Midesinde mikrop olduğu zannedilen 2 yaşındaki Lottie Woods-John, karnındaki şişlik sebebiyle hastaneye kaldırıldıktan sonra nadir görülen bir çocukluk çağı kanseri olan nöroblastom teşhisi konuldu. Daily Mail'in haberine göre basit bir virüs olduğunu düşünen anne Charlotte, Lottie'nin karnındaki şişlik 3 gün boyunca geçmeyince hastanenin yolunu tuttu. Doktorlar, küçük kızın karnında karpuz büyüklüğünde tümör olduğunu tespit etti.

Charlotte, evdeki herkesin midesinde virüs olduğu için Lottie'ye de bulaştığını düşündü. Ancak gerçek çok daha korkunçtu. 35 yaşındaki anne, semptomları göz ardı ettiği için kendini hiç bir zaman affetmeyeceğini söyledi.

Kanser teşhisi konulan küçük Lottie, hastaneye yatırılarak gerçekleştirilen 13 operasyonla karnındaki tümörün çoğu alındı. Tümör, karaciğerine çok yakın olduğu için tamamının alınması risk taşıyor. Doktorlar kanseri yenmesi için %40 ihtimal veriyor ancak %85 ihtimalle nüksedecek. Hala kemoterapi gören 2 yaşındaki küçük kız, 24 saat gözetim altında tutuluyor.


Duygu Bay / PembeNar