bir baba nasihatiyle (otorite figürleri dedik), ödemediğiniz bir borçla (ekonomi dedik), uymadığınız bir kuralın cezasıyla (disiplin dedik) karşılaşabilirsiniz. Diyelim ki hata yapmadınız, her şeyi dosdoğru hallettiniz. Satürn bu durumlarda size beş yıldızlı bir karneyle teşekkür etmesini de bilen bir gezegendir. Mutlaka ödülünüzü alır, mezuniyet belgenizi kolunuzun altına sıkıştırıp başınıza kaza bela gelmeden mevzudan sıyrılırsınız.

Fakat bütün bunların dışında, özellikle dikkat etmenizi istediğim önemli bir nokta var: 4 Temmuz'a kadar cilt, kemik, iskelet sistemi, dizler, diş ile ilgili sağlık problemleri yaşarsanız ihmal etmeyip lütfen doktora gidin. Oğlak zamanlarında kemiklerimizle ilgili sorunlar artabiliyor. Örneğin romatizmal ağrılar çoğalıp tıbben önemli sinyaller verebiliyor.

28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı'nın hangi burcu nasıl etkilediğine gelirsek...

Yükselen KOÇ: Bu dolunayı en somut hissedecek burçlardan biri koçlar. Özellikle iş hayatınızla, kariyerinizde ilgili bir bitiş, sonlanma yaşanabilir. Bizzat sizin veya yöneticilerinizin pozisyonu değişebilir. Görev ve sorumluluklarınızla ilgili bir bitiş söz konusu. Aile büyüklerinizle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bir otorite figürünün baskısı altında (muhtemelen patronunuz veya babanız) sinirleriniz bozulabilir.

Yükselen BOĞA: Bu dolunayı zahmetsiz atlatacak şanslı kesimdensiniz. Eğitim ile alakalı bir konuda bitiş yaşayabilirsiniz. Bir kurs bitiyor, bir eğitimi tamamlıyor, sınavı geçiyor veya akademik bir konuda önemli bir karar veriyor olabilirsiniz. Hukuki bir işiniz sonuca bağlanabilir. Yurt dışıyla bağlantılı bir işiniz gücünüz varsa, bu aralar sizi endişelendirecek gelişmeler yaşanabilir gibi görünüyor.

Yükselen İKİZLER: Bu dolunay süresince borçlar, vergiler, nafaka gibi ekstra ödeme yapmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir. Finansal konulara dikkat! Aynı şekilde sağlıkla ilgili konulara da ekstra özen göstermeniz gerekiyor. Cilt, kemik, iskelet sistemi, dizler, dişler ne durumda? Varsa bir sinyal, hemen doktora!

Yükselen YENGEÇ: Bu dolunaydan en çok etkilenen burçlardan biri sizsiniz. Direkt bu hayattaki duruşunuzu, varlığınızı, bizzat sizi alakadar eden önemli bir yol ayrımına gelmiş olabilirsiniz. İş ortaklığı ve evlilik konuları gündemde mi? Evliyseniz; eşinizle yaşadığınız sorunları artık ciddiyetle ele almanın, üzerinde konuşarak bir plan yapmanın vaktidir! Çukur'daki Vartolu'nun dediği gibi 'ya herrü ya merrü' dönemindesiniz sevgili yengeçler! Ayrılacaksanız ayrılın, barışacaksanız barışın, evlenecekseniz evlenin. Artık bir karar verin! Bununla beraber, eğer ortak iş yaptığınız birileri varsa bu insanlarla da yol ayrımına gidebilirsiniz. Önemli bir süreç! Sağlığa dikkat!

Yükselen ASLAN: Bu dolunay sırasında sağlığına en çok özen göstermesi gereken burçlardan biri sizsiniz. Cilt, kemik, diş, romatizma gibi kronik bir sağlık probleminiz varsa ve bu dönemde ağrılarınız artarsa, ihmal etmeyip lütfen doktora gidin. Oğlak zamanlarında kemiklerimizle ilgili sorunlar artabiliyor. Örneğin romatizmal ağrılar çoğalıp tıbben önemli sinyaller verebiliyor. Spor yapıyorsanız ağırlık kaldırırken bir yerinizi incitmemeye özen gösterin. İş arkadaşlarınıza gider yapmayın. Size gider yapan olursa ciddiye almayın. Geçecek :)

Yükselen BAŞAK: Bu dolunay sırasında çok önemli bir karar vereceksiniz. Bu kararın öznesi muhtemelen sevgiliniz olacak. "Tamam mı devam mı" sorusuna yanıt aradığınız şu dönem çok önemli. Vereceğiniz karar duygusal olmaktan çok uzak, tamamen mantıklı olacak. Bu alanda sorumluluk almayı öğrenmeniz gerekiyor. Hayattan keyif almadığınızı hissettiğiniz, daha az sosyalleştiğiniz, daha az gülüp eğlendiğiniz bir dönemdesiniz. Sabredin ve lütfen alkole düşmeyin! Eğer çocuklarınız varsa, onlarla alakalı bir durumla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Hamilelik söz konusu olabilir.

Yükselen TERAZİ: Bu dolunay sırasında evinizle veya ailenizle ilgilenmek durumundasınız. Anne, baba, dede, anneanne gibi büyük figürlere zaman ayırmak, onların sorunlarıyla alakadar olmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun dışında evinizde tamirat, tadilat yaptırmaya karar verebilirsiniz. Mars retroda olduğu için tavsiye etmiyorum; 4 Eylül'e kadar bekleyin. Taşınma arzusu duyabilirsiniz ama emin olun onun da hiç sırası değil.

Yükselen AKREP: Bu dolunay sırasında yakın çevrenizle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Kardeş, komşu, akrabalarla ilgili ciddi bir durum oluşabilir. Bir seyahat veya eğitimle ilgili kısıtlamayla karşılaşabilirsiniz. Eylül sonuna kadar karayoluyla uzun yola çıkmamanızı tavsiye ediyorum.

Yükselen YAY: Para konularına dikkat! Uzun vadeli yatırımlar yapabilirsiniz ancak kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. 5 liralık bir şey almak istiyorsunuzdur ama cebinizde sadece 3 lira vardır. Bunun gibi durumlar oluşabilir. Konsantrasyonunuz para üzerinde. Bütçe ve hesaplamalar yapabilirsiniz ama lütfen adım atmadan önce iyi düşünün!

Yükselen OĞLAK: Aralık sonu-ocak başı doğan oğlak burçları bu dolunayı çok derinden hissedecek. Hayatınızla ilgili bir karar vermeniz gerekebilir. Sizden yaşça büyük kişilerle ilişkilerinize dikkat edin. Sinirinizi bozan biri olursa tepki vermeyin. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönemden geçiyorsunuz. Duygularınız kesilmiş gibi hissedebilirsiniz. "Hiçbir şey hissedemiyorum, taş kalpli oldum!" gibi cümleler sizin için şu ara çok normal. Sabredin, geçecek :)

Yükselen KOVA: Bu hafta içinize dönebilir, kendinizi sorgulayabilir, geçmişe bakıp geleceği planlayabilirsiniz. Kovalar bu dolunayı daha içine kapanık ve melankolik geçirecekler. Geçmiş hesaplaşmalar, birdenbire su yüzüne çıkan korkular olabilir. Meditasyon, yoga gibi disiplinlerden yardım alabilirsiniz.

Yükselen BALIK: Sosyal yaşamınız veya arkadaşlarınız gündemde. Hayatınızdan bazı arkadaşlarınızı çıkarmaya karar verebilirsiniz. Ya da size nasihat edecek olan bir arkadaşınızı dinlemek mecburiyetinde hissedebilirsiniz. Çevrenizde sizi etkilemek isteyen kişiler var. Baskılara boyun eğmeyin. Fakat sakin kalmanızda fayda var. Tepki göstermenin sırası değil. "Yav he he" deyip bildiğinizi okumanın tam zamanı!

Danışmanlık için bana yazabilir veya web sitemi ziyaret edebilirsiniz:

instagram.com/gulumdagli

Yazının devamı...

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

21 Haziran itibariyle Güneş, Yengeç burcuna giriş yaptı. Yani gökyüzünde yepyeni bir Yengeç sayfası açıldı! Bu vesileyle tüm Yengeç burçlarının doğum gününü kutluyor ve yeni yılda daha az ağlamalarını diliyoruz :) Evet, Yengeç burçlarının -kibarca- 'sulak bir göz yapısı var' diyebiliriz. Bunun aksini iddia edebilecek olan var mı? :)))

Şimdi arkanıza yaslandınız, gerine gerine diyorsunuz ki, “Şükürler olsun Yarabbi, iyi ki yengeç kadar sulu bir göz yapım yok, oh ne kadar da güleçim!” Halbuki öyle bir şey yok arkadaşlar. Doğum haritanızda illa ki yengeç burcunun temsil ettiği bir bölge vardır. Yani siz de hayatınızın bir alanında (para, iş, aşk, flört vs) yengeç temalı davranışlar sergiliyorsunuz. “Nayır nolamaz!” çığlıklarını bir kenara bırakıp hangi alanda yengeç olduğunuzu aşağıdan bulup okuyun, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ama öncesinde yengeç burcunu bir tanıyalım. Bir insanın yengeç burcu olduğunu nasıl anlarız, onlarla nasıl baş ederiz; öğrenmeye çalışalım.

Yengeç burcu genel özellikleri

21 Haziran-22 Temmuz arasında Güneş, Yengeç burcuna geçmiş oluyor ve haliyle bu aralıkta doğanlara yengeç burcu diyoruz. Kendileri ilk bakışta duvarları olan, gizemli, anaçlık duyguları fena halde gelişmiş kişiler olabiliyor. Kendini ve sevdiklerini koruma ihtiyaçları o kadar kuvvetli oluyor ki, zaman zaman aşırı ilgileriyle çevresindekileri sıkboğaz edebiliyorlar. Mesela Instagram'da gördüğümüz o 'süper-anneler' var ya, işte onlar tam bir Yengeç teması yaşıyor. Çocuğunu korumak için akılalmaz yöntemler keşfeden, hayatı toz pembe göstermek için elinden geleni yapan annelerden bahsediyorum. İşte bu tam olarak bir 'yengeç sendromu'dur.

Yengeç'in bütün olayı, korumak ve kollamaktır. Bir kere size güvendiği zaman (ki zordur güvenmesi), her şeyiyle size destek olmak isteyecektir. Ve inanın, eğer bir Yengeç'in kolları altına girdiyseniz, bu hayatta sırtınız yere gelmez. Her koşulda ve şartta yanınızda o olur.

Ancak bazen çok da sıkıcı olabilir. Bir Yengeç'in sizin için gerdiği kolları kanatları bazı durumlarda çatırt diye ikiye ayırasınız, "Yahu bi' dur, rahat bırak!" diyesiniz de gelebilir. Siz böyle hissediyorsunuzdur ama Yengeç'in bundan zerre haberi olmaz. Sizi rahatsız ediyor olma ihtimalini düşünmez bile. Çünkü hiçbir kötülük yoktur içinde. Son derece duygusal, hassas ve ılımlı olduğu için çaçaronluk yapmaya da kıyamazsınız. Zaten yaparsanız yandınız! Bir yengecin kalbi kırıldığı, küstüğü zaman onarmak uzun zaman alabilir. Elbet barışırsınız; (çünkü affedici bir özelliği de vardır) ama kimbilir ne zaman! Duygularının zedelenmesi, hayatta başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir onun için.

Haritasında Yengeç burcu aktif olanlar (gezegeni olanlar), samimi göründüğü halde bir şeyler saklıyor gibi gelir bize. O duvarları yıkıp da hakikaten 'dost' olmaları çok zordur. Sürekli kendini koruyor, savunuyor gibi davrandığı için olmadık şeyleri üstüne alınıp darılabilirler. Onun dostluğunu, hele ki aşkını, kalbini kazanmak istiyorsanız önce güvenini kazanmanız ve duygularına hitap ediyor olmanız gerekir.

Yengeç aynı zamanda aile yaşantısıyla da ilgilidir. Anne, baba, çocuk, eş, babaanne, anneanne, vatan, toprak, ev ve sahip olduğu her şey; herkes tek tek yengecin ilgisine mazhar olur. Korumacılığı, yumuşaklığı, duygusallığı zodyaktaki hiçbir başka burca benzemez. Mükemmel bir aşçıdır. Geleneklerine bağlılığı, geçmişine duyduğu saygı gözünden kaçmaz. Haritasında yengeç burcu vurgusu olanların mutlaka bir 'hatıra kutusu' vardır örneğin. İçine çocukluğunda oynadığı oyuncakları, tuttuğu günlükleri, belki fotoğrafları koyar; zaman zaman açıp bakarak onlarla mutlu olur. Geçmişte yaşamayı sevmesi, bugünü ve anı kaçırmasına sebep olabilir.

Yengeç medikal astrolojide mide, onikiparmak bağırsağı, dolayısıyla beslenme, göğüsler, süt bezleri ve hafızayı, RNA’yı yönetir. Yengeç burcunda istenmeyen bir gezegeni olanlar; hazımsızlık ve gastrit gibi mide sorunları yaşayabilirler.

Yengeç Ünlüleri: Deniz Seki, Yıldız Tilbe, Sezen Aksu, Tuba Büyüküstün, Gizem Karaca, Serenay Sarıkaya, Türkan Şoray

Uyumlu olduğu burçlar: Balık ve Akrep

Uyumsuz olduğu burçlar: Oğlak, Koç, Terazi

Danışmanlık için bana yazabilir veya web sitemi ziyaret edebilirsiniz:instagram.com/gulumdagli

Yazının devamı...

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.