Sağlık

Faset sendromu nedir?Göz ardı ettiğimiz bel, boyun ve sırt ağrılarının sebebi faset sendromu olabilir. Peki faset sendromu nedir? Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanı Doç. Dr. Eren Erdem faset sendromu ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Mide bulantısını hafife almayınİç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu, mide bulantısının olası sebeplerini sıraladı.
Ebegümecinin faydalarıEbegümeci ülkemizde bol miktarda yetişen şifalı bir bitkidir. Ebegümecinin birçok faydası bulunurken bu faydaları güzellikten sağlığa olarak genelleyebiliriz. Ebegümecinin faydalarından en bilineni mide ağrılarına iyi gelmesidir. Ancak ebegümecinin faydaları yalnızca bununla sınırlı değil. Ebegümecinin faydalarını merak ediyorsanız detaylar yazımızda…
Damar sertliğine karşı önlem alınBilinçsiz ve sağlıksız bir beslenmenin sonunda damar sertliği oluşmaya başlar. Damar sertliği, damar içinde hassas plakların oluşmasına neden olur. Bu plakların yırtılması da beyin kanaması, kalp krizi gibi birçok hastalığa sebebiyet verebiliyor.
Ispanağın faydaları nelerdir?Her derde deva olduğu söyleyen ıspanak, vitamin açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. İçeriğindeki mineraller ve vitaminler sayesinde çok eski zamanlardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Kış aylarında rahatça bulabileceğiniz ıspanak, pişirilerek ya da çiğ olarak tüketilebilir.
24 saatte öldürebilen en tehlikeli hastalıklarMinicik bir bakterinin 24 saat içinde sağlığınızı tehlikeye atarak, ölümle sonuçlanabileceğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız şimdiden paranoyak olmanıza gerek yok fakat toplu taşımalarda ve kalabalık ortamda hijyene daha fazla önem vermeniz gerektiğini belirtmekte fayda var. Çünkü birazdan vereceğimiz ölümcül hastalıklar küçücük bir bakterinin bulaşması sonrasında hayati tehlikelere neden olabiliyor.
Göz kızarıklıkları hastalık habercisi olabilirKulağa basit bir durum gibi gelse de göz kızarıklıklarını sakın hafife almayın. Göz Hastalıkları ve Vitreoretinal Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hüseyin Sanisoğlu göz kızarıklıklarına karşı uyardı.
Kalçada sıkışma sendromu nedir?Kasık ağrılarınız varsa dikkat! Kalçada sıkışma sendromu yaşıyor olabilirsiniz. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Enis Yıldırım kalçada sıkışma sendromu ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Günümüzün sorunu: Endokrin BozucularVücudumuzdaki hemen her fonksiyon ve ruh halimizdeki değişimler, iç salgı (endokrin) bezlerinden salgılanan hormonlar sayesinde gerçekleşir. Herhangi bir sebepten bozulan salgı sistemi ise günümüzde giderek daha sık karşılaştığımız metabolizma hastalıklarının başlıca sebebi.
Geceleri yatağın altına soğan koymanın ilginç faydasıSoğanın yemeklere kattığı lezzetin yanında sağlık açısından da birçok faydası bulunuyor. Alternatif tıp yöntemlerinde sıkça kullanılan soğanın bu sefer farklı bir kullanış şeklinden bahsedeceğiz. Geceleri yatağın altına koyup beklettiğiniz soğanın sağlık açısından bakın ne faydası varmış…
Cilt kanserine karşı süt içinGenç ve zinde kalmak, sağlıklı yaşamak için beslenmenin önemi uzmanlar tarafından sıkça anlatılmaktadır. Sütün içerisindeki mineral ve vitaminlerin, cilt kanseri başta olmak üzere akne ve cilt inflamasyonu gibi rahatsızlıkların riskini azalttığı görülmüştür.
Yoğun stres sizi hasta edebilirStres için yapabileceğiniz hiçbir şeyin olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Yoğun iş temposu, sorumluluk, uzun sınav dönemleri, aile sorumlukları... Bunların hepsi üzerinizde baskı ve strese neden olabilir. Ancak hayatınıza katacağınız yeni alışkanlıklarla stresi azaltarak üzerinizdeki baskıyı hafifletebilirsiniz.
Şık ve eğlenceli