Sağlık

Baharatların 6 şaşırtıcı faydasıKimimiz baharatlı yiyeceklere bayılırken kimimiz kendimize niye bu acı şeyleri yiyerek işkence edelim diye sorarız. Tadını ister sevin ister sevmeyin baharatlı yiyeceklerin faydaları göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Kalp sağlığından, kanseri önlemeye işte baharatlı yiyeceklerin 6 şaşırtıcı faydası.
Ramazan’da susuzluk yapan besinlerOruç tutarken en büyük sorununuz susuzluk ise sahurda ve iftarda yediklerinize dikkat etmelisiniz. Ramazan ayında susuzluk yapan besinleri sizler için listeledik, bakalım o listede neler var…
Demir eksikliğinin daha önce duymadığınız belirtileriKadınlarda daha sık görülen bir rahatsızlık olan demir eksikliği tıp dünyasında anemi olarak adlandırılıyor. Çeşitli belirtiler ile kendini gösteren bir hastalık olan demir eksikliğinden muzdarip olup olmadığınızı sık görülen belirtilere göre anlayabilirsiniz. İşte demir eksikliğinin en sık görülen belirtileri…
Uzmanlardan Ramazan ayı ile ilgili önemli uyarılarRamazan ayında doğru bildiğiniz birçok şey yanlış olabilir. Uzmanlar vatandaşları Ramazan ayında doğru beslenmek konusunda uyardı. Peki, bu önemli uyarılar neler? Gelin birlikte göz atalım.
Sosyal medyanın sağlığımıza 6 faydasıSağlık ve mutluluk söz konusu olduğunda, sosyal medyanın olumsuz etkilerinden bazıları, bazı müthiş faydalarla dengeleniyor. İşte sosyal medyanın sağlığımıza iyi gelen 6 yönü.
İnme belirtileri ve tedavi yöntemleriİnme olarak adlandırılan beyin krizi, beyni besleyen atardamarların tıkanması sonucunda kişinin hareket etme, his veya algılama fonksiyonlardan bazılarını ani olarak kaybetmesidir.
İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?Kadınların en sık karşılaştığı sağlık sorunlarından birisi olan idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir merak edenler için pratik yöntemlerimiz var. Mide bulantısı, karın ağrısı gibi belirtilere sahip olan idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelen doğal tedavi yöntemlerini sizler için derledik. İşte idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelen o yöntemler…
Cinsel ilişkide ağrı sorunu ve tedavisiCinsel ilişki sırasında yaşanan ağrı, acı, batma, yanma gibi sorunlar kadınların sosyal hayatlarını ve psikolojik sağlıklarını derinden etkilemekte. Her 10 kişiden birisinde görülen kadınlarda cinsel ilişki ağrısı ve tedavisi hakkında Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ ile görüştük.
Hurma yedikten sonra ağzınızı çalkalayınDiş Hekimi Pertev Kökdemir, Ramazan ayında sofralarımızda daha fazla yer verdiğimiz hurma ile ilgili bilgiler verdi. Hurma yedikten sonra 1 bardak su içilmesi gerektiğini söyledi.
İlaç almadan baş ağrısı nasıl geçer?Ramazan ayının gelmesi ile birlikte ilaç almadan baş ağrısı nasıl geçer sorusu daha çok merak edilmeye başlandı. Oruç tutmanın yan etkilerinden birisi olan ve akşama doğru iyice artan baş ağrısı karşısında ne yapabilirsiniz, hiç düşündünüz mü? Oruç tuttuğunuz için ya da ilaçlar midenize zarar verdiği için ağrı kesici kullanımı yapamıyorsanız alternatif tıp sizlere yardımcı olacak bir etken olacak. İlaç almadan baş ağrısı nasıl geçer sorusunu sizler için cevapladık, işte o cevaplar…
Oruç tutmak sinir yapar mı?Oruç tutmak sinir yapar mı? Oruç hafıza ve algılamayı etkiler mi? Bipolar bozukluk, depresyon ve sara hastaları oruç tutabilir mi? Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, oruçla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.
Kadınların en sık karşılaştıkları vajinal enfeksiyonlarBirçok kadının hayatlarının bir bölümünde en az bir kez karşılaştıkları vajinal akıntı, kaşıntı ve yanma gibi şikâyetlere genellikle genital bölgede meydana gelen bakteri, virüs ve mantar enfeksiyonlar sebep olmaktadır.
Romantik Bir Randevu