Sağlık

Kanserde tamamlayıcı tedavi efsane mi gerçek mi?Liv Hospital Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Haluk Onat, kanser tanısı almış hastaların kemoterapi, radyoterapi gibi süreçleri daha kolay atlatabilmek ana tedavileri devam ederken kimi zaman, tamamlayıcı tedavi yöntemlerini kullandığına dikkat çekiyor.
Kanser belirtilerine dikkat edinMemorial Ataşehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Gökhan Kandemir “1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası” öncesinde kadın ve erkeklerde kanserin habercisi olabilecek belirtiler hakkında bilgi verdi.
Zengin çayı 'Beyaz Çay'Dünyanın en pahalı çaylarından biri olarak gösterilen beyaz çay, Endonezya'da daha önce sömürgeciler ve zenginlerin içmesinden dolayı 'beyazların çayı' olarak biliniyor.
Müzik dinlemek için 5 psikolojik sebepPsikolog Barış Gürkaş, “Müzik o kadar kolay ruh halinizi değiştirebilir ki bu hızlı değişimi geçici süreliğine de olsa kendi isteğinizle bile yapamazsınız” dedi.
Ses hijyeni için bol su tüketinÜsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen Ses Terapisi Toplantısı’nda ses hastalıkları ve ses bozukluklarının tedavi yöntemleri konunun uzmanları tarafından masaya yatırıldı.
Kanserin 16 belirtisiKanserle Savaş Haftasında Hisar Intercontinental Hospital Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Bekir Öztürk’le kadınlarda görülen kanserlerin 16 belirtisini konuştuk.
Dişlerinizi ihmal etmeyinHospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi Ahmet Selvi Ülkemizde diş ve diş eti hastalıklarının en önemli sağlık problemleri arasında yer aldığını belirten ve her 10 kişiden 9’unda diş eti hastalığı olduğunu söyledi.
Ay çekirdeği diyabeti önlüyorAy çekirdeğinin düzenli olarak tüketilmesi, diyabetin önlenmesinde ve yönetiminde olumlu etki edebiliyor.
Küresel yaşam bilimleri raporları30 Mart 2015, İstanbul – Denetim, vergi, kurumsal finansman, kurumsal risk ve yönetim danışmanlığı hizmetlerinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Deloitte, ‘2015 Küresel Sağlık Hizmet Sektörü Görünümü’ ve ‘2015 Küresel Yaşam Bilimleri Görünümü’ raporlarını yayınladı.
Çürükleri önlemenin yollarıİstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şölen Günal, günlük hayatta dikkat edilecek 12 maddenin ağız ve diş sağlığını korumaya yardımcı olabileceğini söylüyor.
Günde bir bardak iyi geliyorAntioksidan içeriği yüksek olan elma suyu, her gün 1 bardak tüketildiğinde, özellikle astım hastalarının tedavi sürecinde fayda sağlıyor.
Bu belirtiler kronik migren sebebiMigren ağrısı günlük yaşamı aksatacak kadar sık ve şiddetli olabiliyor. Hayatı adeta kabusa çeviren şiddetli baş ağrılarını önlemek içinse öncelikle ağrı kesicilerden medet ummamak, düzenli uyumak ve stresten uzak durmak gerekiyor.
VİDEOLAR

Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanabilir , Aşamalarında Nelerdir?

PEMBE BLOG