Geri Dön
DünyaABD'den tepki çeken Gara mesajı

ABD'den tepki çeken Gara mesajı

Gelen son dakika haberine göre; Gara'da 13 evladımızın şehit edilmesi sonrası ABD ve Avrupa Birliği'nden de açıklama geldi.

ABD'den tepki çeken Gara mesajı

ABD Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaş için başsağlığı diledi. ABD'nin Türk vatandaşlarının Irak'ta öldürülmesinden üzüntü duyduğunu kaydetti.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, 'NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız. Son çatışmada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK'nın elinde öldüğü haberleri doğruysa bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz' ifadelerine yer verdi.

ABDden tepki çeken Gara mesajı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'ndan yapılan açıklamada, Irak'ın Gara bölgesinde 13 Türk vatandaşının PKK tarafından öldürüldüğü terör saldırısı sebebiyle büyükelçi Nikolaus MEYER-LANDRUT Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu adına Türk halkına tazilerini sunar' ifadesini kullandı.

İngiltere, İtal, Afganistan, Avustralya ve Hollanda gibi ülkelerin temsilcileri de Türk halkına başsağlığı ve taziye mesajı paylaştı.