Sağlık

Suçiçeği belirtileri nelerdir? (Suçiçeği tedavisi)Suçiçeği genellikle çocukluk çağı hastalığı olsa da yetişkinlerde de görülür. Peki, suçiçeğinin belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir? Suçiçeği sonrasında lekeler kalır mı? İşte suçiçeği hakkında tüm merak ettikleriniz…
Ağız kokusu hangi hastalıkların belirtisi?Ağız kokusu pek çok hastalığın belirtileri arasındadır. İşte ağız kokusu ve ağız kokusuna karşı öneriler
Limon dilimleriyle uyumanın inanılmaz faydalarıLimonun faydalarını daha önce birçok kez duymuşsunuzdur. Fakat limon dilimleriyle uyumanın sağlığınıza inanılmaz faydalar sağladığını biliyor muydunuz?
Makat kanaması hangi hastalıkların habercisi?Makatta meydana gelen kanamayı önemsememek, doktora gitmekten veya yakınları ile paylaşmaktan utanmak, sonradan tedavisi zor hastalıklara sebep olabilir...
Makat çatlağı tedavisiKolorektal Cerrahi ve Proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) alanında görev yapan Prof. Dr. Korhan Taviloğlu sizler için makat çatlağı; diğer adıyla anal fissürünbotoks ile ameliyatsız tedavisini anlattı.
Adet söktürücü bitkiler ve kullanımlarıAdet kanamaları ve adet ağrılarının yarattığı olumsuz sorunları bir takım bitkilerle tedavi edebilmeniz artık mümkün.
Panik ve kaygı trofobi (delik korkusu) hastalığına neden olabilir!Özellikle son yıllarda ortaya çıkmaya başlayan trofobi yani delik korkusu hastalığın ne olduğunu ve nasıl geliştiğini sizler için araştırdık.
Spor yaparken ani baş ağrısının nedeni nedir?Eğer spor yaparken ani baş ağrısı yaşıyorsanız, primer (birincil) baş ağrısı şikayetiniz olabilir ve bunlar genellikle önemli bir risk teşkil etmezler. Ancak bazı baş ağrıları medikal problemlerin işareti olarak ortaya çıkarlar (sekonder ya da ikincil baş ağrıları) ve bunlar ciddi hatta ölümle sonuçlanabilecek sorunlardan kaynaklanıyor olabilirler.
Sağlık Bakanlığı'ndan "Kanser Hasta Okulu" adımıKanser hastası ve yakınlarının tedavi sürecinde bilgi alabilmesi, karşılaşabilecekleri sorunlarla mücadele edebilmeleri için "Kanser Hasta Okulu" Projesi uygulamaya girdi.
Üst solunum yolu enfeksiyonları neden olur, nasıl geçer?KBB Uzmanı Prof. Dr. Emre Üstündağ, çok sık geçirilen üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı ise uyarılarda bulunuyor.
Diş sıkma sorununa botoks tedavisiDiş Hekimi Pertev Kökdemir uyarıyor: “Gece farkında olmadan dişlerinizi sıkıyor ve sabah çene ağrısı ile mi uyanıyorsunuz? Stresin sebep olduğu günümüzün en önemli hastalıklarından ‘Bruksizm’ sizin de kapınızı çaldı demektir.”
Zayıflatıcı krem deyip geçmeyinDr. Fevzi Özgönül zayıflamak için kullanılan ürünlerle ilgili bilgi verdi.