Geri Dön
Cumartesi“Yanımda izliyorlar ama beni tanımıyorlar”

“Yanımda izliyorlar ama beni tanımıyorlar”

Instagram’da paylaştığı cover’ları ile takipçi sayısı 220 bine yaklaşan Ekin Beril “Videolarda sadece dudaklarım görünüyor. O yüzden bazen videolarımı yanımda bile izleseler beni tanımıyorlar” diyor

“Yanımda izliyorlar  ama beni tanımıyorlar”

Instagram’ın yeni fenomenlerinden Ekin Beril’in yayımladığı popüler yerli ve yabancı cover’ları bir anda çok ilgi gördü. Bahçeşehir Üniversitesi’nde hukuk okuyan Ekin müzik eğitimi almayı da istediğini, kendini geliştirmeye devam ettiğini söylüyor. Pek çok ünlünün de videolarını paylaşarak destek verdiği, o şarkıları söyleyen dudakların sahibi Ekin Beril sorularımızı yanıtladı.

-Ekin Beril Bettemir kimdir?

22 yaşında, müzik âşığı biriyim. Çanakkale’de doğdum. Üniversiteye kadar oradaydım. Daha sonra hukuk okumaya İstanbul’a geldim. Kendimi bildim bileli sürekli şarkı söylüyorum.

-Nasıl bir çocukluk geçirdiniz?

Annem, babam mühendis. Çocukluğum müzik ve sporla geçti. Hukuku vizyonumu genişletecek bir birikim olarak gördüm ve yanılmamışım. Müzik daha çok bir hobiydi.

-Müziğe ilginizi nasıl keşfettiniz?

Küçükken evde org, mikrofon ve küçük bir amfi vardı. Daha 4-5 yaşlarında başına geçip bir şeyler uydururdum. Müziği gerçekten tanımaya ortaokul yıllarında elektro gitar kursuyla başladım. Ailelerimiz evden çıktığında arkadaşımla sevdiğimiz grupların şarkılarını çalışır, çalıp söylerdik. İstanbul’a gelince barlarda konserler verdim.

“Yüzümü göstermekgüzellik kaygısı demekti”

-Müzikteki hedefiniz nedir?

Yolun çok başındayım. Hedeflerim daha çok hayal gibi, söylersem çok ütopik gelebilir.

-Örnek aldığınız biri var mı?

Türkiye’de çok başarılı sanatçılar var. Hepsine saygım sonsuz ancak Batı müziğiyle büyüdüm. Bu nedenle örnek aldığım kişi Lady Gaga. Aykırı tarzından değil, kendi prodüktörlüğünü yapan bir kadın olduğu için. Beni yürekten etkiledi.

-Videolarınızda yüzünüzü bilinçli olarak mı göstermiyorsunuz?

Açıkçası gizemli olsun istedim. Daha çok ilgi çekeceğini biliyordum. Bir nedeni daha var. Videoları hazırlama aşaması hiç kolay değil. Yüzümü göstermek demek, kendimce bir güzellik kaygısına girmem demekti. En rahat yolu buydu. Sonradan bu tarzı çok sevdim. Eminim izleyenler de seviyorlar. Yorumlar çok güzel.

BENGÜ’NÜN VOKALİSTİ OLDU

“Mutluluktan uçuyorum”

-Bu kadar popüler olmayı bekliyor muydunuz? Bunu neye bağlıyorsunuz?

Instagram’da bir yıla yakın süredir bu paylaşımları yapıyorum. Kışın bir arkadaşım Vine’da da paylaşmamı önerdi. Bir anda haber sitelerine girdim, ünlüler paylaşmaya başladı.
Şu anki durum tahminimin ötesinde.

-Bengü’nün vokalistliğini yapmaya ne zaman ve nasıl başladınız?

İki aydır Bengü ile çalışıyorum. İnternette cover’larımdan birine denk gelip beğenmiş. Mutluluktan uçuyorum. Bengü ve ekibi müthişler, müzikal anlamda bana çok şey katacaklar.

-Nasıl tepkiler alıyorsunuz? Yolda görüp tanıyanlar oluyor mu?

Yakın çevrem dışında kimse Ekin Beril olduğumdan haberdar değil. Videolarda sadece dudaklarım göründüğünden çoğu zaman tanıyan bile olmuyor. Hatta yanımda videolarım izlendiği halde beni tanımadıkları oldu. Bu benim çok hoşuma gidiyor çünkü benden bağımsız yaptığım iş seviliyor. Bu tarifi imkansız bir haz.

Devlet Bahçeli'den Sedef Kabaş'a sert tepki
Bakan Nebati'den kritik görüşme sonrası açıklama
Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
3 gündür devam ediyor! Korkutan görüntü: 10 metre çekildi
Sivas - F.Bahçe maçında inanılmaz pozisyon!
Rusya paylaştı etkisi sürüyor! Haritadan silindi
THY duyurdu! Çok sayıda sefer iptal edildi
'İnsanı mezara hayvanı kazana koyar' Asırlardır süren korku!
Yeni yarışmacılar belli oldu! Eski sevgililer aynı adada
Ortaya çıktı... El Chapo'nun eşi ile ilgili şok gerçek!
19 yaşındaki asker kadın yasa boğdu! İki korkunç olay
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez