Sağlık

Sonbahar'daki gribe dikat!Soğuk algınlığı isminin aksine direk soğuk havayla ilişkili olmadığını belirten Kulak Burun Boğaz Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Ayşe Sezim Şafak, en sık korona ve rinovirüslerin neden olduğu virüs kaynaklı bir üst solunum yolu hastalığı olduğunu söyledi.
Uykuda dişlerini sıkanlar dikkat!Gün içerisinde yaşanan yoğun stres veya depresyonun neden olduğu diş sıkma ya da gıcırdatma problemi, fark edilmediğinde kronik bir hal alabiliyor. Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.
Prostat kanserinin belirtileriErkeklerde görülen en yaygın kanserlerden biri olan prostat kanseri, kansere bağlı ölümler sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Op. Dr. Egemen İşgören, prostat kanser hakkında önemli bilgiler verdi.
Gözünden bıçaklandıKolombiyalı Alberto Palacio Vizcaino gözünden bıçaklandı. Genç adamın röntgen filmleri korku filmlerinden bir sahne gibiydi.
Neden kanser oluyoruz?Siz de tıp bu kadar ilerlemişken hala neden kanser olduğunuzu sorguluyor musunuz? Dr Taner Akman açıkladı. Peki neden kansersiniz?
En tehlikeli ilk yardım hatalarıKulaktan dolma bazı ilk yardım müdahaleleri hastaya yardım etmekten ziyade daha fazla zarar verebilir. İşte en tehlikeli ilk yardım hataları...
Genç çift 5 gün arayla aynı hastalıktan öldü25 yaşındaki Dalton'u kaybettikten 5 gün sonra 26 yaşındaki eşi Katie de aynı ölümcül hastalıktan hayatını kaybetti.
Depresyonu tedavi etmenin en basit yoluUzman Psikolog Gamze Eser, kitap okumanın ruh sağlığı üzerindeki etkisine dikkat çekerek depresyon tedavisi için en basit yolun kitap okumak olduğunu söyledi.
Bu meyvelerin çekirdekleri zehirliyorGünlük beslenmemizde mutlaka yer alması gereken yüksek vitamin, mineral ve lif deposu olan meyvelerin çekirdekleri dikkat edilmediği zaman sağlık acısından ciddi risk oluşturabiliyor.
Grip aşısında en uygun ay ne zaman?Grip aşısı ne zaman yaptırılmalı? Grip aşısı yaptırmak için en uygun ne zaman?
Kilo vermek için insülini bırakınca ölüyorduDiyabet hastası Rianna Merie, kilo vermek için insülin iğnelerini ihmal etmeye başladı. Hamile kalana kadar tehlikenin farkında değildi.
Grip sandığı hastalık bacaklarından ettiCharlotte Hannibal, üniversitenin ilk günlerinde partiden partiye koşarken rahatsızlandı. Okulun ilk günlerinde hava değişimden grip olduğunu düşünen genç kız iki bacağını ve parmaklarının bir kısmını kaybetti.