Pet-shop

Pet-shop

Pet-shop ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pet-shop haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Pet-shop ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pet-shop haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 281 pet shop haberi bulunmuştur.

Başındaki kasketi çıkarttı, polis düğmeye bastı
Başındaki kasketi çıkarttı, polis düğmeye bastıAntalya’da gayrimenkul zengini yaşlı adamın, kiracısı olan kadın ve sevgilisi tarafından çıplak görüntülerle şantaj yapılarak dolandırılmaya çalıştığı iddiası polis baskınıyla son buldu. Yaşlı adamla görüntülerin silinmesi karşılığında 20 bin TL'ye anlaşan şüpheli, seri numaraları alınan paraları teslim alırken yaşlı adamın kasketini kafasından çıkarmasıyla birlikte neye uğradığını şaşırdı. Edinilen bilgiye göre, Muratpaşa ilçesinde çok sayıda kirada dairesi bulunan emekli 78 yaşındaki M.K, uzun süredir kirasını ödemeyen 35 yaşındaki H.Ö.’den parasını istedi. İddiaya göre kirayı ödemeyen H.Ö, yaşlı adamı evine davet etti. Bir süre yaşlı adamla sohbet eden H.Ö. bir anda üzerindeki kıyafetleri çıkarmaya başlayıp, M.K.’yi taciz etmeye başladı. Bu sırada yan odada bulunan Ş.Ç.(38) ‘sevgilimi mi taciz ediyorsun’ diyerek yaşlı adamı cep telefonu ile görüntüledi ve darp etti. M.K’yi tehdit ederek elinde görüntülerinin olduğunu öne süren Ş.Ç, yaşlı adamdan 20 bin vermesi halinde görüntüleri sileceğini söyledi. Anlaşma karşılığında evden ayrılan M.K, durumu hemen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğine bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, yaşlı adamın iki şüpheliyle buluşmasını bir kafede organize etti. Üzerinde seri numaraları bulunan paraları polisten alan yaşlı adam, kadın H.Ö. ve Ş.Ç. ile buluşma noktasına geldi. Şüphelilerin parayı alırken, yaşlı adamın başındaki kasketini çıkararak işaret vermesiyle baskın yapan Gasp Büro ekipleri iki şahsı gözaltına aldı. H.Ö.’nün bir pet shop işlettiği ve çeşitli suçlardan kaydı olduğu belirtildi.
22.02.2018Yaşam
Zikir ettiği söylenen Papağanın fiyatı 7 bin lira
Zikir ettiği söylenen Papağanın fiyatı 7 bin liraELAZIĞ'da, La İlahe İllallah ve Allah diyerek zikir ettiği söyleyen ve 7 bin liraya satışa sunulan amozon cinsi Papağan, vatandaşların büyük ilgilisini görüyor. Papağanını satışa çıkaran pet shop'un sahibi Fatih Eyaletbeyi Gürbüz, Gelen vatandaşlar büyük sevgi gösterip, ceviz, fındık ve fıstık ile besliyorlar. Çünkü, papağanımızın 'La İlahe İllallah' demesi papağanlar arasında çok nadir görülen bir şeydir. Bu da papağanımızın cennetlik olduğunu gösteriyor dedi.Elazığ'da bir pet shoptaki La İlahe İllallah ve Allah diyerek zikir eden papağan, 7 bin liraya satışa sunuldu. Zikir eden amazon cinsi papağana Elazığlı vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Papağanın oldukça konuşkan olduğunu ve bir çok kelime söylediğini belirten pet shop sahibi Fatih Eyaletbeyi Gürbüz, papağanın büyük ilgi gördüdüğü dile getirerek, papağanın Allah ve La İllahe İllallah gibi cümleleri söyleyebildiğini ifade eden Gürbüz, 25 yıldır pet shop işi ile uğraşıyorum. Papağanları eğitmeyi çok seviyorum. Şu an çok güzel bir papağanımız var. Oldukça konuşkan bir kuşumuz. Papağanımız Allah ve La İlahe İllallah diyor. Gelen vatandaşlar büyük sevgi gösterip, ceviz, fındık ve fıstık ile besliyorlar. Çünkü papağanımızın La İlahe İllallah demesi papağanlar arasında çok nadir görülen bir şeydir. Bu da papağanımızın cennetlik olduğunu gösteriyor dedi.
2.12.2017Yaşam
Domuz desen domuz değil, sincaba benziyor sincap değil
Domuz desen domuz değil, sincaba benziyor sincap değilSon yıllarda Türkiye'de evcil kafes hayvanları arasında yer alan 'Guinea Pig' isimli hayvan görenlerin ilgisini çekiyor. Türkiye'de son yıllarda evde beslenen kafes hayvanları arasında yer alan 'Guinea Pig' farklı tür hayvanları beslemek isteyen hayvan severlerin ilgisini çekiyor. İsmi Gine domuzu olan anca domuz türü olmayan hayvan sincap ve tavşana benzemesiyle dikkat çekiyor. İlk kez görenlerin şaşkınlıkla izlediği bu hayvanın Türkçe bir ismi de yok. Çeşitli isimlerle anılan ilginç hayvanın yaklaşık 4 bin yıldır And Dağı eteklerinde yaşadığı ve İnka'lar tarafından evcilleştirildiği biliniyor.Kobay hayvanı olarak kullanılıyor Son yıllarda kafeslerde beslenen ilginç görünümlü kemirgen türü son birkaç yüz yıldır üniversiteler ve araştırmacılar tarafından bilimsel deneylerde kullanılmış. Halen bilimsel araştırmalarda yoğun olarak kullanılan bu hayvanı evlerinde beslemek isteyenler 100 ile 400 TL arasında bir ücret ödüyor. Beslemeyi çok seven bu hayvan sebze türlerinin hepsini tüketiyor. Beslenmediği zamanları ise uyuyarak geçiriyor.Sivaslılar şaşkınlıklarını gizleyemedi Sivas'ta 21 yıldır pet-shop işiyle uğraşan Kadir Erköse, 'Guinea Pig' isimli hayvanı iş yerine getirdiği günden itibaren iş yeri meraklıların uğrak yeri oldu. Hayvanı merak edip dükkana gelen Sivaslılar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Erköse hayvanı çok az sayıda kişinin tanıdığını belirterek,''Hayvanın ismi 'Guinea Pig' diğer bir ismi ise gine domuzu. Bu hayvanın ana vatanı Güney Amerika. And dağlarının kıyılarında yaşayan bir hayvan. Guinea Pigi pek tanıyan kimse yok. Sivas'ta bu hayvanı pek tanıyan olmadığı için günde otuz-kırk kişi gelip bize bu hayvanın ne olduğunu soruyor. Hamster desen hamster değil tavşan desen tavşan değil. Favori yiyeceği salatalık. Genellikle salatalıkla besliyoruz ama yemiş olarak bütün meyveleri yiyebiliyor. Evcil ve kemirgen bir hayvan. Ağırlıkla tavşanı andırıyor. Bütün yeşillikleri yoncaya dek veriyoruz yiyor "dedi.
20.07.2017Yaşam

Yazar Sonuçları