Akrep

Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Yeni arayışlar

2020’ye genel bakış

Bu yıl 2 Aralık 2019’dan itibaren Oğlak burcuna ilerleyen Jüpiter sizi özellikle zihinsel açıdan daha verimli ve hareketli kılmakta. Satürn de bu burçta ilerlemesini tamamlarken, özellikle düşüncelerinizi daha iyi şekillendirmeniz, tasarım aşamasındaki pek çok projenize son halini vermek için güzel fırsatlarınız olacak. Nerede ise 2020’nin tamamında, 19 Aralık 2020 tarihine kadar Jüpiter size özellikle zihinsel alanda ve fikirlerinizi geliştirmeniz konusunda daha somut sonuçlar getirebilir. Özellikle yükselen burcu Akrep olan öğrenciler bu süreçte eğitim hayatlarında daha yapıcı sonuçlar ve ilerlemeler elde edebilirler. Aynı zamanda iş hayatında görüşmeler, yazışmalar ve anlaşmalar açısından da çok hareketli bir dönemde sayılabilirsiniz. 2018’den bu yana Oğlak’ta kalan Satürn belki sizi zihinsel alanda daha sıkıntılı, depresif ya da yüklü kılmış olsa da, şimdi bu süregelen konuları olumlu şekilde toparlamak için uygun koşullar bulabileceksiniz.

22 Mart’ta başlayan ve 2 Temmuz’a kadar sürecek olan döneme özellikle dikkat etmenizde fayda var. Zira bu tarihler arasında Satürn yeniden Saka burcuna ilerleyecek ve size gelecek dönemde karşınıza gelebilecek konularla ilgili bazı ipuçları verecek. Bu yeni dönemde, ağırlıklı olarak evinize ve ailenize yönelik sorumluluklar, görevler öne çıkmaya başlayabilir. Bu belki de evde önemli bir olay, bir çocuk doğumu ya da evlilikle de ilgili olabilir. Ancak her durumda, bu yeni süreçte iş hayatınıza ve kariyerinize yönelik bazı temel değişikliklere gitmeniz gerekebilir. Mesleki açıdan bir dip noktaya doğru ilerlemekte ve belki de yeni başlangıçlar yapmak istemektesiniz. Satürn girdiği alana yükler ve görevler getirdiği için bu yeni süreçte, evinizi, ailenizi ve belki gayrimenkulü de içine alabilecek konularda daha ciddi ve kararlar almak isteyebilirsiniz. Belki iş hayatında tam istediğiniz rüzgarı bulmanız zor olabilir ancak bu süreçte kendi iç dünyanıza, ailenize, eve de daha çok odaklanmak isteyebilirsiniz. 2 Temmuz’dan 17 Aralık’a kadar zihinsel açıdan ve yakın çevrenizdekilerle, kardeşlerle ilgili konuları toparladıktan sonra, yıl sonundan başlayarak, 2023’e kadar sürecek olan yeni bir döneme girmiş olacaksınız.

Bu dönemde Akrepleri ilgilendiren çok önemli bir transit de Uranüs’ün karşıt burcunuz Boğa’dan geçiyor olması. Uranüs’ün bu transiti pek çok Akrep’e hayatında önemli değişikliklere gitme ve yenilik yapma ihtiyacı getirmekte. Karşıt açı daha çok ilişkileri ve evlilik gibi konuları gündeme getirdiği için, 2018’den bu yana pek çok Akrep yakın beraberliklerinde ve evlilik hayatında radikal değişikliklere gitmekte. Uranüs’ün enerjisi hem uyandırıcı hem de kopartıcı olabilir. Bu dönemde karşınıza çok ilginç, şaşırtıcı ve uyarıcı kişiler çıkabileceği gibi, siz de ilişkilerinizde ve hayattan beklentilerinizde daha ani ve özgür bir davranış geliştirmeye başlamış olabilirsiniz. Uranüs transiti altında ani ilişkiler, sürpriz beraberlikler olabileceği gibi, ilişkilerinizin ya da evliliğinizin aniden değişmesi ya da kopması da söz konusu olabilir. Benzer şekilde iş hayatında da ortaklıklar daha heyecan ama dengesiz hale de gelebilir. Eğer 26 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında doğmuş bir Akrep iseniz, 2020 yılında Uranüs’ün sözünü ettiğimiz güçlü transitinden fazlası ile etkilenebilirsiniz. Dolayısı ile bu süreçte hem kendinizi yenilerken, hem de ilişkilerinizde büyük değişim rüzgarları yaşayabilirsiniz.

Diğer yandan Neptün Balık burcunda ilerlerken, burcunuzla çok uyumlu bir açıda kalmakta. 2011’den bu yana devam eden bu tema size güçlü hayaller, etki altında kalma, özellikle aşkta ve yaratıcı alanda sınırları aşma isteği getirmekte. Eğer 8-13 Kasım doğumlu bir Akrep’seniz 2020 yılında kendinizi hayal kurarken daha çok bulabilir ve değişik etkilere açık bulabilirsiniz. Bu transit bir yandan sezgilerinizi yükseltirken, diğer yandan sizi ruhsal konulara, değişik felsefe ve düşüncelere daha açık kılabilir. Aynı zamanda aşkta sınırları kaldıran, kimi zamanda sizi gerçeklerden tamamen kopartabilecek eğilimler içinde olabileceğiniz için, bu konularda hayal kırıklığına uğrama, aldanma ya da aldatma durumunda olabilirsiniz.

Pluton da burcunuzla uyumlu bir açıda ilerlemekte. Bu gezegen güç kazanmak, yığınları etkilemek ve ilişkiler sayesinde dönüşüm geçirmekle ilgilidir. Bu dönemde hayatınıza giren kişiler sizin gücünüzü açığa çıkarabileceği gibi, sizinle ortak çıkarlarda buluşarak manipülatif davranışlar da sergileyebilirler. Eğer 14-17 Kasım doğumlu bir Akrep’seniz bu yıl Pluton’un getirdiği kararlılığı ve gücü olumlu yönde kullanabilirsiniz. Ancak bir yandan da aşırı güç isteği ve kimi zaman gizli nedenler yüzünden kötüye kullanmalara da dikkat etmelisiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 26 Aralık 2019’da Oğlak burcunda güney yönünde gerçekleşti. Bu tutulma 21 Haziran’a kadar yakın çevrenizle ilişkilerde, düşünce dünyanızda ve eğitim gibi konularda sizi daha fazla test etmekte. Fikirlerinizi anlatma konusunda daha büyük bir çaba içerisinde olabilirsiniz ve bu durum özellikle yılın ilk yarısında sizi oldukça meşgul edebilir.

2020 yılında iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 21 Haziran’da Yengeç burcunun ilk derecesinde, Kuzey yönünde gerçekleşecek. Yılın ikinci yarısında özellikle uzaklarla ilgili konular, eğitim, akademik uğraşlar alanında oldukça destek görmektesiniz. Bu süreçte fikirlerinizi daha kolay yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. Medya ve yayıncılıkla ilgili gelişmeler de size yeni açılımlar sağlayabilir.

Yılın son Güneş tutulması ise 14 Aralık 2020 tarihinde, Güney yönünde bu kez Yay burcunda gerçekleşecek. Bu tutulma daha çok Aralık ayında ve 2021’in ilk yarısında etkin olarak, özellikle sizi maddi alanda, harcamalar konusunda daha meşgul edecek. Bu dönemde parasal alanda eksik yönlerinizi görmek anlamak için daha dikkatli olabilirsiniz.

2020’de dört Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları süregelen konuları öne çıkarıp, aydınlatırlar ve güçlü bir muhasebe, değerlendirme yapmaya işaret ederler. Dolayısı ile bu zamanlarda ilişkilerimizden de çok şey öğrenmiş oluruz. 10 Ocak’taki Ay tutulması Yengeç burcunda gerçekleşirken, sizi uzaklarla, yabancılarla, medya ve eğitimle ilgili konularda değerlendirmelere götürebilir. 5 Haziran’daki Ay tutulması Yay burcunda, özellikle yakın harcamalara, ekonomik durumunuza dikkat etmeniz konusunda uyarmakta. 5 Temmuz’da Oğlak burcundaki Ay tutulması ise düşüncelerinizde sizi daha ciddi ve sorumlu kılarken, 30 Kasım İkizler burcundaki Ay tutulması ortaklı borç alacak işlerinde, yatırımlarda ya da miras gibi konularda daha hassas kılabilir.

İş, para ve kariyer olanakları

İş ve meslek konuları açısından 2020 bir dönemin kapandığı ve yeni bir sürecin başlamak üzere olduğunu göstermekte. 2018’den bu yana Satürn sizi iş hayatında zihinsel açıdan oldukça meşgul ediyor. Bu dönemde kafaca yorucu işler, bürokratik konular, öğrenciler açısından yorucu ve test edici koşullar söz konusu. Aynı zamanda yazışmalar, görüşmeler ve kendinizi ne oranda iyi anlattığınız ve iletişimle ilgili konulara ciddi şekilde eğilmek ve pek çok şey öğrenmek durumunda kaldınız. Eğer Akrep burcunun son 10 gününde doğmuş iseniz, Satürn’ün getirdiği sorumlulukları iyice yerine oturtmak için gereken görevlere daha fazla odaklanabilirsiniz. Ancak bu yıl düşünce aşamasında olan pek çok şey daha somut hale gelmeye de başlayacak. Özellikle 22 Mart- 2 Temmuz arasındaki döneme dikkat etmelisiniz. Bu dönemde işle ilgili bitişler, tamamlanmalar ve belki de yeni bir başlangıç yapma arzusu gündeme gelmeye başlayabilir. Yükselen burcu Akrep olanlar, bu dönemde işten çok eve ve özel hayatlarına ait konularla da uğraşmak, hayatlarına yeni bir temel atmak isteyebilirler. Bu durum 2021-2022 yıllarında da devam edecek. İş hayatında yeni bir aşamaya geçmektesiniz. Süregelen işler tamamlanırken, gelecekte yükselebileceğiniz alanların hazırlığı içine girmektesiniz.

Diğer yandan Jüpiter bu yıl iş hayatınızda artan bir iletişim, görüşmeler, hareket ve eğitsel konuların daha canlı olacağını göstermekte. Anlaşmalar, pazarlıklar, sürekli bir hareket ve görüşme içinde olabileceğiniz imkanlar var. Bu görüşmelerde ve iletişimde güçlü kişilerle karşılaşmak ve kendi düşüncelerinizi daha etkileyici şekilde ortaya koyarak çaba göstermek durumunda olabilirsiniz. Ayrıca kardeşler ve yakın çevrenizde sizi daha fazla meşgul edebilir. Eğer 14 – 18 Kasım doğumlu bir Akrep iseniz, bu yıl kişisel gücünüzü ortaya koymak yönünde çok daha kararlı bir tutum sergileyebilir ve gücünüzle başkalarını da etkileyebilirsiniz.

3 Ocak – 16 Şubat iş hayatında destek bulmak ve parasal konulara odaklanmak için daha fazla çaba gerekiyor. Bu dönemde fazladan masraflara dikkat etmelisiniz.

16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatınızda daha fazla hareket, ziyaret ya da yolculuklar söz konusu olabilir. Sözleşmelerde değişiklikler gündeme gelebilir. Bu dönemde yoğun yazışma ve görüşmeler söz konusu olabilir.

30 Mart – 13 Mayıs tarihleri arasında bazı bitişler ya da yeni başlangıçlar var. Mesleki alana yeteri kadar zaman ayıramadığınız ve daha çok eve yönelmek durumunda kaldığınız koşullar olabilir. Ancak ev ve ailevi, toprakla ilgili uğraşlar da önem kazanabilir.

13 Mayıs – 28 Haziran arasında duygusal açıdan daha kararlı ve yaratıcısınız. Bu dönemde enerjinizi daha istekli ve hevesli biçimde ortaya koyabilirsiniz. Spekülatif konular dikkat çekebilir.

28 Haziran’dan sonra başlayan döneme özellikle dikkat etmelisiniz. Bu dönemde çalışma ortamınızda hızlanma ve sizi bir ölçüde meşgul edebilecek değişiklikler olacak. 28 Haziran-6 Ocak arasındaki uzun sürede Mars Koç burcunda kalacağı için bu dönemde organizasyonel işler, beraber çalıştığınız kişilerle ilgili gelişmeler sizi gereğinden fazla meşgul edebilir. Sağlık, hizmet ve düzen konuları öne çıkarken, fiziksel açıdan daha güçlü olmak durumunda olabilirsiniz.

Ancak Mars’ın geri harekette olacağı 10 Eylül – 14 Kasım arasında hiçbir yenilik yapmamak daha doğru olacaktır. Mars inisiyatif ve başlangıç yapmak, atağa geçmekle ilişkili olduğu için, geri gittiği zamanlarda büyük projelere girmek çok daha masraflı, problemli olabilir, önemli gecikmeler ve hayal kırıklıkları yaşanabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu dönemde pek çok Akrep, ilişkiler yönünde daha radikal ve yenilikçi bir tutum içine giriyor. Uranüs karşıt burcunuzdan geçerken ilişkilerinizde yeni insanlar, sürprizler ve uyanışlar söz konusu. Bu dönemde hayatınıza girebilecek yeni insanlarla çok daha farklı yönlerinizi keşfedebilirsiniz. Ancak ilişkilerde sıkışıklık, yıpranma ve monotonlaşma söz konusu ise, bu beraberlikler ya da arkadaşlıklar da ani şekilde bitebilir. Eğer 26 Ekim – 3 Kasım arasında doğmuş bir Akrep burcu iseniz, Uranüs’ün temsil ettiği hızlı değişiklikler, özgürleşme ve çok farklı koşullar sizi bu yıl her alanda yeniliyor olabilir. Uranüs transiti altında hem siz hem de ilişkileriniz olduğu gibi kalmayacaktır.

Aşkta ve ilişkiler alanda Venüs’ün burcunuzla açıda olduğu dönemler olan 13 Ocak – 7 Şubat, 7 Ağustos – 6 Eylül ve özellikle 21 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında keyif veren konular, eğlenceler ve mutluluk getiren deneyimler var.  Bu dönemlerde kendinizi duygusal açıdan daha mutlu ve yaratıcı hissedebilirsiniz. Ancak Venüs’ün geri gideceği 13 Mayıs – 25 Haziran tarihleri arasında çok daha dikkatli olmalı ve bu dönemde evlilik, nişan gibi ilişkileri ilgilendiren konularda aceleci davranmamalısınız. Venüs geri giderken geçmişten gelen ilişkiler de gündeme gelebilir.

Sağlık

Bu yıl sağlık konusunu daha ciddiye almanız gereken dönemler olabilir. Özellikle yükselen burcu Akrep olanlar Mars’ın Koç burcunda olduğu 28 Haziran sonrasına daha çok özen göstermeliler. Özellikle 10 Eylül – 14 Kasım tarihleri arasında fiziksel açıdan kendinize aşırı yüklenmenizin getirebileceği hassasiyetler söz konusu olabilir. Genel olarak 7 Şubat – 5 Mart, 28 Ekim – 21 Kasım tarihleri arasında da bedeninizi yıpratacak şeylerden uzak durmak ve sağlıklı beslenme konusuna dikkat etmek faydalı olabilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerine su elementinde başlıyor ve hava elementi burçlara geri dönüyor. Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekebilir. Yarım kalan işlere özellikle dikkat etmelisiniz. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.  

Merkür 2020’de ilk defa 17 Şubat – 10 Mart arasında Balık burcunda geri gidecek. Bu dönemde çocuklarla ilgili konular, severek yaptığınız yaratıcı bir iş ya da spekülatif konularda yeniden düşünüp karar vermeniz ya da düzeltmeniz gereken şeyler olabilir. 2. gerileme, 18 Haziran – 12 Temmuz arasında Yengeç burcunda olacağı için, bu dönemde uzaklarla, yolculuklarla ilgili gelişmeler, içerisinde eğitim ya da medya olan konularda aceleci olmamak daha iyi olacak. Son olarak 14 Ekim – 3 Kasım arasındaki geri hareketinde özellikle kişisel bir değişikliğe gitmek, yeni niyetler ve başlangıçlar içinde olmak isteği artıyor ancak 28 Ekim – 3 Kasım arasında hesapta olmayan koşullar ve gecikmeler yaşanabilir.Yükselen burcunuza göre 2020

Akrep

 

Yükselen Koç

Bu yıl iş hayatınız ve kariyer alanında dikkat çekici adımlar ve ilerlemeler söz konusu. Daha fazla tanınma ve terfi imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu yıl gruplar ve sosyal konular da sizi daha sorumlu kılabilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatında yoğun çaba ve mücadele var. Güçlü bir rekabet de gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında yeni girişimler ve başlangıçlar dikkat çekecek. Ancak 10 Eylül – 14 Kasım arasında biraz yavaşlamanız ve eksiklerinizi tamamlamanız gerekebilir. Aceleci olmamalısınız.    

Yükselen Boğa

Güçlü Uranüs transiti altında kendinizi daha özgür ve yenilikçi hissedebilirsiniz. Gittikçe daha bağımsız bir tavır içine girmektesiniz. Bu durum ilişkilerinizi ve insanların sizi algılayışını da yakın değiştirmekte. Bir bakıma aydınlanma içindesiniz. 22 Mart sonrasında iş hayatında yeni sorumluluklar ve bu alanda daha ciddi davranma gereği var. Yöneticilerinizle, iş yerinizle ilgili konular da sizi fazlası ile meşgul edebilir.  30 Mart – 13 Mayıs arasında iş hayatında daha sakin ama hızlı da davranmanız gerekiyor. 10 Eylül – 14 Kasım arasında gizli düşmanlıklara dikkat.

Yükselen İkizler

2020’de finansal konular ve başkaları ile ortaklı gerçekleştirdiğiniz işler sizi oldukça meşgul edebilir. Bu alanda büyük parasal miktarlar da söz konusu olabilir. Bu nedenle iş hayatında ve genel olarak maddi konularda karşılıklı durumları, sorumlulukları iyi yönetmek gerekiyor. 22 Mart – 2 Temmuz arasında işte daha çok istikrar ve yabancılarla ya da eğitimle ilgili konularda kendini geliştirme imkanı var. Aralık geldiğinde eğitsel işler, medya ve yabancılarla ilgili konular daha fazla hız kazanabilir. 13 Mayıs – 28 Haziran’da iş hayatında rekabet daha yüksek.

Yükselen Yengeç

Son iki yıldır gerek işte gerekse özel hayatınızda sizi test eden ve daha güçlü olmayı öğreten gelişmeler var. Bu yıl iş hayatında ilişkilerden daha çok yararlanabilirsiniz. Evlilik de gündeminize gelebilir. Mesleki alanda ilerleme fırsatları var. Ancak 16 Şubat-30 Mart arasında açık düşmanlıklara ve mücadeleye dikkat etmelisiniz. Yılın ikinci yarısında kariyer alanında daha fazla yenilik olacak. Genel olarak bu dönemde eski alışkanlıklardan çıkabilir ve kendinize yeni arkadaş grupları da edinebilirsiniz. İlişkilerinizi daha iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl gündeminizi iş ve çalışma koşulları daha fazla belirleyecek. Enerjinizin, zamanınızın büyük bir kısmını çalışma ve düzen konularına ayırmanız gerekebilir. Ayrıca 22 Mart’tan sonra iş hayatında sizi daha fazla öne çıkaran fırsatlar gelmeye başlayacak. Bu dönemi çok iyi değerlendirmelisiniz. Kariyerinizde daha fazla öne çıkma imkanı var. Evlilik hayatınızda sorunlar var ise, bu alanda da ciddi olmak gereği var. 30 Mart – 13 Mayıs arasında evlilikte ve karşılıklı konularda daha özenli olmak durumundasınız. Bu dönemde karşıtlıklar, düşmanlıklar artabilir.

Yükselen Başak

Son iki yılda belirli bir denge ve istikrara kavuştuktan sonra bu yıl özellikle iş hayatında daha fazla çaba ve sorumluluk olacak. Gruplarla daha fazla uğraşabilirsiniz. Özellikle 22 Mart sonrasında iş ortamında sizi daha fazla iş bekliyor olabilir. Bu yıl aşkta şanslısınız. Şahsi mutluluklar ve çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ancak ortaklaşa konularda 13 Mayıs – 28 Haziran arasında duygusal açıdan beklenmeyen tepkiler, huzursuzluklar gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında miras ya da ortaklı parasal işler, borçlar, alacaklar sizi daha çok meşgul edebilir.

Yükselen Terazi

Son iki yıldır aile cephesinde önemli değişiklikler gündeme geldi. Bu alanda sorumluluklarınız arttı. İş hayatında da bitişler ve başlangıçlar yaşadınız. 2020’de özellikle 22 Mart’tan itibaren severek yaptığınız işlere daha çok zaman ayırabileceksiniz. Bu yıl aşkta istikrar var ancak monotonlaşan koşullara da dikkat etmek gerekir. Çocuklarınız var ise, bu alanda daha fazla çaba göstermeniz, sorumluluk almanız gündeme gelebilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatına ait bazı bitişler ve yeni adımlar mümkün. Toprakla ilgili kazançlar da olabilir.

Yükselen Akrep

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu dönemde sizi zihinsel açıdan ilgilendiren koşullar ve yakın çevrenizdeki gelişmeler daha sorumlu kılmakta. Eğitim aşamasında olanlar için hedefe ilerlemek daha pozitif sonuçlar getirecek. Aşkta ve evlilikte ani gelişmelere hazır olmalısınız. Bu alanda sürprizler söz konusu. Yeni beraberlikler olabileceği gibi, evlilikte gerginlik var ise bu ani kopmalara da yol açabilir. 30 Mart – 13 Mayıs arasında özel hayatınız ve evle ilgili değişiklikler daha çok zaman ayırabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında iş ortamında hızlı gelişmeler ve yeni adımlar da söz konusu.

Yükselen Yay

Bu yıl özellikle iş ve para durumunuza yönelik daha güçlü adımlar atabileceksiniz. İş yeteneklerinizi ortaya koyabilirsiniz. 2 Temmuz – 17 Aralık arasında bu alanda sorunlar daha kolay çözülebilir. Yıl sonunda eğitim, zihinsel uğraşlar açısından daha hareketli bir süreç başlıyor olacak. 3 Ocak – 16 Şubat arasında özellikle daha cesur ve mücadeleci olabileceğiniz günler var. Ancak 13 Mayıs – 28 Haziran arasında evde daha dikkatli ve sakin olmak gerekiyor. Bu yıl evlilik ve ortaklı konular içinde  özellikle 13 Mayıs- 25 Haziran arasında daha özenli olmalısınız.

Yükselen Oğlak

2018’den bu yana yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size çok fazla sorumluluk getirdi ancak bir yandan da hayatınızda önemli adımlar atma imkanı elde ettiniz. Bu yıl Jüpiter sayesinde kendinize güveniniz çok daha artıyor ve kendinizi geliştirmekte daha şanslısınız. Yolculuklar, eğitsel imkanlar önünüzü açacak. Aşkta da daha canlı ve yenilikçi olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yaratıcı yönlerinizi daha cesur şekilde ortaya koyabilirsiniz. 16 Şubat – 30 Mart arasında yorucu da olsa sizi öne çıkarabilecek ve daha mücadeleci olabileceğiniz günler söz konusu olabilir.

Yükselen Saka

2020’de hayatınıza yeniden yön verme konusunda çok daha şanslısınız. Ancak 2018’den bu yana gündeme gelen belirsizlikler ve karmaşa yüzünden oldukça zorlanmış olabilirsiniz. Bu yıl biraz sabırlı olmak ve daha çok hazırlık yapmak durumundasınız. Acele etmemelisiniz. 2020 Aralık ayı ile birlikte, pek çok alanda, şahsi girişimler ve yepyeni başlangıçlar, daha pozitif koşullar gündeme gelecek. 22 Mart – 2 Temmuz arasında gündeme gelecek değişiklikleri yakından takip etmelisiniz. Bu süreçte yeni sorumluluklar ve daha kararlı bir süreç başlayacak.

Yükselen Balık

Bu yılınızda sosyal alanda ve gruplar içinde çok daha aktif olabilirsiniz. Mesleki olarak ait olduğunuz topluluklardan destek bulabilirsiniz. Bu sayede iyimserliğinizi de koruyabilirsiniz. Arkadaşlıklar cephesi de oldukça hareketli olabilir. Ancak 22 Mart – 2 Temmuz arasında mesleki alanda çok iyi kontrol edemediğiniz durumlar ve belirsizlikler var. Düşünmeden hareket etmemelisiniz. Bu yıl 3 Ocak – 16 Şubat arasında iş hayatında çok daha hızlı olabilirsiniz. 13 Mayıs – 28 Haziran arasında da yeni adımlar ve kendinizi daha cesur ve girişken hissedebileceğiniz fırsatlar olabilir.

     

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

24 Ekim – 2 Kasım

3 Kasım – 12 Kasım

13 Kasım- 22 Kasım

00:00

Aslan

Aslan

Başak

00:30

Aslan

Başak

Başak

01:00

Aslan

Başak

Başak

01:30

Başak

Başak

Başak

02:00

Başak

Başak

Başak

02:30

Başak

Başak

Başak

03:00

Başak

Başak

Terazi

03:30

Başak

Terazi

Terazi

04:00

Başak

Terazi

Terazi

04:30

Terazi

Terazi

Terazi

05:00

Terazi

Terazi

Terazi

05:30

Terazi

Terazi

Akrep

06:00

Terazi

Akrep

Akrep

06:30

Terazi

Akrep

Akrep

07:00

Akrep

Akrep

Akrep

07:30

Akrep

Akrep

Akrep

08:00

Akrep

Akrep

Akrep

08:30

Akrep

Akrep

Yay

09:00

Akrep

Yay

Yay

09:30

Akrep

Yay

Yay

10:00

Yay

Yay

Yay

10:30

Yay

Yay

Yay

11:00

Yay

Yay

Oğlak

11:30

Yay

Oğlak

Oğlak

12:00

Yay

Oğlak

Oğlak

12:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

13:00

Oğlak

Oğlak

Saka

13:30

Oğlak

Saka

Saka

14:00

Oğlak

Saka

Balık

14:30

Saka

Balık

Balık

15:00

Saka

Balık

Koç

15:30

Balık

Koç

Koç

16:00

Balık

Koç

Boğa

16:30

Koç

Boğa

Boğa

17:00

Koç

Boğa

İkizler

17:30

Boğa

İkizler

İkizler

18:00

Boğa

İkizler

İkizler

18:30

İkizler

İkizler

İkizler

19:00

İkizler

İkizler

Yengeç

19:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

20:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

20:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

21:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

21:30

Yengeç

Aslan

Aslan

22:00

Yengeç

Aslan

Aslan

22:30

Aslan

Aslan

Aslan

23:00

Aslan

Aslan

Aslan

23:30

Aslan

Aslan

Aslan

 

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.