10.02.2019 14:59 | Son Güncelleme:
AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Halde terör estirenlerin işini bitiririz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Devlet nasıl  teröristlerin Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, mağaraların içinde işini  bitirdiyse, Hal'de terör estirenlerin de işini en kısa zamanda bitiririz." dedi.

İstanbul Sandık Başkanları Buluşması öncesinde Sinan Erdem Spor  Salonunun önünde kurulan çadırda partililere seslenen Erdoğan, 31 Mart'ın  milletin, ülkenin yeniden bir dirilişe vesile olmasını diledi.

Toplantıyı, İstanbul'da tüm sandıkların kontrol altında tutulması,  sandıklara tam manasıyla hakim olmak için yaptıklarını, sandık esaslı bir seçim  çalışması modeli olduğunu dile getiren Erdoğan, "Bu sandık esaslı seçim çalışması  modelinde de aktörler sizsiniz." dedi.

Ana kademe, kadın ve gençlik kolları olmak üzere sandıklara hakim  olacaklarını belirten Erdoğan, "Sandıklarda en ufak bir su sızmasına, kaçağa yol  vermeyeceğiz. Ortalama diyelim ki bir sandıkta 300-350 seçmen var. Bunları  paylaşacağız. Ana kademe 3'te 1'ini, diğer 3'te 1'ini kadın kolları, diğer 3'te  1'ini gençlik kolları. Sandık seçmen listesini koyacağız önümüze ve bunların  üzerinde çalışacağız. Gençler, gençlere ulaşacak. Kadınlar, kadınlara ulaşacak.  Ana kademe, ana kademeye ulaşacak ve bunların üzerinde çalışacağız." ifadelerini  kullandı.

Önceki seçimde vatandaşlara kahve dağıtıldığını hatırlatan Erdoğan,  yarından sonra partililere 200-250 gramlık çay paketleri dağıtılacağını, bunların  seçmenlere ulaştırılacağını söyledi.

Erdoğan, " 'Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır' diyorduk. Şimdi  değiştirdik işi, şimdi de çay. Buna da ne diyoruz, 'çay keyfi' Bu çok önemli.  Keyifli çaylar yudumlasın millet. Yani bunu Rizeli olduğum için söylemiyorum.  Çayın gerçeği bu olduğu için söylüyorum. Bütün hanım kardeşlerim, hazırlanan çay  poşetlerini teşkilatımız sizlere teslim edecek, siz de bunları ikram edeceksiniz  ve 'keyifli saatler' diyeceksiniz. Bununla beraber inşallah evlere gireceğiz ve  evlerde bu keyifli saatler olurken bir diğer tarafta da inşallah siz  unutulmayacaksınız, biz unutulmayacağız ve beraberce bu yolda yürüyeceğiz." diye  konuştu.

"ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ 20 AY SONRA BİTMİŞ OLACAK"

Recep Tayyip Erdoğan, 20 ay sonra Atatürk Kültür Merkezi'nin yeni  haliyle bitmiş olacağını, Taksim Meydanı'nın gerçek manada meydana dönüşeceğini  belirterek, şöyle devam etti:

"Bir taraftan o (AKM), bir taraftan meydan, bir diğer taraftan da  Taksim Camisi de yapılıyor şu anda. Hatırlayın, önümüzü çok kesmek istediler. Çok  durdurmak istediler. Geziciler türedi, biliyorsunuz, sanatçılar türedi. Ne oldu?  Biz şimdi diyoruz ki 'Ey sanatçılar veya sanatçı geçinenler, sizin geçmişinizde  böyle bir eser var mı?' Şimdi biz bak buraya geliyoruz, dünyanın sayılı bir sanat  merkezini, bir opera binasını yapıyoruz. Ankara'da yaptık, Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi'nde bir opera binamız var. Harbiye Kongre Merkezi'ni yaptık, aynı  zamanda bir operadır, 3 bin kişilik. Burası 2 bin 35 kişilik. Biz yaparız. Yine  yapmaya devam edeceğiz. İstanbul'da inşallah Binali Yıldırım kardeşimizle bu yola  devam edeceğiz. Diğerlerinin adını zaten vermeme gerek yok."

Artık Taksim'de araç trafiği olmayacağını, meydanın tamamıyla yürüyüş  alanı haline geleceğini dile getiren Erdoğan, Sultanahmet ve Beyazıt Meydanı'nı  da düzenleyeceklerini kaydetti.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yenikapı'yı biz yaptık. İstanbul'da doğru dürüst bir miting meydanı  var mıydı? Yoktu ama biz 1,5-2 milyonluk miting meydanını yaptık. Aynı şekilde  Maltepe'de yaptık mı? Yaptık? Hem Anadolu Yakası'nda hem Avrupa Yakası'nda birer  miting meydanını yaptık. Buraları aynı zamanda ağaçlandırdık, yeşil hale  getirdik. Biz yaptık biz... Kim çevreci? Biz. Bunların çevreyle mevreyle bu  CHP'nin işi yok. Onun için ben ne diyorum? Üç Ç. CHP'yi tarif edecekseniz üç Ç  ile tarif edeceksiniz; çöp, çamur, çukur... CHP budur."

 

İstanbul'da belediye başkanı olduğu zaman kentte çöp dağları olduğunu  ifade eden Erdoğan, "Ümraniye çöplüğünün vahşetini hatırlayın. Kim vardı orada?  CHP belediyesi. Ne oldu? Patladı. 39 vatandaşımız öldü. Hesap soruldu mu? Yok.  Aynı şekilde çukurlardan geçilmiyordu ama nerede CHP belediyesi varsa inanın  oradaki hemşehrilerimize sorun, çukurlar kapatılmış mı? Hayır. Çamur? Çukurun  olduğu yerde çamur, çöpün olduğu yerde çamur olur." değerlendirmesini yaptı.

Bakırköy'ün bölünmeden önceki halini hatırlatan Erdoğan, o dönemde  Bağcılar'ın, Esenler'in, Güngören'in çamur ve çukur içinde olduğunu, o zaman  kendisinin il başkanı olduğunu, bu 3 ilçeyi de seçimde kazandıklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oralarda yaşayanlar bu CHP zihniyetinden bıkmıştı ve giydik  çizmeleri, inanın çizmelerle seçim kampanyası yaptık. Bu 3 ilçeyi aldık ve bu 3  ilçe biz aldıktan sonra adeta bir Bakırköy oldu. Şu anda eğer övündüğümüz bir  Esenler, bir Bağcılar, bir Güngören varsa bu AK Parti belediyeciliğidir.  Bugünlere öyle geldik. Her geçen gün daha da iyiye gidiyoruz. Daha da iyi olacak.  Görevi devraldığımda İstanbul'da doğal gazın girdiği ev sayısı neydi biliyor  musunuz? 50 bin. Hapse girerken bıraktığımızda doğal gaz giren ev sayısı neydi  biliyor musunuz? 1 milyon 250 bin. Biz böyle bir İstanbul'u inşa ettik."

HALİÇ'TEKİ ÇALIŞMALAR

Bir zamanlar Haliç'ten kokudan geçilemediğini, üzerinde adacıklar  bulunduğunu, şu anda Haliç Kongre Merkezi olarak kullanılan yerdeki mezbahaları  kaldırarak alanı kongre merkezi haline getirdiklerini hatırlatan Erdoğan, "Ben  başladım, temeli attım, devam etti, işte bugünkü Haliç Kongre Merkezi'ne  kavuştuk. Nasıl şimdi görüyorsunuz. Pırıl pırıl. Biz buyuz. Haliç'in çamurunu  çıkardık. 2,5 milyon metreküp çamuru oradan çıkardık, 9,5 kilometre uzaklıktaki  Alibeyköy'deki taş ocağına taşıdık, pompaj sistemiyle oraya pompaladık. Orada  çamurunu süzdürdük ve tekrar suyunu Haliç'e verdik. Ama o çamurla ne kadar alan  kazandık biliyor musunuz? 650 bin metrekare orada bir alan kazandık. İşte şimdi  oyun parkının olduğu yer bizim İstanbul'a kazandırdığımız o parktır. Biz buyuz."  diye konuştu.

Seçime fazla bir zaman kalmadığını, kapı kapı dolaşıp 31 Mart akşamı  zafer beklediklerini ifade eden Erdoğan, "Rabia'da ne var? Tek millet, tek  bayrak, tek vatan, tek devlet... Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız,  kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Ne diyorlar? Domates, patates, patlıcan, sivri biber, vesaire...  Bunların hepsi yutturmaca, işte maalesef bir çete de öyle türedi. Fakat şimdi  Hazine Maliye, Gıda Tarım, bunun yanında Ticaret Bakanlığımız hep birlikte  hükümetimiz el ele verdik ve 'siz böyle mi yapıyorsunuz?' Peki. Biz de şimdi  satış mağazalarıyla, tanzim satışlarla illere giriyoruz ve yarından itibaren  maliyetine bunu vatandaşımıza satacağız. Ticaret Bakanlığından müfettişler Hal'e  gitmişler, rapor tutacak müfettişlerimizi dövmeye kalktılar. Neden? Çünkü kovana  çomak sokulduğu için. Eğer kendini devletten güçlü zannedenler varsa şunu  bilsinler ki devlet nasıl teröristlerin Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te  mağaraların içinde işini bitirdiyse, Hal'de terör estirenlerin de işini de biz en  kısa zamanda bitiririz. Çünkü benim vatandaşımı sömürenler karşısında bizi  bulacaklar. Bu devlet niçin var? Halkı için, milleti için var. Biz milletimizin  sömürülmesine müsaade edebilir miyiz? Edemeyiz. Onun için de el ele vereceğiz ve  inşallah bu sömürüyü de bitireceğiz."

Bu habere ifade bırak
  • 18Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 7Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy25