Sağlık

Artık futbol oynamak istiyor2 eline birden nakil yapılan 9 yaşındaki Zion Harvey, ameliyattan sonraki 1 yıl içinde müthiş ilerleme kaydetti.
Midesinden 40 tane bıçak çıktıHindistan'da karın ağrısıyla hastaneye gelen adamın midesinde tümör olduğunu düşünen doktorlar ameliyat sırasında gördüklerine inanamadı.
Renkli gözlülere kötü haber!Ohio Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre renkli gözlü kişileri üzecek bir sonuç ortaya çıktı. Gözleri renkli olanların göz kanserine yakalanma olasılıkları daha yüksek.
''Sedef hastalığını anlamak'' anketinin sonuçları açıklandıKüresel olarak bugüne kadar yapılmış en büyük sedef hastalığı anketi olma özelliği taşıyan ve 31 ülkeden 8 bin 338 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen "Sedef Hastalığını Anlamak" başlıklı anketin sonuçları açıklandı
Kısırlığa neden olabiliyor!Yumurtalık kisti doğurganlık yaşlarındaki kadınlarda çok sık görülür. Prof. Dr. Aydın Arıcı kistler hakkında bilgi verdi...
7 yaşındaki çocuk ağaca dönüşüyorAğaç adam hastalığına yakalanan Ripon Sarker'ın elleri ve ayaklarında ağaç gövdesi gibi siğiller çıkıyor. 7 yaşındaki çocuk, kendi başına ne yemek yiyebiliyor ne yürüyebiliyor.
Bağırsaklarımızda 2 kilo bakteri yaşıyorBağırsak mikrobiyatasının bir conta görevi gördüğünü söyleyen Gastroenteroloji Bölümü Uzmanı Prof. Dr. Hakan Alagözlü şu bilgileri verdi.
Epilepsi nöbetlerinde ne yapmalıyız?Epilepsi hastalığı maalesef sanıldığından çok fazla görülen bir hastalıktır. Ancak buna rağmen hastalığı tanımayıp nöbet geçiren bir epilepsi hastasına nasıl müdahale edeceğimizi bilmiyoruz...
Astım hastalarına deniz uyarısı!Yazın yaşanan sıcaklar, yüksek nem miktarı astım hastalarının sıkıntılı zamanlar geçirmesine neden oluyor.
Saçlarını kaybetti ama bu onu yıldırmadıÇoğu kadın için uzun, ışıl ışıl saçlar büyük bir öz güven kaynağı. İngiltere'den Yasmin Taylor ise 15 yaşından beri kellikle mücadele ediyor.
Çocuklarınızın diş bakımı için 4 önemli tavsiyeDiş sağlığını korumak ve diş bakımı alışkanlığı kazandırmak çocukluk çağlarında gerçekleşir. Bu nedenle özellikle anne ve babalara büyük görev düşüyor. İşte anne babalara tavsiyeler...
İktiyozis  hastalığı nedir?İnsan ve evcil hayvanlarda görülen bir çeşit kalıtsal cilt hastalığı olan iktiyozisin halk arasında bilinen adı balık pulu derisi hastalığı. Zaman içinde ise bu hastalığa benzer cilt hastalıkları için de iktiyozis denilmeye başlanmıştır.