Sağlık

Gözü gibi baktığı saçlarını kanser hastaları için kestirdiAnnesini 6 yıl önce kanserden kaybeden Murat Değirmenci, 4 yıldır uzattığı saçlarını kanser hastaları için kestirdi
Kakao kolon kanseri riskini en aza indiriyor!Kakaonun içerisinde antioksidan miktarının fazla olmasından dolayı sağlığımıza birçok faydası bulunmakta… Aynı zamanda son yapılan araştırmalara göre, kakaonun kolon kanseri riskini en aza indirdiği ortaya çıktı.
SMA hastası minik Ömer yardımlarınızı bekliyorSakarya'da 5 yıldır solunum cihazına bağlı hayatını sürdüren 6 yaşındaki çocuğun tedavisi için gerekli olan 561 bin doların karşılanabilmesi için kampanya başlatıldı.
Böbrek taşı tedavi yöntemleri nelerdir?Böbrek taşı, böbreğin süzdüğü idrarın toplandığı ve vücut dışına doğru atıldığı kanalların içinde oluşan mineral içerikli partiküllerin farklı nedenlerle birleşmesi ve büyümesi sonrasında oluşan sert bileşikler olarak tanımlanıyor.
Hasta adamı ailesi bir yıl boyunca odaya kilitledi49 yaşındaki adamın karnı şişmeye başlayınca bir hayaletin ele geçirdiğini düşünerek bir odaya kilitlediler.
Sağlığınızı bir dakikada test edin!Sadece bir kaşık kullanarak yapabileceğiniz bu testle iç organlarınızın sağlığını kontrol edebilirsiniz.
Genital bölge tıraşı öldürüyordu!44 yaşındaki kadın bikini bölgesini tıraş ettikten sonra bacaklarını ve hatta hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı.
Bacağını ters diktilerGeçirdiği trafik kazası nedeniyle kesilen sol bacağının bir bölümü kesilip protez kullanılabilmesi için ters dikildi...
Kimlik gelişiminde bağımsızlık arayışı rol oynuyorÇocuğun kendi bakış açısından dünyayı tanımlama, ailenin bakış açısından çocuğu anlama, bu iki taraflı etkileşim çocuğun ruhsal varlığını şekillendirecektir.
Migren hastalarına yeni umutUzun zamandır üzerinde çalışılan ve aralarında Türkiye'ninde bulundu 13 ülkede araştırılan migren aşısı, şimdiye kadarki en iyi tedavi sonuçlarını verdi...
Kolon kanserinde robotik cerrahiGenel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ege, kolon kanserinin erken teşhisinde ve robotik cerrahi yöntemi ile tedavilerde %90 oranında başarı sağlanabildiğini belirtiyor.
Şeker hastalığının az bilinen erken belirtileriBirazdan vereceğimiz şeker hastalığı belirtilerinden en az bir veya bir kaçına sahipseniz bir uzmana başvurup şeker ölçümü yaptırmanız gerekebilir.