Geri Dön

Gülsim Ali'den 'Gönül Dağı'na veda!

Cumartesi akşamları TRT1 ekranlarında yayınlanan 'Gönül Dağı', 28 Mayıs akşamı ekranlara gelen 65'inci bölümüyle sezon finali yaptı. Dizinin son bölümünde; üzerine kaya düşen Dilek karakteri öldü. Böylece 'Gönül Dağı'nda 'Dilek'e hayata veren Gülsim Ali, diziye veda etti. Ünlü oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ayrılığın sebebini de açıkladı.

Gülsim Ali'den 'Gönül Dağı'na veda!

TRT1 ekranlarının sevilen ve ilgiyle takip edilen dizisi 'Gönül Dağı' 28 Mayıs Cumartesi akşamı ekranlara gelen 65'inci bölümüyle sezon finali yaptı. Başrollerini Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Yavuz Sepetçi gibi isimlerin paylaştığı yapımın son bölümüne Dilek'in ani ölümü damga vurdu.

'Gönül Dağı' dizisinin son bölümünde; Asuman ve Ramazan'ın düğün günü dağdan taşlar düşmeye başladı. Dilek de görev için bölgeye gitti. O sırada çevredeki insanları uzaklaştırmak isteyen ve korkup bir yere saklanan Ali'yi bulmaya çalışan Dilek'in üzerine taş düştü. Karısını yaralı halde bulan Taner (Berk Atan), onu hastaneye yetiştirse de Dilek kurtulamadı.

Gülsim Aliden Gönül Dağına veda

"SADECE HİKAYEM BİTTİ"

Dizide Dilek karakterine hayat veren ve bir süredir Gülsim Ali, senaryoda hikayesinin azalması ve Sivrihisar'da çekilen setin kendisini yorması nedeniyle diziden ayrıldığı iddialarına yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan güzel oyuncu, paylaşımında; "Tüm sevilenlerime teşekkür etmek istiyorum. Sizler iyi ki varsınız, yazdığını binlerce yorum ve mesaj içimi paramparça etti. Bazılarınız çıkan asılsız haberlere inanıp bana kızdınız, fakat şunu bilmenizi isterim; ben oyunculuk yapabilmek için tüm sevdiklerimi, ailemi geride bırakıp tek başına anavatanına göçmüş biriyim. Hiçbir özlem, hiçbir şehir ve hiçbir hava şartı beni aşk ile yaptığım mesleğimden alıkoyamaz. Yazılanın aksine Eskişehir'i, Sivrihisar'ı ve tüm ekibi çok sevdim. Sadece hikayem bitti. Ben de böyle bitsin istemezdim. Elveda Gönül Dağı ailesi" dedi.

Gülsim Aliden Gönül Dağına veda

"GÜZEL BİR ANADOLU MASALININ PRENSESİ OLDUM"

Ardından iki sezondur dizide hayat verdiği 'Dilek' karakterine de veda eden Gülsim Ali, sette verdiği pozlara "Hoşça kal öğretmen kızı, hoşça kal çiçek kızım…" diyerek şu notu düştü:

Gönül Dağı türküsünün bende yeri apayrı, bu projeden önce de sürekli bıkmadan usanmadan dinlerdim, bir gün bir senaryo geldi adı Gönül Dağı. İlk bölümü okudum ve bu işte oynamak istiyorum, Dilek ben olmalıyım dedim, ve öyle de oldu. İyi ki de olmuş çok güzel bir Anadolu masalının prensesi oldum. Ben sizden, siz de benden bir parça oldunuz. İki sene reyting rekorları kıran ve birinciliği böylesine hak eden bir işte oynamak, ben ve ailem adına mutluluk ve gurur vesilesi oldu. Dilek nereye ait olduğunu bilmiyordu, annesinden başka kimsesi yoktu, şimdiyse geride koskoca bir aile bıraktı. O, görevini tamamladı ve bu güzel "Anadolu Masalı'ndan" göçtü. Beni böylesine sevdiğiniz, desteklediğiniz ve hep hayal ettiğim gibi ailenizden biri olarak gördüğünüz için size minnettarım.

"UMARIM YOLLARIMIZ TEKRAR KESİŞİR"

Ekip arkadaşlarına da teşekkür eden ünlü isim, sözlerine; "Canım ekibim, sizler de iyi ki varsınız; prodüksiyon, reji, kamera grubu, hazırlık ve diğer güzel kalpli tüm çalışma arkadaşlarım, umarım yollarımız tekrar kesişir, hepinizin ismi aklımdan geçiyor şu an, ama yazsam buraya sığdıramam. Siz kendinizi biliyorsunuz, yaptığınız her şey için, her zaman yanımda olduğunuz için teşekkür ederim. Herkese içindeki iyilik kadar iyi bir hayat dilerim" diye devam etti.

Gülsim Aliden Gönül Dağına veda

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber