Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir-2 2 .sıra Adayı.Tunceli'nin Nazmiye ilçesine bağlı Ballıca köyünde 1948 yılında dünyaya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Maliye Bakanlığı'nda 1971 yılında kazandığı sınavla hesap uzmanı uzmanı olarak çalışmaya başlayan Kılıçdaroğlu, Gelirler Genel Müdürlüğü'nde daire başkanı, genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bağ-Kur ve SSK'da genel müdürlük yapan Kılıçdaroğlu, TBMM 22, 23 ve 24 dönemlerinde CHP İstanbul Milletvekiliği yaptı. CHP'nin 22 Mayıs 2010 yılında yapılan büyük kurultayında genel başkanlığa seçilen Kılıçdaroğlu, halen bu görevini sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.162 kemal kılıçdaroğlu haberi bulunmuştur.
Bilge Yılmaz  İyi Parti’den istifa etti
Bilge Yılmaz İyi Parti’den istifa etti Yerel seçimin ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Bilgi Yılmaz, parti üyeliğinden de istifa ettiğini duyurdu.
22.04.2024 Gündem
İYİ Parti'de Bilge Yılmaz'dan istifa kararı! Sebebini açıkladı
İYİ Parti'de Bilge Yılmaz'dan istifa kararı! Sebebini açıkladı İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevini yürüten Bilge Yılmaz, partisinden istifa ettiğini açıkladı.
21.04.2024 Gündem
CHP grubunun acı günü
CHP grubunun acı günü CHP’de 2010 yılından bu yana TBMM Grup Müdürlüğü yapan ve uzun süredir akciğer rahatsızlığı çeken Levent Bayraktar (59) önceki gün yaşamını yitirdi.
20.04.2024 Gündem
CHP lideri Özgür Özel, Bayraktar'ın cenazesine katıldı
CHP lideri Özgür Özel, Bayraktar'ın cenazesine katıldı CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 59 yaşında hayatını kaybeden CHP TBMM Grup Müdürü Levent Bayraktar'ın cenaze törenine katıldı.
19.04.2024 Gündem
Özcan’dan ‘makosen’ tepkisi
Özcan’dan ‘makosen’ tepkisi Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini eleştiren Gazeteci Uğur Dündar’a yanıtında “Toplumu kutuplaştırma, partimi yeniden halktan koparma çabalarını hissettiğim zaman, siyasi arenada makosenlerimi tekrar giyerim ve bedeli ne olursa olsun mücadelemi veririm” ifadesini kullanmıştı.
11.04.2024 Gündem
'Siyasi rüşvet' mektubu! Uğur Dündar'ın sözleri gündemde: Buna susamam
'Siyasi rüşvet' mektubu! Uğur Dündar'ın sözleri gündemde: Buna susamam Gazeteci Uğur Dündar, bir televizyon programında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 'siyasi rüşvet' iddiasında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Uğur Dündar'a ağır eleştirilerde bulunarak yanıt verdi.
9.04.2024 Gündem
‘Ben siyaseti bıraksam siyaset beni bırakmaz’
‘Ben siyaseti bıraksam siyaset beni bırakmaz’ CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TVde “CHP’de kurultay olursa aday olur musunuz ya da bir ismi destekler misiniz?” sorusuna “Yakın zamanda bir kurultay olacağını sanmıyorum...
7.04.2024 Gündem
CHP'li Başkan Keskin'in oğlu toprağa verildi
CHP'li Başkan Keskin'in oğlu toprağa verildi CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’in yaşamına son veren avukat oğlu Hüseyin Keskin (31), son yolculuğuna uğurlandı.
6.04.2024 Gündem
Kılıçdaroğlu seçimi değerlendirdi, 'İmamoğlu beni aramadı
Kılıçdaroğlu seçimi değerlendirdi, 'İmamoğlu beni aramadı CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk seçim değerlendirmesini yaptı. Bir televizyon kanalına konuşan Kılıçdaroğlu, Partide yakın zamanda bir Kurultay olmayacağını düşündüğünü söyledi. Siyaseti bırakmayacağının sinyalini veren Kılıçdaroğlu, CHP'nin başarısını 3 nedene bağladı.
6.04.2024 Haberler
Kılıçdaroğlu seçimi değerlendirdi: İmamoğlu beni aramadı
Kılıçdaroğlu seçimi değerlendirdi: İmamoğlu beni aramadı CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk seçim değerlendirmesini yaptı. Bir televizyon kanalına konuşan Kılıçdaroğlu, Partide yakın zamanda bir Kurultay olmayacağını düşündüğünü söyledi. Siyaseti bırakmayacağının sinyalini veren Kılıçdaroğlu, CHP'nin başarısını 3 nedene bağladı.
6.04.2024 Gündem
Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal, mazbatasını aldıktan sonra veda için geldiği Ankara’da, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.
6.04.2024 Gündem
'Başarımız kimsenin hezimeti olmayacak'
'Başarımız kimsenin hezimeti olmayacak' CHP Genel Başkanı Özel, partisinin tarihi başarısının ardından yaptığı ilk açıklamada “Bilinmesini isterim ki bu galibiyetin bir kaybedeni yoktur. Bizim başarımız kimsenin hezimeti olmayacaktır. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun kimsenin kaybetmiş hissetmesini istemiyoruz” dedi.
1.04.2024 Gündem
Yüzde 25 farkla zafer Yavaş’ın
Yüzde 25 farkla zafer Yavaş’ın Rakibi Altınok’a karşı yaklaşık yüzde 25 fark atarak başkenti alan Yavaş, meclis üyeliğinde de çoğunluğu ele geçirdi. Yavaş’ın önerilerini dikkate alarak hazırladığı liste ile CHP Ankara’da 3 olan ilçe belediye başkanı sayısını da 16’ya çıkardı...
1.04.2024 Gündem
'Mansur Yavaş belediyeciliği tescillenmiştir'
'Mansur Yavaş belediyeciliği tescillenmiştir' Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, “Bir demokrasi yarışı verilmiş, Ankaralının helal oylarıyla tüm Türkiye’de ‘Mansur Yavaş Belediyeciliği’ tescillenmiştir" dedi.
31.03.2024 Gündem
SON DAKİKA: Ankara seçim sonucu! Turgut Altınok mu, Mansur Yavaş mı?
SON DAKİKA: Ankara seçim sonucu! Turgut Altınok mu, Mansur Yavaş mı? Türkiye yerel yöneticileri için seçimini yaptı. Oylarını kullanan vatandaşlar gözlerini şimdi de yerel seçim sonuçlarına çevirdi. Ankara seçim sonuçları da merak ediliyor. Ankara ve ilçe ilçe seçim sonuçları Milliyet.com.tr'de...
31.03.2024 Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu kullandı
Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu kullandı CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu Çankaya’da Arjantin İlkokulu’nda oyunu kullandı.
31.03.2024 Gündem
Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı: Bugün benim için duygusal bir gün
Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı: Bugün benim için duygusal bir gün İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da oyunu kullandı. "Bugün benim için duygusal bir gün çünkü 5 yıllık emeğin helalleşme anı" dedi.
31.03.2024 Gündem
CHP Lideri Özel’den Akşener’e cevap geldi: Canı sağ olsun, ablamdır
CHP Lideri Özel’den Akşener’e cevap geldi: Canı sağ olsun, ablamdır İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in "Bana abla mabla demeyin" çıkışına CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den cevap geldi: "Cevabım iki kelime; canı sağ olsun, ablamdır"
29.03.2024 Gündem
Yerel seçim dünya medyasında: İstanbul 'büyük ödül', muhalefeti bekleyen tehlike
Yerel seçim dünya medyasında: İstanbul 'büyük ödül', muhalefeti bekleyen tehlike Birçok yayın organı 'İstanbul için muharebe' başlıklarını atarken, 2023'te büyük bir hayal kırıklığı yaşayan muhalefetin Pazar günü ortaya çıkacak sonuçla darmadağın olabileceği belirtildi.
29.03.2024 Dünya
AK Parti'li Çelik'ten Özgür Özel'e 'Türkiye İttifakı' yanıtı
AK Parti'li Çelik'ten Özgür Özel'e 'Türkiye İttifakı' yanıtı CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye İttifakı'ndadır' sözlerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik yanıt verdi.
28.03.2024 Gündem
Bina 41 milyona değil 24 milyon liraya alındı
Bina 41 milyona değil 24 milyon liraya alındı CHP İstanbul il binasının alındığı 2019 yılında partinin Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan ve Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığı ile bilinen Bülent Kuşoğlu, katıldığı TV programında soruları yanıtladı.
28.03.2024 Gündem
‘Partimin tüm adaylarına desteğim tam’
‘Partimin tüm adaylarına desteğim tam’ CHP’nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Kılıçdaroğlu Gönüllüleri’ imzasıyla İstanbul’da bazı yerlere asılan “Seni sırtından hançerleyenlere oy yok” afişlerine tepki gösterdi.
28.03.2024 Gündem
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 138.138 TL tazminat ödedi
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 138.138 TL tazminat ödedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açılan manevi tazminat davasının karar bağlandığını açıkladı.
27.03.2024 Gündem
İYİ Partili Çömez'den, CHP lideri Özel'e: Bu siyasi kalpazanlık
İYİ Partili Çömez'den, CHP lideri Özel'e: Bu siyasi kalpazanlık Seçimlere 4 gün kala tartışmalar sürüyor. İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Turhan Çömez, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e çok sert tepki gösterdi.
26.03.2024 Haberler
İYİ Partili Çömez'den, CHP lideri Özel'e: Bu siyasi kalpazanlık
İYİ Partili Çömez'den, CHP lideri Özel'e: Bu siyasi kalpazanlık Seçimlere 4 gün kala tartışmalar sürüyor. İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Turhan Çömez, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e çok sert tepki gösterdi.
26.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.