Sağlık

Kanserli hücreleri yok ediyorYeşil çayın ağız bölgesindeki kanser hücrelerini yok ettiği ve sağlıklı hücrelerin oluşmasına yardımcı olduğu bilimsel olarak ispat edildi.
Çocuklar bilgisayar başında olmaktan sıkılıyorTürkiye’nin en beğenilen çocuk şehri Minopolis’te 130 çocukla yapılan anket onlara dair bilinen ‘teknoloji bağımlısı’ yaklaşımını ortadan kaldırıyor. Anket sonucunda çocukların yüzde 85’inin evde bilgisayar başında olmaktan sıkıldığı görüldü.
Yarıyıl tatilinde sağlık kontrollerinin tam zamanıYarıyıl tatili devam ediyor. Çocukların dinlenip, ikinci döneme hazırlık yaptığı sömestr tatilinde, sağlığın da ihmal edilmemesi gerekiyor…
Kalbinizin sinyallerine kulak verinVücudumuzun bize verdiği sinyallerin kalp krizi konusunda önemli uyarılarda bulunduğunu söyleyen Liv Hospital Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Enis Oğuz, kalp krizi konusunda önemli bilgiler paylaştı.
Gençlerde görülen fobiler ve korkularFobi, normalde korku yaratmayacak bir nesne, durum ya da aktivite ile karşılaşıldığında duyulan aşırı korku halidir. Bastırılmış ve bilinçaltına itilmiş bazı korkular yer değiştirerek normal bir durum ya da nesneye aktarılır. Kişiler korkularının yersiz olduğunun bilincindedir ancak korkularını engelleyemezler ve günlük yaşamlarını sürdürmekte güçlük çekerler.
Kellik koroner kalp hastalığına mı işaret?Bazı özellikler, koşullar ya da alışkanlıklar koroner kalp hastalığı (KKH) riskinizi artırabilir.
Gözyaşı kanal tıkanıklığıGözde sulanma, iltihaplanma, gözyaşı kesesi bölgesinde şişlik, apse gibi belirtilerle ortaya çıkan gözyaşı kanal tıkanıklığı, göz sağlığını tehdit eden hastalıkların başında geliyor…
Kozmetikler erken menapoza neden oluyorDaily Mail'in haberine göre kozmetik ürünlerin içerisindeki bazı bileşikler kadınlarda erkek menapoza neden oluyor.
Kadınların kızlık zarı dikimine ilgisi artıyorKızlık zarı diktirme, son yıllarda evli kadınların eşlerine yaptığı en ilginç sürprizlerden birisi...
Depresyonun nedeni uyku sorunları olabilirKulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde hızla artmaya devam eden uyku apnesinin bir çok hastalığa neden olmakla birlikte yaşam kalitesini de olumsuz etkilediğini söyledi.
Limonlu suyun faydalarıBir bardak suya yarım limon sıkın… Hazırlaması oldukça kolay olmakla birlikte şaşılacak derecede sağlıklı bir içecektir.
Sarımsağın inanılmaz faydasıSarımsağın bu faydalarını okuyunca inanamayacaksınız.
PEMBE BLOG