Sağlık

Kök Hücre (Stem Cell) Nedir?Kök hücre gerek insan embriyosu, gerek vücudun çeşitli bölgelerinden elde edilen ve bölünerek farklı hücrelere dönüşebilme yeteneği olan hücrelerdir.
Bypass sonrası yapılan 10 büyük hata!Kalbim yenilendi, bana bir şey olmaz” düşüncesine kapılmayın!
“Her açıda” sızıntılara karşı %100’e kadar korumaRegl dönemlerinde herkes korkusuzca hareket etmeyi ve günlük hayatını aksatmadan yaşamayı ister.
Tiroid nodülleri için düzenli kontrol şartTiroid nodülleri toplumdaki her 2 kişiden 1’inde görülecek kadar yaygın bir sorun.
Sigara içenler gözlerini kaybedebilir!Sigara içmek ciddi şekilde katarakta yakalanma riskini artırır bu normal insanlara göre 2 kat daha fazladır ve sigara içmeye devam ettikçe risk artar.
2014’te bizi neler hasta ettiYeni bir yıla girmeye hazırlanırken, Acıbadem Mobil Sağlık uzmanları 2014'te en çok karşılaştığımız hastalıkları açıkladı...
Hangi ağız sorunu neyin göstergesi?Uzmanlar dil ve diş etlerindeki belirgin değişikliklerin, anemi, kanser, romatizma ve hatta AIDS gibi hastalıların habercisi olabileceğine dikkat çekiyor.
Psikolojik yorgunluk dinlenerek geçmiyorModern insanın hastalığını oluşturan psikolojik yorgunluk, dinlenerek geçmiyor.
Bu yöntem kalp krizi riskini azaltıyorEstetik ve Plastik Cerrahi Kliniği Op.Dr.Tamer Şakrak, Liposuction yönteminin kalp krizi riskini azalttığını söyledi.
Papsmear testi çok önemliÖzel Adana Avrupa Hospital Kadın Doğum Uzm. Op. Dr. Berrin Kavuz Ercan, dünyada her iki dakikada, bir kadının rahim ağzı kanserinden öldüğünü vurgulayarak, 'Papsmear testi, rahim ağzı kanser taramasında en sık kullanılan yöntemdir'dedi.
Geniş kalçalı kadınlar müjde!Kim Kardashian gibi kalçalarınız varsa şanslısınız. Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre kalça ölçüsü büyüdükçe sağlık ve zeka da doğru orantılı olarak artıyor.
Eksik dişin 8 zararıHospitadent Diş Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Utku Üretürk, eksik dişin zararlarını açıkladı.
VİDEOLAR

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi

PEMBE BLOG