Sağlık

3 kişiden biri, dişini günde 1 kez bile fırçalamıyor…
3 kişiden biri, dişini günde 1 kez bile fırçalamıyor…
Bu hastalık en çok öğretmenlerde görülüyorGeleceğimizin temellerini atan, hepimizin hayatında önemli yeri olan öğretmenlerimizin bazı hastalıklarla boğuşmak zorunda kaldığını ve bu hastalıkların öğretmen hastalığı olarak anıldığını biliyor muydunuz?
Erkekler, topluklu giyen kadınlara daha fazla yardım ediyorYüksek topuklu ayakkabının, "erkeklerin içindeki kadınlara yardım isteğini tetiklediği" ortaya çıktı.
Dişlerin sevimsiz düşmanları diş taşlarıClinic Plus Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Sevgen Eralp diş taşlarının ağız ve diş sağlığını nasıl olumsuz etkilediği konusunda bilgiler verdi.
12 adımda gut ile savaşİstanbul FlorenceNightingale Hastanesi, Sağlıklı Yaşam Merkezi Direktörü Dr. Özgür Şamilgil gut sorunu yaşayanlara öneriler getiriyor
Kaliteli uyku hayatımızın vazgeçilmeziKaliteli uyku için yapmanız gerekenleri ve sağlığınızdaki önemini Hisar Intercontinental Hospital Klinik Laboratuvarlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bekir Sami Uyanık’la konuştuk…
Çocuklarda antibiyotiğe dikkat!Dikkat eksikliği hatta şizofreniye bile yol açabiliyor!
Sağlıklı akciğerin ömrü kaç yıldır?İyi bakıldığında 150 yıl ömrü olan; ancak tüm organ kanserleri içerisinde en çok ölüme yol açan, erken teşhisin şans haline geldiği akciğer kanserini Dünya Akciğer Kanseri Günü’nde Hisar Intercontinental Hospital Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serhat Fındık ile konuştuk…
Ereksiyon problemine devlet desteğiErkeklerde yaşla beraber artış gösteren erektil disfonksiyon hastalığı Türkiye’de tam olarak bilinmese de, dünyada genelinde nüfusun yaklaşık %10’unu oluşturuyor.
Sigaranın Kadim Dostu: Koah…Hayatınızda sigara içmediğiniz ve sigara içilen alanlarda bulunmadığınız halde KOAH’ınız varsa başka bir maddeye maruz kalmış olabilirsiniz…
Ağrısız yaşam mümkün mü?Bu yıl Kıbrıs’ta 5’incisi düzenlenen Ulusal Osteoporoz Kongresi’nde 500 uzman ağrısız yaşam için yapılan çalışmaları masaya yatırdı.
Daha az acı mı? Daha çok haz mı?NLP’de insanların iki farklı tutuma sahip oldukları söylenir: ''Acıdan kaçan ve hazza yaklaşan'' diyor Uzman Hipnoterapist Gani ESER.
Baş ağrınızın nedeni fıtık olabilirSıkça görülen baş ağrıları çoğu zaman masumdur. Ancak boyun fıtıkları da ense kaslarının kasılmasına neden olacağı için baş ağrısı yapar.Beyin-Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cahide Topsakal konu ile ilgili bilgiler verdi.
VİDEOLAR

Bir Yastıkta 8. bölüm fragmanı

PEMBE BLOG