Geri Dön
DünyaABD askerleri Karaçok’a konuşlandı

ABD askerleri Karaçok’a konuşlandı

Koalisyon güçleri, terör örgütü PKK’nın yanı sıra DAEŞ’in silahlı hücrelerinin de faaliyet göstermesi nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) de yakın takibinde bulunan Musul’un Mahmur ilçesindeki Karaçok Dağı’nı kontrol altına almak için harekete geçti.

ABD askerleri  Karaçok’a konuşlandı

Büyük bölümü ABD askerlerinden oluşan koalisyon kuvveti, Musul’un da içinde yer aldığı Ninova bölgesinden Kerkük’e uzanan dağlık alanda konuşlanmaya başladı.

Karaçok Dağı’nın birçok stratejik noktası tutulurken, yüzlerce asker devriye atmaya başladı. Söz konusu bölgelerde askeri alanların inşa edilmesine başlandığı, ABD uçaklarının ise Kerkük ve Musul’un güney bölgelerinde gözlem uçuşları yaptığı ifade edildi.

DAEŞ’in bölgede silahlı faaliyetlerini artırması, Irak ordusu ile peşmerge gruplarına yönelik etkili saldırılar gerçekleştirmesi üzerine ABD güçleri desteğinde bölgede geçen hafta kapsamlı kara ve hava harekâtı başlatılmıştı.

Bağcılar’da 6 mekana kumar baskını: 95 kişiye 329 bin 555 lira para cezası kesildiBağcılar'da koronavirüs nedeniyle uygulanan tam kapanmada denetimlerini sürdüren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kapalı olması gereken 3 kafe, 2 kıraathane ve bir derneğe baskın yaptı. Baskınlar sonucu, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek, mekanlarda kumar ve oyun oynayan 95 kişiye toplam 329 bin 555 lira para cezası kesildi. 4 kişinin gözaltına alındığı denetimlerde ruhsatsız olduğu öğrenilen 6 mekan mühürlendi. Ayrıca, bir adreste ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet