Sağlık

Cevizin sağlık üzerindeki faydalarıCevizin beyin sağlığı, bağırsak sağlığı, damar sağlığı ve kolon kanseri risk faktörleri üzerindeki etkileri nelerdir?
Diş eksikliği nelere sebep oluyorProf. Dr. Nurgül Kömerik, diş eksikliğinin yüz estetiğinde değişimlere neden olabileceğini belirtti.
Soğuk algınlığıyla alerjik riniti nasıl ayırırız?Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ethem Şahin, bahar nezlesi olarak bilinen Alerjik Rinit’in soğuk algınlığı ile karıştırılmaması gerektiğini söylüyor.
Karın ağrısı deyip geçmeyin…Her yemekten sonra şiddetli karın ağrınız varsa bağırsak damarlarınız tıkanmış olabilir…
Kadınlarda görülen akneye dikkat!Özellikle gençlerde önemli bir cilt sorunu olan akne birçok nedenden kaynaklanabiliyor. Erişkin kadınlarda görülen akne problemi ise hormonal sorunların habercisi olabiliyor.
Alerjik rinite dikkatCentral Hospital’dan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Mübeccel Akman, “Mevsim geçişlerinde yaşanan üst solunum yolu hastalıklarına karşı çocukların korunması oldukça önemlidir. Alerjik rinit nedeniyle çocuklarda çene gelişim bozuklukları, diş çürükleri ve işitme kayıpları yaşanabilir” diyor.
Bel ağrısı hafife alınmazAğrıyla beraber seyreden ateş, terleme, kilo kaybı gibi belirtilerin eşlik etmesi, enfeksiyon hastalığı yada ciddi hastalığın habercisi olabilir
kalbiniz hızlı çarpıyorsa dikkat!Sağlıklı bir kalpte atım hızı dakikada 60 ila 100 arasında olmalıdır. Kalp hızının bu değerlerin dışına çıkıp daha yavaş ya da daha hızlı olması ve de düzenini yitirmesi ritim bozukluğudur.
Türkiye'de yaşam süresi arttıTürkiye’deki yaşam süresi 76.9 yıl olarak hesaplandı...
Yeşil çay kalbi koruyorYapılan yeni araştırmalar, kanser gibi pek çok hastalıkltan koruyucu etkisi olduğu bilinen yeşil çayın, kalp sağlığına etkisini de ortaya koydu.
Kardeşinin hastalığı için limonata satıyorGeçtiğimiz sene erkek kardeşinin nörolojik rahatsızlığı için açtığı limonata standıyla gündeme gelen 5 yaşındaki minik kız Na'ama Uzan, 25 bin dolardan daha fazla para toplayarak herkese örnek oldu.
Şizofreni hakkında bilmeniz gerekenlerZamanında müdahale, ilaç tedavisi ve rehabilitasyonla iyileşmenin sağlanabileceği şizofrenide iyi gözlem yapılması çok önemli.
VİDEOLAR

PEMBE BLOG