Sağlık

Konjonktivit yaz aylarında artıyorHavaların ısınmasıyla birlikte tatil planları hız kazanırken, uzmanlar halkı yaz aylarında artış gösteren konjonktivite karşı uyarıyor.
Ev sineklerinde Zika virüsü tespit edildiBrezilya’da yapılan bir araştırma, kısa sürede salgına dönüşen Zika virüsünün ev sineklerinde de tespit edildiğini ortaya koydu.
Somali’nin ilk uzman doktorları mezun olduSomali’deki beyin göçünü tersine çevirmek ve ülkedeki sağlık çalışmalarını sürdürülebilir kılmak için çalışan Yeryüzü Doktorları, hayata geçirdiği “Tıpta Uzmanlık Eğitimleri” ile sağlık eğitimi alanında bir ilke imza attı
Antibiyotikler Alzheimer'ı önleyebilir mi?Amerikalı bilim insanlarının fareler üstünde yaptığı bir araştırmaya göre antibiyotikler, Alzheimer hastalığını önlemek için kullanılabilir.
Başınızın sol tarafında ağrı varsa...Baş ağrısı günlük aktivite ve çalışma hayatını oldukça etkileyen bir hastalıktır. Baş ağrısının çeşitleri ve nedenleri vardır. Peki başınızda sol tarafında başlayan ağrının sebebi nedir?
Göz kuruluğu ciddi bir durumGöz Hastalığı ve Sağlığı Uzmanı Opr. Dr. Ceyhun Özkök, göz kuruluğunun ihmale gelmeyen bir sağlık sorunu olduğunu ve mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini söyledi.
Akciğer kanseri tedavisi hakkında bilinmesi gerekenlerAkciğer kanserinde erken teşhisin tedavinin başarısı için çok önemli olduğunu belirten Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Hacıibrahimoğlu, akciğer kanseri tedavisini anlatıyor.
TESE ile sperm çıkmadığı durumda ne yapılır?Azoospermi nedeniyle TESE yapılmış ama sperm hücresinin bulunamadığı durumlarda erkeklerin ne yapması gerekiyor? Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kaan Aydos sizler için cevaplıyor.
Tiroid cerrahisinde en sık sorulan sorularTıp tarihine geçen bir çalışmaya imza atan Türk Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Erbil, tiroid cerrahisi ile ilgili sık sorulan soruları cevaplıyor.
Şeftali çekirdeğinin inanılmaz faydalarıBirçok faydası bulunan şeftalinin aslında çekirdeğinin de sağlığa birçok yararı bulunuyor. Şeftali çekirdeğiyle evde hazırlayabileceğiniz pratik tariflerle birçok sağlık probleminizden kurtulabilirsiniz.
19 yıldır leğende yaşıyor6 aylıkken geçirdiği sebebi bilinmeyen hastalıktan dolayı uzuvları gelişmeyen Rahma, 19 yıldır hayatını bir plastik leğenin içinde geçiriyor.
Alzherimer hakkında inanılmaz gelişme!Çağımızda en yaygın hastalıklardan biri olan bunamanın en önemli nedeni olan APOE4 geni sayesinde Alzheimer'ın erken teşhisi mümkün olacak