Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir-2 2 .sıra Adayı.Tunceli'nin Nazmiye ilçesine bağlı Ballıca köyünde 1948 yılında dünyaya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Maliye Bakanlığı'nda 1971 yılında kazandığı sınavla hesap uzmanı uzmanı olarak çalışmaya başlayan Kılıçdaroğlu, Gelirler Genel Müdürlüğü'nde daire başkanı, genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bağ-Kur ve SSK'da genel müdürlük yapan Kılıçdaroğlu, TBMM 22, 23 ve 24 dönemlerinde CHP İstanbul Milletvekiliği yaptı. CHP'nin 22 Mayıs 2010 yılında yapılan büyük kurultayında genel başkanlığa seçilen Kılıçdaroğlu, halen bu görevini sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.872 kemal kılıçdaroğlu haberi bulunmuştur.
CHP'li Öztrak: Düzensiz göç sorununu 2 yıl içinde çözeceğiz
CHP'li Öztrak: Düzensiz göç sorununu 2 yıl içinde çözeceğizCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, ''Ülkemizin düzensiz göç sorununu en geç 2 yıl içinde, barış içinde çözeceğiz. Sınır güvenliğimizi yeniden tesis edeceğiz" dedi.
16.05.2022Siyaset
Gezi aileleriyle kahvaltıda buluştu
Gezi aileleriyle kahvaltıda buluştuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında 18 yıl hapis cezası verilen sanıkların aileleriyle buluştu. Emirgan Korusu Beyaz Köşk’te düzenlenen kahvaltıya Gezi davasında ceza verilen Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Mine Özerden, Çiğdem Mater, Yiğit Ali Ekmekçi, Ali Hakan Altınay ve Can Atalay’ın aileleri ve avukatlarının yanı sıra CHP’li 10 milletvekili, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.
16.05.2022Siyaset
‘Kolay değil, çetin bir kavga olacak’
‘Kolay değil, çetin bir kavga olacak’CHP lideri Kılıçdaroğlu, yarın PM’ye sunulacak MYK raporunun sunuş yazısında, “Halkımızı aydınlığa çıkarma yoludur bu. Kolay olmayacak, çetin bir kavga vereceğiz ama umutsuzluk yok” ifadesine yer verdi.
15.05.2022Siyaset
CHP'li Torun: Kaftancıoğlu, İstanbul il başkanımız olarak devam edecek
CHP'li Torun: Kaftancıoğlu, İstanbul il başkanımız olarak devam edecekCumhuriyet Halk Partili (CHP) büyükşehir belediye başkanları, Mersin’de bir araya geldi. Toplantıya katılan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Canan Kaftancıoğlu ile ilgili siyaset yasağı belirli bir ceza hükmüne vardı ama biz asla bunu kabul etmiyoruz. Canan Kaftancıoğlu İstanbul il başkanımız olarak görevine devam edecektir" dedi.
14.05.2022Siyaset
Adalet tesis edilene kadar susmayacağız
Adalet tesis edilene kadar susmayacağızToplantı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Öztrak, Kaftancıoğlu’nun görevinin başında olduğunu belirterek “Her ne yaparlarsa yapsınlar önümüzdeki seçimde Türkiye’yi almamızın önüne geçemeyecekler” dedi.
14.05.2022Siyaset
Görevine fiilen devam edecek
Görevine fiilen devam edecekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay’ın İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 4 yıl 11 ay 20 günlük cezasını onamasının ardından önceki akşam gittiği İstanbul’da dün de partisinin MYK’sını olağanüstü topladı.
14.05.2022Siyaset
SADAT’ın önünde açıklama yaptı
SADAT’ın önünde açıklama yaptı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndaki MYK toplantısının ardından bir grup milletvekiliyle birlikte İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (SADAT) önüne gitti.
14.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tazminat davası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tazminat davasıCumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun CHP İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamaları nedeni ile 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
13.05.2022Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlu: Göçler konusunda ciddi sorunlar yaşayan bir ülkeyiz
Kemal Kılıçdaroğlu: Göçler konusunda ciddi sorunlar yaşayan bir ülkeyizDiplomasi ve Siyaset Akademisi’nde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kaçaklar Afganistan’dan geliyor koskoca İran sınırını aşıyorlar. Van’dan otobüslere binip büyük kentlere ulaşıyorlar. Aslında bunlar herkesin gözü önünde oluyor. Birileri bunu kontrol edemiyor veya insan kaçakçılığı yapanlar bir şekilde bunu beceriyor. Bugün göçler konusunda ciddi sorunlar yaşayan bir ülkeyiz” dedi.
13.05.2022Siyaset
Faik Öztrak: Canan Kaftancıoğlu görevinin başındadır
Faik Öztrak: Canan Kaftancıoğlu görevinin başındadırCanan Kaftancıoğlu kararı sonrası CHP MYK İstanbul'da olağanüstü toplandı. Sonrası parti sözcüsü Faik Öztrak bir açıklama yaptı. Öztrak, 'Canan Kaftancıoğlu görevinin başında' dedi.
13.05.2022Siyaset
Son dakika! AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Öğrenci affı çalışması başlattık
Son dakika! AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Öğrenci affı çalışması başlattıkAK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, "Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için öğrenci affı çalışması başlattık." dedi.
13.05.2022Siyaset
CHP MYK İstanbul'da olağanüstü toplandı
CHP MYK İstanbul'da olağanüstü toplandıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından olağanüstü MYK toplantısı kararı aldı. Toplantı İstanbul'da başladı.
13.05.2022Siyaset
4 yıl 11 ay hapis ve siyaset yasağı
4 yıl 11 ay hapis ve siyaset yasağıYargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu’na “kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı, siyaset yasağı getirdi.
13.05.2022Siyaset
Ahmet Say son yolculuğuna uğurlandı
Ahmet Say son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren müzikolog ve yazar Ahmet Say (87) dün Ankara’da düzenlenen törenlerle son yolculuğuna uğurlandı. Fazıl Say babası Ahmet Say için düzenlenen anma programında “Babam Ahmet Say” adlı bestesini ilk kez çaldı.
13.05.2022Kültür Sanat
Efeler, kitapla donanıyor
Efeler, kitapla donanıyorEfeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 6. Kitap Kafe’yi Cumhuriyet Mahallesi’ne kazandırdı.
13.05.2022Ege
'Kardeşlerimizi geri gönderemezsiniz'
'Kardeşlerimizi geri gönderemezsiniz'Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde şu anda muhacir olarak bulunan bu insanları biz, ne Bay Kemal’in dedikleriyle ne onun yandaşlarının dedikleriyle bu ülkeden, bu görevde olduğumuz sürece asla geri itmeyiz, ötelemeyiz” dedi.
12.05.2022Siyaset
CHP’li vekiller 51 kentte eşzamanlı sahaya çıkıyor
CHP’li vekiller 51 kentte eşzamanlı sahaya çıkıyorSonbaharda seçim olacakmış gibi kolları sıvayan CHP, il bazlı vaat stratejisini de yürürlüğe koyuyor. 9 Mayıs’ta gerçekleştirilen son MYK toplantısında alınan karar doğrultusunda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla milletvekilleri büyükşehir olmayan 51 ilde 3-6 Haziran tarihleri arasında eşzamanlı saha çalışması yapacak.
12.05.2022Siyaset
‘Herkesin derdine derman oluyoruz’
‘Herkesin derdine derman oluyoruz’CHP Balçova İlçe örgütü, tam kadro Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Birlik içinde çalıştıklarını belirten  CHP İlçe Başkanı Murat Aküzüm, “Vatandaşlarımıza Aile Destekleri Sigortası başta olmak üzere iktidara geldiğimizde yapacağımız tüm hizmetleri anlatıyoruz. Belediyemizin başarıyla sürdürdüğü hizmetler de vatandaşımız tarafından takdirle karşılanıyor” dedi.
11.05.2022Ege
Kılıçdaroğlu'na tepki! Bakan Soylu, büyükelçiyle ne konuşulduğunu açıkladı
Kılıçdaroğlu'na tepki! Bakan Soylu, büyükelçiyle ne konuşulduğunu açıkladı'Kılıçdaroğlu altılı masa bildirisini düzelttirdi' iddiasıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Bugünlerde elçilerin hareketli olması çok normal, ben bir şey söyledim dedim ki siz bir büyükelçiye birini gönderdiniz dedim,ben göndermedim desin, bir iddia daha ortaya koyuyorum.' dedi ve görüşmeye ilişkin detayları paylaştı.
12.05.2022Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: Sorumsuz siyasetçilerin milleti germe yaklaşımları desteklenmeyecektir
AK Parti'li Akbaşoğlu: Sorumsuz siyasetçilerin milleti germe yaklaşımları desteklenmeyecektirAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Sorumsuz siyasetçilerin milleti germeye, kışkırtmaya, millet içerisinde bir kaos çıkartmaya ve sığınmacılar üzerinden birtakım siyasi rantlar elde etmeye dönük yaklaşımları, milletimiz tarafından desteklenmeyecektir" dedi.
11.05.2022Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlu, 30 bin TL tazminata mahkum edildi
Kemal Kılıçdaroğlu, 30 bin TL tazminata mahkum edildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 23 ve 30 Mart 2021 tarihlerinde TBMM'deki grup toplantılarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle 30 bin lira manevi tazminata mahkum edildiğini açıkladı.
11.05.2022Siyaset
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'sığınmacı' tepkisi: Geri gönderemeyeceksiniz!
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'sığınmacı' tepkisi: Geri gönderemeyeceksiniz!Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Bay Kemal yandaşların da dahil hepinize birden sesleniyorum. Siz bu kardeşlerimizi biz bu görevde olduğumuz sürece bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz. Bay Kemal senin dün söylediğin bugün yoktur. Ama biz farklı bir medeniyetten geliyoruz.' dedi.
11.05.2022Siyaset
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten sığınmacı açıklaması
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten sığınmacı açıklamasıSığınmacı tartışmasıyla ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Biz bunları katillere teslim edemeyiz. Bunu söyleyenlerin katillere teslim etmemek için hangi planları var." dedi.
11.05.2022Siyaset
MHP'li Büyükataman: Kılıçdaroğlu'nun milliyetçilikten bahsetmesi haddi değildir
MHP'li Büyükataman: Kılıçdaroğlu'nun milliyetçilikten bahsetmesi haddi değildirMHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, "Sürekli olarak yalanlarla ve Türkiye Cumhuriyeti'ni yıpratma maksadıyla konuşan, ordumuz Suriye'de kahramanca mücadele ederken askerimizin moralini bozmak için elinden geleni yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun milliyetçilikten bahsetmesi haddi değildir" dedi.
11.05.2022Siyaset
‘Kayıkçı kavgalarına dâhil olmayacağız’
‘Kayıkçı kavgalarına dâhil olmayacağız’Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, sığınmacılarla ilgili, “Sorumlu siyaset yapmak zorundayız. Bu süreçte milletimizin tertemiz alnına ırkçılık lekesi asla sürdürmeyeceğiz’ ifadelerini kullandı.
11.05.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.