Tekrar pozisyonlar açık kanalda olmalı

Kayseri-Galatasaray maçı, ‘tekrar pozisyonlarının açık kanal futbol programlarında olmalı’ gerçeğini ortaya koydu. Görüntüsü olmayan pozisyonlar üzerine konuşmanın hiçbir anlamı yok. Bu ligin belki de en tartışmalı maçına şahit olduk. Millet, hakeme sallıyor.
Ya futbolcular? Bu kadar niyeti iyi olmayan futbolcu topluluğunun ortasında, şaşkın bir hakem vardı. beIN Sports dafiyatı indirsin kardeşim!

Ayakta izledi de ne oldu?

Bayan voleybol takımımız, 2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda grup maçlarını Sırbistan’la tamamladı. TRT Spor spikerinden bir yorum geldi: “Zoran Terzic, maçı ayakta izliyor. Sırbistan’nın hocası bize ne kadar çok önem veriyor. Ev ahalisi, “Bu komplekslerden bir türlü kurtulamadık” dedi. ‘Avrupa duy sesimizi!’ hali... Biz de Avrupa’nın ilk beşindeyiz yani!

Damıtılmış üzüm suyu

Halk TV’de kulağıma geldi bu cümle, ‘damıtılmış üzüm suyu’... Dizide mesela ‘damıtılmış üzüm suyu ister misiniz?’ diye bir metin olsa, hiç sorun olmaz. ‘Bip’lemek de gerekmez. ‘Aslan sütü’ mesela... “Haydi gel aslan sütümüzü yudumlayalım, keyfimize bakalım” cümlesinin herhangi bir sakıncası var mı?

İnşaat ülkesi olmak

Türkiye’de kayıtlı 300 bin müteahhit varmış. Avrupa’nın bütününde bu rakam 30 binmiş. Tele 1’de ‘Ekokritik’ programında duydum, not almışım. İnşaata dayalı ekonomi dedikleri böyle bir şey!