Geri Dön

Roxy’de caz günleri

Taksim’in en eski kulüplerinden Roxy bu hafta, Ricky Ford, Donovan Mixon, Can Kozlu ve Ali Perret gibi cazcıları ağırlayacak

Roxy’de caz günleri

Roxy’de caz günleri

Taksim’in en eski kulüplerinden Roxy bu hafta, Ricky Ford, Donovan Mixon, Can Kozlu ve Ali Perret gibi cazcıları ağırlayacak

Roxy yeni sezonu yenilenmiş haliyle iki hafta önce açtı. Taksim’in en eski kulüplerinden olan mekan eski hızlı günlerine dönmüş gözüküyor. Zira Roxy’de bu hafta "Jazz Haftası". Haftanın üç gününü caza ayırmışlar. 9 Ekim Salı gecesi saksofonda Ricky Ford, gitarda Donovan Mixon, davulda Can Kozlu, basta Raci Pişmişoğlu ve piyanoda Ali Perret’den oluşan dörtlü çalacak.
10 Ekim gecesi aynı kadro bu kez Mixon’sız çıkıyor. 11 Ekim’de ise grupta gitarda Neşet Ruacan, basta ve davulda ise yine Pişmişoğlu ve Kozlu olacak. Tüm konserlerin ardından, gecenin ilerleyen saatlerinde misafir müzisyenlerin katılımıyla jam session’lar yapılacak. Roxy haftayı artık her cumartesi düzenlenecek olan "Funky Saturday" gecesiyle kapatıyor.
Mekanda "caz" ekim ayı boyunca salı günleri devam ediyor. 16 Ekim gecesi genç cazcılara ayrılmış. Gecede Cem Tunçer dörtlüsü çalıyor. 23 Ekim’de ise süper bir topluluk var: İlyas Mirzayev Beşlisi. Grupta piyanoda Mirzayev, trompette Şenova Ülker, basta İsmail Soyberk, davulda Turgut Alpbekoğlu ve vokalde Şenay Lambaoğlu’ndan oluşuyor. Rodxy’de ekim ayının son salı gecesinde ise Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri ve hocalarından oluşan İstanbul Jazz Collective çalacak.
CUMARTESİDemet Akalın ile Esra Balamir buluştuŞarkıcı Demet Akalın, corona virüsü yakalanan ve hastalığı yenen arkadaşı Esra Balamir ile bir araya geldi. Akalın o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber