Sağlık

Adet düzensizliğine yol açan hastalıklarKadın sağlığı konusunda en önemli noktalardan biri de adet döngüsüdür.Adet düzensizliği ise bu süreçte kadınları endişelendiren en büyük sorunlarından biridir. Kadın sağlığı konusunda en önemli noktalardan biri de adet döngüsüdür. Adet düzensizliği ise bu süreçte kadınları endişelendiren en büyük sorunlarından biridir.
Bacaklardaki varisler tehlikeli midir?Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.
Baharatların bilinmeyen faydalarıBaharatların faydalarına değinen Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir, zencefilin kadınlara olan etkisine zerdeçalın ise erkeklere olan etkilerinden bahsetti.
Bitkisel tedavi yöntemlerinde mutlaka bilinmesi gerekenlerCilde sürülen bitki yağları, zayıflamak için içilen bitki çayları ve bitkisel ilaçların bilinçsizce kullanımı sağlığımız için risk oluşturduğunu dile getiren Beslenme ve Fitoterapi uzmanı Başak İnsel “ Bilinçsiz tüketilen her şey gibi bitkisel yöntemlerle karşı önemli uyarılarda bulundu.
Griple ilgili doğru bilinen 11 yanlışGrip, bir virüsün neden olduğu ve kolayca yayılan solunum yolu enfeksiyonu olarak tanımlanıyor. Epidemiyoloji Uzmanı Dr. Geetika Sood griple ilgili 11 efsane ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Harvard'lı profesör uyardı: Asla tüketmeyin!Harvard'lı profesör Karin Michels faydalı zannettiğimiz ve sürekli olarak kullandığımız o beslenme alışkanlığa karşı herkesi uyardı. İşte asla tüketmemiz gereken o besin…
Çocuğunuzu enfeksiyondan korumanın 9 yoluOkula giden çocuklar gitmeyenlere göre daha sık solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Ahmet Soysal çocukları enfeksiyon hastalıklarından korumanın yolları hakkında bilgi verdi.
Damarları temizleyen içecek tarifiDengesiz beslenme sonucu tıkanan damarlar ölüm riskini arttırmaktadır. Bu nedenlerden dolayı damar sağlığına özellikle dikkat edilmesi gerekir. Peki, kalp damar sağlığı açısından faydalı olan yiyeceklerden bir karışım hazırlamaya ne dersiniz? İşte damarları temizleyen içecek tarifi.
Boyunda ve kulak arkasında oluşan şişliklere dikkatBoyunda veya kulak arkasında bulunan topaklar oldukça yaygın bir problemdir. Ve bazı durumlarda bu topaklar tehlikeli olabilir. Boyun ve kulak topaklarının daha tehlikeli veya hatta hayati tehlike arz eden sağlık sorunlarını bildirdiği bazı durumlar vardır...
ABD'de Salmonella salgınıABD Gıda Güvenliği ve Denetleme Dairesi, ülkedeki Salmonella bakterisi salgını nedeniyle 26 eyalette 246 kişinin rahatsızlandığını açıkladı.
Otoskleroz nedir?Otoskleroz Hastalığı’ hakkında KBB-Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ozan Seymen Sezen, “Orta kulakta, kulak zarının arkasındaki kemikçiklerde, özel bazı bölgelerde kireçlenmeler sonucu meydana gelen bu kulak hastalık, ‘Otoskleroz’ olarak adlandırılmaktadır. Tedavi edilmezse hastaların iş ve sosyal yaşamlarını durdurma noktasına getirebilir” diyerek, bu önemli hastalık hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.
Kahve prostat kanserini önler mi?Üroloji Uzmanı Dr. Turgut Alp, kahvenin içindeki kafein ve flavonoidlerin prostat kanseri üzerindeki etkilerinden bahsetti.
Gömlek Elbise Stili
YAZARLAR