Geri Dön

ABD'den sözde Orta Doğu barış planı 'değişikliklere açık' mesajı

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft, Trump yönetiminin barış planının müzakereler için bir ''başlangıç noktası ve değişikliklere açık'' olduğunu söyledi.

ABD'den sözde Orta Doğu barış planı 'değişikliklere açık' mesajı

 

İsrail-Filistin sorununun çözümü için Trump yönetiminin açıkladığı sözde barış planının ele alındığı BM Güvenlik Konseyi oturumunda konuşan Craft, ABD'nin teklifini savundu.

Bu teklifin Filistinliler için ''harika'' ve ''gerçekçi ve uygulanabilir'' bir plan olduğunu iddia eden Craft, ''Bu plan 'işine gelirse ya da dediğim dedik' bir plan değil, taşa da kazılmadı. Aksine, bu bir açılış teklifi, müzakereler için bir başlangıç noktası, bitiş çizgisi değil.'' dedi.

İsrail'in BM Daimi Temsilcisi Danny Danon ise Filistin'in ''70 yıldır başarısız olan eski bir plan'' konusunda ısrarcı olduğunu belirterek, Trump yönetimin teklifine bir şans verilmesi gerektiğini ifade etti.

Danon, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın ''görevde olduğu sürece barış konusunda ilerleme kaydedilemeyeceğini'' öne sürdü.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalarAK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik açıklama yapıyor. Çelik, İdlib ile ilgili yaptığı açıklamada, "Rejimin ateşkes ihlalleri 20 bin civarına ulaşmıştır." dedi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber