Sağlık

Ağaca tırmanmanın inanılmaz faydasıAmerikalı araştırmacılara göre, eklemlerin boşluktaki pozisyonunu, konumunu, hareketini algılamaya ilişkin proprioseptif adı verilen duyuyu tetikleyen faaliyetler bilişsel becerileri artırıyor.
Bu saatlerde dışarıya çıkmayın!Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği günlerde dışarıda kalan vatandaşlara 'Güneş Çarpması'na karşı uyarılarda bulunan Prof. Dr. Halil Ak, gündüz 10.00 ile 16.00 arası zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini söyledi.
Akıllı telefon ve tabletler epilepsiyi tetikliyorAkıllı telefon, tablet ve televizyon gibi teknolojik cihazların uzun süre kullanılması ve elektronik ortama aşırı maruz kalınmasının, epilepsi hastalığını tetiklediği belirtildi.
Hamilelikte diş etinde ne gibi değişiklikler olabilir?Kadınlarda dişeti, yaşamlarının önemli bölümlerini kapsayan ergenlik, hamilelik, menstruasyon ve menopoz dönemlerinde farklılıklar göstermektedir.
Tüp bebek başarısı nasıl artar?Tüp bebek uygulamasında başarı şansını artırmak için uygulanan yöntemler bir kaçı şöyledir.
Adet düzensizlikleri ve yapılması gerekenlerBazen bayanlarda adetler birkaç gün ileri veya geriye düşebilir. Bunun çok sayıda nedeni vardır. Burada önemli olan adet sürenizin kabul edilebilir sınırlar içerisinde olmasıdır.
Mutlu bir yaşam için...Mutluluk sevgi, tatmin, zevk, eğlence gibi istek ve eğilimlerin tam bir uyumu ve doyumu sonucunda yaşanan bir durumdur.
Kıskançlık ve nedenleriKıskançlık başka şeye benzemez. Can yakar. Oxford English Dictionary sözlüğünün tanımına göre kıskançlık; şüphe, kurgu yada mevcut bir rekabetin farkında olmaktan doğan bir ruh halidir.
Diş hassasiyeti sebepleri ve tedavisiHassas dişler en sık karşılaştığımız diş sorunlarının belki de en önde geleni.
Kaygı bozuklukları türleri ve tedavisiKaygı; sıkıntı, huzursuzluk, kötü birşey olacak mı endişesi ve fiziksel belirtilerin de eşlik ettiği yoğun korku hali olarak tanımlanabilir.
Boy uzatan ürünlere dikkatSon günlerde boy uzatan ürünler şeklinde lanse edilen bazı ürünler hakkında ulusal gazeteler, internet siteleri ve ulusal televizyon kanallarında yoğun bir reklam kampanyası yapıldığı göze çarpmaktadır.
Diş beyazlatma kime yapılır, etkili midir?Dişlerinizin renk tonu koyu ise, sarı, gri ve kahve tonları varsa veya üzerinde lekeler bulunuyorsa yapılan muayene ve teşhis ile dişlerin beyazlatmaya uygun olup olmadıkları belirlenir.
VİDEOLAR

100'den fazla beni olanlar risk altında

PEMBE BLOG