Oğlak

Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

Yeni bir dönem açılıyor

2020’ye genel bakış

2020 pek çok açıdan size daha çok ilerleme, kendini yenileme fırsatı ve şans getirmekte. Bu hedeflerinize ulaşma konusunda çok daha hevesli ve girişken olabileceksiniz. Yılın ikinci yarısında eksikliklerini tamamlamanız açısından çaba göstereceksiniz. Şans ve büyüme gezegeni Jüpiter 2 Aralık’tan itibaren, nerede ise tüm yıl, 19 Aralık 2020 tarihine kadar sizinle birlikte olacak. 12 yılda bir burcunuza uğrayan Jüpiter’den en iyi şekilde yararlanmak için, harekete geçmeli ve üstünüzdeki ağırlıktan kurtulmalısınız. Nitekim 2018’den bu yana burcunuzda olan Satürn sizi oldukça kısıtladı ve ağırlaştırdı. Ancak şimdi Jüpiter’in gelişi ile birlikte, hayatın pek çok alanında kendinize güveniniz artmakta. Jüpiter eğitim, yolculuklar, yeni deneyimler ve yabancılar aracılığı ile bizi zenginleştiren deneyimleri temsil eder. Bu yıl gerek iş hayatınızda, gerekse özel alanınızda yepyeni döngüler harekete geçmekte. Eğitim sürecinde olan Oğlak, öğrenciler bu yıl kendileri için çok daha güzel fırsatlar ve destekler bulabilirler. Sıkı çalışma ve sorumluluklara sahip çıkma yanında, Jüpiter size yepyeni kapılar açmakta. Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeye bakmalısınız. Kendinize güveniniz arttıkça, pek çok şey başarabileceğinizi görebilirsiniz.

22 Mart – 2 Temmuz arasına özellikle dikkat etmelisiniz. Bu tarihler arasında Satürn burcunuzu terk ederek, bir süreliğine Saka burcuna ilerlemiş olacak. Doğal olarak bu tarihler arasında üstünüzdeki yüklerin hafiflediğini hissedebileceksiniz. Çabalarınızın da karşılığını almanız kolaylaşacak. Bu dönemde iş hayatında özellikle kazançlarınızı ve birikimlerinizi ilgilendiren konularda daha ciddi kararlar alabilir ve birikimlerinizi verimli bir şekilde değerlendirmenin yollarını arayabilirsiniz. Kendi bütçenize ve cebinizdeki paraya daha ciddi ve gerçekçi bir gözle bakmaya başlayacaksınız. Uzun vadede para durumunuzu daha iyi hale getirme çabası içine girebilirsiniz.

2 Temmuz ile 17 Aralık arasında ise Satürn son kez burcunuza dönerek sizi eksik bıraktığınız şeyleri yeniden toparlanma imkanı getirecek. Bu dönem özellikle kritik sayılır zira eksik olan pek çok şeyi öyle ya da böyle tamamlamak, yerine getirmek durumunda kalabilirsiniz. Oğlak burcunun son günlerinde doğanlar bu süreçte daha gerçekçi ve sorumlu bir bakış açısı altında, önemli sorumluluklar alarak, yeni bir başlangıç yapabilirler. İş hayatında bu özellikle daha belirgin olacak.  

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 26 Aralık 2019’da sizin burcunuzda güney yönünde gerçekleşti. Bu tutulma 21 Haziran’a kadar özellikle şahsi konularla, kişisel istek ve niyetlerinizle, bir başlangıç yapmakla alakalı olabileceğinizi, ancak bu konuda acele etmemenizin yerinde olacağını da göstermekte. Yılın ilk yarısında sağlık ve kişisel açıdan önem taşıyan projelerinize daha hassas yaklaşmalısınız.

2020 yılında iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 21 Haziran’da Yengeç burcunun ilk derecesinde, Kuzey yönünde gerçekleşecek. Yılın ikinci yarısında özellikle ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanında ilerleme getiren gelişmeler var. Bu dönemde işbirliği kurmak ve ortaklıklara yönelik daha açık bir tutum izlemek faydalı olacak.

Yılın son Güneş tutulması ise 14 Aralık 2020 tarihinde, Güney yönünde bu kez Yay burcunda gerçekleşecek. Bu tutulma daha çok Aralık ayında ve 2021’in ilk yarısında etkin olarak, özellikle sizi hizmet, düzen ve sağlık konularında daha fazla meşgul kılabilir. Düşüncelerinizi toparlamanız çok yararlı olacak.

2020’de dört Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları süregelen konuları öne çıkarıp, aydınlatırlar ve güçlü bir muhasebe, değerlendirme yapmaya işaret ederler. Dolayısı ile bu zamanlarda ilişkilerimizden de çok şey öğrenmiş oluruz. 10 Ocak’taki Ay tutulması Yengeç burcunda gerçekleşirken, sizi özellikle evlilik, anlaşmalar ve ilişkiler yönünde daha fazla düşünmeye sevk ediyor. 5 Haziran’daki Ay tutulması Yay burcunda, özellikle sağlık, düzen ve kimi zamanda elde olmayan nedenlere işaret etmekte. 5 Temmuz’da burcunuzdaki Ay tutulması çok önemli ve sizi kişisel alanda önemli kararlar almaya yöneltirken, 30 Kasım İkizler burcundaki Ay tutulması sağlık, düzen, hizmet, beraber çalıştığınız kişiler ve işle ilgili konularda sizi daha çok meşgul edebilir.

İş, para ve kariyer olanakları

2020’de son iki yıldır üzerinde çalıştığınız ve sizi kısıtlayan koşulları olumlu bir sonuca bağlayabileceksiniz. Satürn burcunuzu terk etmeye hazırlanıyor. Size bu süreçte sorumluluk, iş hayatında yükler ve kısıtlar getirdi. Belki de bu yüklerin çoğunu isteyerek aldınız. 22 Mart – 2 Temmuz arasına özellikle dikkat edin. Zira bu tarihler arasında Satürn kısa süreliğine burcunuzdan çıkmış olacak. Üstünüzdeki ağırlık hafiflemekte. Kuşkusuz, Jüpiter’in de burcunuzda olması sizi çok daha rahatlatmakta hatta bunca kısıtlamanın arkasından bu daha da olumlu ilerlemeler anlamına gelmekte. Bu yıl kendinize çok daha güvenebilir ve şansın da sizden yana olduğunu görebilirsiniz. Kişisel gelişiminiz yönünde çok olumlu adımlar atabileceksiniz. Eğitim ve yolculuklar, uzaklar ve yabancılarla ilgili işler verimli sonuçlar doğurabilir. 2 Temmuz – 17 Aralık arasında Satürn son kez burcunuza geri döndüğü için, bu dönemde eksik olan şeyler de tamamlanacaktır. Bu nedenle, Oğlak’ın son günlerinde doğanlar bu yıl Satürn’ün getirdiği yüklerden daha fazla pay alıyor olacaklar.

Bu yıl 3 Ocak – 16 Şubat arasında gizli kalan şeylerle ya da sizi psikolojik açıdan huzursuz edebilen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önünüzü görmeden harekete geçmemelisiniz.

16 Şubat – 30 Mart arasında çok daha gayretli, hırslı ve kararlı olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yeni işler, projeler ve atılımlar var. Hedeflerinize ilerlerken zorlanmayacaksınız.

30 Mart – 13 Mayıs tarihleri arasında bütçenizi ve harcamalarınızı daha iyi kontrol etmelisiniz. Bu dönemde iş hayatında daha fazla desteğe ihtiyacınız olabilir.  

13 Mayıs – 28 Haziran arasında yakın çevrenizde daha çok hareket ve hızlanan bir iletişim olabilir. Ancak bu dönemde görüşmelerde, evraklarla ilgili konularda daha akılcı ve sistemli olmaya bakmalısınız.

28 Haziran’dan sonra başlayan döneme özellikle dikkat etmelisiniz. Bu dönemde önemli hedefler gündeme gelmekte. Ancak iş hayatında hızlı ilerleme çok kolay değil. Bir şeyleri bitirmek, tamamlamak için fazladan çaba sarf etmeniz gerekebilir. 28 Haziran-6 Ocak arasındaki uzun sürede ev ve ailevi konular, toprakla, gayrimenkullerle ilgili gelişmeler olabileceği gibi, henüz bir işin temel atma sürecindesiniz. Bu temel atma süreci beklediğinizden daha uzun sürebilir. Mars’ın geri gideceği dönemde yavaşlamalar, çatışmalarla, rekabetle karşılaşabilirsiniz.

Ancak Mars’ın geri harekette olacağı 10 Eylül – 14 Kasım arasında özellikle hiçbir yenilik yapmamak daha doğru olacaktır. Mars inisiyatif ve başlangıç yapmak, atağa geçmekle ilişkili olduğu için, geri gittiği zamanlarda büyük projelere girmek çok daha masraflı, problemli olabilir, önemli gecikmeler ve hayal kırıklıkları yaşanabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Geçtiğimiz yıldan bu yana aşk hayatınızı ve yaratıcılığınızı anlatan evde ilerlemeye başlayan Uranüs size eski, geleneksel kalıplarınızı kırabileceğiniz, yepyeni tutumlar getirmekte. Aşkta sürprizler ve aniden gelişen olaylar söz konusu. Özellikle 24 Aralık – 1 Ocak tarihleri arasında doğmuş iseniz, bu yıl Uranüs’ün heyecan ve farklılık getiren enerjisini aşk hayatında daha çok deneyimleyebilirsiniz. Bu dönemde kendinizi daha özgün ve yenilikçi hissederken, karşınıza da çok farklı kişiler çıkabilir. 7-12 Ocak doğumlu Oğlak’lar da ilişkilerine daha yumuşak ve hayalci bir gözle bakabilirler.

Aşk hayatınızda Venüs’ün burcunuzla açıda olduğu dönemler olan 5 Mart – 3 Nisan, 2-28 Ekim tarihleri arasında mutluluk getiren, daha keyifli ve huzurlu kılan imkanlar var.  Ancak Venüs’ün geri gideceği 13 Mayıs – 25 Haziran tarihleri arasında genel olarak daha dikkatli olmalı ve bu dönemde evlilik, nişan gibi ilişkileri ilgilendiren konularda aceleci davranmamalısınız. Venüs geri giderken geçmişten gelen ilişkiler de gündeme gelebilir.

Sağlık

2018’den bu yana burcunuzda ilerleyen Satürn sağlık konusuna daha fazla dikkat çekiyor olabilir. Özellikle yükselen burcu Oğlak olan ve belirli bir yaşın üzerindekiler bu transitten daha fazla etkilenmekte ve kendilerini kısıtlanmış hissedebilmekteler. Eğer Oğlak burcunun son günlerinde doğmuş iseniz, bu yıl özellikle kemiklerinizle ilgili konulara, genel olarak direncinize dikkat etmelisiniz. Neyse ki Jüpiter’in de bu yıl Oğlak’ta yer alıyor olması büyük bir koruma ve kolay toparlanma anlamına geliyor. Bu yıl 16 Şubat – 30 Mart arasında fiziksel açıdan riskli işlerde daha dikkatli olmaya bakmalısınız.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerine su elementinde başlıyor ve hava elementi burçlara geri dönüyor. Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekebilir. Yarım kalan işlere özellikle dikkat etmelisiniz. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.  

Merkür 2020’de ilk defa 17 Şubat – 10 Mart arasında Balık burcunda geri gidecek. Bu dönemde eğitim, görüşmeler, ziyaretler ve genel olarak iletişim alanında acele ile karar vermemek gerekebilir. Ticari konularda zorluklar, yanlışlıklar yaşanabilir. 2. gerileme, 18 Haziran – 12 Temmuz arasında Yengeç burcunda olacağı için, ortaklıklar, anlaşmalar ve evlilik hayatınızı ilgilendiren konularda yanlışlıklar ve yanlış değerlendirmeler yaşanabilir. Son olarak 14 Ekim – 3 Kasım arasındaki geri hareketinde gruplar ve arkadaşlıklar içinde bazı problemler, gecikmeler ve organizasyonel karışıklıklar yaşayabilirsiniz. Bu durum iş hayatınızı da yakından etkileyebilir.

 

Yükselen burcunuza göre 2020

Oğlak

 

Yükselen Koç

Bu yıl iş hayatınız ve kariyer alanında dikkat çekici adımlar ve ilerlemeler söz konusu. Daha fazla tanınma ve terfi imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu yıl gruplar ve sosyal konular da sizi daha sorumlu kılabilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatında yoğun çaba ve mücadele var. Güçlü bir rekabet de gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında yeni girişimler ve başlangıçlar dikkat çekecek. Ancak 10 Eylül – 14 Kasım arasında biraz yavaşlamanız ve eksiklerinizi tamamlamanız gerekebilir. Aceleci olmamalısınız.    

Yükselen Boğa

Güçlü Uranüs transiti altında kendinizi daha özgür ve yenilikçi hissedebilirsiniz. Gittikçe daha bağımsız bir tavır içine girmektesiniz. Bu durum ilişkilerinizi ve insanların sizi algılayışını da yakın değiştirmekte. Bir bakıma aydınlanma içindesiniz. 22 Mart sonrasında iş hayatında yeni sorumluluklar ve bu alanda daha ciddi davranma gereği var. Yöneticilerinizle, iş yerinizle ilgili konular da sizi fazlası ile meşgul edebilir.  30 Mart – 13 Mayıs arasında iş hayatında daha sakin ama hızlı da davranmanız gerekiyor. 10 Eylül – 14 Kasım arasında gizli düşmanlıklara dikkat.

Yükselen İkizler

2020’de finansal konular ve başkaları ile ortaklı gerçekleştirdiğiniz işler sizi oldukça meşgul edebilir. Bu alanda büyük parasal miktarlar da söz konusu olabilir. Bu nedenle iş hayatında ve genel olarak maddi konularda karşılıklı durumları, sorumlulukları iyi yönetmek gerekiyor. 22 Mart – 2 Temmuz arasında işte daha çok istikrar ve yabancılarla ya da eğitimle ilgili konularda kendini geliştirme imkanı var. Aralık geldiğinde eğitsel işler, medya ve yabancılarla ilgili konular daha fazla hız kazanabilir. 13 Mayıs – 28 Haziran’da iş hayatında rekabet daha yüksek.

Yükselen Yengeç

Son iki yıldır gerek işte gerekse özel hayatınızda sizi test eden ve daha güçlü olmayı öğreten gelişmeler var. Bu yıl iş hayatında ilişkilerden daha çok yararlanabilirsiniz. Evlilik de gündeminize gelebilir. Mesleki alanda ilerleme fırsatları var. Ancak 16 Şubat-30 Mart arasında açık düşmanlıklara ve mücadeleye dikkat etmelisiniz. Yılın ikinci yarısında kariyer alanında daha fazla yenilik olacak. Genel olarak bu dönemde eski alışkanlıklardan çıkabilir ve kendinize yeni arkadaş grupları da edinebilirsiniz. İlişkilerinizi daha iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl gündeminizi iş ve çalışma koşulları daha fazla belirleyecek. Enerjinizin, zamanınızın büyük bir kısmını çalışma ve düzen konularına ayırmanız gerekebilir. Ayrıca 22 Mart’tan sonra iş hayatında sizi daha fazla öne çıkaran fırsatlar gelmeye başlayacak. Bu dönemi çok iyi değerlendirmelisiniz. Kariyerinizde daha fazla öne çıkma imkanı var. Evlilik hayatınızda sorunlar var ise, bu alanda da ciddi olmak gereği var. 30 Mart – 13 Mayıs arasında evlilikte ve karşılıklı konularda daha özenli olmak durumundasınız. Bu dönemde karşıtlıklar, düşmanlıklar artabilir.

Yükselen Başak

Son iki yılda belirli bir denge ve istikrara kavuştuktan sonra bu yıl özellikle iş hayatında daha fazla çaba ve sorumluluk olacak. Gruplarla daha fazla uğraşabilirsiniz. Özellikle 22 Mart sonrasında iş ortamında sizi daha fazla iş bekliyor olabilir. Bu yıl aşkta şanslısınız. Şahsi mutluluklar ve çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ancak ortaklaşa konularda 13 Mayıs – 28 Haziran arasında duygusal açıdan beklenmeyen tepkiler, huzursuzluklar gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında miras ya da ortaklı parasal işler, borçlar, alacaklar sizi daha çok meşgul edebilir.

Yükselen Terazi

Son iki yıldır aile cephesinde önemli değişiklikler gündeme geldi. Bu alanda sorumluluklarınız arttı. İş hayatında da bitişler ve başlangıçlar yaşadınız. 2020’de özellikle 22 Mart’tan itibaren severek yaptığınız işlere daha çok zaman ayırabileceksiniz. Bu yıl aşkta istikrar var ancak monotonlaşan koşullara da dikkat etmek gerekir. Çocuklarınız var ise, bu alanda daha fazla çaba göstermeniz, sorumluluk almanız gündeme gelebilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatına ait bazı bitişler ve yeni adımlar mümkün. Toprakla ilgili kazançlar da olabilir.

Yükselen Akrep

2020’de  sizi zihinsel açıdan ilgilendiren koşullar ve yakın çevrenizdeki gelişmeler daha sorumlu kılmakta. Eğitim aşamasında olanlar için hedefe ilerlemek daha pozitif sonuçlar getirecek. Aşkta ve evlilikte ani gelişmelere hazır olmalısınız. Bu alanda sürprizler söz konusu. Yeni beraberlikler olabileceği gibi, evlilikte gerginlik var ise bu ani kopmalara da yol açabilir. 30 Mart – 13 Mayıs arasında özel hayatınız ve evle ilgili değişiklikler daha çok zaman ayırabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında iş ortamında hızlı gelişmeler ve yeni adımlar da söz konusu.

Yükselen Yay

Bu yıl özellikle iş ve para durumunuza yönelik daha güçlü adımlar atabileceksiniz. İş yeteneklerinizi ortaya koyabilirsiniz. 2 Temmuz – 17 Aralık arasında bu alanda sorunlar daha kolay çözülebilir. Yıl sonunda eğitim, zihinsel uğraşlar açısından daha hareketli bir süreç başlıyor olacak. 3 Ocak – 16 Şubat arasında özellikle daha cesur ve mücadeleci olabileceğiniz günler var. Ancak 13 Mayıs – 28 Haziran arasında evde daha dikkatli ve sakin olmak gerekiyor. Bu yıl evlilik ve ortaklı konular içinde  özellikle 13 Mayıs- 25 Haziran arasında daha özenli olmalısınız.

Yükselen Oğlak

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. 2018’den bu yana yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size çok fazla sorumluluk getirdi ancak bir yandan da hayatınızda önemli adımlar atma imkanı elde ettiniz. Bu yıl Jüpiter sayesinde kendinize güveniniz çok daha artıyor ve kendinizi geliştirmekte daha şanslısınız. Yolculuklar, eğitsel imkanlar önünüzü açacak. Aşkta da daha canlı ve yenilikçi olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yaratıcı yönlerinizi daha cesur şekilde ortaya koyabilirsiniz. 16 Şubat – 30 Mart arasında yorucu da olsa sizi öne çıkarabilecek ve daha mücadeleci olabileceğiniz günler söz konusu olabilir.

Yükselen Saka

2020’de hayatınıza yeniden yön verme konusunda çok daha şanslısınız. Ancak 2018’den bu yana gündeme gelen belirsizlikler ve karmaşa yüzünden oldukça zorlanmış olabilirsiniz. Bu yıl biraz sabırlı olmak ve daha çok hazırlık yapmak durumundasınız. Acele etmemelisiniz. 2020 Aralık ayı ile birlikte, pek çok alanda, şahsi girişimler ve yepyeni başlangıçlar, daha pozitif koşullar gündeme gelecek. 22 Mart – 2 Temmuz arasında gündeme gelecek değişiklikleri yakından takip etmelisiniz. Bu süreçte yeni sorumluluklar ve daha kararlı bir süreç başlayacak.

Yükselen Balık

Bu yılınızda sosyal alanda ve gruplar içinde çok daha aktif olabilirsiniz. Mesleki olarak ait olduğunuz topluluklardan destek bulabilirsiniz. Bu sayede iyimserliğinizi de koruyabilirsiniz. Arkadaşlıklar cephesi de oldukça hareketli olabilir. Ancak 22 Mart – 2 Temmuz arasında mesleki alanda çok iyi kontrol edemediğiniz durumlar ve belirsizlikler var. Düşünmeden hareket etmemelisiniz. Bu yıl 3 Ocak – 16 Şubat arasında iş hayatında çok daha hızlı olabilirsiniz. 13 Mayıs – 28 Haziran arasında da yeni adımlar ve kendinizi daha cesur ve girişken hissedebileceğiniz fırsatlar olabilir.

     

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

22 Aralık – 31 Aralık

1 Ocak – 10 Ocak

11 Ocak – 20 Ocak

00:00

Terazi

Terazi

Terazi

00:30

Terazi

Terazi

Terazi

01:00

Terazi

Terazi

Terazi

01:30

Terazi

Terazi

Terazi

02:00

Terazi

Terazi

Akrep

02:30

Terazi

Akrep

Akrep

03:00

Akrep

Akrep

Akrep

03:30

Akrep

Akrep

Akrep

04:00

Akrep

Akrep

Akrep

04:30

Akrep

Akrep

Akrep

05:00

Akrep

Akrep

Yay

05:30

Akrep

Yay

Yay

06:00

Yay

Yay

Yay

06:30

Yay

Yay

Yay

07:00

Yay

Yay

Yay

07:30

Yay

Yay

Oğlak

08:00

Yay

Oğlak

Oğlak

08:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

09:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

09:30

Oğlak

Oğlak

Saka

10:00

Oğlak

Saka

Saka

10:30

Saka

Saka

Balık

11:00

Saka

Balık

Balık

11:30

Balık

Balık

Koç

12:00

Balık

Koç

Koç

12:30

Koç

Koç

Boğa

13:00

Koç

Boğa

Boğa

13:30

Boğa

Boğa

ikizler

14:00

Boğa

ikizler

İkizler

14:30

İkizler

İkizler

ikizler

15:00

İkizler

ikizler

İkizler

15:30

İkizler

İkizler

Yengeç

16:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

16:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

17:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

17:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

18:00

Yengeç

Aslan

Aslan

18:30

Aslan

Aslan

Aslan

19:00

Aslan

Aslan

Aslan

19:30

Aslan

Aslan

Aslan

20:00

Aslan

Aslan

Aslan

20:30

Aslan

Aslan

Başak

21:00

Aslan

Başak

Başak

21:30

Başak

Başak

Başak

22:00

Başak

Başak

Başak

22:30

Başak

Başak

Başak

23:00

Başak

Başak

Terazi

23:30

Başak

Terazi

Terazi

 

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.