Geri Dön
DünyaABD'de fırtına koptu! Flynn itiraf etti, sıra Trump'ın damadı Kushner'de

ABD'de fırtına koptu! Flynn itiraf etti, sıra Trump'ın damadı Kushner'de

'FBI'ya yalan söyledim' diyen ABD Başkanı'nın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı, mahkemeyle işbirliğine gidiyor. Mahkeme kayıtlarını inceleyen uzmanlara göre, Trump-Rusya soruşturması ilerleyen günlerde daha da derinleşecek.

ABD'de fırtına koptu! Flynn itiraf etti, sıra Trump'ın damadı Kushner'de

Beyaz Saray'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Rusya soruşturmasında yalan beyanda bulunduğu suçlamasını kabul etti.

Washington bölge mahkemesinde ifade veren Flynn, Rusya’nın eski ABD büyükelçisiyle yaptığı görüşmeleri Federal Soruşturma Bürosu'na (FBI) yanlış aktardığını söyledi.

Flynn'in yalan ifade verdiğini itiraf etmesi, Trump safının güvenilirliğini zedeledi. Muhalefetteki Demokratlarsa Moskova ile Trump arasında gizli işbirliğine dair kanıtların yeterli olduğu görüşünde.

"Flynn, Trump ile Rusya arasındaki bağların uzantısını gösteren örneklerden sadece biri" diyen Demokrat Senatör Mark Warner eleştirisini soruyla ifade ediyor: "Tüm parçaları birleştirmek için daha kaç kişinin yargı önüne çıkması gerekiyor?"

Flynn'in itirafının ardından gözler, aynı soruşturmada ifade veren Başkan Donald Trump'ın damadı ve aynı zamanda danışmanı olan Jared Kushner'e çevrildi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, söz konusu itirafının Flynn'den başka kimseyi bağlamadığı ifade edildi. Trump, özel yetkili savcı Robert Muller tarafından yürütülen soruşturmayı 'cadı avı' olarak niteliyor.

Mahkeme kayıtlarını inceleyen uzmanlara göre, dosyaya ilerleyen günlerde yeni isimlerin eklenmesi kuvvetle muhtemel.

Brooklyn Hukuk Okulu Profesörü Miriam Baer, bu ihtimali belgelerde kullanılan ifadelere dayandırıyor: "Savcılar bu durumlarda kullandıkları dile çok dikkat ederler. Eğer iddianamenin bir kısmında 'en üst düzey' diğer bir kısmındaysa 'üst düzey memur' tanımlaması kullanılıyorsa, bu, iddianamede birden fazla kişiden bahsedildiğini gösteriyordur."

Michael Flynn'in, Trump'a çok yakın birinden aldığı talimatla, Birleşmiş Milletler'de İsrail'in aleyhine olan bir oylamanın ertelenmesi için Rusya'yı ikna etmeye çalıştığı iddialar arasında. Diğer bir iddiaya göreyse söz konusu şahıs Kushner'den başkası değil.

Kaynak: Euronews

Sağlıklı diye yiyoruz fakat içindeki bu maddeleri kimse bilmiyor!Gıda katkı maddeleri, birçok kişinin eksik ya da yanlış bildiği konulardan biri. Sağlıklı sanarak tükettiğimiz yiyeceklerde bile birden çok gıda katkı maddesi bulunuyor. Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, buna örnek olarak bir muzun içerisinde gizlenen katkı maddelerini gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler