Sağlık

Vücudunuzda ben varsa bunları sakın yapmayın!Uzmanlar, vücuttaki benlerin kanser riski oluşturabileceğini belirterek, cildin ve benlerin analiz edilmesiyle kanserin önüne geçilmesinde büyük etken olduğuna dikkat çekiyor.
Ağrı deyip geçmeyin!Günümüzdeki yaygın davranışlardan biri olan bilinçsiz ilaç kullanımı sağlık için riskler taşıyan bir durumdur.
Burun tıkanıklığı sinüzite neden olabilir!Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr.Bahadır Baykal sinüzit hakkında bilgiler verdi.
Hipertansiyonda 10 altın kuralAcıbadem Atakent Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Karabulut, hipertansiyon hastalarının bazı alışkanlıklarını değiştirerek tedaviye katkıda bulunacaklarını belirtiyor. Doç. Dr. Karabulut, milliyet.com.tr'ye hipertansiyonda dikkat edilmesi gereken 10 altın kuralı anlattı.
Kansızlık çocuklarda huzursuzluk yapıyorNormalmiş gibi görünen ve bazen çok da mühim görmediğimiz bazı problemler, çocuklarda kansızlık sorunu olduğunun habercisi olabiliyor.
Sosyal fobi, iş ve özel hayatı derinden etkiliyorFransız Lape Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Meltem İlter, toplumsal ortamlarda kişinin yoğun kaygı yaşamasına neden olan sosyal fobinin neden olduğu sonuçları ve bu soruna dair çözüm önerilerini açıkladı.
Yüksek topuk tutkunları dikkat!Op. Dr. Kaan Irgıt, halk arasında ayak başparmak kemik çıkıntısı olarak bilinen, halluks valgusun kadınlarda erkeklere göre daha sık görüldüğünü söyledi.
Kendiniz hakkında olumlu düşününMedical Park Trabzon hastanesi Psikoloğu Niltem Hürfikir, özgüven eksikliğini yenmenin yolu olumlu düşünme ve kişinin kendine güvenmesinden geçtiğini söyledi.
Reflü birçok hastalığa zemin hazırlıyorİç Hastalıkları Uzmanı Dr. Meral Kayahan reflünün bir çok hastalığa zemin hazırladığını söyled
Stres zonayı tetikleyebilirDermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek ağrılı bir cilt hastalığı olan zona hakkında bilgiler verdi.
Soğuk hava en çok kadınları etkiliyorCentral Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Figen Temelli Akın, “Soğuk hava bağışıklık sisteminde zayıflamalara yol açabilir. Bu sebeple de kış mevsiminde idrar yolu enfeksiyonlarına sık rastlanılabilir” diyor.
Boğaz ağrısı ve burun tıkanıklığı varsa dikkatMemorial Hizmet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Cem Öcal, çocuklarda sık görülen kış hastalıkları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.
PEMBE BLOG