Sağlık

Çocuklarınız bu şekilde öksürüyorsa dikkat!Çocuklarınızda köpek havlaması varsa bunun adına krup denir. Peki, krupun belirtileri nedir?
Renkli göz kısırlık belirtisi mi?Kadın doğum uzmanları, renkli gözlere sahip olanların ve kızıl saç, çil gibi özelliklerin kişide var olmasının ‘’endometriozis’’ yani kısırlığın başlıca nedenlerinden biri olan hastalıkla ilgili olduğunu açıkladı.
Dişlerinizin doğal koruyucusuÇam ağacından elde edilen ve farklı aromasıyla dikkati çeken çam sakızının, diş temizliğinde etkili olduğu bildirildi.
Uykusuzluk bağırsaklarınızı etkiliyor!UYKUDER Nöroloji Çalışma Grubu Başkanı Pelin "Uykusuz kalan kişilerde, normalde bulunmaması gereken kötü bakterilerin bağırsak içerisinde yerleşim göstererek, bağırsak florasında bozulmaya yol açtığı saptanmıştır." dedi.
Genital uçuğa iyi gelen doğal yöntemlerCinsel yolla bulaşan bir hastalık olan genital uçuk, tedavisi olmayan bir hastalıktır. Ancak evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler genital uçuk semptomlarını hafifletebilir.
Çocuklardaki benlere dikkatÇoğu bebekte doğumdan sonra benler görülmektedir. Ancak bu benlerin ontol altında olmalı şart. Eğer 20 mm'den fazla ise dikkat!
Ameliyatsız tiroid nodülü tedavisi mümkün mü?Tiroid tedavisi, tiroid rahatsızlığının türüne ve kişide yarattığı sorunlara göre ameliyatsız ve ameliyatlı tekniklerle tedavi edilebilir. Endokrin Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Erbil, tiroid rahatsızlığını ve tedavi şekillerini anlatıyor.
Mürver şurubu ile gribi hayatınızdan atınDüzenli olarak tüketilen mürver şurubu ile, grip ve soğuk algınlığı gibi bulaşıcı hastalıkları hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz.
Çocuklarda görülen ayak mantarı tedavisi nasıl olur?Çocuklarda sıklıkla görülen ayak mantarı probleminin sebepleri ve tedavisi nedir?
Over torsiyonu belirtileriOver torsiyonu oldukça korkunç problemlere işaret ediyor olabileceği için göz ardı edilmemesi gereken bir kadın hastalığıdır. Peki over torsiyonu nedir? Over torsiyonu belirtileri nelerdir?
Her Bel Ağrısı Bel Fıtığı mıdır?Bel ağrısı toplumda görülen ağrılar içinde ilk sıralarda yer alır. Yaşam kalitesini ciddi düzeyde bozar. Bel ağrısı denilince akla bel fıtığı gelir ancak farklı nedenler de olabilir. Bel ağrısının nedeninin tespiti ve olası nedenler çeşitli olabilir.
Ölümcül hastalık baş ağrısıyla ortaya çıktıBaş ağrısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırılan 5 yaşındaki küçük kıza ölümcül bir hastalık teşhisi konuldu. Babası, hastalığı fark edememesine inanamadı.