Sağlık

Romatizma ağrılarını en aza indirmek için neler yapılmalı?Tam olarak tedavi edilemeyen romatizmal hastalıklar, neden oldukları hareket kısıtlıkları sebebiyle kişinin yaşamını olumsuz yönde etkiliyor. Ancak hastalığın yol açtığı olumsuz etkileri normal yaşantınızda bir takım değişliklere giderek önleyebilmeniz artık mümkün.
Sık görülen rahatsızlıklar ve doğal tedavi yöntemleriCiddi olmayan ve günlük yaşantınızda sık sık karşınıza çıkan ağrıları ve birtakım rahatsızlıkları evinizde doğal yöntemlerle tedavi edebilirsiniz.
Horlayan eşini uyandırmak istediğinde büyük bir şokla karşılaştıGenç kadın sevgilisinin horlama sesiyle uyanınca 25 yaşındaki adamı yataktan kovmak istedi. Ancak duyduğu şey horlama değildi.
Menopoz döneminde neden üşüme olur?Tüm kadınların genellikle 50'li yaşlarında yaşadığı menopoz döneminde yaşanan üşümenin nedeni nedir?
Memedeki kitlelerde E vitamininin etkisi var mıdır?Özellikle kadınlarda çok yaygın olan meme dokusundaki kitlelerde e vitamininin etkisi var mıdır?
Baş ağrısından kurtaran 5 pratik yöntemBaş ağrısı iş hayatını ve günlük yaşantıyı genel anlamda olumsuz yönde etkiler. Bu durum iş hayatınızda işlerin aksamasına neden olur ve can sıkıcı bir hal alır. Bu olumsuzlukları yaşamamak için size vereceğimiz önerilere göz atarak uygulamaya koyulabilirsiniz.
Uykuda yaşanan kramp ve kasılmalara bir kalıp sabun!Uykusunda birçok kişi, farkında olmadan belli başlı bir takım rahatsızlıklar yaşıyordur. En çok rastlanan sorun ise uykuda yaşanan kramp ve kasılmalardır. Bu rahatsızlıklar zaman geçtikçe psikolojik ve acı yaratan bir takım problemlere yol açabilir.
Milyonda bir görülen hastalık yüzünden heykele dönüşüyor47 yaşındaki kadının yaşadığı nadir görülen hastalığın belirtileri denge problemleri ve sarsıntılarla başladı. Tedavisi olmayan hastalık yüzünden hayatı kabusa döndü.
Çörek otu şifa kaynağı!Poğaçalar'da kullanılan ve çeşitli hamur işlerini süsleyen çörek otunun, sağlığınıza olan faydaları saymakla bitmiyor!
Limon otunun faydalarıMelisa olarak da bilinen limon otu pek çok hastalığa doğal şifa kaynağı. Peki limon otunun faydaları nelerdir? Limon otu nasıl kullanılır? İşte limon otu, diğer adıyla melisa hakkında her şey...
Göz protezi ameliyatı nedir?Protez göz ameliyatlarının hangi durumlarda tercih edildiğini açıklayan Göz Hastalıkları Uzmanı, Oküloplastik Cerrah Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, her aşaması titizlikle yapılmış bir protez göz ameliyatı sonrası yüz güldürücü sonuçlar elde edildiğini belirtti.
Hamam ve saunalar bunama riskini azaltıyorÖnceki araştırmalarda hamam ve saunaların tansiyonu düşürerek kalp krizlerini önlediği açıklanmıştı. Şimdi, Finlandiyalı bilim adamları hamam ve saunaların bunamayı da önlediğini açıkladı.