MODA
GÜZELLİK
AİLE
SAĞLIK

15 Şubat Yeniay ve Kısmi Güneş Tutulmasının Burçalara EtkisiKOÇ: Sosyalleşiyor. İnsan ilişkileri artıyor. Sosyal çevre değişebilir. Başına iyi şeyler gelecek. Seyahat, eğitim, birden yurtdışı programı aktif olabilir. Bekarlar için 13-15 yeni tanışmalar, flört, tutkulu aşk hayatı aktif. 17 Şubat’ ta bağışıklık sistemine dikkat. Çevrenizden gelen hastalık haberleri biraz canınızı sıkabilir.

BOĞA: Derin ve değişik şartlar söz konusu. Önemli bir değişimin başlangıcı. Kariyer ve ev hayatlarında ciddi kararlar. Kariyerinde hızlı gelişme ve genişlemeler olabilir. 18 Şubat’tan sonra çevre ile önemli, faydalı görüşmeler gündem.

İKİZLER: Çok net eğitim, yakın akrabalar, komşular gündem. Yolculuklar, medya ve yayın alanında büyüme. Yaratıcılık artıyor. Yeni tanışmalar ve aşklar söz konusu. 11-17 Şubat küçük kazalar ve iletişimde yanlış anlaşılmalara dikkat… Fikir ayrılıkları için zihni sabitlemek gerek.

YENGEÇ: Parasal kazançlar gündem. Maddi gelirler artacak. Zam, prim, miras, ortak gelirler, ikramiye süprizleri olabilir yalnız 2. evdeki gezegen önemli iyi bir konumda değilse ve sorunlu açılar varsa kayıp da getirebilir. Diş tedavisi, küçük operasyonlar gündem olabilir. Kumar-borsa gibi güvensiz olaylara girmemek gerekir. Mantıklı adımlar atılması önemli.

ASLAN: Duygusal değişimler söz konusu. Problemler son buluyor. Hayatınızda olumlu ve önemli başlangıçlar söz konusu. Boşanma, ilişkiyi sorgulama, evlenmeye karar verme gündem. Yalnızlar için başlangıç, beraberlikleri olanlar için sorgu zamanı. Ortaklıkla ilgili yeni kararlar için egosal çatışmalara dikkat.

BAŞAK: Ortak çalışmalar ve iş hayatı aktif. Beslenme ve yeme içme dikkatli olunması gereken konu. Yeni kararlar, kendiniz ile ilgili sıkıntılara formül arama sonuç getirebilir. Tansiyon sorunu olanlar biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Beklenmedik ilişkiler ve eski sevgiliden gelen sinir bozucu haber çok takılmaya değmez. Evcil bir hayvan almayı düşünüyorsanız bunun için uygun zaman şimdi değil.

TERAZİ: Aşk ve ilişkiler hareketli, çocuklarla ilgili güzel gelişmeler ve haberler söz konusu. Aşk, sevgi ve ilişkiler alanında şanslı. Problemler bitiyor. Anne olmak isteyenler için uygun bir zaman dilimi. Seyahat artabilir. Gizli yeni hayranlar ortaya çıkabilir. 25-27 Şubat şanslı bir tarih.

AKREP: Kariyerde sıçrama söz konusu. Aile ve ev hayatı ile ilgili yeni düzenlemeler gerekebilir. İki hafta boyunca para kaynaklarındaki artış harcamaları da getirebilir. Gelir gider dengesini önemsemek gerekir. Yeni İş fırsatlarını değerlendirmek önemli. Borçlanmamaya dikkat...

YAY: Gevşeme ve rahatlama zamanı. Olumlu gelişmeler artık hissedilebilir oluyor. Yeni eğitim, daha sosyal olma, kardeşler, akrabalar ziyareti, strateji, plan ve hayat akışı ile ilgili planlar söz konusu. Yeni bir iş kurmak veya mesleki kurslar aktif.

OĞLAK : Önemli bir dönem. Finansal konular gündem. Kazanç-kayıp, Ciddi harcamalar hızlanacak ve bir o kadar gider oluşacak. Hem geliyor, hem de gidiyor. Yeni bir marka yaratımı ve buna yatırım ekstra kazanç getirebilir. Önemli kişilerle önemli görüşmeler ve ilerleme söz konusu.

KOVA: En önemli olaylara Aslan’dan sonra siz gebesiniz. Karşınıza çıkan kişileri anlamaya çalışın. İlişki problemlerini, açık ve net ortaya koyulması gerek. Kadın figürleri ile ilgili gerginlik olabilir. Hayatınızda umulmadık yenilikler söz konusu. Takdir göreceksiniz. 21-26 Şubat para fırsatı.

BALIK: Ortak gelirler ve ortak kazançlar hareketli. İş hayatında güç odaklarını aşma çabası sonuç getirecek, kendi işini yapan Balıklar için dikkatli olunması gerekiyor. Çalışma hayatı ile terfi, bitiş, atama söz konusu. Balık burcu bayanlar için 13 ve 17 Şubat yeni ilişki fırsatları için şanslı fakat Neptün bulanıklık yarattığı için beklenmedik sonuçlara karşı temkinli olmak gerekir.

Sevgilerle...

Astro Terapist Hülyanida Şahin

Yazının devamı...

Gökyüzünün Yeni Döngüsünü Nasıl Karşılayacağız ve Neler Olacak?

EVRENİN YENİ BİR HİKAYE YAZMASINA İZİN VERİN !!!

YENİ AY VE KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI
(15 ŞUBAT 2018 SAAT: 23:50)

İlk olarak Türkiye’de gözlenemeyecek olması iyi haber.

En fazla İkizler, Kova ve Terazi burçlarını etkileyecek.

74-94-98 doğumlu Boğa, Başak, Oğlak olanlar eş, dost, akraba ilişkilerinize dikkat. Fazla yoğunlaşmayın.

KOÇ, ASLAN, YAY ; Evli veya birlikteliğiniz varsa biraz araya nefes alma ve kendi hayatınıza odaklanmak için esneklik verin.

YENGEÇ, BALIK, AKREP ; En yoğun odaklanma problemi yaşayacak olan burçlar. Bol egzersiz ve yürüyüş yapabilirsiniz. Ayak, bacak sağlığına dikkat…

Yeniay ve Dolunay duygusal alanda ya yapılanmayı ya da yıkılmayı gerçekleştirirler. Eğer duygularımıza kulak vermeyi değil, sağır olmayı seçersek tutulmalar gelir kırılması gereken yerden kırar, yıkar ve gider.

Bu sefer Güneş tutulması eşliğinde Yeniay yani Ay ve Güneş iç içe oldukça güçlü etkileşim halinde. Kimliği oluşturan Güneş, duyguları yöneten Ay sabit bir burçta kendimizle olacak olan sınava güçlü bir şekilde hazırlanıyor. Etkisi 1 hafta önce başlayıp, önümüzdeki altı aylık sürece yansıyacak.

Zihin denilen hapishane, başına her ne gelirse gelsin alanından hiç çıkmak istemez. Oraya takılır ve yönetimini gerçekleştirir. Kendini esir etmesi yetmiyormuş gibi durmadan ürettiği düşüncelerle, fikirlerle bizi sarıp sarmalar.

ESARET ZİHİNDE BAŞLAR VE ZAMANLA EN GÜVENLİ ALANIMIZ OLUR. Hepimizin korktuğu aslında budur alışılan her ne olursa olsun onu bırakmak veya değiştirmek .

Stockholm sendromunu hepimiz biliriz. 6 gün boyunca tutsak olan rehinelerin, rehin alan soygunculara zamanla bağlanıp, onlara hizmet etmesi tarihe geçmiştir. Tıpkı zihnin kontrolü ele alıp bizi etkisiz hale getirip kendisine köle yaptığı gibi .

Evren gökyüzünde en sert dilini kullanmaya hazırlanıyor. Çevirisini yapabildiğim kadarıyla

“ diyor.

Evren hem doğayı hem de bizi güncelliyor.

Ani gelişen her şeyin aslında daha önceden sınavları olduğunu unutmayalım…

Bu final öncesi…

Yazının devamı...

Gün ve Gün Gökyüzünün Mesajları! (5 Şubat- 9 Şubat)

GÜN VE GÜN GÖKYÜZÜNÜN MESAJLARI ! ( 5 Şubat- 9 Şubat )

Pazartesi:Haftaya güzel bir enerji ile başlıyoruz. Ay Terazi burcunda uyum ve denge ihtiyacının artması ilişkilere olumlu yönde yansıyabilir. Merkür’ün 18 Şubat’a kadar Kova burcundaki seyri düşünce ve fikirlerde sıra dışı üretimi getirebilir. Tabi burada inat ve takılı kalmamak önemli.

Salı:Erken saatlerde Ay Akrep burcuna geçiş yapmış olacak. Ay akrep burcunda kesinlikle sakin ve huzurlu değildir. Dolayısıyla dikkat edilmesi gereken konu iletişimi sağlıklı ve içten kuruyor olabilmek. Öğle saatlerinde Güneş , Jüpiter karesi ayağımıza gelen şans ve fırsatları göremeyip kaçırmamıza sebep olabilir. Vizyoner olmakta fayda var.

Çarşamba:Karamsar bir enerji ile uyanabiliriz. Gökyüzünün Kova burcundaki stelyum görünümü birçok fikrin havalarda uçuşmasına sebep olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken fikirlerin sorumluluğunu alabilme gücü olacaktır. Sorumluluğunu alabileceğin fikirlerini eyleme geçir. Akşama doğru empati eksikliği ilişkilerde gerginlik yaratabilir.

Perşembe:Yalnızlığın çokta matrah bir şey olmadığını sabah saatlerinde düşünmek ruhunuza iyi gelebilir. Derinlerdeki yalnızlık ihtiyacı öğle saatlerine doğru akıcı gelebilir. Yaptığınız işte hırs ve yaratıcı enerji şans getirebilir. Saat 17 civarı Yay burcuna geçiş yapacak olan Ay, daha rahat duygusal bir akış sağlayacak. Fakat o zamana kadar hırs ve odaklanmanın ürünlerini toplayın derim. Akşam 20:00 -21:30 saatleri arasında istek ve dilekler için uygun bir zaman dilimidir.

Cuma: Çılgınlıklara açık bir ruh halinden korkulur. Çünkü Ay ve Mars kavuşum halinde kıpır kıpır duygusal bir enerji mevcut. Gökyüzünün bu yoğun enerjisi hayatımızın yönünü belirleme konusunda bizleri zorlayabilir. Bugün yürüyüş veya bir egzersiz programı faydalı olabilir. Keyifli bir hafta sonu öncesi akşama doğru iletişimde olduğunuz kişilere dikkat etmek gerekebilir.

Astroterapist Hülyanida Şahin

Yazının devamı...

31 Ocak 2018 Aslan Burcundaki Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri !

KOÇ: 2 Ocak’ta başlamış olan veya kafanızı kurcalayan durumların artık netlik kazanması söz konusu. Yalnız olan koçlar için önümüzdeki 6 aylık süreçte yepyeni aşklar söz konusu olabilir. Kriz durumu içinde olan ilişkiler için bitme kararı alınabilir. Aşk hayatı aktif olan sevgili Koçlar evlilik hayatlarına bir bebek katmayı düşünüyorlarsa uygun bir zaman dilimi.

BOĞA: Ev, aile içinde iç huzura odaklanmak iyi olacaktır. İçsel hareket ve eyleme geçme isteği uyumsuzluk getirebilir. Önümüzdeki 6 aylık sürecin iyi gidebilmesinin en önemli adımı ayakların yere sağlam basması olacaktır.

Taşınma, ani gerekecek tadilatlarda tedbir! Anne sağlığınıza ve kontroller önemli olabilir.

İKİZLER: Ufak ufak seyahatlerin ve iletişim trafiğinin artması zamanla yorabilir. Çevreniz, kardeş ve akrabalarınıza karşı kırıcı olmamaya ve seçtiğimiz sözcüklere dikkat! Bu kadar yoğun seyahat yaparken kazalara karşı temkin…

YENGEÇ : Maddi kazançlar, kaynaklar, gelirler ile ilgili konular gündem olurken burada dikkat edilmesi gereken şey, doğru kararlar alabiliyor olmak olacak. Önümüzdeki 6 ay gelir ve giderler dengesinde ortak yapılan işlere ve anlaşmalara dikkat!

Diş sağlığı, eklem ağrıları için kontroller yapılması gerekebilir.

ASLAN : İlişkiler, ortaklıklar önemli kararlar alma zamanı. Aslan burcu olan bayanlar üreme organlarına dikkat. Parlamayı ve ışığını saçmayı seven aslanlar bu günlerde kalp ile bağlantıda olup iç sesine kulak vermeyi başarmalıdırlar.

BAŞAK: Sağlığa, zehirlenmelere ve yenilen gıdalara dikkat! Platonik ilişki içinde olanlar veya gizli saklı ilişki yaşayanlar için biraz gündem olabilir, ortaya çıkabilir. Bu dönemde inziva veya içe dönme daha iyi gelecektir.

TERAZİ: Sosyal hayatın, çevrenizin, ilişkiler ve iletişimin arttığı bir 6 aylık süreç başlıyor olacak. Kadınlarla iş birliği ve destek artabilir. Uzun zamandır uğraş verdiğiniz bir proje onay alabilir. Sosyal çevre, yeni bir aşk ve gizli bir hayran kazandırabilir. Sosyal olmaz zamanı…

AKREP: Kariyer ve planlama için önemli bir süreç sizi bekliyor olacak. Bazı akrepler için bitişler ani istifalar ve yepyeni başlangıçlar olabilir. Artık bu zaman diliminde hareket ve cesaret size avantaj getirecektir.

YAY: Hayatında ilerleyeceği ve tecrübe kazanacağı yön için karar verebilir. Yurtdışı bağlantılar ve yükseköğrenim ile ilgili radikal kararlar verilebilir. Uzun zamandır süren bir dava hukuksal bir mevzu çözüme kavuşabilir.

OĞLAK: Ani gelen beklenmedik bir miras söz konusu. Bu arada sağlığınızla ilgili süregelen bir tedavi ve ameliyat kararı verilebilir. Kredi, ortak yapılan işlerle ilgili avantajlı girişim söz konusu.

KOVA: Evlilik hayatınızla ilgili sorunlar varsa çözüm için hızlanabilir ve bazı kararlar alabilirsiniz. Bekâr ve uzun süreli ilişkiler için de net kararlar, evlilik söz konusu. Bu dönem ortaklıklar, yeni anlaşmalar ve başlangıçlar gündem.

BALIK: En çok sağlığına dikkat etmesi gereken burç. Bunun sebebi iş yoğunluğunun ve fiziksel yorgunluğunun artması olacaktır. Çalışma hayatında yeni kararlar ve terfinin yanında stres ve yorgunluğa karşı dikkat.

Astroterapist Hülyanida Şahin

Yazının devamı...

Ocak Aslan Burcundaki Ay Tutulması Ne Anlatıyor!

GEÇMİŞ GELECEĞE IŞIK TUTARKEN YERİNİ BELİRLEME ZAMANI...
Ben geçmiş derken ilk olarak yakın bir geçmişten bahsetmiyorum. Taaa hatırımızda olmayan geçmişten bahsediyorum. Hatırımızda olmasa da izleri yakamızı bırakmayan 2018 yılında, hepimizin hayatına dokunuşlar yapacak olan 17 yıl önce başlayan döngü 2 Ocak itibari ile gün yüzüne çıkmaya başladı. Neler olup bittiğini anlayamadan olaylar, durumlar, kişiler karşısında, kimi dipsiz bir kuyuya sürükleniyor gibi, kimi sürpriz bir şekilde güzel kapıların açıldığı bir maceraya sürüklenirken, kimimizde depresyona orda kalsam mı yoksa çıldırıp işi deliliğe mi vursam diyor. Bu gidişat devam ederken 31 Ocak’ta Aslan burcundaki Ay tutulması yepyeni kapılar aralayacak…

-Gökyüzünde Ay haritanın 2. Evinde ve Kuzey Ay düğümü ile kavuşum halinde
- Jüpiter, Ay ve Güneş T-kare
- Güney Ay düğümü, Venüs ve Güneş kavuşumda
- Ceres (Astroid) Ay’a karşıt Venüs ile kavuşum
- Güney Ay düğümü yükselen Yengeç’e 150o açıda

Şimdi bunlar bize neyi öngörmemize aracılık ediyor;
- Aşk mı, Gurur mu sorusu eşliğinde hızlı kararlar alınmadan durum değerlendirmesi önemli,
- Egolar kontrolü ele geçirebilir dikkat!
- Ani ve beklenmedik bitişler, kapanışlar olabilir,
- Hayatınızda hiç yeri olmayan fakat bir anda karşılaştığınız kişilerle çok tanıdık ve çekim gücü yüksek enerjiler ortaya çıkabilir,
- Zorlukların temelinde olan asıl sebep ne ise gün yüzüne çıkıp sizleri bir karara sürükleyebilir,
- Üzücü bazı ani ölümler gündem yaratabilir,
- Sırf otorite kurmak adına empati eksikliği birçok ilişkiye zarar verebilir,
- Kadın konulu durumlar, Anne-çocuk ilişkileri gündem yaratabilir,
- Kendi çıkarlarımız uğruna mücadeleyi, hak ve hukuk aramayı en fazla bu günlerde devreye sokabiliriz…
- Kimliğimizi sorgulama ve nerede doğru nerede yanlış yapıyorum analizi bundan sonraki 6 aylık süreçte çok iyi olabilir,
- Önümüzdeki 6 aylık süreç için geçmişi sadece referans alıp bugüne ışığını kullanalım. Her daim aklımızda olması gereken şey, düşmanımızın ne gökyüzü, ne kişiler, ne olaylar olmadığı sadece kendimizin olduğu olsun…

.Platon"

Astroterapist Hülyanida Şahin

Yazının devamı...

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.