12.11.2018 17:34 | Son Güncelleme:

CHP'den Kılıçdaroğlu-Ahmet Türk görüşmesine ilişkin açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP'li eski milletvekili Ahmet Türk ile görüşmesine ilişkin Faik Öztrak ve Bülent Kuşoğlu'ndan açıklama geldi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu  başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Ahmet Türk'le görüşme yaptığı doğru mu?  Burada ne görüşüldü?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"CHP Genel Başkanı demokrasiden, haktan, hukuktan, adaletten yana  olan, her türlü aşırılıkla, terörle arasına mesafe koyan herkesle görüşür. Bu  görüşmenin bir nezaket görüşmesi, karşı tarafı dinlemeye dönük bir görüşme olduğunu biliyorum."

MANSUR YAVAŞ SORUSU

"Mansur Yavaş'ın Ankara'da ortak aday olarak gösterilip  gösterilmeyeceğinin" sorulduğu Öztrak, isimleri belirleme yetkisinin Parti  Meclisi'nde (PM) olduğunu ifade etti.

"CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 'HDP ile ittifak yapacağız'  açıklamasında bulunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Öztrak, konuyla ilgili Tanrıkulu ile görüştüğünü, bu tip haberlerin "çarpıtma" olduğunu  kaydetti.

KUŞOĞLU'NDAN GÖRÜŞME AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP'li eski milletvekili Ahmet Türk ile  görüşmesine ilişkin, "Sayın Genel Başkanımız, ülkenin birlik ve bekası için bu  konuda hassasiyet gösteren herkesle bir araya gelir." dedi. 

Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Mansur  Yavaş ile kendisinin adının geçtiğinin ifade edilmesi üzerine ise "Mansur  Yavaş'ın yine adayımız olmasından memnuniyet duyarız ancak buna yetkili organlar  ve Genel Başkanımız karar verecek. Ben ise partide Genel Başkan Yardımcısıyım.  Benim adaylığım söz konusu değil. Milletvekillerinin de bu dönemde aday olmaları  söz konusu değil. Parti tarafından görevlendirilmesi söz konusu olabilir." diye  konuştu.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 3Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy6