Sağlık

Sol el neden uyuşur?Sol elde görülen ağrı ve uyuşme genel olarak kalp krizi gibi ciddi bir rahatsızlıkla sonuçlanabilir. Peki bu ağrı ve uyuşmanın nedeni nedir?
Uyku problemine karşı etkili önerilerUyku problemine karşı ne yapmalı? İdeal uyku süresi nedir? Rahat bir uykunun püf noktaları nelerdir?
Çocuklarda ve bebeklerde yapılan aşılar ve özellikleriVerilen her aşı kişiyi belli başlı hastalıklardan korumaya yönelik yapılır. Peki, çocuklarda ve bebeklerde hangi aşı, hangi hastalığı korumaya yönelik yapılır diye merak ediyorsanız işte cevabı…
İlaçlar depresyona neden olur mu?Depresyon, kişinin ruhsal halini derinden etkileyen, sosyal ve mesleki alanlarda büyük sıkıntılar oluşturan en yaygın psikiyatrik hastalıklardan biridir.
Diş beyazlatma yöntemi (Diş beyazlatma tarifi)Bembeyaz gülüşler sağlamak için diş beyazlatma yöntemi, yöntemleri sık sık aranan tariflerdendir. Pahalı diş beyazlatma yöntemi kullanmak istemiyorsanız hazırladığımız karbonatla diş beyazlatma tarifine bakabilirsiniz. İşte kesinlikle doğal olan diş beyazlatma yöntemi…
Ödeme bitkisel tedavi yöntemleriÖdem vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen sıvı birikimidir ve kişiye oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Bu durumun oluşmasını önleyebilir ve aynı zamanda bitkisel yöntemlerle tedavi edebilirsiniz
Yumurta dondurma ne zaman yaptırılmalı?Doç. Dr. Cem Demirel, yumurta dondurma işlemi hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.
Kadınların küçük sırrı: İdrar kaçırmaİdrar kaçırma aktif hayatı etkileyen bir mesane kontrol sorunudur. Türkiye Fizyoterapistler Derneği idrar kaçırmanın başlıca nedenlerine dikkat çekti.
Sağlıklı yaşlanmanın püf noktalarıYaşlanmak ne demektir? Yaşlanmanın en önemli belirtileri nelerdir? Sağlıklı yaşlanmanın püf noktaları nelerdir? İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ezel Taşdemir önemli bilgiler veriyor.
Tedavisinde örümcek zehri kullanıyorlarAvustralya'da yürütülen bir araştırma örümcek zehrinin felç tedavisinde kullanılabileceğini ortaya koydu.
Down sendromlu millimiz Caner Ekinİstanbul Boğazı'nı yüzerek geçen ve bir ilke imza atan down sendromlu milli yüzücü Caner Ekin, "Bize imkan verin Mars'a gidelim." dedi.
Grip nasıl kolay atlatılır?Soğuk algınlığı ve grip günlük hayatı etkileyerek oldukça sıkıntılı semptomlar gösterir. Peki, bunlardan nasıl kolay kurtulunur?