Silahsızlanma

Silahsızlanma

Son dakika silahsızlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan silahsızlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan silahsızlanma haber sayfamızda...

Silahsızlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 832 silahsizlanma haberi bulunmuştur.
Meclis'ten geçen Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Resmi Gazete'de
Meclis'ten geçen Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Resmi Gazete'de Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
20.10.2021Siyaset
Son dakika... Nobel Barış Ödülü iki gazeteciye gitti
Son dakika... Nobel Barış Ödülü iki gazeteciye gitti2021 Nobel Barış Ödülü'nü kazananlar Filipinli gazeteci Maria Ressa ile Rus meslektaşı Dmitry Muratov oldu.
8.10.2021Dünya
ABD 3 bin 750 nükleer silah başlığı olduğunu açıkladı
ABD 3 bin 750 nükleer silah başlığı olduğunu açıkladıABD yönetimi nükleer silah stokunda 3 bin 750 nükleer savaş başlığı bulunduğunu duyurdu. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın 2018’den beri açıklamayı reddettiği ülkenin nükleer stoku, Joe Biden yönetimi tarafından dünyaya açıklandı.
6.10.2021Dünya
Kuzey Kore, yeni tip bir uzun menzilli füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurdu
Kuzey Kore, yeni tip bir uzun menzilli füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurduKuzey Kore, yeni tip bir uzun menzilli füze denemesini başarı ile gerçekleştirdiğini duyurdu. Devlet medyasında yer alan habere göre, füze denemesi Cumartesi ve Pazar günleri yapıldı ve iki denemede de füzeler, 1500 kilometreden fazla mesafe kat etti. Bu füze denemeleriyle ilgili henüz bağımsız uluslararası kanallardan doğrulama gelmedi.
13.09.2021Dünya
Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 76. yılı
Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 76. yılıJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, ülkelerin, nükleer silahsızlanma yolunda gerçekçi teşebbüslerde ısrarcı olması gerektiğini belirterek, "Japonya, nükleer silahsızlanmanın teşvik edilmesine yönelik değişken görüşlere sahip uluslar arasında köprü görevi üstlenecektir." dedi.
6.08.2021Dünya
Atlantik Bildirisi Nedir? Kısaca Maddeleri, Amacı Ve Önemi
Atlantik Bildirisi Nedir? Kısaca Maddeleri, Amacı Ve ÖnemiAtlantik Bildirisi, tarihte önemi sayılan bir konudur. Amerika ve İngiltere arasında imzalanan bu bildiri, tarihin akışını ciddi oranda etkilemiştir. Bu nedenle her bireyin öğrenmesi gereken önemli gelişmelerdendir. Peki ara sıra karşımıza çıkan Atlantik Bildirisi nedir; Atlantik Bildirisi'nin kısaca maddeleri, amacı ve önemi nedir? İşte Atlantik Bildirisi hakkında tüm detaylar.
2.06.2021Eğitim
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı: Mayıs ayı sonuna kadar sürecek
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı: Mayıs ayı sonuna kadar sürecekSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirlerinin devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa müjdeleri tek tek sıraladı. Öte yandan Biden'ın İsrail'e silah onayıyla ilgili olarak Erdoğan, "Gazze’ye saldırılan bu olayla da siz kanlı ellerinizle bir tarih yazıyorsunuz." dedi ve Kudüs için çağrıda bulundu.
18.05.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ın İsrail'e silah satış onayı vermesine tepki göstererek 'Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz. Bunu söylemeye bizleri mecbur ettiniz.' sözlerini kullandı. Erdoğan, "Filistin'de yaşanan trajediye arkasını dönen, açıkça destek olanlar, aslında yarın kendi başlarına gelecek felaketlerin tohumlarını ektiklerini unutmamalıdır." şeklinde konuştu.
17.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert İsrail tepkisi: Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert İsrail tepkisi: Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılaıyla ilgili açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Biden'a tutumundan dolayı tepki gösteren Erdoğan, "Gazze'ye saldıran ve yüz binlerce insanın şahadetine vesile olan bu olayda siz kanlı ellerinizde bir tarih yazıyorsunuz" dedi.
17.05.2021Haberler
Güney Kore, Kuzey'le nükleer müzakarelerin başlamasından umutlu
Güney Kore, Kuzey'le nükleer müzakarelerin başlamasından umutluGüney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Kore ile nükleer silahsızlanma müzakerelerini yeniden başlatacağından umutlu olduğunu söyledi.ö
10.05.2021Dünya
Güney Kore, ABD'nin Kuzey Kore ile nükleer diplomasiyi yeniden başlatacağından umutlu
Güney Kore, ABD'nin Kuzey Kore ile nükleer diplomasiyi yeniden başlatacağından umutluGüney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Kore ile nükleer silahsızlanma müzakerelerini yeniden başlatacağından umutlu olduğunu söyledi.
10.05.2021Dünya
Son dakika... ABD İstihbarat Direktörü'nden Çin uyarısı!
Son dakika... ABD İstihbarat Direktörü'nden Çin uyarısı!ABD Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) Avril Haines, ABD'nin Çin'le her alanda küresel bir rekabette olduğunu kaydederek, "Çin, kendisini yükselen, ABD'yi ise gerileyen bir güç olarak görüyor." dedi.
29.04.2021Dünya
Küresel askeri harcamalar 2020'de yaklaşık 2 trilyon dolara çıktı
Küresel askeri harcamalar 2020'de yaklaşık 2 trilyon dolara çıktıDünyada askeri harcamalar geçen yıl yüzde 2,6 artarak yaklaşık 2 trilyon dolara yükseldi. Küresel askeri harcamaların yüzde 62'si ABD, Çin, Hindistan, Rusya ve İngiltere'ye ait.
27.04.2021Ekonomi
NATO ve AB, ABD ile dayanışma açıklaması yaptı
NATO ve AB, ABD ile dayanışma açıklaması yaptıAvrupa Birliği (AB) ve NATO, ABD tarafından Rusya bağlantılı olduğu değerlendirilen siber saldırılarla ilgili Washington yönetimi ile dayanışma içinde olduklarını bildirdi.
15.04.2021Dünya
Beyaz Saray'dan Rusya açıklaması: Yaptıklarının hesabı sorulacak
Beyaz Saray'dan Rusya açıklaması: Yaptıklarının hesabı sorulacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya ile ilişkilerinin Donald Trump döneminden farklı olacağına işaret ederek, "Rusya'dan kesinlikle yaptıklarının hesabı sorulacaktır." ifadesini kullandı.
17.03.2021Dünya
Biden: Diplomasi ilk seçeneğimiz olacak, sonu gelmez savaşlar bitecek
Biden: Diplomasi ilk seçeneğimiz olacak, sonu gelmez savaşlar bitecekABD Başkanı Joe Biden, iktidarı döneminde ulusal güvenlik stratejisine temel oluşturacak belgeyi açıkladı.
4.03.2021Dünya
ABD Açık Semalar Anlaşması'ndan ayrıldı, Rusya ve Çin tepkili
ABD Açık Semalar Anlaşması'ndan ayrıldı, Rusya ve Çin tepkiliABD yönetimi, Rusya ile silah kontrolünü düzenleyen Açık Semalar Anlaşması'ndan pazar günü itibariyle çekildiğini açıkladı. Anlaşmaya taraf olmayan Çin tepki gösterdi.
23.11.2020Dünya
NATO’dan ‘nükleer Çin’ uyarısı
NATO’dan ‘nükleer Çin’ uyarısıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, video konferans yoluyla düzenlenen 16. NATO Yıllık Kitle İmha Silahları, Silahların Kontrolü, Silahsızlanma ve Silahların Yayılmasını Önleme Konferansı’nın açılışında konuşma yaptı.
11.11.2020Dünya
Ülkeyi Ekonomi temsil edecek
Ülkeyi Ekonomi temsil edecekİZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Avrupa Birliği’nin dünya genelinde silahsızlanmayla ilgili yapılan çalışmalara yön vermek amacıyla, 27 ülkeden 97 kuruluşun katılımıyla oluşturduğu konsorsiyuma, Türkiye’den dahil edilen ilk kurum oldu.
24.10.2020Ege
ABD'den yeni nükleer hamle
ABD'den yeni nükleer hamleWashington yönetimi, Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nı imzalayan ülkelere anlaşmaya desteklerini çekmeleri çağrısı yaptı.
22.10.2020Dünya
Son dakika... Resmi açıklama geldi! Türkiye'nin teklifine yeşil ışık...
Son dakika... Resmi açıklama geldi! Türkiye'nin teklifine yeşil ışık...Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Doğu Akdeniz konusunda BM ile birlikte çok taraflı bir konferans önerisi yaptığını, bölgedeki aktörlerin çoğunun olumlu cevap verdiğini bildirdi.
25.09.2020Dünya
Son dakika... Trump talimat vermişti! ABD'den İran için 'resmi' adım...
Son dakika... Trump talimat vermişti! ABD'den İran için 'resmi' adım...ABD, İran'a yönelik yaptırımlarını geri getirebilecek mekanizmayı (snapback) kullanacağı konusunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) resmi bildirimde bulundu. Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell de ABD'nin İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekildiği için İran'a yaptırımları geri getirebilecek bir ülke olarak görülemeyeceğini belirtti. Öte yandan İngiltere, Almanya ve Fransa, ABD'nin İran'a yönelik uluslararası yaptırımları eski haline getirme girişimini desteklemediklerini duyurdu.
21.08.2020Dünya
AB: ABD, İran'a yaptırımları geri getirebilecek bir ülke değil
AB: ABD, İran'a yaptırımları geri getirebilecek bir ülke değilAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, ABD'nin İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekildiği için İran'a yaptırımları geri getirebilecek bir ülke olarak görülemeyeceğini belirtti.
20.08.2020Dünya
Hiroşima’da saldırının 75. yıl dönümünde kurbanlar anıldı
Hiroşima’da saldırının 75. yıl dönümünde kurbanlar anıldıJaponya'ya karşı yapılan dünyanın ilk atom bombası saldırısının kurbanları saldırının 75. yılında Hiroşima’da düzenlenen törenle anıldı.
6.08.2020Dünya
Almanya’nın yeni büyükelçisi Ankara’da
Almanya’nın yeni büyükelçisi Ankara’daMartin Erdman’ın yerine atanan Almanya’nın yeni Büyükelçisi Jürgen Schulz, önceki gün Ankara’ya gelerek büyükelçilik çalışanlarıyla tanıştı.
23.07.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDRusyaKuzey KoreJoe BidenKim Jong-un

Silahsızlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.