Sağlık

Hepatit B hastalarına müjdeAvrasya Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Özkan, en geç 5 yıl içinde hastalık için şifa nitelğinde ilaçlar gelecek dedi...
Uyku apnesi olanlarda risk iki kat fazlaYapılan bir araştırmaya göre uyku apnesi olanlarda hipertansiyon görülme sıklığının iki kat daha fazla olduğu ortaya çıktı
Hayatı tehdit ediyor25 Nisan Dünya Sıtma Günü dolayısı ile önemli açıklamalar yapan Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Kiraz, sıtmanın hayatı tehdit ettiğini ve büyük bir risk olduğumuzu hatırlattı...
Kadınların yeni dostu aspir bitkisiSon yıllarda üretimi ve tüketimi hızla artan aspir bitkisinin insan sağlığına birçok fayda sağladığı ortaya çıktı. Son dönemlerde özellikle zayıflamak için ve jinekolojik hastalıklara karşı kadınlar tarafından sık sık kullanılıyor.
Dalgınlık epilepsi işareti olabilir!Çocuk Nörolojisi Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ayvaz çocuklarda epilepsi hastalığı hakkında merak edilenleri cevapladı!
Katarakt tedavisinde akıllı lenslerGöz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Söyler kataraktın ne olduğu, belirtilerini ve tedavisini anlatıyor.
Kulak ağrısına en doğal yöntemKulak ağrısı çeken herkes bunun ne kadar acı verici bir durum olduğunu bilir. Ancak artık kulağınız ağrıdığında doğal yollarla geçirebileceksiniz. Nasıl mı? İşte kulak ağrısını geçirecek en doğal yöntem…
Çocuğumu büyütürken nelere dikkat etmeliyim?Sağlıklı toplumun temelleri ancak sağlıklı doğan ve sağlıkla büyüyen çocuklar ile atılacaktır. Büyürken en çok emek gerektiren canlı türü insandır.
Görenler hamile sandı ama ölüyordu16 yaşındaki genç kızın karnı her geçen gün büyürken görenler hamile sanıyordu. Karnından çıkan herkesi şoke etti.
Kabızlıktan kurtulmak için anüsüne soktuğu şey şoke etti49 yaşındaki adam kabızlıktan kurtulmak için tedaviyi reddedip kocakarı yöntemlerine yönelince hastanelik oldu.
Benlerin tehlikeli olduğu nasıl anlaşılır?Melanom oldukça tehlikeli ve ölümcül bir cilt kanseri türüdür. Melanomların %25'i sıradan doğum lekelerinden ve benlerden oluşur. Peki ölümcül lekeler normal benlerden nasıl ayırt edilir?
Küçük doktorlar bu akademiden mezun oluyorHafta sonunda çocuğuyla hem eğlenceli hem öğretici bir etkinlik arayanların yeni adresi Küçük Doktorlar Akademisi.