Milliyet Tatil

Dünyanın en güzel sarayları

Kraliyet ailelerinin yaşadığı sarayların birçoğu günümüzde turistlerin ziyaret edebildiği alanlar haline gelmiş durumda. Geçmişe damga vuran ailelerin bu görkemli evleri, tarihi bir yolculuğa çıkmak için de ideal mekanlar. Böyle bir yolculuğa çıkmak isteyenlerin için işte dünyanın en güzel sarayları...

Dünyanın en güzel sarayları
1/10
Milliyet Tatil- 8.12.2017 - 08:58

Versailles Sarayı, Fransa

Paris'in güneybatısında bulunan Versailles Sarayı, 14. Louis döneminde bugünlü halini aldı. Paris'e 20 kilometre uzaklıktaki Versailles, Aşk Sarayı olarak da anılır. Fransız Devrimi öncesi Kral 16. Louis ve eşi Marie Antoinette'in iktidardan devrildiği saray çok sayıda skandalın da yaşandığı yer olarak bilinir. Sarayın devasa büyüklükteki bahçesinde bulunan Grand Trianon ve Petit Trianon sarayları Kral ve Kraliçelerin yasak aşklarıyla çalkalanıyordu. Kraliçe Marie Antoinette'in bu sarayda İsveçli genç sevgilisiyle burada bir yasak aşk yaşamıştı. Günümüzde müze olarak kullanılan Versailles Sarayı, dünyanın en çok turist çeken yapılarından birisidir.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.