Mevlüt Uysal

Mevlüt Uysal

Mevlüt Uysal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mevlüt Uysal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Mevlüt Uysal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mevlüt Uysal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 838 mevlut uysal haberi bulunmuştur.

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının test sürüşü havadan görüntülendi
Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının test sürüşü havadan görüntülendiTürkiye’nin ilk yerden enerji beslemeli hattı olan, Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının test sürüşleri başladı. Tramvayın test sürüşü ise havadan görüntülendi. Türkiye’nin ilk yerden enerji beslemeli Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının test sürüşleri Balat’ta başladı. Törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, AK Parti Fatih Belediye Başkan adayı Mehmet Ergün Turan ve AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken katıldı. test sürüşleri bugün başlayan 10.1 kilometrelik tramvay hattında kullanılacak olan araçlar Bursa’da üretilen yerli araçlardan oluşacağı öğrenildi. Tramvay hattının güzergahı boyunca tamamen katenersiz olan tramvay araçları enerjisini, iki ray arasına gömülü bir sistemden alacak. Güzergah boyunca, görüntü kirliliği oluşturan katener enerji direkleri ve buna bağlı havai hat enerji kablolarının da bulunmadığı görüldü. Öte yandan Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının bugün başlayan test sürüşleri havadan drone ile görüntülendi. Görüntülerde hattın test sürüşünü başarıyla gerçekleştirdiği görüldü.“Bu hattımızın özelliği Türkiye’de ilk defa enerji beslemesi havadan değil, yerden beslemeli bir hat” Yerli ve milli araçlarla işleyecek olan Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, “Fatih ve Eyüpsultan ilçelerimizi boydan boya dolaşacak bu raylı sistemimizi inşa ederek inşallah Haliç’imizin güzelliğine güzellik katmış olacağız. Bu hat İstanbul’a turistik amaçla gelenler adına da geldikleri zaman o tarihi yerleri görme anlamında da bir fırsat sunmuş olacak. Bu hattımız hafif raylı sistem, tramvay. Bu hattımızın özelliği Türkiye’de ilk defa enerji beslemesi havadan değil, yerden beslemeli bir hat. Yani bu hattımızda tarihi alanlardan geçerken görüntü kirliliği oluşturmama adına hiçbir direk
11.09.2019Haberler