Geri Dön
DünyaABD'den Rusya'ya 'Silahsızlanma müzakerelerine Çin de katılsın' teklifi

ABD'den Rusya'ya 'Silahsızlanma müzakerelerine Çin de katılsın' teklifi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'un telefonda görüşmesi yaparak ABD ve Rusya arasındaki silahsızlanma müzakerelerini ele aldıkları belirtildi.

ABD'den Rusya'ya 'Silahsızlanma müzakerelerine Çin de katılsın' teklifi

 

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Pompeo ve Lavrov'un görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Pompeo'nun nükleer silahsızlanma müzakerelerine Çin'in de katılması gerektiğine vurgu yaptığı belirtilen açıklamada, Bakan Pompeo'nun "İleride yapılacak silahsızlanma müzakereleri, Başkan Donald Trump'ın vizyonu doğrultusunda Rusya ve Çin'in de katıldığı üçlü şekilde yapılmalıdır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca ABD ve Rusya arasındaki ikili Stratejik Güvenlik Diyaloğu kapsamında Kovid-19 salgınının, Rusya'da tutuklu bulunan ABD vatandaşlarının ve bölgesel meselelerin görüşüldüğü belirtildi.

Şile'de fabrika yangınıGelen son dakika haberine göre; Şile'de bir fabrikada çıkan yangın nedeniyle olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Elektrik malzemeleri üretimi yaptığı belirtilen fabrikadaki yangına Anadolu Yakası'nda bulunan çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner