Sağlık

Deprem fobisini aşmak zor değilAcıbadem International Hastanesi’nden Psikolog Ferahim Yeşilyurt, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
10 kadından birinde bu sorun varÇikolata kistlerini adına aldanıp da çikolatayla bağdaştırmamak gerekiyor, adından dolayı masum gibi görünse de öyle değil.
Grip salgınına karşı önlem alınAsya ve Avrupa grip salgınıyla boğuşuyor. 4 milyondan fazla insanı etkileyen salgınının Türkiye’ye gelmesinden endişe ediliyor.
Tüm Avrupa'yı saran virüsden koruyan 4 bitkiYeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada,“ Hastalıklara yakalanmamak için bitki çaylarıyla bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilirsiniz.” diyor.
Anne babadan büyük fedakarlık18 aylık kızları kendini toplumdan dışlanmış hissetmesin diye bu anne babanın yaptıklarına inanamayacaksınız.
20 yaş dişini çektirmeniz gerekir mi?Hospitadent Diş Hastanesi’nden Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Gizem Güzelgen, yirmi yaş dişleri hakkında merak edilen sorulara yanıt verdi.
Örgü ören kadınları bekleyen tehlike'Karpal tünel sendromu'nun özellikle inek sağan, örgü işi yapan kadınlarda sıkça görülen bir rahatsızlık olduğu belirtildi.
Tırnak yemekten kurtaran önerilerTırnak yemek sıkıntıdan, stresten veya kompulsif rahatsızlıklardan dolayı görülebilir. Peki, bu rahatsız edici rahatsızlıktan nasıl kurtulabilirsiniz?
Bu karışım radyasyonu önlüyorAfyon Kocatepe Üniversitesinde yapılan bir çalışmada, sütle birleştirilen keçiboynuzunun çocuklarının gelişimine katkısının yanı sıra radyasyona karşı koruyucu etkisi bulunduğu tespit edildi.
Dünyayı sarsan virüs kapıya dayandıAvrupa ve Asya’yı vuran girip salgını ile ilgili açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü salgının 3 hafta içinde daha geniş alana yayılacağı uyarısında bulundu.
Hacamat nedir, hacamat nasıl yapılır?Hacamat deriden ufak ensizyonlardan vakum yolu ile kan alınmasıdır.
Hafızayı güçlendiren besinlerUzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, ıspanak, balık, yumurta ve bitter çikolatanın hafızayı güçlendirdiğini söyledi.
PEMBE BLOG