Sağlık

Parkinson hastalığı belirtileriDejeneratif bir merkez sinir sistemi hastalığı olan Parkinson, 2013 yılından bu yana 53 milyon insanı etkiledi ve bunlardan 103 bini ölümle sonuçlandı. Parkinson hastalığının erken teşhisi için bu belirtilere dikkat!
"Delirten Hastalık" nedir? Neye sebep olur?İntihar hastalığına cerrahi çözüm sunan bir yöntem var
Epilepsi hakkında bilmemiz gereken 10 gerçekEpilepsi hastalığının toplum tarafından az bilinen ancak kritik yanları
Meme kanserinden sonra sık görülen 3 kanser türüMeme kanserinin ülkemizde yaygınlaşmasıyla toplumsal farkındalık da gittikçe artıyor. Meme kanseri dışında diğer sık görülen kadın kanser türlerini bilenler ise çok az... Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse sık görülen rahim, yumurtalık ve rahim ağzı kanseri hakkında önemli bilgiler verdi.
Hapşırdığında kemikleri kırılıyor42 yaşındaki doğuştan cam kemik hastası kadın, her hapşırdığında bir kaburgasını kırıyor. Hayatı boyunca 100'den fazla kemiği kırılan kadın, bunun hayatına engel olmasına izin vermiyor.
Görme bozukluğunu düzeltmenin yollarıGözlerin gün içinde yorulup güçsüzleşmesi görüş bozukluğuna sebep olabilir. Tabii belirli egzersizlerle yeniden canlanması mümkün...
Kontakt lens gözünden etti59 yaşındaki adam, kontakt lensi ve gözü arasına sıkışan parazit göz yuvarının içine ilerleyince gözünden oldu. Doktorlar, parazite bağlı enfeksiyonların %85'inin kontakt lens kullananlarda görüldüğünü söyledi.
Acı kayısı çekirdeğinin bilinmeyen faydalarıAcı kayısı çekirdeğini kullanırken, belirli bir dozu aşmadığınız da kanser hücreleri üzerinde olumlu etkisi olduğu söyleniyor.
Sivrisinek ısırığı hayatını kararttı15 yaşındaki kızın hayatı, bir sivrisinek ısırığından sonra karardı. Çılgınca davranan kız, hafıza kaybı, kusma ve ağızdan kan gelmesi semptomlarıyla hastaneye kaldırıldı. Ancak 10 haftadır hastalığı bulunamadı.
Aşırı su içmek öldürüyor!Yıllarca uzmanlar fazla su içmenin yararlarından bahsetti. Peki ya ihtiyacınızdan fazlasını içerseniz ne olur? Kasılma nöbetleri, koma ve hatta ölüm gibi sonuçları vardır.
2,5 aylık Emre bebek yanlış kan yüzünden öldü!Antalya'da yaşayan Derya ve babası Mehmet Tuncer çiftinin 2,5 aylık oğulları İzzet Emre Tuncer'e hastanede "yanlış kan verilmesi" sonucu hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan tazminat davası görülmeye devam ediyor.
Diyete alerjisi var45 yaşındaki kadın, nadir görülen bir hastalıktan dolayı diyet yapanların tükettiği meyve ve sebzeleri tükettiğinde ölümcül anafilaktik şoklar geçiriyor.