SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

HES KODU ALMA/EŞLEŞTİRME: Temaslı kişiler HES uygulamasında riskli mi görünüyor?

HES kodu nasıl alınır, sorgulanır? HES kodu ve İstanbulkart eşleşmesi nasıl yapılır? Kişinin riskli ya da risksiz olduğunun öğrenildiği HES uygulaması ile HES kodu sorgulama yapılıyor. Peki, temaslı kişiler HES uygulamasında riskli mi görünüyor. PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının ardından HES kodu ile ilgili bir değişiklik daha yaşandı.

|

Temaslı kişiler aşılarını yaptırmış ya da son 6 ay içerisinde kovid geçirmiş ise karantinaya alınmıyor. Peki, HES kodu riskli görünüyor mu? Semptom gelişmesi durumunda temaslı kişi 5. günde PCR testi yapılmazsa HES uygulamasında riskli olarak görünecek. Peki, HES kodu nasıl ve nereden alınır? İşte HES kodu ile ilgili detaylar.

HES KODU NASIL ALINIR?

HES kodu, e-Devlet, mesaj ve Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden alınıyor. e-Devlet sistemi üzerinden HES kodu almak için https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresine erişim sağlanması gerekiyor. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023'e SMS olarak atılır. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden 'HES Kodu İşlemleri' bölümüne girilir 'HES Kodu Oluştur' butonuna tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.

HES KODU NASIL ALINIR?

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

İstanbulkart HES kodu eşleştirmesi için 'https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/' adresine erişim sağlamanız gerekiyor. Daha sonra ise İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için bilgileri doldurmanız ve Kaydet butonuna tıklamanız gerekiyor.

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Diğer Haberler

  1. En güzel Cuma mesajları dualı resimli 2022 | Yeni anlamlı, hadisli ve değişik Cuma sözleri ve mesajlar
  2. Öldüresiye dövüp sonra duşa girmiş
  3. Sadece 3 federasyonu kadınlar yönetiyor
  4. 12 Türk balıkçı Kırım’da gözaltında
  5. Google'ın telif hakkı ödemesi gündemde! 'Türkiye'de hayata geçerse reform olur'
  6. İzmir'de bıçaklı kavga! Bir kişi hayatını kaybetti
  7. TOPLU TAŞIMADA MASKE YASAĞI kalktı mı 2022? Hastane ve toplu taşımada (metro,metrobüs, otobüs) maske takma zorunluluğu son dakika
  8. INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ, sıkıntı mı var? 26 Mayıs Instagram sorunu çözüldü mü?
  9. CUMA NAMAZI SAATİ KAÇ? 27 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir il il cuma namazı saati ve cuma hutbesi
  10. LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ 2022 ÖĞRENME EKRANI || LGS NE ZAMAN? İŞTE MEB'DEN BİLGİLER