Dekorasyon

Evinizi güzelleştirmek için pratik ve ekonomik dekorasyon hileleriEvlerimizin dekorasyonlarını oluştururken kullandığımız mobilyalar, seçtiğimiz aksesuarlar, yaşam alanlarının düzeni, yani kısaca evlerimizin dekorasyonu hayatımızı yalnızca estetik açıdan etkilemez, aynı zamanda gündelik hayatımızın konfor düzeyini belirler ve yaşam kalitemizi arttırır. Aslında son derece ekonomik ve yenilikçi çözümlerle evlerinizi çok daha şık ve size özel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Nasıl mı? İşte sizin için derlediğimiz 13 farklı yöntem!
En güzel yeni nesil fayans modelleriBugün artık her evde mutlaka bulunan bir ıslak zemin malzemesi fayanslar; üstelik artık yalnızca banyo ve mutfak gibi ıslak zeminlerde değil, özellikle sıcak iklimli yazlık bölgelerde diğer yaşam alanlarında da sıklıkla kullanılıyorlar. Gelişen üretim ve uygulama teknolojiler ve dekorasyon kavramının her geçen gün biraz daha hayatımıza yerleşmesi ve estetik açıdan da çeşitlilik ihtiyacının artmasıyla bugün fayans modelleri artık bin bir çeşit!
Türk kadınları hayatının 6 yılını mutfakta geçiriyorAraştırmalara göre Türk kadınlarının ömrünün 6 yılı mutfakta geçiyor.
Alçak tavanlı evler için 6 dekoratif çözümTabii ki hepimiz aydınlık, havadar, geniş ve ferah yaşam alanlarına sahip olmak isteriz ancak evlerimizde bazen bu pek de mümkün değildir. Özellikle büyük şehirlerin merkezi semtlerinde yer alan apartman dairelerinde yaşıyorsanız ve eğer yüksek tavanlı tarihi binalarda yaşayan şanslı okurlarımızdan biri değilseniz o halde evinizin tavanının da biraz basık olma ihtimali oldukça yüksek.
Nesnelere hayat veriyorTerry Border, isimli sanatçı muzu, çileği fincanları diğer insanlardan farklı bir şekilde yansıtabiliyor. Yaptığı her çizimde zekasını ortaya koyan Terry Border, 1965 doğumlu ve Bent Objects isimli projenin sahibi.İşte sanatçının nesnelere hayat verdiğini kanıtlayan o fotoğraflar…
Apple TV 4K ile sinemanın büyüsü evinizdeApple TV 4K sinemanın büyüsünü 4K ve HDR ile evinize getiriyor.
Kinoa ekimi nedir, kinoa ekimi nasıl yapılır?Kinoa ekimi tarımının yaklaşık 400 yıldır yapıldığı bilinmektedir. Aynı zamanda içerdiği yüksek proteinler ve amino asit sayesinde kinoa ekimi çok fazla yapılmaktadır. Kinoa ekimi nedir, kinoa ekimi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hemen açıklayalım.
Keçe iğneleme yöntemiyle muhteşem hayvan figürleriThe Lady Moth olarak bilinen sanatçı keçe iğneleme yöntemiyle doğadan ilham alan minik süsler, broşlar ve dekoratif eşyalar yapıyor. İşte The Lady Moth'un muhteşem eserleri...
Kanseri tetikleyen eşyalarHer zaman elinizin altında bulunan bir takım eşyaların kanseri tetiklediğini biliyor muydunuz? Birazdan vereceğimiz kanseri tetikleyen eşya isimlerinden sonra, bir daha o eşyalara elinizi bile sürmek istemeyeceksiniz.
Rutubet kokusunu anında yok eden ilginç yöntemlerEvinizde, dolabınızda rutubet kokusundan rahatsız oluyorsanız size vereceğimiz etkili ve bir okadarda ilginç yöntemlerle rutubet kokusundan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.
Lambalardaki büyük tehlikeAmerika kaynaklı yapılan yeni bir araştırama da sokak lambalarında ve aydınlatma sistemi fazla olan evlerin son derece tehlikeli olduğu ortaya çıktı.
Evde yetiştirebileceğiniz şifalı bitkilerEvinizin bir köşesinde hem havayı temizleyen hem de şifa veren bir bitki olmasını kim istemez ki! Birazdan öğreneceğiniz bitkilerin sadece evinizde var olması bile şifa kaynağı. İşte evde yetiştirebileceğiniz şifalı bitkiler…