Sağlık

Stres zonayı tetikleyebilirDermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek ağrılı bir cilt hastalığı olan zona hakkında bilgiler verdi.
Soğuk hava en çok kadınları etkiliyorCentral Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Figen Temelli Akın, “Soğuk hava bağışıklık sisteminde zayıflamalara yol açabilir. Bu sebeple de kış mevsiminde idrar yolu enfeksiyonlarına sık rastlanılabilir” diyor.
Boğaz ağrısı ve burun tıkanıklığı varsa dikkatMemorial Hizmet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Cem Öcal, çocuklarda sık görülen kış hastalıkları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Yemek borusu kanserine neden oluyor!Eğer içeceklerinizi sıcak içiyorsanız bu alışkanlığınızı bir an önce değiştirmelisiniz....
Grip değil sinüzit olabilirsiniz!Mevsim değişiyor ve soğuklarla birlikte grip kapımızda. 15 günü geçen bir süredir burnunuz akıyor, ateş, baş ağrısı, yere eğilince yüzde basınç hissi ve genze akıntınız var; grip devam ediyor diye düşünüyorsunuz ama artık olay bir ileri safhaya geçip sinüzit olmuş olabilir misiniz?
Bunu yapanların ağzı daha çok kokuyor!Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. Ali Osman Aksoy, et tüketenlerin vejetaryenlere oranla, daha fazla ağız kokusu problemi yaşadıklarını söyledi.
Rahim ağzı kanserinde erken teşhisin önemi büyükOperatör Doktor Ebru Ünal, rahim ağzı kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekerken “21 - 29 yaş aralığındaki kadınlara her üç senede bir Pap smear testi yaptırmalıdır” dedi.
Kanser riskini azaltmanın 10 yoluÇağın hastalığı konumundaki kanserden korunmanın yolları olabilir mi? Günümüzde oldukça yaygınlaşan kanser ile mücadele için insanlar alternatif tıpa varana kadar her yolu deniyorlar.
Bademcikler ne zaman alınmalı?Çocukların gelişimini ve büyümesini de engelleyebilen bu sorunu Anadolu Sağlık Merkezi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Kazkayası detaylarıyla anlatıyor.
Gülüşleriniz görenleri büyülesinDişlerizdeki lekelerden kurtulmak için gerekli püf noktalar...
Kadınların sancılı dönemiAdet öncesi sendromu kadınların sosyal ilişkilerini ve ruh sağlıklarını bozuyor.
Kök Hücre (Stem Cell) Nedir?Kök hücre gerek insan embriyosu, gerek vücudun çeşitli bölgelerinden elde edilen ve bölünerek farklı hücrelere dönüşebilme yeteneği olan hücrelerdir.
VİDEOLAR

Man of Steel 2. fragmanı

PEMBE BLOG