Kuaföre gittiniz ve sağlıklı saçlara kavuşabilmek için sadece saçlarınızın kırıklarından aldırmak istediniz değil mi? Ve sonuç olarak kısacık saçlarla baş başa kaldınız. Bu durumda telaş yapmanıza ve korkmanıza gerek yok. Size vereceğimiz hızlı saç uzatma yöntemleri ile daha uzun saçlara sahip olabileceksiniz. 

İşte sizler için araştırdığımız hızlı saç uzatma yöntemleri…
Saç diplerinize masaj yapın

Duş aldığınızda veya saçınızı şampuanladığınızda saç diplerinize masaj yapın. Böylelikle kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırmış olur kısa süre içerisinde uzun saçlara kavuşabilirsiniz.
Saç kremi kullanın 
 Hızlı saç uzatma yöntemlerinin bir diğeri de saç kremi sürmektir. Saçınıza seçtiğiniz şampuanın kremsiz olanından tercih edin. Sonrasında saçlarınıza ayrı bir saç kremi uygulayın. Hem şampuanlı saç kremi hem de ayrı olarak saç kremi kullanırsanız saçlarınızın kısa sürede dökülmesine neden olabilirsiniz.
Düzleştirici kullanmayın
Saçınızın hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız düzleştirici ve saç maşalarından mümkün olduğunca uzaklaşmanız gerekir. Aksi takdirde saç kökleriniz ve saç uçlarınız ısı dolayısıyla yanacak, saçlarınız uzamayacaktır.
Bir sıcak bir soğuk su yöntemi
Saçınızı yıkarken ilk olarak sıcak daha sonra soğuk su ile yıkayıp kafa derisine bir nevi şok yöntemi uygulayın. Böylelikle kan dolaşımınız hızlanacak, saçlarınız kısa süre içerisinde uzayacaktır.
Yastık kılıfınızı değiştirin
Uzmanlar pamuk yastık kılıflarının daha fazla sürtünme yarattığını bu nedenle daha çok saçları döktüğünü ve karıştırdığını belirtiyor. Saten kumaştan bir yastık kılıfı tercih edebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz genel saç uzatma yöntemlerinin yanı sıra, hızlı saç uzatan maskeleri de deneyebilirsiniz.

İşte sizler için araştırmış olduğumuz hızlı saç uzatma maskeleri

Hızlı saç uzatma maskeleri

Soğan maskesi 
Saçınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak için soğan maskesini deneyebilirsiniz. Soğanın içerisinde yer alan antioksidanlar kısa süre içerisinde saçınızın uzamasını sağlayacaktır.  Saçlarınızın parlaklaşmasını sağlayan soğanı haşlayın ve suyu soğuduktan sonra saçınıza suyunu iyice yedirin. Saçınızda bir süre beklemesi gereken bu suyun kokusundan rahatsız olursanız hafta sonu evdeyken uygulamanız önerilmektedir.

Patates maskesi 
Hızlı saç uzatma maskelerinden bir diğeri de patates maskesidir. Patatesi haşlayıp içerisine bal ve yumurta sarısı ilave edin. İyice karıştırın ve saçınıza sürün. 30 dk beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

Aloe vera maskesi 
Cilt için vazgeçilmez bir nimet olan aloe vera saçları hızlı bir şekilde uzatmaya yarıyor. Aloe verayı gece yatmadan önce saçınıza sürerseniz hem parlak hem de hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Sabah uyandığınızda yıkamayı ihmal etmeyin.

Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmanın bir diğer yolu da dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Dengeli ve sağlıklı beslenmediğiniz taktirde saçınıza uygulayacağınız hiçbir doğal yöntem işe yaramayacaktır. Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması için nohut ve baklagillerden fazlaca tüketmeli, kırmızı et tüketimini ihmal etmemelisiniz.

Vermiş olduğumuz hızlı saç uzatma yöntemlerinin yanı sıra İbrahim Saraçoğlu’nun saçı hızlı uzatacak kürünü de deneyebilirsiniz. Üstelik uygulaması oldukça basit ve kolay bir kür…

İşte prof İbrahim Saraçoğlu’ndan hızlı saç uzatan lavanta kürü tarifi…
-    1 yemek kaşığı lavanta (taze olacak)
-    3 bardak sıcak su

Nasıl hazırlanır?
3 bardak kaynar suyun içerisine taze lavantaları ilave edin. Daha sonra bu suyu 15 dk kadar dinlendirin. Dinlenme işlemi tamamlandıktan sonra suyu süzün.  Saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulama suyu yerine lavanta suyu ile saçlarınızı durulayın.  Aynı zamanda hazırladığınız lavanta küründen günde 1 bardak içebilirsiniz.