yeşil kart

yeşil kart

Son dakika yeşil kart haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeşil kart gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeşil kart haber sayfamızda...

yeşil kart haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.865 yesil kart haberi bulunmuştur.

Önceki hayatından geriye sadece vücudundaki dövmeler kaldı
Önceki hayatından geriye sadece vücudundaki dövmeler kaldıİzmir'de yaşayan Kader A., babası Ş.A.'dan şiddet gördüğü gerekçesiyle 12 yaşındayken evden kaçtı. 3 yıl yetiştirme yurdunda, sonrasında da sokaklar ile arkadaşlarının yanında yaşayan Kader A., ailesine izini kaybettirdi. Restoranlarda garsonluk yapan Kader A., dövme stüdyosunda çalışmaya başladı. Uyuşturucu madde kullanmaya başladı.Çalışıp kazandığı paralar, zamanla bağımlısı olduğu uyuşturuculara gitti. 2016 yılında ise bir ilişkiye başladı. Ancak sorunlar yaşayınca sevgilisinden de ayrıldı. Bir süre sonra ise hamile olduğunu öğrendi. Eski sevgili bebeği kabul etmedi.Uyuşturucuyu bırakmak için doktora başvuran, yeşil kartlı Kader A., hamileliğinin son iki ayına girdiğinde, Gürçeşme semtinde oturan ve hurda toplayıp satarak geçimini sağlayan babası Ş.A. ile annesi Fadime A.'nın yanına geldi. Çift, seneler sonra ilk defa gördükleri tek çocuklarına sarılıp, gözyaşı döktü. Başından geçen olayları anlatan Kader A.'ya ailesi sahip çıktı.Bir buçuk seneyi aşkın süredir tedavisine devam edildiğini belirten Kader A., "Muhammed bana umut getirdi. Şimdi tek düşündüğüm şey, tedavimin tamamlanması ve ona sağlıklı şekilde bakabilmek. Yeşil kart sahibiyim, ancak kullandığım ilaçların hepsi karşılanmıyor. Bebeğim dolayısıyla az bir miktar da olsa maaş da alıyorum, ancak bu miktarın azlığı nedeniyle geçinemiyorum. Onun bana ihtiyacı var ve ben olmadığım zaman sürekli ağlıyor. Çok küçük olduğu için bırakamıyorum. Yetkililerden yardım istiyorum" diye konuştu.??
11.09.2019Yaşam
Trumpın kararı Atatürk Havalimanını karıştırdı
Trump'ın kararı Atatürk Havalimanı'nı karıştırdıABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den ABD'ye göçü süresiz yasaklayan, İran, Irak, Sudan, Yemen, Libya ve Somali'den gelenlerin vizelerini en az üç ay askıya alan kararnamesi tartışmalara neden oldu. Kararın ardından ABD'deki havalimanlarında karara tepki gösterilirken, Atatürk Havalimanı'nda ise karmaşaya neden oldu. Türk Hava Yolları'na ait uçaklarla ABD'ye gitmek için havalimanına gelen kararnamede belirlenen ülke vatandaşlarının bazıları uçağa alınırken, bazılarının ise ülkeye girişine izin verilmediği için vizeleri iptal edildi. Yetkililer iki güden beri onlarca yolcunun ABD'ye girişine izin verilmediği söylediler.Türk Hava Yolları'nın (THY) ait uçakla Los Angeles'e gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen ancak kararname sonrası uçuşuna izin verilmeyen 32 yaşındaki Suriyeli Nail Zaion, "Suriye Pasaportum var. Buraya geldim ve gerekli evraklarımı göstererek bütün sorumluluğumu yerine getirdim. Buradaki yetkililer vizemin iptal olduğunu ve tekrar konsolosluğa gitmemi önerdiler. Eşim ve çocuğum iki yıldır orada yaşıyor. Vizemi Trump'ın kararnameyi onayladığı gün aldım. Ama vizemin iptal edildiğini söylediler" dedi. Uçağa alınmayan Zaion, gözyaşları içinde biletini iptal ettirmek zorunda kaldı"dedi.Eşi, kız kardeşi ve iki çocuğuyla birlikte İstanbul üzerinden New-York'a gidecek olan Iraklı Ahmet Zahir ise, yeşil kart sahibi olduğunu ve iki yıldır ABD'de yaşadığını söyledi. 2 hafta önce ABD'den Irak'a geldiğini söyleyen Zahir, eşinin ABD'ye gidişine izin verildiğini ancak kendisine ait vizenin iptal edildiğini söyledi. Zahir'in New York uçuşunu iptal edilirken, eşi de ABD'ye gitmeyeceğini söyledi.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar