Sağlık

-30 derecede sızıp kalınca parmakları dondu18 yaşındaki genç adam -30 derecede evinin yakınlarında sızıp kalınca donarak ölmekten son anda kurtuldu.
Yumruğu 90 sn boyunca sıkmanın ilginç faydalarıAmerikalı psikologlar sağ ve sol yumruğu 90 sn boyunca sıkmanın faydalarını açıkladı. İşte yumruğu 90 sn boyunca sıkmanın faydaları…
Vitiligo hastası genç kızdan muhteşem fotoğraflarBir zamanlar saklamak için elinden geleni yaptığı vücuduyla artık gurur duyduğunu söyleyen 21 yaşındaki genç kız, paylaşımlarıyla diğer vitiligolulara özgüven aşılıyor.
Candida mantarı nedir?Vücutta çoğalan bir mantar türü olan Candida mantarı, her organizma gibi yararlıdır. Peki Candida mantarı nedir? Ne zaman tehlikeli olur?
Keten tohumunun cilde ilginç faydasıKeten tohumu, her derde deva bitkilerden biri. Hem kolay bulunur olmasıyla hem de lezzetli tadıyla birçok atıştırmalığın da ana malzemesi. Peki keten tohumunun cildiniz için de mükemmel bir ilaç olduğunu biliyor muydunuz?
Uçakla tatile giderken omurganızı korumayınBeyin Sinir ve Omurilik Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Ramazan Sarı, uçak yolculuklarında omurga sağlığını korumak için alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.
Kolesterol seviyesini azaltmak için 10 gıdaAz spor yapan ve daha çok fast-food ile beslenen Amerikalılarda yüksek kolesterolün yaygın olduğu biliniyor. Ancak iyi haber de var; yüksek kolesterol doğru besinler ve egzersizlerle azalabilir.
Bağımlılık ile nasıl savaşmalıyız?Bağımlılıkla savaşta aile soğukkanlı olmalı!
Bacağındaki morluğun sebebi şok etti!Baharın gelmesiyle birlikte böcekler de saklandıkları yerlerden çıkmaya başlıyorlar. Böcekler sadece içimizi ürperten yaratıklar gibi görünse de aslında hafife alınmamaları gerekiyor. Küçük bir böcek ısırığı ölümcül sonuçlanabilir.
Ayakları buzlu suda bekletmenin faydalarıBu yöntemi uygulayanlar ayaklarını sadece 15 sn buzlu suda beklettiklerinde çok faydalı sonuçlar aldıklarını söylüyorlar. Kulağa biraz tuhaf ve soğuk geliyor ancak güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde pekte kötü bir fikir gibi durmuyor.
Açık büfe ve piknikte hazırlanan yiyecekler zehirleyebilirYazın gelmesiyle birlikte artan piknik, mangal başı organizasyonlarında hazırlanan yemekler tehlike saçabiliyor. Açık büfe de bir o kadar tehlikeli…
Soğan kabuklarını atmayınSoğanı salçayla kavurduktan sonra her yemeği yapabilirsiniz. Peki kabuklarını çöpe mi atıyorsunuz? Bu haber alışkanlıklarınızı değiştirecek…