Sağlık

Safra kesesinden çıkanlar şok etti!Adana'nın Kozan ilçesinde rahatsızlanarak hastaneye giden vatandaşın safra kesesinden 200 adet taş çıkartıldı.
Tuz kemikleri eritiyorKardiyolog Prof. Dr. Nuri Kurtoğlu, aşırı tuz kullanımın yaşam kalitesini önemli ölçüde azaltan birçok hastalığa davetiye çıkardığını belirterek, “Tuz kemiklerin erimesine sebep oluyor." dedi
Güney Amerika uzun yaşamın sırrını bulduChia tohumu Güney Amerikalı yerlilerin genç görünme ve uzun yaşamlarının sırrı...
Hastalığının tanısı 5 yıl sonra konuldu!17 yaşından itibaren yanlış teşhis nedeniyle astım ve Akdeniz ateşi hastalığı tedavisi gören, şimdilerde 22 yaşında olan Ahmet Tavuş'a sonunda doğru tanı konuldu.
Huzursuz bacak sendromu nedir?Bacaklarınızda tanımlaması zor, garip ağrılar, yanma veya donmalar, sürekli hareket ettirme ihtiyacı varsa “Huzursuz Bacak Sendromu” olabilirsiniz. Geceleri uyuyamıyorsanız, sürekli yatakta dönüyorsanız okuyunuz.
Menisküs yırtığı nasıl anlaşılır?Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın, menisküs yırtıklarından korunma ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Geçirdiği kaza sayesinde hamile kaldıHenüz 27 yaşındayken menopoza giren ve çocuk sahibi olmayacağı için üzülen 43 yaşındaki kadın, bisiklet kazası sonrasında hamile kaldı.
Kadınlar için en büyük tehlikelerden biri!Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aslı Alay, kadınlar için en büyük tehlikelerden biri olan yumurtalık kanserine dikkat çekti...
Boyun ağrısının nedenleriÇoğunlukla boyun bölgesi kaslarla ilişkili olan boyun ağrısı bazen ciddi nedenlere bağlı gelişmiş olabilir. İşte boyun ağrısının nedenleri...
Rahminden 6,5 kiloluk kitle çıkarıldıBingöl’de gebelik nedeniyle hastaneye başvuran 24 yaşındaki genç kadının rahminden ameliyatla 6,5 kilogram büyüklüğünde kitle çıkarıldı.
Canan Karatay'dan zeytinyağı açıklamasıKüçükçekmece Belediyesi tarafından oluşturulan bir dizi etkinlik programına katılmak için Küçükçekmece’ye gelen Ünlü Diyetisyen Prof. Dr. Canan Karatay, “Zeytinyağı yağ değildir, ana sütünün aynısıdır” dedi.
Felç riskini azaltan yöntem intraoperatif nöromonitörizasyonKritik omurga ve beyin tümörü ameliyatlarına bağlı gelişebilecek felç riskini aza indiren, ameliyat sonrası yaşam kalitesinin düşmesini engelleyen, hatta kişinin kısa bir süre içerisinde ev ve iş hayatına kaldığı yerden devam edebilmesini amaçlayan ‘intraoperatif nöromonitörizasyon’hastalara umut ışığı oluyor.
Sen de Sorunu Sor