Silahsızlanma

Silahsızlanma

Son dakika silahsızlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan silahsızlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan silahsızlanma haber sayfamızda...

Silahsızlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 859 silahsızlanma haberi bulunmuştur.
Cumhuriyetçilerden çağrı: 'Öğretmenler silahlandırılsın'
Cumhuriyetçilerden çağrı: 'Öğretmenler silahlandırılsın'ABD'nin Teksas eyaletinde 19 öğrenci ve iki öğretmenin hayatını kaybettiği ilkokul saldırısının ardından Cumhuriyetçiler, öğretmenlerin silahlandırılması çağrısı yaptı.
27.05.2022Dünya
Trabzon'da şampiyonluk kutlamalarına 'silah' karşıtı seferberlik
Trabzon'da şampiyonluk kutlamalarına 'silah' karşıtı seferberlikTrabzon'da, lig şampiyonluğu kutlamalarında silah kullanılmaması için başlatılan seferberlik sürüyor. 'Mutluluğa kurşun sıkmayın' afiş ve pankartlarıyla donatılan, 'Lütfen silaha sarılmayın' anonsları yapılan kentte, 3 bin personelle üst düzey güvenlik tedbiri uygulanacak. Duyarlılık çağrısında bulunan Vali İsmail Ustaoğlu, "Mutluluğu hüzne çevirecek herhangi bir hareket veya olumsuzluğu yapmamamız lazım" dedi.
30.04.2022Gündem
Son dakika... Putin ve Zelenskiy görüşecek mi? Ukrayna'dan açıklama geldi
Son dakika... Putin ve Zelenskiy görüşecek mi? Ukrayna'dan açıklama geldiRusya'nın Ukrayna'da kaybettiği askerler kapsamlı şekilde araştırıldı, ortaya yepyeni bir Rusya haritası çıktı. Ukrayna ordusu birçok şehir ve kasabayı Rus işgalcilerden geri aldı.
30.03.2022Dünya
Son dakika... Putin'in ölüm meleği yakalandı! Keskin nişancının kod adı: Bagira!
Son dakika... Putin'in ölüm meleği yakalandı! Keskin nişancının kod adı: Bagira!Son dakika haberlere göre, Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakereler İstanbul'da taşınırken, Moskova'dan peş peşe açıklamalar geldi. Ukrayna işgalinde 7 generalini kaybeden Rus lider Putin'in kadın keskin nişancısı da ele geçirildi.
29.03.2022Dünya
‘Putin onurlu bir çıkış yap’
‘Putin onurlu bir çıkış yap’Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşın sona ermesi için Putin ile görüşme yapacağını açıklayarak “Bu görüşmede ‘Artık barış için atılacak adımın mimarı sen olmalısın’ demeliyiz. ‘Onurlu çıkış yap’ demek suretiyle bu işi tatlıya bağlamanın yolunu aramamız lazım” dedi.
26.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO zirvesi dönüşü flaş açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO zirvesi dönüşü flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi dönüşü sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Rusya ve Ukrayna'daki son durumu değerlendiren Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nin her açıdan verimli ve başarılığı geçtiğini vurguladı.
25.03.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO zirvesi dönüşü enerjide 'sürpriz' sinyali
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO zirvesi dönüşü enerjide 'sürpriz' sinyaliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi dönüşü sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Rusya ve Ukrayna'daki son durumu değerlendiren Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nin her açıdan verimli ve başarılığı geçtiğini vurguladı. Enerjide çok daha farklı alanların da açılacağının sinyalini veren Erdoğan, 'Bunu duyduğunuzda “Bu da nereden çıktı” diyeceksiniz. Bu görüşmelerden inşallah şöyle dört dörtlük bir sonuç çıkacak. İlk görüşmeleri yaptık' dedi.
25.03.2022Siyaset
'Barış atmosferi için çabalıyoruz'
'Barış atmosferi için çabalıyoruz'NATO Liderler Zirvesi sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, barış çabalarına devam edeceklerini belirterek “Gayretimiz Putin ve Zelenskiy’i bir araya getirmek suretiyle bir barış atmosferi oluşturmak” dedi.
25.03.2022Siyaset
‘Uluslararası sisteme reform gerekli’
‘Uluslararası sisteme reform gerekli’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Gerek Rusya- Ukrayna savaşı gerekse bölgelerdeki son gelişmeler, bir kez daha gösterdi ki, başta BM Güvenlik Konseyi olmak üzere uluslararası sistemin bir reforma tabi tutulması gerekiyor" dedi.
20.03.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Uluslararası sistemin ciddi bir reforma tabi tutulması gerekiyor
Bakan Çavuşoğlu: Uluslararası sistemin ciddi bir reforma tabi tutulması gerekiyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Japonya Dışişleri Bakanı Hayashi Yoshimasa ile ortak basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, "Gerek Rusya-Ukrayna savaşı gerekse bölgelerimizdeki son gelişmeler gösterdi ki başta BMGK olmak üzere uluslararası sistemin ciddi bir reforma tabi tutulması gerekiyor" dedi.
19.03.2022Siyaset
Radyoaktif uyarı yaptı: Rusya kullanabilir! Uzmanlar tehlikeye dikkat çekti
Radyoaktif uyarı yaptı: Rusya kullanabilir! Uzmanlar tehlikeye dikkat çektiUkrayna ve Rusya arasında yaşanan savaş tüm dünya tarafından takip edilirken, sahadaki gelişmeler ve Rusya’dan yapılan açıklamalar nükleer silahlar konusundaki endişelerin ne kadar haklı gerekçelere dayandığını da ortaya koyuyor. ABD'den yapılan son uyarı bu korkuyu daha da artırmış durumda. Uzmanlar ise önemli bir detaya dikkat çekiyor.
11.03.2022Dünya
Rusların vurduğu nükleer santrali inceleyen Türk bilim insanı uyardı!
Rusların vurduğu nükleer santrali inceleyen Türk bilim insanı uyardı!Tüm dünya Rusya'nın nükleer kozu masaya sürmesi ile birlikte dehşete düşmüşken ,Rus ordusunun Zaporijya Nükleer Santrali'ne yönelik saldırısı nükleer yok oluş endişelerini tekrar diriltti ve Çernobil faciasını akıllara getirdi. Prof. Dr. Niyazi Meriç, saldırıya uğrayan nükleer santralin risk durumundan bahsederken, Prof. Dr. Mustafa Kibaroğlu ve Savunma Analisti Hakan Kılıç, olası bir nükleer savaş konusunda dikkat çeken açıklamalar yaptı.
6.03.2022Dünya
Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası Japonya'da nükleer tartışması
Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası Japonya'da nükleer tartışmasıRusya'nın Ukrayna savaşında nükleer güçlerini teyakkuz durumuna getirmesiyle artan krize yönelik alınacak tavır, dünyada bu silahların kullanıldığı ilk ve tek ülke olan Japonya'da politikacıları ikiye böldü.
2.03.2022Dünya
'Devlet terörü!' Hüsrana uğrayan Rusya dehşet saçtı
'Devlet terörü!' Hüsrana uğrayan Rusya dehşet saçtıHarkov'da sivillerin yer aldığı meydanı vuran Rusya, 'devlet terörü' ile suçlanıyor. Saldırılarda 16 çocuğun hayatını kaybettiğini duyuran Zelenskiy, Rusya'nın savaş suçu işlediğini söyledi.
2.03.2022Dünya
‘İşgal başladı’
‘İşgal başladı’Rusya lideri Putin'in Ukrayna'nın doğusundaki bölgeleri tanımasının ardından, çok sayıda Rus asker ve tanklarının Donbas'a girdiği ifade ediliyor. Rusya'ya ABD ve Avrupa ülkelerinden sert tepkiler geldi.
23.02.2022Dünya
Ukrayna, Almanya'ya ağır silah talebini yineledi
Ukrayna, Almanya'ya ağır silah talebini yinelediUkrayna, Almanya Başbakanı Scholz'un Kiev ziyareti öncesinde Berlin'den bir kez daha ağır silah talebinde bulundu. Alman ana muhalafet partisi de bu talebe destek verdi.
14.02.2022Dünya
Şanlıurfa Valisi Erin: Arazi kavgalarının önüne geçmek için çalışma başlattık
Şanlıurfa Valisi Erin: Arazi kavgalarının önüne geçmek için çalışma başlattıkŞanlıurfa Valisi Abdullah Erin, ölümle sonuçlanan arazi anlaşmazlıkları ile ilgili çalışma başlattıklarını belirterek "Bu olayların önüne geçebilmek için hükümetimize ve ilgili bakanlığımıza bir rapor hazırladık" dedi.
8.02.2022Gündem
Putin'e yaptırım!
Putin'e yaptırım!Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik olası işgalinin “dünyayı değiştireceğini” söyleyen ABD Başkanı Joe Biden, böyle bir durumda da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e “kişisel yaptırım” uygulayabileceklerini ifade etti.
27.01.2022Dünya
Tony Blair'in 'Sir' unvanı geri alınacak mı? Kampanya 650 bin imzayı geçti!
Tony Blair'in 'Sir' unvanı geri alınacak mı? Kampanya 650 bin imzayı geçti!İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair'e verilen şövalye unvanının geri alınması için çağrıda bulunan dilekçeyi 650 binden fazla kişi imzaladı.
5.01.2022Dünya
Dikkat çeken 'nükleer' açıklaması! Ortak bildiri yayınladılar
Dikkat çeken 'nükleer' açıklaması! Ortak bildiri yayınladılarBirleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri Çin, Fransa, Rusya, Birleşik Krallık ve ABD yayınladıkları ortak bildiride, “Bir nükleer savaşın kazanılamayacağını ve asla savaşılmaması gerektiğini onaylıyoruz” ifadelerine yer verdi.
3.01.2022Dünya
Son dakika... Kuzey Kore'de gülmek ve içmek yasaklandı!
Son dakika... Kuzey Kore'de gülmek ve içmek yasaklandı!Kim Jong-un'un ülkesi 11 gün boyunca eşi benzeri olmayan bir yas tutacak, dünya uluslararası haber ajanslarının Kuzey Kore'den servis ettiği fotoğrafları izliyor.
17.12.2021Dünya
Küresel silah ticareti pandemi dinlemedi
Küresel silah ticareti pandemi dinlemediKoronavirüs nedeniyle 2020 yılında dünya ekonomisinin küçülmesine rağmen silah satışlarında bir önceki yıla oranla artış kaydedildi. Uluslararası yardım örgütleri tepkili.
6.12.2021Dünya
NATO'dan Rusya'ya gözdağı: Bedeli ağır olacak!
NATO'dan Rusya'ya gözdağı: Bedeli ağır olacak!NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri yığınağına değinerek, "Rusya'nın Ukrayna'ya karşı herhangi bir saldırısının bedeli ağır olacaktır" dedi. Stoltenberg, ayrıca Rusya'ya NATO ile diyaloğu yeniden başlatma çağrısında bulundu.
30.11.2021Dünya
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı başladıLetonya'nın başkenti Riga'da NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı. Toplantısının açılış konuşmasını yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna sınırına yaptığı askeri yığınağın, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizinin ve silahların kontrolü, silahsızlanma ve nükleer silahların yayılmasını önleme konularının ele alınacağını ifade etti. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugünkü oturumlarda, 2022 Madrid Zirvesine giden süreçte NATO İttifakı’nın yeni Stratejik Konseptine ve Avrupa-Atlantik coğrafyasındaki sınamalara dair görüşlerimizi paylaşacağız" ifadelerine yer verdi.
30.11.2021Siyaset
NATO'dan Rusya açıklaması: Caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruz
NATO'dan Rusya açıklaması: Caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruzNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Dışişleri Bakanlarının önümüzdeki hafta Letonya'da yapacağı toplantının gündemine ilişkin yaptığı açıklamada, “NATO'nun Rusya'ya yaklaşımı değişmedi. Diyaloğa açık kalırken savunmamızı ve caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruz” dedi.
26.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Silahsızlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.