Sağlık

Prostat büyümesi sebepleri ve tedavisiProstat büyümesi neden olur? Prostat büyümesine karşı alınabilecek önlemler nelerdir? Prostat büyümesi tedavisi nasıl yapılır?
Arılardan gelen mucize!Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy; prepolisin, arıların çeşitli bitki ve ağaç kabuklarını çiğneyerek oluşturdukları macuna bazı enzimlerini eklemesiyle oluştuğunu ve yaraların tedavisinde ve ağız enfeksiyonunda bir antiseptik olarak da kullanıldığını söyledi.
İdrardaki değişiklikler hangi sorunların habercisi?Su tüketiminiz ideal olduğu halde son günlerde idrarınız koyulaşmaya mı başladı? Çay renginden pıhtılı kanamaya kadar giderek koyulaşan bir renge mi dönüşüyor? İhmal etmeden hekime başvurmanızın tam zamanı… İdrardaki değişiklikler nelerin habercisi?
Arsenikli tavuk iddialarına açıklama geldi!Son günlerde bir çok haber kaynağında çıkan arsenikli tavuk iddialarına Uludağ Üniversitesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayyar’dan açıklama geldi.
Ses kısılmasına ne iyi gelir?Eğer sesiniz kısıldıysa ve nasıl baş edeceğinizi bilmiyorsanız işte ses kısılması ile baş etmenin yolları…
Göğüs ağrısına karşı çözümlerKadınların yüzde 70’i göğüs ağrısından şikayetçi. Sizde göğüs ağrısından muzdarip iseniz işte göğüs ağrısına karşı çözümler…
Tavuk etinde arsenik var mı?Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye’de ’Roxarsone’ etken maddeli ilaç veya yem katkı maddesinin ruhsatlı olmadığını belirterek, bu ürünlerin Türkiye’ye ithalatının söz konusu olmadığı gibi satışının da yasak olduğunu açıkladı.
Hamile sanıyorlardı tümör çıktı!Rahminde iyi huylu tümör bulunan 45 yaşındaki Sare Yılmaz, hasteden korktuğu için 12 yıl boyunca hiç tedavi olmadığını söyledi. Tümör nedeniyle karın bölgesindeki şişlik çevresindekiler tarafından hamile sanıldı....
Yüksek sesle konuşanlardaki tehlike!Nefes almadan hızlı ve yükses sesle konuşuyorsanız tehlike büyük olabilir.
Kol uyuşması neyin belirtisi?Memorial Hizmet Hastanesi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Ramazan Sarı, boyun fıtığı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
5 yaş sonrası ayaklara dikkat!Çocuklarda 1-4 yaş arasında çoğunlukla görülen düztabanlık sorunu genellikle zamanla kaybolur. Ancak 5 yaş ve sonrasında devam ediyorsa kesinlikle bir uzmana başvurmalısınız.
Sınava girecek tüm öğrenciler ve aileleri dikkat!Sınava girecek öğrencilerin, sınav tarihi yaklaştıkça stresli bir döneme girmeleri çok normal. Ancak o dönemi en hafif ve en az zararla atlatmaları ailelerin elinde. İşte hem öğrencilerin hem de ailelerin uyması gerek kurallar...
PEMBE BLOG