Yanlış uygulanan göz makyajları sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Etkileyici bir görünüş sergilemek istiyorsanız sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek göz makyajı hatalarından kaçınmalısınız. İşte göz makyaj hataları… 

Göz çevresini yeteri kadar nemlendirmemek

Gözlerinizi yüzünüzün odak noktası haline getirmek istiyorsanız göz çevrenizi uygun nemlendiricilerle nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Yorgunluk ve çatık kaş gibi etkenler göz çevrenizde kırışıklıklara neden olabilir. Serumlar, göz kremleri veya göz çevresini gençleştirici astarlar kullanarak göz çevrenizi nemlendirerek bu kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Toz göz farı kullanmak

Gözlerde far oldukça güzel görünüyor olabilir ancak, toz göz farları göz çevresindeki kırışıklıklara yerleşebilir. Bunu yerine krem göz farlarını tercih edebilirsiniz, krem göz farları göz kapaklarınızda daha yumuşak ve daha modern bir görünüm kazandıracaktır.

Gözlerinizi pudralamayın

Yüz pudrası ile gözlerinizi pudralamak sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Pudra gözlerinizi kurutarak göz çizgilerinizi daha belirgin hale getirir. Gözlerinizi pudralamak yerine far bazı kullanmayı tercih edin. Böylece kullanacağınız farın rengi daha belirgin, kalıcılığı ise daha uzun süreli olacaktır. 

Kalem sürmek

Göz kalemleri gözlerinize siyah bir görünüm verebilir ancak ciltte yumuşak duracağından sarkık görünür ve sizi yaşlı gösterir. Bunun yerine keskin bir çizgi gibi görünecek eyeliner kalemleri tercih etmelisiniz. 

Maskara sürmemek

Bazen göz makyajı yapan ama maskara sürmeyen kadınları görüyoruz, maskara sürmemek gözlerinizi küçük gösterdiği için olduğunuzdan daha yaşlı görünürsünüz. Gözlerinizi büyük göstermenin en iyi yolu maskara kullanmaktır. 

Merve Ağdağlı / PembeNar Özel