Sağlık

Diş sıkmanın nedenleri ve tedavisiDt.A.Doğan Bircan diş gıcırdatma sorununun nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Reflü sancılarını azaltmanın 12 yolu!Özellikle Razaman'ın gelmesiyle reflü yakınmalarında ciddi bir artış oldu. İşte reflüy önlemenin 12 yolu.
Sakın yalın ayak yürümeyin!Sıcak havaları bahane ederek yalın ayak yürüyorsanız, ayağınıza verdiğiniz zarara bir bakın!
Omurga sorunu depresyon nedeniOmurgada ve özellikle boyun (servikal) bölümünde yaşanan sorunlar, anksiyete bozukluğuna, panik atak ve depresyona sebep oluyor.
Kolay kırılan tırnaklar hastalık belirtisiEmsey Hospital Hematoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşen Timurağaoğlu, anemi ile ilgili görüşlerini paylaştı.
Yumurtalık kistine siyah üzümBir grup bilim insanı tarafından yürütülen araştırmada, siyah üzüm yemenin yumurtalıklarda oluşan kistleri tedavi ettiği saptandı.
Yeşilay kırmızı alarm verdiEmniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu Raporu’nda korkunç bir gerçeği gözler önüne serdi.
Aşının yokluğu ölüm getiriyor'' Aşı yaptırmayan çocukların, kızıl, kızamıkçık, su çiçeği hastalıklarına yakalanma ihtimalleri çok yüksek.''
Aşırı terleme tedavisiMedikal Estetik Hekimi Gül Fennibilek, aşırı terleme sorununun botoks ya da secret yöntemiyle çözülebildiğini kaydetti.
Göz gribine dikkat!Isparta Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Özgür Uzun, göz gribi hastalığının bulaşıcı özelliğine dikkat çekerek bulaşım şekillerinin elden ele, gözden göze, ortak gözlük, havlu, yastık, makyaj malzemesi ile olabileceğini söyledi.
Burunda şekil bozukluğu sağlığı tehdit edebilirBurundaki görsel şekil bozukluklarını yanlızca estetik bir problem olarak görmek önemli bir yanılgıdır.
Sabaha karşı ortaya çıkan öksürüğe dikkat!Memorial Ankara Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Metin Özkan yaz aylarında astım hastalığı ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
VİDEOLAR

100'den fazla beni olanlar risk altında

PEMBE BLOG