Sağlık

Her 30 saniyede bir çocuk zatürreden ölüyorDünya Sağlık Örgütü'nün (DSö) verilerine göre 5 yaş altı çocuklar en çok zatürreden ölüyor
Soğuk hava yüz felcine neden oluyorKış aylarıyla birlikte soğuk havaların da artması, birtakım hastalıklara yol açabiliyor.
Çölyak ile ilgili bilmeniz gerekenlerÇölyak; ince bağırsaklarda meydana gelen bir emilim hastalığıdır.
Bu yemekler uykusuz bırakıyor!Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, akşam saatlerinde tüketilen besinlerin uykuya birebir etkisi olduğunu söyledi.
12 soruda yaşam dengenizi sağlayınSağlıklı ve huzurlu olmanın sırrı yaşamda dengeyi kurabilmekte.
3 kişiden biri, dişini günde 1 kez bile fırçalamıyor…Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda, Türkiye’nin manzarası hiç de beyaz değil…
Çocuklarda antibiyotik kullanımına dikkatŞişli Florence Nightingale Hastanesi, çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünden, Yrd. Doç. Dr. Banu Yazıcı antibiyotiğe dair tüm sorulara açıklık getiriyor.
Öğretmenleri tehdit eden hastalıklarSağlıklı görmeye alıştığımız öğretmenler aslında neler ile savaşıyor?
60 yaş üzerinin yaygın şikayetiAcıbadem Maslak Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Alanay, kendisinin de içinde bulunduğu Avrupa Omurga Çalışma Grubu’nun bu alandaki çalışmalarına değinerek özel önerilerde bulunuyor.
Erkekler, topluklu giyen kadınlara daha fazla yardım ediyorYüksek topuklu ayakkabının, "erkeklerin içindeki kadınlara yardım isteğini tetiklediği" ortaya çıktı.
Her öpüşme 80 milyon bakteri demekHollanda’da bilim insanları öpüşmenin anatomisini çıkardı.
Dişlerin sevimsiz düşmanları diş taşlarıClinic Plus Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Sevgen Eralp diş taşlarının ağız ve diş sağlığını nasıl olumsuz etkilediği konusunda bilgiler verdi.
PEMBE BLOG