Sağlık

Tiroid hastalıkları belirtileri ve tedavisiTiroid hormonunun gereğinden az ya da fazla salgılanması vücutta birtakım rahatsızlıklara sebep oluyor.
Çocuklarda demir eksikliğiDemir eksikliğinin anemi dışında yol açtığı en önemli sorunlardan biri çocuğun zeka gelişimi olumsuz yönde etkileyebilmesi.
Öğrenme zorluğu değil, beyninde boşluk varmışYıllarca dikkat eksikliği rahatsızlığı olduğu düşünülen ve ilaç kullanması gereken kızın beyninde aslında boşluk olduğu tespit edildi.
'Tenisçi Dirseği' hastalığı‘Tenisçi Dirseği’ni Hisar Intercontinental Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Bülent Çapar ile konuştuk…
En korkunç 10 psikoloji deneyiPek çok psikoloji deneyi etik ve geçerliliği olan yöntemlerle uygulanmış ve daha iyi ilaçla veya terapi yoluyla yöntemler geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Ancak,üzücü bir şekilde uygulanan ve korkunç sonuçlarla biten deneyler de yapılmıştır. İşte bunlardan 10 tanesi olan ve kontrol dışına çıkmış, psikoloji deneyleri.
Kansızlık tedavisinde inanılmaz çözümDünyada 2 milyar kişinin muzdarip olduğu kansızlığa Kanadalı sağlık uzmanı Christoper Charles'tan harika çözüm...
Meme kanseri tümörü görüntülemede yeni dönemTürk bilim insanlarının geliştirdiği “mikrodalga teşhis cihazı (MMT)” meme kanserinde Tomografi, Ultrason ve MR’ın sonuçlarını geride bıraktı.
Ameliyatsız bel fıtığı tedavisiÇağımızın en yaygın rahatsızlıklarından birisi olan bel fıtığını vücudumuz nasıl kendisi yarattıysa, aynı şekilde kendisi yok edebiliyor.
Çene ağrısı belirtileri ve tedavisiÇene ekleminde ağrı, ses, tıkırtı ve sabah baş ağrısı çeken pek çok kişi bu konuda hangi doktora başvuracağını bilemiyor.
Göz hastalıklarına iyi gelen meyveİlerleyen yaşlarda, şekere ve diğer hastalıklara bağlı olarak gözde meydana gelen damar tıkanıklığına bağlı fonksiyon ve görme azalmasının çaresi doğada kolaylıkla bulabileceğiniz yaban mersini meyvesi.
Çürükleri önlemenin 10 temel yoluBakırköy Hospitadent Başhekimi Dt. Selma Kurtoğlu, ağız ve diş bakımında çürükleri önlemenin 10 temel yolunu açıkladı.
Hipertansiyonla ilgili doğru bilinen 10 yanlışGerek dünyada gerekse ülkemizde en önemli sağlık sorunlarından biri hipertansiyon. Üstelik, ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alan kalp ve damar hastalıklarının en önemli tetikleyicisi konumunda bulunuyor.
VİDEOLAR

PEMBE BLOG