Sağlık

Yumurtalık kistlerine çözümKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cihat Ünlü, birçok kadının ortak sorunu olan yumurtalık kistlerinin, düzenli jinekolojik muayeneler sayesinde erken evrede yakalanıp tedavi edilebildiğini söyledi.
Her yıl 100 bin kişiyi öldürüyorBöbrek kanseri her yıl 100 bin can alıyor. Erken teşhis edilmediği takdirde ölümcül sonuçlara yol açıyor. Doç. Dr. Murat Binbay, böbrek kanseriyle ilgili önemli bilgiler verdi.
Erkeklerde en çok görülen kanser türleriBazı kanser türleri erkekleri kadınlardan daha fazla etkiliyor. İşte erkeklerde en çok görülen kanser türleri ve bu kanser türlerinden korunma yolları...
Sabah yorgunluğunun nedenleriSabah uyanamıyor, yataktan sürünerek kalkıyor, uykunuzu alamamış hissediyorsanız, sürekli yorgunluk ve halsizliğiniz varsa bazı hastalıklar akla gelmelidir. İşte sabah yorgunluğunun nedenleri...
Apandisinden prezervatif çıktıApandisit semptomlarıyla hastaneye gelen kadını hemen ameliyata alan doktorlar, kadının apandisinden çıkan prevervatif parçasını görünce şoke oldu.
Lenf kanseri nedir ve lenf kanserinin belirtileri nelerdir?Halk arasında lenf kanseri olarak bilinen lenfoma en çabuk iyileşme görülen kanser türlerinden. Peki, lenf kanseri nedir ve belirtileri neler?
Aşırı kilo bel fıtığına neden oluyor!Bel fıtığı günümüzün yaşam şartlarında hepimizi tehdit eden ve her geçen gün artan rahatsızlıkların başında geliyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aybars Akkor, aşırı kilonun bel fıtığına neden olabileceğini söylüyor.
Kadınların kabusu hirsütizm yani aşırı kıllanmaKadınlarda ve genç kızlarda sık gördüğümüz bir sorun olan hirsütizm kadın vücudunda fazla miktarda kıllanma artışıdır.
Saman nezlesine ne iyi gelir?Baharla birlikte etrafta uçuşan polenlerin sebep olduğu saman nezlesi, hem sağlığınızı olumsuz yönde etkiliyor hem de yaşam kalitenizi düşürüyor. Peki saman nezlesi nasıl önlenir? Saman nezlesine ne iyi gelir?
Balonları uçur, kelebeğini yakala!Tiroid hastalıkları konusunda Uluslararası Tiroid Federasyonu tarafından düzenlenen bilinçlendirme etkinliği “balon uçurma” 25 Mayıs'ta gerçekleşti.
Güneş gözlüğü takmayanları bekleyen tehlike!Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Serkan Biliş, yaz aylarında güneş ışınlarının gözlerimiz üzerindeki olumsuz etkisini, kullanılması gereken güneş gözlüklerini ve lazer ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken noktaları özetledi.
Kapalı bypass ameliyatları hakkında bilmediklerinizHastaların kapalı ameliyatlardan kaçarak ameliyat şansını yitirebileceğini söyleyen Prof. Dr. Yavuz Beşoğul, minimal invaziv kalp cerrahisinin getirdiği kolaylıklara değiniyor.
KAFAMDADELİ SORULAR
Sen de Sorunu Sor