Alan Duncan

Alan Duncan

Alan Duncan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alan Duncan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Alan Duncan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alan Duncan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 447 alan duncan haberi bulunmuştur.

Dünyayı sarsan isim tutuklandı
Dünyayı sarsan isim tutuklandıWikileaks kurucusu Assange, Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nden çıkartılarak tutuklandı.Yaklaşık 7 yıldır Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde yaşayan Wikileaks kurucusu Julien Assange, gözaltına alındı. İngiltere polisi, Assange'ın iltica hakkını elinden alan Güney Amerika ülkesinin diplomatik temsilciliğinin, kendilerini davet ettiğini dünyaya duyurdu. Mahkemeye çıkartılan Assange, tutuklandı. Westminster Ceza Mahkemesi, Assange'ın kefaletle serbest bırakılma  şartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.  Assange'ın 12 aya kadar hapis cezası alabileceği bildirildi.Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, Assange’nin uluslararası sözleşmeleri defalarca ihlal etmesi üzerine bu kararı aldıklarını öne sürdü. İngiltere’den “idam cezasının uygulanabileceği bir ülkeye iade etmeme” garantisi aldıklarını söyledi.İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Twitter hesabından, "Julian  Assange bir kahraman değil. Kimse kanunların üstünde de değil. Yıllarca  gerçeklerden kaçtı. Assange'ın adalete hesap vermesinin sağlanmasında  gösterdikleri iş birliği için Ekvador'a ve Başkan Lenin Moreno'ya teşekkür  ederim." paylaşımında bulundu.İngiltere Dışişleri Bakanlığının Avrupa ve ABD'den Sorumlu Devlet  Bakanı Alan Duncan, Assange'ın İngiltere'de adalete hesap vermesinin haklı  olduğunu belirterek, "Bundan sona ne olacağına mahkemeler karar verecek." dedi. Ana muhalefetteki İşçi Partisi de İçişleri Bakanı Sajid Javid'in bugün  konuyla ilgili parlamentoda açıklama yapacağını duyurdu.Ekvador Dışişleri Bakanlığı, Assange'ın Ekvador vatandaşlığının askıya alındığını duyurdu.Wikileaks ise, Ekvador’un bu hamlesinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu vurguluyor.
11.04.2019Haberler

Yazar Sonuçları