Sözde Barış Planı

Sözde Barış Planı

Son dakika sözde barış planı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sözde barış planı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sözde barış planı haber sayfamızda...

Sözde Barış Planı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 217 sozde baris plani haberi bulunmuştur.
Gantz’dan Filistinlilere 'ilhak' tehdidi
Gantz’dan Filistinlilere 'ilhak' tehdidiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun koalisyon ortağı ve Savunma Bakanı Benny Gantz, Filistinlilerin "diyaloğu reddetmeleri" halinde hükümetinin tek taraflı olarak işgal altındaki Batı Şeria’nın bazı kısımlarını ilhak planını uygulayacağı tehdidinde bulundu.
23.06.2020Dünya
Netanyahu: İlhak planı Filistin devleti kurulmasını içermeyecek
Netanyahu: İlhak planı Filistin devleti kurulmasını içermeyecekGelen son dakika haberlerine göre; İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, birkaç hafta içinde Batı Şeria'nın bazı bölgelerinde ilhakın uygulanmaya başlayacağını, hükümetin Filistin devleti kurulmasına kesinlikle onay vermeyeceğini söyledi.
7.06.2020Dünya
Netanyahu: 'Batı Şeria'nın yüzde 30'unu ilhak edeceğiz'
Netanyahu: 'Batı Şeria'nın yüzde 30'unu ilhak edeceğiz'İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria'nın yüzde 30'unun İsrail tarafından ilhak edileceğini söyledi.
29.05.2020Dünya
'İsrail Ürdün Vadisi'nin yüzde 95'ini ele geçirmiş durumda'
'İsrail Ürdün Vadisi'nin yüzde 95'ini ele geçirmiş durumda'Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Tel Aviv yönetiminin ilhak etmeyi planladığı işgal altındaki Batı Şeria'nın Ürdün Vadisi bölgesinin yüzde 95'inin fiilen İsrail tarafından ele geçirilmiş olduğunu belirtti.
24.03.2020Dünya
Sözde barış planı seçim söylemlerindeki nefret olgusunu artırdı
Sözde barış planı seçim söylemlerindeki nefret olgusunu artırdıFilistin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin sözde barış planının, İsrailli partileri, seçim sürecinde Filistinlilere yönelik nefret söylemlerini artırmaya ittiğini belirtti.
1.03.2020Dünya
'Türkiye'nin ABD'nin sözde barış planına karşı duruşundan memnunuz'
'Türkiye'nin ABD'nin sözde barış planına karşı duruşundan memnunuz'Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı sözde barış planına Türkiye'nin gösterdiği tepkiden memnuniyet duyduklarını belirtti.
26.02.2020Dünya
'Sözde barış planı Trump-Netanyahu arasındaki anlaşmadır'
'Sözde barış planı Trump-Netanyahu arasındaki anlaşmadır'Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, ABD'nin sözde barış planının, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ABD Başkanı Donald Trump arasında varılan anlaşmadan başka bir şey olmadığını söyledi.
17.02.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pakistan dönüşünde önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pakistan dönüşünde önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyaretinin dönüşü sırasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "3-4 gün önce Sayın Putin ile görüştüm. Gayet güzel bir görüşme oldu. Ertesi gün baktık bir açıklama; o açıklamada da Türkiye’ye ciddi manada suçlamalar yapıyorlar. Biz Sayın Putin ile yaptığımız görüşmede aramızda böyle bir şey geçmedi. Size ne oluyor? Demek ki tepe başka, alt başka." ifadelerini kullandı.
15.02.2020Siyaset
'Körfez liderleri Netanyahu ile görüşmek istiyor'
'Körfez liderleri Netanyahu ile görüşmek istiyor'Amerikalı haham Marc Schneier, Körfez’deki Arap ülkeleri liderlerinin seçimlerden sonra İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmek istediklerini açıkladı.
12.02.2020Dünya
ABD'den sözde Orta Doğu barış planı 'değişikliklere açık' mesajı
ABD'den sözde Orta Doğu barış planı 'değişikliklere açık' mesajıABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft, Trump yönetiminin barış planının müzakereler için bir ''başlangıç noktası ve değişikliklere açık'' olduğunu söyledi.
11.02.2020Dünya
Son dakika | Filistin Devlet Başkanı Abbas: Sözde barış planını kabul etmiyoruz
Son dakika | Filistin Devlet Başkanı Abbas: Sözde barış planını kabul etmiyoruzGelen son dakika haberine göre; Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Trump'ın açıkladığı sözde barış planını ile ilgili, 'Bu plan bölgeye barış ve istikrar getirmeyecek, bu yüzden kabul etmiyoruz. İsrail, uluslararası parametrelere göre barışa ve müzakerelere hazırsa ben de derhal görüşmelere başlamaya hazırım.' açıklamasında bulundu. Ayrıca Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, eski İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile kaldıkları yerden müzakerelere yeniden başlamaya hazır olduğunu söyledi. İşte detaylar...
11.02.2020Dünya
'ABD'nin sözde barış planına destek haram' fetvası
'ABD'nin sözde barış planına destek haram' fetvasıKudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, ABD'nin sözde barış planına destek verilmesi veya destek verenlerle iş birliği yapılmasının haram olduğu yönünde bir fetva yayımladı.
11.02.2020Dünya
Harita düellosu
Harita düellosuİsrail Başbakanı Netanyahu, sözde barış planına uygun bir harita üzerinde çalışmaya başladıklarını duyururken, Filistin, asıl haritanın dünyaca kabul edildiğini söyledi.
10.02.2020Dünya
'Ölü doğmuştur' dedi ve ABD'nin sözde barış planını çöpe attı
'Ölü doğmuştur' dedi ve ABD'nin sözde barış planını çöpe attıKuveyt Parlamento Başkanı Merzuk Ali el-Ganim, ABD'nin hazırladığı sözde barış planının ölü doğduğunu söyledi ve plan metninin nüshasını çöpe attı.
8.02.2020Dünya
Abbas, sözde barış planına karşı olduğunu yineledi
Abbas, sözde barış planına karşı olduğunu yinelediFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planına karşı olduklarını yineledi.
6.02.2020Dünya
O'Brien, Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimlerini 'antisemitizm' ile savundu
O'Brien, Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimlerini 'antisemitizm' ile savunduBeyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, Batı'da artan antisemitizm nedeniyle daha çok Yahudi'nin İsrail'e göç edeceğini ve bu nedenle işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşimlerinin gerekli olduğunu savundu.
5.02.2020Dünya
Zarif ile Heniyye arasında kritik görüşme
Zarif ile Heniyye arasında kritik görüşmeHamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad ABD'nin sözde barış planını görüştü.
5.02.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlker Başbuğ'a çok sert tepki!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlker Başbuğ'a çok sert tepki!Son dakika haberi; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Rejim şubat ayı içinde gözlem noktalarımızın gerisine çekilmezse Türkiye bu işi bizzat yapmak mecburiyetinde kalacaktır" dedi. Erdoğan, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un FETÖ ile ilgili açıklamalarına çok sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Milletvekilleri olarak hepiniz dava açmalısınız. FETÖ gölgesi düşürülmeye çalışılması Meclis'e saygısızlıktır. Vesayet döneminin hevesi olan bu yaklaşımın desteklenmesinin anlaşılabilir hiçbir tarafı yoktur. Bu öyle boru göstermeye benzemez. " ifadelerini kullandı.
5.02.2020Siyaset
Bu nasıl başkent?
Bu nasıl başkent?ABD Başkanı Donald Trump’ın Ortadoğu planında, Filistin’in gelecekteki başkenti olarak gösterilen Ebu Dis beldesi, bir devlet başkenti olmaktan çok uzak. İsrail’in güvenlik bariyeri nedeniyle Kudüs’le bir bağı kalmayan belde sakinleri de, Ebu Dis’in başkent olma fikrine karşı çıkıyor.
5.02.2020Dünya
'Filistinlilerin ABD planını zorla kabul etmesi gerekmiyor'
'Filistinlilerin ABD planını zorla kabul etmesi gerekmiyor'Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita, "Filistinlilerin ABD planını zorla kabul etmesi gerekmediğini" belirterek, ülkelerinin bu konuda Filistin halkını destekleyeceğini söyledi.
4.02.2020Dünya
'ABD’nin planının uygulanması mümkün değil'
'ABD’nin planının uygulanması mümkün değil'Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile yaptığı görüşmede ABD Başkanı Donald Trump’ın sözde barış planının uygulanmasının mümkün olmadığını söyledi.
4.02.2020Dünya
Jared Kushner, BMGK'de sözde Orta Doğu barış planını anlatacak
Jared Kushner, BMGK'de sözde Orta Doğu barış planını anlatacakABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner, 6 Şubat'ta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) Trump yönetiminin sözde Orta Doğu barış planı hakkında bilgilendirecek.
3.02.2020Dünya
Abbas Trump’ın sözde barış planını bir kez daha reddetti
Abbas Trump’ın sözde barış planını bir kez daha reddettiFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı ve Yüzyılın Anlaşması olarak nitelediği sözde barış anlaşmasını bir kez daha reddetti.
3.02.2020Dünya
İletişim Başkanı Altun'dan ABD'nin sözde barış planı açıklaması
İletişim Başkanı Altun'dan ABD'nin sözde barış planı açıklamasıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı sözde barış planına ilişkin, "Planı hazırlayanlar, uygulanamayacağını gayet iyi biliyorlar. Tüm hedefleri, zaman kazanmak ve bu arada işgal edilen alanları genişletmektir. Barış planı değil, savaş ilanıdır bu." değerlendirmesinde bulundu.
3.02.2020Siyaset
Beyaz Saray’ın Türkiye’ye bakışı
Beyaz Saray’ın Türkiye’ye bakışıVe nihayet sonuna geliyoruz. Başkan Donald Trump’ın yargılama süreci için iki maddenin oylaması, çarşamba günü yapılacak. Aklanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Başkan Trump, bu arada geçen hafta üç önemli icraatını açıkladı. Ortadoğu soruruna ilişkin “sözde barış planı”nı, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması’nın (NAFTA) yerini alan ABD-Meksika-Kanada Ticaret Anlaşması (USMCA) ve insan ticareti konusunda yeni adımlar... Yani azil tartışmalarını umursamadan, ‘Ben yoluma devam ediyorum’ mesajı veriyor.
3.02.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilSözde barış planıABDfilistintrump

Sözde Barış Planı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.