Sağlık

Başlıca depresyon belirtileriDepresyonu hafife almayın! Eğer bu semptomlar gerçekleşiyorsa acilen bir uzamana başvurmanız gerekiyor. İşte başlıca depresyon belirtileri...
Tel tedavisinde doğru bilinen yanlışlarHospitadent Diş Hastanesi Ortodonti Uzmanı Dr. Hatice Kübra Demirtaş, halk arasında tel tedavisi (ortodontik tedavi) hakkında doğru bilinen yanlışları açıkladı.
Ayaklarda numara farkı varsa dikkat!İki ayak arasında numara farkı olanlarda, 'Fil Bacak' yani 'Lenfödem' hastası olma ihtimalini yüksek.
Antibiyotik vajinal mantara yol açar mı?Antibiyotik kullandıktan sonra vajinada kaşıntı ve yanma hissediyorsanız vajinal mantar söz konusu olabilir.
Ölümle savaşan kızın annesinden ağlatan mektup!Kadriye Hacıoğlu 18 yıl önce beyincik erimesi teşhisi koyulan Cemre Nur için duysusal bir mektup kaleme aldı. Kızı ölümle pençeleşen annenin mektubu tüm Türkiye'yi ağlattı!
Kış güneşinin inanılmaz faydası!D vitamini bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Vücuttaki tüm hücreler için yararlı olduğu bilinen D vitamini, en kolay ve ekonomik olarak güneşten elde ediliyor.
İdrarda yanma neden olur?İdrar yaparken yanma hissi neden olur? İdrarda yanma neden görülür?
Hıçkırığın sebebi tümör olabilirUzmanlar 48 saatten daha uzun süren hıçkırık nöbetlerine karşı uyardı.
Jinekolojik muayene neden önemli?Türkiye’de yılda ortalama 2 bin kadına yumurtalık kanseri teşhisi konuluyor. Bu kanser çoğunlukla 3. evrede, yani birçok organa yayıldığı dönemde keşfediliyor. Teşhisteki bu ciddi gecikmenin en önemli sebebi ise Türk kadınının jinekolojik muayeneden korkması.
Kornea (Göz) naklinin bilinmeyenleri12 maddede kornea nakli hakkında bilinmesi gerekenler
B12 eksikliği nelere yol açar?Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, çok üşüyorsanız, yorgunluktan ya da halsizlikten yakınıyorsanız, duygusal olarak çok bunaldıysanız, konsantrasyon güçlüğü yaşıyorsanız, baş dönmesi, dengesizlik gibi sorunlar yaşıyorsanız ve hatta depresyon tedavisi görecek kadar hayatla bağlarınız koptuysa bu tür can sıkıcı sorunların B 12 vitamin eksikliğinden kaynaklanabileceğini belirtti.
PEMBE BLOG
Sende Sorunu Sor